BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #404156 przez Olga
m m nie będę się wymądrzać na temat karmienia pierią,bo każdy ma swój punkt widzenia.Ja uważam,że na piersi dziecko nigdy tylke nie wytrzyma co na butli,bo takie dzieci chcą bliskości z mamusią i dlatego bardzo często potrzebują tylko chwilę pocycusiać.Ignaś np.teraz spał prawie 2 godz.wyciągnął z jednej piersi(ssał może 10 min) i spi dalej.W dzień to nie jest najgorzej,ale w nocy raczej nigdy wiecej niz 2 godz.nie wytrzyma.Ale ja nadal twierdzę,że nie ma czegoś takiego jak nauczenie dziecka na piersi jeść co 3 godz.Pierwsze słyszę taką teorię,bo raczej na żądanie,to na żądanie.A jak się małemu pić będzie chciało,to tez mu się nie poda piersi,bo 3 godz.jeszcze nie minęły :unsure: Ja się śmieję,że chodzę po domu z cyckami na wierzchu,ale mnie to nie przeraża.Wiadomo,że czym dziecko starsze,tym przerwy będą dłuższe,ale na to trzeba czasu i odrobinę cierpliwości.Pewnie,że fajnie jak dziecko prześpi ze 4-5 godz.ale nie karmione piersią w tym wieku co nasze,no chyba że są takie dzieci,co mniej jedzą,lub nie potrzeba im tyle bliskości z mamą,ale z tego co znajome zawsze opowiadały i co ja miałam z moimi córkami,to mało jest takich dzieci.Na piersi to tak zwane cycole zazwyczaj.Wiec jeżeli czujesz,że nie dasz rady,to się nie zmuszaj,bo to jest nie lada wyzwanie.Czasu napewno mniej,niż jak by tatuś,czy babcia podali butlę,Ty już możesz coś zrobić w tym czasie,a tak jest zawsze,"on chyba chce cycusia ha ha".Nie wiem,czy coś zrozumiałaś z tego,w każdym bądź razie cycole trzeba miec zawsze w pogotowiu ha ha.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #404163 przez chłopek
mm ja jestem sama w domu mam 2 dzieci a czasem sebus caly dzien by na cycu wisiał, i tez tak jest ze zje 15 min i spi, a jak wyciagne mu cyca to placze daje mu wtedy smoka. z kawciem mialam to samo. a dziecka takiego malego nie da sie nauczyc zeby co 3 godz jadłok . moj czasem tak ma ze spi 3 godz ale jak sie juz obudzi to wrzas straszny, moja szwagierka swoja corke musiala budzic do jezenia bo caly dzien by spala. wyreguluje mu sie czas jedzenia i dlugosc narazie ma mały zoładek potrzebuje mniej ale czesciej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #404169 przez anszka
M_M - różnie bywa, czasem prześpi 2-3 godz., a czasem nawet nie godzinę, ale nie zawsze chce jeść, czasem to tylko czas jego aktywności i dlatego nie spi.

Dzisiaj nie śpi od 5.30 i jest bardzo niespokojny, ale to chyba po tym szpitalu, gdzie cały czas leżał obok mnie.

Nie daj sobie wmówić, że karmienie co 3 godz. jest ok. Tak postępowano 30 lat temu i niewiele matek wykarmiło swoje dzieci własnym mlekiem. Dla mnie na przykład te przerwy były zbyt długie i darłam się wniebogłosy, więc mama mnie zaczęła karmić modyfikowanym, bo było bardziej syte, a swój pokarm straciła. Presja na te karmienie co trzy godz,. była tak wielka, że kobiety bały się częściej dostawiać dzieci do piersi.
Podejrzewam, ze Oli i tak by się na taką przerwę nie zgodził ;)

Myślę, że jeśli jesteście zmęczone i chcecie dokarmiać to nic złego, ważne żebyście były spokojne, bo nerwy i tak laktacji nie pomogą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404173 przez chłopek
maksiu dalej w szpitalu z Błażejem, dzisiaj znowu goraczkuje beda robic mu usg główki i pobrali krew na CRP

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404174 przez mloda_mamuska
tez tak uwazam jak wy.no ale nie wiem jak mam przemowic mezowi,ze malutkiego nie mozna nauczyc jesc co 3 godziny..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404177 przez chłopek
jakos mu to przetłumacz i nie ulegaj mu, moja sisotra tak zrobila bo jej mąż stwierdzil jak wiekszosc ze ona ma nie tresciwy pokarm i mala sie nie najada i powiedzial ze trzeba mleko modyfikowane wprowadzic i siostra zaluje ze sie zdodzila ale kazdy na nia wybieral presje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404179 przez anszka
M_M - może zaproponuj mężowi, że to on będzie zajmował się Olim w czasie tej przerwy między karmieniami, mały tak da mu popalić, że zmieni zdanie. Tylko nie wiem, jak Ty byś to przeżyła ;) Przynajmniej mój jak jest głodny to tak się drze, że nikt nie jest w stanie go uspokoić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404180 przez mloda_mamuska
Dziewczyny a moze mojmu Malemu brakuje probiotykow i dlatego nie moze kupki zrobic sam? moze ja za malo witamin jem.
wy przyjmujecie witaminy w kapsulkacch?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #404184 przez chłopek
mm ja nie biore witamin zawsze zapomne.
ja codziennie mam pranie ciuszkow Sebcia bo mi sie przesikuje, musze mu jąderka do góry podnosic przez te wodniaki, no ale jak mam mu to pomóc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404235 przez mloda_mamuska
chlopek a uzywasz pampersow Pampers?? czy innych? bo moj czasem naprawde duuzo nasika,ale jeszcze nigdy nie wylecialo nic na zewnatrz...to znaczy na poczatku wylatywalo górą,bo za słabo zapinałam te napy i mial luzu za duzo od gory a ze siusiaka mial do gory skierowanego to wylatywalo góra.ale juz sie nauczylam ;)) i zapinam mocniej ;)
a w pampersach2 jak maly zrobi kupe to od razu przeswituje . :)

a chlopek ten nadmanganian to zrobilam,ale wyszedl fioletowy.to chyba za mocny??? moze mi zaszkodzic jak taki az fiolet purpurowy wyszedl ??bo nei wiem czy przemywac tym czy wylac i zrobic nowy slabszy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404251 przez chłopek
no on wychodzi fioletowy
u,zywam pampersów ale i tak przecieknei bo do góry sika tak mu sie siusiak uklada jak mu jąderka podniose

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404296 przez martadam23
hejkka :)
no ja karmie Julka piersia ale .. Julek to głodomorrraaa ma w sobie i niestety cycek nie wystarcza mam juz mega potargane sutki piersi bolą i nawet kapturki niepomagaja;/ ściagam z piersi pokarm i daje z butelki średnio to jakoś oko 50-60 ml :D ale Julkowi mało :D
dzisiaj byla położna Julek ma być karmiony z jednej piersi i dostać butelkę jeśli będzie mało :) no ale tak robimy w ciągu dnia dostaje i cyca i butelkę i przepajany glukozą i jak na razie tylko tym ale chyba podam lekki koper włoski mu w butelecce :D kupki robi piekne bez zatwardzeń nie pręży sie jakoś specjalnie pierdzi sobie jak trzeba ;D
no i jeśli ktoś się zdziwi że tak dużo moj Julek je to powiem od razu polożna w szpitalu powiedziala mi ze "duży chłopak potrafi dużo zjeść" Juluś ma apetyt bo jest duży chłopak :)

ogólnie nie narzekam czuje sie tak jakbym prawie jakbym dziecka nie miała :) Julek je i zasypia :) budzi sie na karmienie czasem leży i sie rozgląda :) po prostu jest mega uroczy :)))


ps. macie jakieś pordy żeby szybko wyleczyć sutki ???
n

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #404323 przez mloda_mamuska
anszka hehe ja w nocy jak on mi nie pozwala karmic malego ciągle to zostawiam go z malym,odwracam sie do ściany i ide spac. :) I maly daje Mu popalic,ale on sie nie poddaje..... :dry: chociaz widze i slysze,ze chwilami ma juz Malego dosyc,bo uspokaja Go i mowi do Malego: Oli nie panikuj,nie panikuj ! ..a Maly drze sie coraz bardziej .... :lol:


martadam
moj tez urodzil sie duzy i ciezko bylo go wykarmic. a ja z piersi jednej potrafilam sciagnac 120 ml . i tez podawalam z butelki jak maly mi sutki do krwi doprowadzil.
a jakie modyfikowane podajesz ?? no i jak to glukozą przepajasz???
mi mama kazala przepajac malego wodą. no i ze strzykawki na sile daje mu wodę 5.10 ml a on i tak krzywi sie jak dziadek stary i polowe wypluwa. a z tą glukozą to jak robisz? ze woda plus glukoza w plynie?czy jak ? no i jak czesto mu to podajesz? ja sie dowiedzialam ,ze przez modyfikowane mleko dzieci kupki nie robią i się wystraszylam,ze moj przez modyfikowane nie robi i nie podaje juz tego sztucznego.bo boje sie. :dry:

a sutki szybko leczy wietrzenie ich ;) moje byly załatwione strasznie aż do krwi i wlasnie cale dnie jak bylam w domciu to wietrzylam i szybko sie wygoiło ;)) jeszcze jakąś maścią smarowałam, ale to dzriewczyny podpowiedza jaka najlepsza,bo ja wlasnie tej uzywalam,ktorą polecały ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404330 przez chłopek
SPOSOBY

1. Napar z rumianku i szałwii

? Należy wziąć 1 torebkę rumianku i 1 torebkę szałwii

? Zalać szklanką wrzącej wody

? Ostudzić napar

? W naparze zamoczyć waciki lub kawałek waty

? Przykładamy na 0,5 godziny do bolących brodawek

? Można włożyć taki wacik pod stanik i nosić trochę dłużej

2. LANOLINA

? Zapobiega powstawaniu strupków, otarć, przyspiesza gojenie ran

? Szybko zmniejsza ból

? Należy nanieść niewielką ilość maści na dłoń, chwilę ją rozgrzewać

? Nanieść na brodawkę

? Można również nanieść lanolinę na wkładkę laktacyjną

? PREPARATY: Lansinoh, Lanoderm, PureLan, Avent-Krem nawilżający brodawki

3. BEPANTHEN

? Zawiera w składzie dekspantenol znany ze swoich leczniczych i łagodzących właściwości

? Należy nałożyć maść po każdym karmieniu


4. Napar z nagietka lekarskiego

? 1 torebkę nagietka zalać wrzącą wodą

? Ostudzić

? Przemywać brodawki kilka razy dziennie takim naparem (np. zamiast wody z mydłem)

5. Higiena po kąpieli

? Po kąpieli należy BARDZO DOKŁADNIE wytrzeć pierś

? W miarę możliwości po kąpieli należy jak najdłużej wietrzyć pierś- czyli chodzić bez stanika i koszulki

? Dbanie o regularne mycie piersi- poranione brodawki to świetna pożywka dla bakterii i grzybów

? Używaj miękkiego ręcznika do wycierania piersi, nie trzyj ich zbyt mocno, delikatnie przyciskaj ręcznik

? Niektórzy zalecają by po karmieniu przemyć pierś swoim mlekiem

6. Odpowiednia technika

? Pilnuj by maluch otwieraj szeroko buzię

? Zmieniaj pozycje karmienie, raz karm na leżąco, następnym razem na siedząco

7. Okłady ze startej marchewki

? Dokładnie umyj, obierz i zetrzyj marchewkę

? Odrobinę startej marchewki nałóż na piersi

? Nałóż na nią ściereczkę lub folię aby uniknąć zabrudzenia sokiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404332 przez chłopek
a mój Sebastian je z obu piersi a czasem z jednej. ale przewaznie z dwóch musi zjesc i spi wtedy sobie smacznie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl