BezpiecznaCiaza112023

SZCZĘŚLIWE MAMUSIE LUTY 2012

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #301496 przez agaszymekg
Lusienka

Co do diety z moich notatek ze szkoły rodzenia wynika,aby unikac:

-produktów mlecznych,
- miodu, az do 6 miesiaca, bo jest uczuleniowy,
- orzechów,
- kapusty i podobnych produktów wzdymających,
- uwazac na przyprawy, ktore zmieniaja smak mleka, tj cebuli czosnku,
- jogurty.
Po czym stopniowo je wprowadzac, ale zwracac uwage na to zeby byly niskotluszczowe dot.to serow, jogurtow,smietany itp i obserwowac reakcje dziecka.

Co do RUCHÓW DZIECKA,lekarz mowil aby w ciagu 12 godzin np o 9 do 21 zaobserwowac 10 ruchow,stopsuje sie tą zasade od 36 tygodnia, nie ma mozliwosci obserwacji 10 w ciagu godziny, bo pod koniec ciazy dziecko ma mniej miejsca i nie jest juz takie ruchliwe. Ja wczesnie tez o tym czytalam i bylo to mozliwe,ale we wczesniejszym etapie ciazy, potrafiłam mnie moja córa okopac nawet 30 razy w ciagu minuty:)

A co do mnie dziewczyny, na wizycie usłyszałam, żeby stawic sie do szpitala w piatek, w sobote zaczną mi robic indukcje porodu, tj wywołanie, z tego co sie dowiedziałam, najpierw balonik, który pecznieje w pochwie i dochodzi do rozwarcia, potem przebijaja błonę,żeby odeszły wody płodowe. wtedy dostaje sie skurczy i lekarz oceni co dalej.
A to wszystko z tego powodu, że pomimo prawidłowego ułożenia dziecka, główka nadal jest za wysoko (to ten garbik o którym pisałam wcześniej, że Maja sie pcha ale nie w tym kierunku co trzeba), i do tego dziecko jest bardzo duuuuuże, (od 3,8 kg do 4 kg) wiec chyba bede miała cesarke.

I wiecie co chyba sie ciesze, tylko zeby mnie za długo nie meczyli z probami wywołania naturalnego i oceną sytuacji. Bo potem tylko zastrzyk i po sprawie. Fakt, że przez pierwszy dzien nie bede miala dostepu do dziecka, jak inne mamy. :P ale tak poza tym unikne tych meczarni, a przy tak duzym dziecku to bylby spory wysiłek, ale jeszcze nic pewnego i to najgorsze:(

Wczorajsze badanie na wizycie, bylo bolesne, po powrocie Maja byla niesforna, jakby chciala wyjsc, czulam ogromny dyskomfort i parcie na szyjke, bol w kroczu, ciezko mi sie chodzilo, tak jakby dopiero po wizycie zaczela tyle wazyc, a ja dopiero wtedy zaczelam do odczuwac. Do soboty jeszcze 4 dni.

Pozdrowienia dla mamusiek, odezwe sie po powrocie :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #301534 przez anuskka
Aga wiesz waga dziecka moze sie roznic od tej ktora podaja podczas badan. ale w kazdym razie zycze ci zeby wszystko poszlo sprawnie ,bez problemow i szybkiego przytulenia Majeczki.I wracaj do nas szybko :kiss:


Cos ten nasz luty nas nie rozpieszcza. ;) Prawie minal pierwszy tydzien-a u nas jak na razie wszystko stanelo w miejscu w styczniu :dry: Jedyne pocieszenie to ze maluszki kiedys musza wyjsc ze swoich przytulnych gniazdek :side: :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301607 przez Sisi82
No właśnie....nie rozpieszcza nas ten luty widzę:) Może Naszym szkrabom jest za zimno i wolą wegetować w Naszych brzuszkach;)
Ja też już zaczynam świrować apropos porodu i wiem, że jak minie termin a ja nie urodzę to wpadnę w panikę i paranoję. Tym bardziej że niektórzy lekarze mają takie zdanie, że w przypadku pępowiny dwunaczyniowej nie powinno się "przenosić" dzieciaczka.Ale moja pani doktor ma pewnie odmienne zdanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301660 przez duszyczka
Ja też jeszcze nierozpakowana,choć 11 luty już niedaleko.A im bliżej,tym mniej chcę porodu,mam nadzieję,że chociaż szybko urodzę i nie będę się długo męczyła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301675 przez ann-sunshine
ano jakoś nie spieszno tym naszym dzieciom, za to jak się posypią to się zrobi wesoło :lol:

AgaSzymek to trzymamy kciuki za ciebie, do piątku już niedaleko

Sisi rozumiem Cię, bo ja całą ciążę ostoją spokoju byłam a teraz świruję na maxa, nie wiem co mam ze sobą zrobić i z tym czekaniem :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301693 przez martela89
Dziewczyny która ma się zamiar dzisiaj rozpakować?
Bo ja mam dzisiaj urodzinki to dzidzia którejś z Was była by równe 23 lata młodsza ode mnie :)

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301711 przez ann-sunshine
Martela bardzo bym chciała, ale coś tej mojej córuni się nie spieszy niestety :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301818 przez hopeforlife
Cześć dziewczynki.
Dziś mnie coś jakby rozwierał od środka, coś mi ciągle tam przeskakuje i kłuje. Może to już dziś w nocy się stanie lub wieczorem... Zjadłam obiadek, chwilka odpoczynku i zabieram się za sprzątanie. Spakowałam dziś resztę rzeczy, takie drobiazgi, które też muszę mieć.
Niby do terminu zostały 4 dni, ale mam nadzieję, że złapie mnie z zaskoczenia i odjadę już lada chwilka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #301850 przez sylwia89
Witam wszystkie kobitki na forum:) jestem tutaj nowa :kiss: , ale do porodu coraz bliżej, a za bardzo nie mam z kim pogadać... termin mam na 27 luty i tak do 2marca. ale 21 lutego idę na ostatnią mam nadzieje wizytę, chyba , że nie dotrwam... boję bardzo się porodu to moja pierwsza ciąża, ale i czekam na moją córeczkę i odliczam minuty

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301901 przez duszyczka
hopeforlife napisał:

Cześć dziewczynki.
Dziś mnie coś jakby rozwierał od środka, coś mi ciągle tam przeskakuje i kłuje. Może to już dziś w nocy się stanie lub wieczorem... Zjadłam obiadek, chwilka odpoczynku i zabieram się za sprzątanie. Spakowałam dziś resztę rzeczy, takie drobiazgi, które też muszę mieć.
Niby do terminu zostały 4 dni, ale mam nadzieję, że złapie mnie z zaskoczenia i odjadę już lada chwilka :)


Masz termin na ten sam dzień,co ja :-) Ja z tym rozwieraniem,to miałam tak w zeszłym tygodniu.W tym jakby bardziej spokojnie.Wczoraj miałam jeden bolesny skurcz,aż mnie skręciło.A dziś od południa brzuch mnie prawie ciągle boli,raz mocniej,raz mniej.Szkoda,że nie mogę wiedzieć kiedy urodzę :-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #301927 przez agaszymekg
Hejka,

najgorsze jest to że mnie własnie przeziebienie dopadło, w piatek do szpitala, a ja zamiast zbierac siły i pozytywną energię ( bo naczytałam się o tej indukcji porodu różnych opini,ale nie myśle o tym-narazie) to sie chyba rozłoże :(

Narazie zjadłam czosnek, a wieczorem wypije mleczko z miodziem, mam nadzieje ze pomoże :angry:

:angry: Ale ze mnie mięczak :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #301971 przez lusieńka
sylwia89 fajnie że nas coraz więcej.Ja co prawda juz się rozpakowałam i to w styczniu przed terminem dwa tygodnie ale mentalnie jestem z wami kobitki i trzymam kciuki za każda oby poszło gładko i bez problemów.
DZiś odwiedziła nas położna i pierwszy raz po wyjsciu ze szpitala zważyła maluszka 3950- przybiera na wadze a to najwazniejsze.Niestety zaczęło mu ropiec jedno oczko i pochrapuje sobie,kobitka twierdzi że to od suchego powietrza w domu i kazała uruchomic nawilżacz.Zobaczymy...Pediatra juz wybrany, urlop macierzyński do pracy zaniesiony, podanie do żłobka czeka, jutro jeszcze tylko becikowe i móJ M. zakończy bieganie i załatwianie tych wszystkich spraw.Oby tylko tem mróz puścił to bedzie można zacząc werandowanie, utknełam w domu z Maluszkiem....
agaszymekg ja tez jakis czas przed porodem byłam przeziębiona plecam w ramach kuracji maliny na gorąco i herbatę żurawina + maina i oczywiście kocyk.

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301972 przez ann-sunshine
Witaj Sylwia, większość z nas tu czeka na pierwsze dziecko, nie jesteś w tym sama. Będzie dobrze, my kobiety silne jesteśmy!

AgaSzymek, nie daj się przeziębieniu. Jaki tam mięczak z Ciebie, każda z nas boi się porodu, to normalne, przecież do końca nie wiemy czego się spodziewać. Dasz radę, tak jak my wszystkie tu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301990 przez dolores181
WOTAJCIE DZIEWCZYNY, NIE BYŁO MNIE NA FORUM 2 TYG A TO Z TEGO POWODU ŻE CHOĆ MIAŁAM TERMIN NA LUB 29 LUTY TO JUŻ 3 LUTEGO JESTEM MAMUSIĄ AMELKI, URODZIŁA SIĘ PO 36 TYG I 2 DNI PORÓD BYŁ ZAPLANOWANY , CESARKA GDYŻ NIE PODOBAŁY SIĘ LEKARZOM MOJE PRZEPŁYWY WEWNĄTRZMACICZNE PRZEZ MOJE NADCIŚNIENIE I MIAŁAM PLANOWANY ZABIEG , ALE MAŁA CHOĆ WCZEŚNIAK JEST OK , TYLKO MALEŃKA 2960 I 48 CM , DZIŚ WYSZŁAM ZE SZPITALA, RODZIŁAM NA KAROWEJ

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #302004 przez hopeforlife
No Dolores w końcu się odezwałaś, bo jeszcze chwila i list gończy by był za Tobą wysłany :) Najważniejsze, że wszystko się dobrze skończyło i już jesteście w domku. Ucałuj maleńką Amelkę od każdej z nas :) A jak się czujesz???

A ja Wam powiem, że porodu się nie boję, bo nie wiem co mnie czeka... Nie biorę do siebie "cierpienia" innych dziewczyn, bo wiem, że każda inaczej znosi ból i każdy organizm jest inny. Będzie co ma być, ważne, że dzieciątko będzie z nami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl