BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

11 lata 7 miesiąc temu #404341 przez Daria23
Dziewczyny znacie jakies tanie i dobre witaminy dla kobiet karmiących?bo musze zacząć cos brać bo zauważyłam że wszystkie zęby zaczeły mnie bolec itp chyba za mało witamin mam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404344 przez chłopek
daria ja mam pregnaplus 30zl jak sobie przypomne to je biore

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404355 przez daners
Bidol jak milo ze ktos mnie jeszcze pamieta ;p hehe. No u mnie aaa róznie w sumie.Filuś ogolnie grzeczny tylko w nocy o pewnej porze od 22 do 1 niespi placze a raczej drze sie tak jakby go ze skory obdzierano.. stresy z tego powodu sa ogromne.

Ogolnie niewiem czy to kolki czy ciezko mu z kupka... bo po koperku mu idzie lepiej..ale tylko o tej porze bo przez dzien potrafi ladnie zrobic ;]

Olga
widze,że ladnei przybiera Ignaś :) moj przez dwa i pol tygodnia przybral 300gram.

wczoraj bylam u pediatry bo na twarzy ma pelno jakby pryszczy,lekarz mowi ze to albo alergia pokarmowa albo wyczytawszy na necie wyglada na tradzik niemowlecy-slyszalyscie o tym????

Daria mnie tez cos zeby zaczely bolec uuu wiec z checia poczytam o propozycjach witaminowych:D



http://s2.pierwszezabki.pl/050/0502489a0.png?9973

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404363 przez martadam23
MM :d WIESZ CO :D JA KARMIE JULKA EMFAMIL LIPIL PREMIUM :) karmili go tym w szpitalu i jakoś tak juz zostalo na razie nie bede zmieniac mu pokarmu bo widze ze jest oki polozna mowila zeby kupic jakies inne ale nie pamietam ;) haha :D no ale co zrobic z puszka tego ?? ja nie bede pieniedzy w bloto wyrzucac wiec :D jak na razie jest i jest oki a co DO GLUKOZY :D w szpitalu przepajali go glukozą :D glukoze kupić mozna w aptece w pojemności pol litra i litr :D ja daje julkowi ze 2- 3 razy dziennie max :D wode też podaje choć jak mowisz "krzywi sie jak stary chlop" hihi :))
no ale... daje tez mleko z cycka odciągnięte :) :)

i chyba jak na razie jest oki

polozna mowila zeby dawac jeść z jednego cycka i jak mu nie starcy dorobić mleka modyfikowanego ja dawalam z 2 i jak coś to dorabialam :) wiec jak cos to byl spokoj :D julek jadł i szedł spać zobacze jutro jak bedzie :D jak dam mu z jednej piersi i dorobie z butelki :D moim zdaniem lepiej dać "cyckowe" mleko zdrowsze :))


PODAJECIE KOPER WŁOSKI DZIECIACZKOM JUZ??








mloda_mamuska napisał:

anszka hehe ja w nocy jak on mi nie pozwala karmic malego ciągle to zostawiam go z malym,odwracam sie do ściany i ide spac. :) I maly daje Mu popalic,ale on sie nie poddaje..... :dry: chociaz widze i slysze,ze chwilami ma juz Malego dosyc,bo uspokaja Go i mowi do Malego: Oli nie panikuj,nie panikuj ! ..a Maly drze sie coraz bardziej .... :lol:


martadam
moj tez urodzil sie duzy i ciezko bylo go wykarmic. a ja z piersi jednej potrafilam sciagnac 120 ml . i tez podawalam z butelki jak maly mi sutki do krwi doprowadzil.
a jakie modyfikowane podajesz ?? no i jak to glukozą przepajasz???
mi mama kazala przepajac malego wodą. no i ze strzykawki na sile daje mu wodę 5.10 ml a on i tak krzywi sie jak dziadek stary i polowe wypluwa. a z tą glukozą to jak robisz? ze woda plus glukoza w plynie?czy jak ? no i jak czesto mu to podajesz? ja sie dowiedzialam ,ze przez modyfikowane mleko dzieci kupki nie robią i się wystraszylam,ze moj przez modyfikowane nie robi i nie podaje juz tego sztucznego.bo boje sie. :dry:

a sutki szybko leczy wietrzenie ich ;) moje byly załatwione strasznie aż do krwi i wlasnie cale dnie jak bylam w domciu to wietrzylam i szybko sie wygoiło ;)) jeszcze jakąś maścią smarowałam, ale to dzriewczyny podpowiedza jaka najlepsza,bo ja wlasnie tej uzywalam,ktorą polecały ;))


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404364 przez martadam23
MM :d WIESZ CO :D JA KARMIE JULKA EMFAMIL LIPIL PREMIUM :) karmili go tym w szpitalu i jakoś tak juz zostalo na razie nie bede zmieniac mu pokarmu bo widze ze jest oki polozna mowila zeby kupic jakies inne ale nie pamietam ;) haha :D no ale co zrobic z puszka tego ?? ja nie bede pieniedzy w bloto wyrzucac wiec :D jak na razie jest i jest oki a co DO GLUKOZY :D w szpitalu przepajali go glukozą :D glukoze kupić mozna w aptece w pojemności pol litra i litr :D ja daje julkowi ze 2- 3 razy dziennie max :D wode też podaje choć jak mowisz "krzywi sie jak stary chlop" hihi :))
no ale... daje tez mleko z cycka odciągnięte :) :)

i chyba jak na razie jest oki

polozna mowila zeby dawac jeść z jednego cycka i jak mu nie starcy dorobić mleka modyfikowanego ja dawalam z 2 i jak coś to dorabialam :) wiec jak cos to byl spokoj :D julek jadł i szedł spać zobacze jutro jak bedzie :D jak dam mu z jednej piersi i dorobie z butelki :D moim zdaniem lepiej dać "cyckowe" mleko zdrowsze :))


PODAJECIE KOPER WŁOSKI DZIECIACZKOM JUZ??








mloda_mamuska napisał:

anszka hehe ja w nocy jak on mi nie pozwala karmic malego ciągle to zostawiam go z malym,odwracam sie do ściany i ide spac. :) I maly daje Mu popalic,ale on sie nie poddaje..... :dry: chociaz widze i slysze,ze chwilami ma juz Malego dosyc,bo uspokaja Go i mowi do Malego: Oli nie panikuj,nie panikuj ! ..a Maly drze sie coraz bardziej .... :lol:


martadam
moj tez urodzil sie duzy i ciezko bylo go wykarmic. a ja z piersi jednej potrafilam sciagnac 120 ml . i tez podawalam z butelki jak maly mi sutki do krwi doprowadzil.
a jakie modyfikowane podajesz ?? no i jak to glukozą przepajasz???
mi mama kazala przepajac malego wodą. no i ze strzykawki na sile daje mu wodę 5.10 ml a on i tak krzywi sie jak dziadek stary i polowe wypluwa. a z tą glukozą to jak robisz? ze woda plus glukoza w plynie?czy jak ? no i jak czesto mu to podajesz? ja sie dowiedzialam ,ze przez modyfikowane mleko dzieci kupki nie robią i się wystraszylam,ze moj przez modyfikowane nie robi i nie podaje juz tego sztucznego.bo boje sie. :dry:

a sutki szybko leczy wietrzenie ich ;) moje byly załatwione strasznie aż do krwi i wlasnie cale dnie jak bylam w domciu to wietrzylam i szybko sie wygoiło ;)) jeszcze jakąś maścią smarowałam, ale to dzriewczyny podpowiedza jaka najlepsza,bo ja wlasnie tej uzywalam,ktorą polecały ;))


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #404368 przez chłopek
wasze maluszki podnoszą główki jak leza na brzuszku? moj w szpitalu jak mial 3 dni to juz podnsosil

o kolce www.baby-shower.pl/NIEMOWLE/Karmienie/Lekarstwo-na-kolke.html

Jeżeli zachodzi przypuszczenie, że przyczyną może być kolka:

Mama może włączyć uspokajającą muzykę, śpiewać albo nucić cichutko. Jeśli muzyka nie działa, czasem pomaga włączenie wentylatora, suszarki do ubrań lub innego źródła monotonnego dźwięku czy szumu (oczywiście niezbyt głośno).
Można podać niemowlęciu specjalną herbatkę, np. herbatkę BoboVita „Na lekki brzuszek” – powyżej 4. miesiąca życia.
Ruch może pomóc. Długi spacer w wózku lub bujanie w bujaku dla niemowląt odwraca uwagę maleństwa od dyskomfortu jaki czuje i może odprężyć zarówno dziecko jak i zaniepokojoną mamę. Można też spróbować wybrać się na przejażdżkę samochodową (oczywiście niemowlę powinno podróżować w specjalnym foteliku).
Delikatny masaż potrafi czynić cuda. Głaskanie i masowanie plecków, brzuszka i klatki piersiowej niemowlęcia zmniejsza jego napięcie, które nasila objawy kolki.
Dzieci lubią kąpiele. Kiedy mama wykąpie maleństwo w ciepłej wodzie, a po kąpieli otuli ciepłym ręcznikiem, dziecko słodko zaśnie, zapominając o kolce.




www.baby-shower.pl/NIEMOWLE/Karmienie/Sk...ecko-sie-najada.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404395 przez słoneczko
czesc dziewczynki. pewnie i tak nie nadrobie zaległosci w czytaniu . ja dopiero wróciłam z moim Pawełkiem ze szpitala jest chory, miał zapalenie pępka, miał badania na serduszko i nerki i nie jest za dobrze :( z jedna nerka jest cos nie tak i przy badaniu na serduszko wyszły szmery :( za 2 tyg znów ide na badania z nim :( po tym antybotyku mały sie strasznie drze :( nic mu niepomaga to taki efekt po tym leku :( nie da sie go uspokoic wogóle :( nocki mam z głowy :( wogóle w nocy nie spie :( co tam u was dziewczynki? wszystkie juz urodziły?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #404397 przez mloda_mamuska
martadam a mozna tak dawac codziennie glukoze? to to samo co woda z cukrem czy nie bardzo?? ja wlasnie czytlam ,ze po tej glukozie dzieci lepiej zasypiaja i śpią,ale balam sie dac małemu .
jak jestes zadowolona z tego mleczka to super. ja poki co mam hipp wielka pake,ale teraz rzadko daje. zobacze jak maly tylko na moim bedzie spal i w ogole... :))
z tą glukozą to jak bede w polsce to moze kupiee i bede dawala malemu. a dzieci nie tyją szybko po tej glukozie jak tak codziennie dostają cukier ??? pytam,bo kompletnie jestem zielona w tym temacie a interesuje mnie ;)))

;)

daners moj tez ma pelno krostek na twarzy. a lekarze mowili,ze samo przejdzie.ale jak bede niedlugo w polsce to moze dostane maśćczy coś na to. bo jedne schodzą łądnie i zaraz nastepne wychodzą.a inne dzieciaczki maja piękne gładkie buziaczki..a moj kurde ciagle krosty jakies... i tez takie jakby trądzik miał... dwie mial nawet jakby lekko ropne.. normalnie jakby trądzik miał... przemywam mu czesto buźke ciepłą wodą przegotowaną.ale nie pomaga za bardzo. jak znajdziesz jakis dobry środek albo cos na to to pisz ;))))



Majowka gdzie jestes Kochana ??? to juz lada dzien i bedziesz miala maluszka obok. !! :kiss:


sloneczko biedna.wspolczuje Ci Kochana. Mam nadzieje,ze to nic powaznego jednak :(
zgadza sie,wszystkie urodzily ;)))
a z tym,ze nocki masz z glowy to nei jestes sama.moj bez zadnych antybiotykow zachowuje sie jakby mial adhd. zasypia na 5 minut i juz jest wyspany;) zdarza sie,ze pospi dluzej,ale nie mam takiego zlotego dziecka jak niektore tutaj szcześciary ;))
jestem z Toba i pisz co i jak z Maluszkiem :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404407 przez słoneczko
mój maluszek ma 3 tyg dzis i juz przybrał ponad 1 kg . karmie go piersia cały czas, w szpitalu opieka beznadziejna, olewajaca . dobrze ze juz w domu bo tak by mnie i maluszka wykonczyli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404411 przez chłopek
słoneczko moja siostrzenica tez miala szmery na serduszku dr powiedziala ze to normlne i zeby przyszla za kilka tyg do kontroli zeby sprawdzic czy dalej sa i juz bylo wszystko ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404415 przez słoneczko
mam nadzieje ze wszystko bedzie dobze bo juz tych nerwów spadło mi 17 kg od porodu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404443 przez An83
Mm ja karmie tylko piersia wlasnie dzieki tej regularnosci, na samym poczatku od czasu do czasu dawalam mleko mod. Pozniek zaczelam regulowac tak zeby maluch jadl co 2-3 h co nie znaczy ze jak chcial wczesniej to go trzymalam glodnego! Wtedy jadl wczesniej no i miedzy tym karmieniem co srednio wychodzo 2-2'5 h daje mu piers jak chce ale je 5-10 min i mu wystarcza al te co 2 godz sa takim jakby wiekszym posilkiem kiedy karmienie trwa ok 40 min do do godziny bo tyle mu potrzeba, dzieki temu mam czas wyjsc na spacer z nim bez stresu ze zacznie plakac i co ja wtedy zrobie bo przeciez nie wszedzie da sie karmic.. Wiec troche rozumiem Twojego meza myslenie - am ta regularnosc pasuje i nue jestem matka z wiszacymprzy cycku dziecku bo karmie co chwila. Ale karmie regularnie dluzszy czas a pomiedzt jak chce lub wczesniej np po godzinie to tez karmie ale dzieki tej regularnosci mozna normalnie funkcjonowac a dziecko tez sie najada bo przybiera ladnie na wadze a w nocy je rzadziej bo czasem daje pospac 3-4 h zreszta w nocy mleko podobno tluste bardziej wiec dziecko mniej i rzadziej potrzebuhe bo sie najada. Mi dzieki tej regularnosci laktacja sie ustabilizowala i nie potrzebujemy mleka mod.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404459 przez martadam23
CHŁOPEK NA KOLKĘ :D odkąd wiem pomagają masaze brzuszka i ciepłe okłady np. z cieplych pieluszek :D< w pieluszke wkładamy nagrzany wklad ikladziemy na brzuszku maluszka wkład na cieplo można zakupić w aptece :D do rozgrzewaania albo w drogeriach > ja mam osobiscie takiego żelowego miska którego sie grzeje w wodzie i trzyma temp do godziny ;)

dobry na kolke koper wloski i dobre masaże kompiele i ...
są krople www.sabsimplex.pl/ znajomaw poznaniu jak mieszkałam specjalnie sprowadzała i to bylo jedynym wyjsciem na kolkę dla jej maluszka :D całkowicie bezpieczne i działaja od razu po podaniu pierwszej dawki :))!! polecam jeśli ktoś potrzebuje :D


chłopek napisał:

wasze maluszki podnoszą główki jak leza na brzuszku? moj w szpitalu jak mial 3 dni to juz podnsosil

o kolce www.baby-shower.pl/NIEMOWLE/Karmienie/Lekarstwo-na-kolke.html

Jeżeli zachodzi przypuszczenie, że przyczyną może być kolka:

Mama może włączyć uspokajającą muzykę, śpiewać albo nucić cichutko. Jeśli muzyka nie działa, czasem pomaga włączenie wentylatora, suszarki do ubrań lub innego źródła monotonnego dźwięku czy szumu (oczywiście niezbyt głośno).
Można podać niemowlęciu specjalną herbatkę, np. herbatkę BoboVita „Na lekki brzuszek” – powyżej 4. miesiąca życia.
Ruch może pomóc. Długi spacer w wózku lub bujanie w bujaku dla niemowląt odwraca uwagę maleństwa od dyskomfortu jaki czuje i może odprężyć zarówno dziecko jak i zaniepokojoną mamę. Można też spróbować wybrać się na przejażdżkę samochodową (oczywiście niemowlę powinno podróżować w specjalnym foteliku).
Delikatny masaż potrafi czynić cuda. Głaskanie i masoekwanie plecków, brzuszka i klatki piersiowej niemowlęcia zmniejsza jego napięcie, które nasila objawy kolki.
Dzieci lubią kąpiele. Kiedy mama wykąpie maleństwo w ciepłej wodzie, a po kąpieli otuli ciepłym ręcznikiem, dziecko słodko zaśnie, zapominając o kolce.




www.baby-shower.pl/NIEMOWLE/Karmienie/Sk...ecko-sie-najada.html


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #404465 przez martadam23
glukoza pozwala zwalczyć żółtaczkę i jest dobrym sposobem na przpojenie malucha który juz "niby" sie najadł a tak na praqwdę jest ciągle niespokojny nie powoduje zatwardzen i nie podowuje kolek jest naturalna :) wiec moim zdaniem warto lepiej niż wodą bo woda to roznie czasem dzieciaczki niemoga sie załatwic po zwykłym H2O :D



mloda_mamuska napisał:

martadam a mozna tak dawac codziennie glukoze? to to samo co woda z cukrem czy nie bardzo?? ja wlasnie czytlam ,ze po tej glukozie dzieci lepiej zasypiaja i śpią,ale balam sie dac małemu .
jak jestes zadowolona z tego mleczka to super. ja poki co mam hipp wielka pake,ale teraz rzadko daje. zobacze jak maly tylko na moim bedzie spal i w ogole... :))
z tą glukozą to jak bede w polsce to moze kupiee i bede dawala malemu. a dzieci nie tyją szybko po tej glukozie jak tak codziennie dostają cukier ??? pytam,bo kompletnie jestem zielona w tym temacie a interesuje mnie ;)))

;)

daners moj tez ma pelno krostek na twarzy. a lekarze mowili,ze samo przejdzie.ale jak bede niedlugo w polsce to moze dostane maśćczy coś na to. bo jedne schodzą łądnie i zaraz nastepne wychodzą.a inne dzieciaczki maja piękne gładkie buziaczki..a moj kurde ciagle krosty jakies... i tez takie jakby trądzik miał... dwie mial nawet jakby lekko ropne.. normalnie jakby trądzik miał... przemywam mu czesto buźke ciepłą wodą przegotowaną.ale nie pomaga za bardzo. jak znajdziesz jakis dobry środek albo cos na to to pisz ;))))



Majowka gdzie jestes Kochana ??? to juz lada dzien i bedziesz miala maluszka obok. !! :kiss:


sloneczko biedna.wspolczuje Ci Kochana. Mam nadzieje,ze to nic powaznego jednak :(
zgadza sie,wszystkie urodzily ;)))
a z tym,ze nocki masz z glowy to nei jestes sama.moj bez zadnych antybiotykow zachowuje sie jakby mial adhd. zasypia na 5 minut i juz jest wyspany;) zdarza sie,ze pospi dluzej,ale nie mam takiego zlotego dziecka jak niektore tutaj szcześciary ;))
jestem z Toba i pisz co i jak z Maluszkiem :kiss: :kiss: :kiss:


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41629http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=41630

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl