BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

11 lata 8 miesiąc temu #403551 przez Olga
Witam was po weekendzie.

U nas w miarę spokojnie,jeden dzień lepszy,inny bardziej płaczący-zależy wszystko od pogody i nastroju Ignasia.Niestety pierwszy tydzień grzeczności mamy za sobą,teraz do spania niestety trzeba trochę ponosić (to samo miałam z córkami),albo przy piersi musi usnąc,ale raczej nie mamy co liczyć,żeby sam w łóżeczku zasnął :( czasami kręgosłup odmawia mi posłuszeństwa :( ale i tak jest nieżle.

Wiecie co,moja mama poszła mi po skierowanie na usg bioderek i nie chcieli jej dać,bo pielęgniarka twierdzila,że teraz badają dzieci w szpitalu po porodzie i więcej nie trzeba,chyba że prywatnie.Wiecie coś może o tym,bo dla mnie to jakaś nowośc.Ja już się nawet zapisałam na sierpień,a tu skierowania nie mam.Myślałam,że na NFZ sie należy dwa razy,tak było kiedyś :(

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #403559 przez Majowka
Czesc dziewczyny,

U mnie dzis dzien pieknosci...ide do fryzjera, po pozniej juz nie bedzie kiedy zapewne :laugh:
Torba jeszcze nie spakowana...moze dzis, bo jeszcze jedno prasowanie trzeba wykonac.

Daria, Tymus jest przeslodki! Sliczny bobas!!!!!!! :kiss: :kiss: :kiss:

Kamyczka, kiedy do nas zajrzysz?! :( Mam nadzieje, ze juz jestescie w domku :kiss:

M-M, ale sie meczy Olivierek, kurcze co za obsluga w tym szpitalu....moze jednak cos zaradza na te wymioty :kiss:

Bidolku, u ciebie tez ten refluks ?! :( :kiss:

Martadam, Julek jest sliczniutki :kiss: :kiss: :kiss: gratuluje raz jeszcze!

Olga, pewnie Ignas mial gorszy dzien...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #403616 przez bidol
Daria- Tymuś śliczny. Taki drobniutki na buzi,a jaki powazny :) piękny jest :) co do Mojego krocza to juz zagojone. Ale jak wiecej
Pochodze to nadal boli. Kamilka marudna boli ja brzuszek i czesto jej sie ulewa i to tak bardzo duzo. Mam malo pokarmu i musze małą dokarmiać:( Ona ma non stop apetyt .
A ile Twoj Tymus wazy??

Byla dzis u mnie położna powiedziałaże kamilka za dużo przybrała na wadze. jak wychodzilysmy ze szpitala Niunia wazyla 3170 a po 3 tygodniach ponad 4kg.

Majoweczka - mam nadzieje ze nie :(

Olga - te wizyty sa o owiazkowe. My jutro idziemy. Co prawda prywatnie ale musowo byc na takiej wizycie. Ta baba sie nie zna
Musza Was przyjac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #403622 przez Olga
bidol to jak mój przybrał 1kg przez 2 tyg.to chyba w ogóle za dużo :unsure:

No powiedziała,że teraz już nie robia,że sprawdzali mu po porodzie i niby na tej wizycie patronażowej pani doktor sprawdzała,ale ja stałam obok i nie widziałam,żeby mu nóżki oglądała,a usg i tak przecież dużo więcej wykaże.Tak właśnie zaproponowali mojej mamie,że jedynie prywatnie,bo jakby było coś nie tak,to od razu na oddziale byśmy skierowanie dostali :( Zła jestem,b nie liczyłam się z tym,że prywatnie mam iść n to :(

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #403631 przez Anna77
Olga pierwsze słyszę. Ja nie dosyć że dostałam skierowanie bez problemu, to dowiedziałam się już w przychodni gdzie robiłam, że na to skierowanie przysługują dwie kontrole. W książeczce mam wpisane - kontrola usg w pozycji "stawy biodrowe" (strona 10, tam gdzie jest tabelka Obserwacje w oddziale noworodkowym) tylko nie wiem czy wszędzie sa takie same książeczki. Może to coś pomoże :)

A u mnie też w zależności od pogody i nastroju Matiego. Dzisiaj obudził się ok. 5:30 i kompletnie nie chciał dłużej spać. Zasnął po 8 i obudził się przed 10:30, po tym by przed 12 znowu zasnąć - teraz śpi na balkonie. No i bez usypiania na rękach też czasem trudno, czasem udaj mi się odłożyć go do łóżeczka i śpi. Oj różnie to bywa, ale nie narzekam, bo to raczej wszystko w normie :)

Martadam Julek jest śliczny :kiss: :kiss: :kiss:

Majówka zazdroszczę i baw się dobrze.

Bidol ładnie Kamilka przybiera na wadze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #403636 przez Olga
Anna to ja na tej stronie mam tylko zaznaczone krzyzykiem,że stawy biodrowe prawidłowe,nic o usg,ale mama dowiadywała się innej położnej,takiej znajomej z innej przychodni i ona właśnie mówiła,że się należy i żeby iść do pani doktor,a nie do pielęgniarek,bo one tak zwodzą,że niby jak dobrze było po porodzie,to nie trzeba.Ja im nie popuszcze,muszą mi dać na to usg,nie będę wydawała 200zł,jak mi się to należy :angry:

To u mnie Anna całkiem podobnie z Ignasiem,dzisiaj np.wstał o 6.30 i też nie chciał spać,dopiero o 9.15 zasnął i śpi do teraz,ale z dwoma przerwami na cycola,bez otwierania oczu ha ha.Paznokietki mu chociaż obcięłam,bo strasznie szybko mu rosną,już 4 raz obcinam. :) W dzień jest naprawdę ok.najgorsze są ranki i czasami wieczory po kąpaniu,ale przecież to normalne,że nasze maleństwa będą coraz mniej spać,a więcej obserwować.Tylko żeby tak ciągle na rączkach nie chciały,to by było super :laugh:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #403638 przez kejtin
Witam i ja:)
Dzis zaliczylysmy 2h spacer, mala spala ze hej, lubi byc w ruchu:) Dostalysmy skierowania bez zadnego problemu. Zadzwonilam do CZD w sprawie zabkow i mam do nich przyjechac jutro o 8.30... a normalnie w szpitalu kazali czekac do 20 sierpnia... Ciesze sie ze tam zadzwonilam.. ciekawa jestem tylko co jutro malej z tymi zabkami zrobia.. pewnie wyrwa i bedzie krzyk:( Ale lepsze to, niz jak ma sie meczyc... Bedziemy dzielne:)

Mam sudocrem, wiec faktycznie zaczne stosowac tylko to, bo w szpitalu kazali mi smarowac linomagiem (zielonym) a choc mialam sudocrem to nie pozwolili uzywac...

Skorka jej tak mocno teraz schodzi z lapek, z nozek, mam nadzieje ze to normalne;)

Odwazylam sie tez obciac pazurki.. a ile stresu przy tym... ;)

A wczoraj przy kapieli w wannie strzelila klocka :blush: i tyle bylo z kapielowej wanienki, reszta umyta wacikami :)

Po plesniawce nie ma sladu:) ale musze stosowac na wszelki wypadek ten lek do konca tygodnia;)

I pytanko - jesli karmie piersia praktycznie caly czas, dostaje na dobe tylko raz butelke mleka sztucznego - to powinnam dawac jej ta witamine K? bo mam napisane ze przy wylacznym karmieniu piersia... I nie wiem czy jej dawac czy nie... Jeszcze kilka dni i bedzie w 100% na moim mleczku:) to moze warto poczekac?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #403640 przez Olga
kejtin to ja pierwszy raz obcinałam jeszcze w szpitalu,bo by Ignaś miał sznyty na buźce jak nie wiem co :) ale rosną mu naprawdę bardzo szybko.
Z tą witaminką to nie wiem,bo butli nie daję,więc się nie wypowiem.Skórka też małemu tak schodziła jakiś tydz.temu,smarowałam mu kremem bambino i już mamy śliczną. :laugh:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #403651 przez bidol
Olga - ale ściemniają z tymi bioderkami :angry: bez USG to nie badanie- a przecież to takie ważne dla zdrowia dziecka i później dorosłego człowieka :ohmy: U Nas piszą na NFZ ale jest taka kolejka że trzeba 2 miesiące czekać :ohmy: więc idziemy prywatnie - z resztą z Sebiem też byliśmy prywatnie u tego Lekarza i byłam bardzo zadowolona, bo okazał się że Sebek ma tragiczne bioderka i do 7 miesiąca był w pieluszce ortopedycznej i teraz z nóżkami już nie ma żadnego problemu. :laugh:
1 kg - w 2 tygodnie :ohmy: bardzo dużo - :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Anna - no niby ładnie, ale mleko modyfikowane powinno się co 2,5 godz podawać a Kamila już po 30 minutach jest głodna i płacze :dry: Położna kazała dużo przepajać i smokiem zatykać ;)

Kejtin - ja wiem jak to jest z witamiami. Jeśli tylko dokarmiasz modyfikowanym - tj mniej niż poł na pół to podajesz K+D ale jeżeli więcej modyfikowanego niż z piersi to TYLKO WITAMINA D.
Co do skórki - to to norma - nam też bardzo zchodziła ;) nam pomaga linomag, a i położna dała nam próbkę kremu ojlatum i jast super :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #403656 przez kejtin
okej:) To bede smarowac szkraba i zaczne podawac obie witaminki:)
Kurcze stresuje sie troche przed tą jutrzejszą wizytą;)
Ide sie napic karmi :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #403662 przez bidol
kejtin napisał:

okej:) To bede smarowac szkraba i zaczne podawac obie witaminki:)
Kurcze stresuje sie troche przed tą jutrzejszą wizytą;)
Ide sie napic karmi :D


kurcze - biedna ta Twoja Niunia :( a może nie wyrwą Jej tych ząbków ;)
smacznego karmi - ale pamiętaj że najpierw musisz je odgazować ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #403683 przez mloda_mamuska
Dziewczyny jakie kupki robią Wasze maluchy ??

Moj sam nie robi... :( :( :( :(
ale rano pomoglam Mu termometrem-bo juz bardzo plakal i krzyczl i zrobil taką jak plastelina- taka kleista, ciężka,zwarta. wczesniej robil rzadkie a teraz takie ... Moze dlatego ,ze są bardzo 'zwarte' i kleiste to ciężko jest Mu je wyprzeć. juz sama nie wiem.

w szpitalu rano jedna zrobil no i nas wypuscili.ale w d[omu znowu nie robi...
no i rano mu pomoglam. biedny w nocy tez ciagle krzyczal i plakal i prężył się. :(


bidolku a ile twoja Kamilka je tego modyfikowanego ??
kurde to ja nie wiem ile dziecko powinno przybierac.
ale tak jak Olga pisze,ze prawie 1kg na 2 tygodnie to duuuuuuuzo .. ja gdzies chyba czytalam,ze 120-200 gram na tydzien powinno dziecko przybierac.
a do 6 miesiaca zycia powinno podwoic wagę urodzeniową.

www.rodzinko.pl/karmienie-piersi/6461-il...karmione-piersi.html


chlopek
jak przyrządzałaś ten roztwór nadmanganianiu potasu? bo myslalam,ze cala saszetke rozpuscic w szklance wody,ale chyba tylko kilka tych krysztalkow. a ile dawac mniej wiecej ? bo nie wiem..zeby dzialalo. juz mnie nie bolalo krocza i znowu zaczęło... ale nei tam gdzie mnie nacięli tylko w poprzek tak -chyba troszke tam pękłam . tamta rana ,ktora mi nacieli bardzo szybko mi sie zagoila,ale wlasnie ta druga mnei dlugo szczypala i znowu szczypie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #403688 przez Olga
kejtin,a powiedz,dlaczego muszą malutkiej wyrwać te ząbki,pytam bo nigdy nie słyszałam o takim przypadku,chociaż okazało się,że sąsiad u mnie w bloku też się urodził się z ząbkami :unsure:


bidol no mówie ci,jak pediatra zobaczyła,że 1 kg przybrał,to stwierdziła,że go badać nie musi,bo widać,że zdrowy :laugh:

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #403733 przez bidol
M_M - kurcze- współczuję Ci strasznie. U Nas Kamilka dziś spokojna. ładnie je i śpi.

Modyfikowanego daję już pół na pół albo i więcej jak widzę że cyce nie nabrały tak jak powinny, ale się nie poddaję i nie rezygnuję z karmienia piersią :blush:

Kamika tak dokładnie to w 2 tyg i 2 dni tyle przytyła ;) w sunie nie cały kilogram ;) to dużo ;)

My dziś kupimy to mleko bebilon pepti. Zawiera mniej białka i mniej laktozy. Może będzie lepiej z kupkami :dry: bo też z termometrem często działamy a to do niczego dobrego nie prowadzi :angry:
Choć mąż się śmieje że kiedyś ten termometr przejmie nażeczony Kamili :silly:

Co do konsystencji - to u Nas są podobne i z tego co wiem to po modyfikowanym się zagęszczają :dry: ale też jak się je czekoladę to się tak robi :dry:
Położna mówiła że to nie przez konsystencje nie może tej kupki zrobić, tylko po prostu jest za bardzo spięta.Bo nawet brzuszka nie daje sobie dotknąć :(

Spróbuj jeszcze z suszarką- na brzuszek trzeba dmuchać tak delikatnie - podobno pomaga - rozluźnia i dziecku jest łatwiej.
Mi jeszcze kazała odstawić cherbatki na bazie kopru - i u siebie i Małej też nie dawać - bo na niektóre dzieci działają zwdymająco :( i chyba tyle :)

Olga- tak jak napisałam M_M - w 2 tyg i 2 dni niecały 1kg - U Ciebie to spoko bo karmisz piersią -a Ja mieszane karmienie mam :dry: więc to pewnie to modyfikowane mleko tak tuczy :(

dziewczyny gdzie się podziewacie???

Słoneczko, Anszka, Daners, Mpearl????????????????????????

A co się dzieje z Maksiu, Kamyczką i Martadam???????????????????już w domku????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #403740 przez daners
hej kobitki :) u mnie chyba sie normuje lekko bo udało mi sie tu zawitac :D haaaaa dobra jestem heheh zaraz bede nadrabiac a poza tym to pozdrawiam i stesknilam sie za Wami :)

w takim razie ide czytac i do potem :):):):)



http://s2.pierwszezabki.pl/050/0502489a0.png?9973

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl