BezpiecznaCiaza112023

Z życia Mam.. i nie tylko :)

10 lata 2 tygodni temu #870509 przez wiolusska
10 kg, to malutko, raz dwa to zgubisz, zobaczysz :) Ja do porodu przytyłam 12kg i w sumie też łatwo się tego pozbyłam. Jedyny problem po ciąży to to, że skóra zrobiła się wiotka i mało elastyczna.. ale staram się temu zaradzić. Nie wiem, czy zamierzasz karmić Maleństwo- u mnie to zdecydowanie pomogło, waga sama spadała, bez większego wysiłku mimo, że nie karmiłam długo.
Też w ciąży spędzałam dużo czasu sama, więc prałam, prasowałam i urządzałam kącik Małej :) Fajnie to wspominam :) A końcem 8 miesiąca zabrałam się za malowanie i przestawianie mebli :laugh: A co, taką miałam nagle "ciążową zachciankę" :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870558 przez domi28
wiolusska fajnie że miałaś trochę czasu dla siebie, zregenerowałaś siły i pobuszowałaś po sklepach, kochamy nasze Maleństwa ale trzeba tez czasem zrobic coś dla siebie. Ja chodzę kilka razy w tyg na fitnes i też nie mam wyrzutów sumienia że jula zostaje z mężem, w końcu krzywda Jej się nie dzieje a i mąż jest zadowolony że mogą sobie sami pohasać :)

patka89 też uważam że 10 kg to mało, ja przytyłam więcej bo prawie 18 kg, po powrocie do domu ważyłam już 10 kg mniej a to 8 trochę mi zeszło zrzucić chociaż też do teraz karmię piersią a mimo to nie było to tak szybko. Od jakiegoś miesiąca waże znów 56 czyli tyle ile przed ciążą.

wiolusska jakie osiagnięcia Twoja Córa ma już za sobą?
pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870564 przez patka89
No My też teraz dopiero malowaliśmy,trochę się bałam tej farby i ją wdychać dlatego w sumie uciekałam,jak tylko mogłam :) przestawianiem mebli też zajeli się Panowie :D Ja później tylko zajełam się układaniem rzeczy w szafkach :)
Jeszcze czeka mnie dekorowanie pokoju obrazkami i innymi tam pierdółkami tak by wyglądał przyjaźnie dla dziecka :D ale to już sama przyjemność :)

Mam nadzieje,że łatwo zgubie te parę kg :) w ciuszki swoje ogólnie się mieszczę, tylko nie w spodnie a tak uwielbiam te moje krótkie spodenki a zaraz lato:( :D
Ah dzień dziś mija mi strasznie wolno ale jakoś leci, dzisiaj mam jakąś fazę na jedzenie chodzę i wcinam cały czas coś :):)

Aj już się nie mogę doczekać tej malutkiej.Wiem,że to są nieprzespane noce, pierwsze ząbki itp
ale już bym chciała ją zobaczyć i w ogóle,żeby była tak po prostu. Termin mam na 2 maja to niby już nie długo...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #870568 przez domi28
patka89 minie Ci tak szybko że nawet nie zauważysz kiedy:) jeśli chodzi o dopieszczanie pokoju to czeka Cie tak jak piszesz juz sama przyjemność:) na pewno będzie ślicznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870583 przez wiolusska
domi28 Jak ja Ci zazdroszczę tego fitnesu.. Też chciałabym się trochę poruszać w babskim gronie, ale u mnie to raczej trudne w realizacji. Po pierwsze, nie mieszkam w mieście, więc to u mnie cała wyprawa, a po drugie, nie zawsze mam z kim zostawić Małą. Moja Mama pracuje, więc nie ma jak, a narzeczony na co dzień jest daleko od nas, więc.. Dupa.
Co do osiągnięć... Z takich najświeższych, to dzisiaj zauważyłam, że na raczkach zaczyna się tak śmiesznie czołgać :laugh: Dotąd tylko machała rączkami i nóżkami. No i u nas teraz wszystkie zabawki poszły w odstawkę, bo najlepszą zabawą jest wstawanie :laugh: Non stop mogłaby wstawać i żadne przewracanie Jej nie męczy, wręcz przynosi kolejne dawki śmiechu :laugh: Choć z tym śmiechem ostatnio różnie bywa, bo przez ząbkowanie niestety zrobiła się marudna. Wczorajszy wieczór był straszny, co chwilę płakała. Nie pomagało noszenie, lulanie, śpiewanie, jedzenie, nic.. W końcu dałam czopek i niedługo potem zasnęła.
No i mówimy już pięknie mama, baba, dada, gaga, lala, papa, am, mniam i jeszcze trochę różnych dźwięków, które raczej trudno bliżej mi określić :laugh:
A jak mała Julcia? Co ciekawego u Was się dzieje :) ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870596 przez wiolusska
patka89 Już niedługo zobaczysz, jaki piękny jest moment, kiedy ujrzysz pierwszy raz swoją Kruszynkę :) Ja miałam cc, więc pokazali mi Ją na chwilkę, ale do dzisiaj na myśl o tym łezka kręci mi się w oku. Pomyśleć, że to samo Maleństwo leży teraz obok mnie, tylko.. prawie 3 razy większe :kiss: Ten czas tak niesamowicie ucieka...
Pokaż nam ten śliczny kącik, jak już go urządzisz :)
Masz już jakieś skurcze? U mnie zaczęły się na ponad miesiąc przed terminem. 2 razy lądowałam w szpitalu, a i tak skończyło się cesarką.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870607 przez domi28
to Ziuzia nieźle wymiata! też juz sie nie mogę doczekać tych pierwszych słów a najbardziej "mama":) to teraz jak chce już wstawać to trzeba pewnie cały czas Jej pilnować i towarzyszyć, jejku niebawem i mnie to czeka. Jeśli chodzi o Julę to siedzi sama przez chwilę jak się Ją posadzi, sama jeszcze nie potrafi się podnieść. Pełza na macie i wykonuje obroty wokół własnej osi i pełza sobie też:)
Współczuje Ci wieczoru wczorajszego, u mnie jest tak że z zaśnięciem nie ma problemu, Jula sama zasypia w ł óżeczku ale gorzej że własnie jakoś od miesiąca od kiedy te ząbki zaczeły o sobie daweać znać zaczęła się budzić często i wstawać wcześnie rano czyli o 6! wczedśniej spała do 8, 8:30 i ja chociaż zawsze byłam rannym ptaszkiem to przy Juli anuczyłam się dłużej spać i po 5 miesiącach się już tego bardzo przyzwyczaiła i teraz tak ciężko wstawać o 6... co prawda po godzinie zabawy jeszcze pości z 50 min ale ja już wtedy nie zasnę niestety, no ale żeby tylko takie problemy były to byłoby dobrze więc nie ma co narzekać.
Dobrej nocki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870615 przez patka89
Powiem Ci,że gdyby nie ten brzuch i ruchy dziecka to bym nie wiedziała dalej,że jestem w ciąży.Bo okres to wiadomo jego brak może mieć różne przyczyny, Ja np miałam nie regularny ponieważ miałam torbiela na jajniku jak mi go usuneli to później już było oki.
Co do skurczy jeszcze nie miałam żadnych i teraz nie wiem czy mam się bać czy nie,bo co czytam to już każda mama miała a Ja nie. Chyba,że skurczem można nazwać chwilowy ból jak na okres ale to chyba zupełnie inny temat niż skurcz :)
Także sama nie wiem,lekarz mówi,że dziecko się rozwija prawidłowo,że ze Mną też wszystko oki ale skurczy jeszcze nie miałam żadnych.Za to mała wierci się jak nie wiem cały dzień ale to dobrze przynajmniej się nie muszę martwić :D
Co do ciąży to oprócz tych moich humorków i zachcianek to można powiedzieć,że jest idealna nic nie boli ani nic oki trochę prawe żebro no ale coś musi boleć :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870626 przez domi28
patka czyli jesteś stworzona do bycia w ciąży !:) ja niestety bardzo źle znosiłam ten cudowny stan, na początku były straszne mdłości i bóle żołądka a potem w 29 miałam podejrzenie porodu przedwczesnego i trafiłam do szpitala a potem w domku musiałam się oszczędzać bardzo, koniec końców Julka urodziła sie w 41 tyg. mimo to było cudownie, pierwsze ruchu itd... aż się łezka w opku kręci. A tym że nie masz jeszcze skurczy to się nie martw, każdy inaczej przechodzi ciążę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870637 przez wiolusska
Domi, sama zobaczysz, te zmiany, to później dosłownie z dnia na dzień będziesz obserwowała. Pamiętam jak dzisiaj, jak Zuzia pierwszy raz usiadła. Zawsze siedziała z podparciem, a tu nagle w Nowy Rok podciągnęła się i usiadła sama w bujaczku :) Potem już tylko chciała siedzieć. I tak jest z każdą kolejną zmianą. Pierwszy raz usłyszałam mama jeszcze w styczniu, powiedziała 3 razy, potem chyba ze 2 miesiące cisza, a teraz non stop powtarza mama mama i co chwilę włącza nowe literki, języczek wtedy tak fajnie Jej się plącze :) To samo z wstawaniem. Zaczęła podciągać się na poduszkach na kanapie, a później podtrzymywała się już wszystkiego i chciała wstawać, więc musieliśmy obniżyć łóżeczko. Szok, jak dzieci szybko się zmieniają.
Patka, super, że tak dobrze znosisz ciążę. U mnie końcówka wypadła w te straszne upały, więc czułam się wtedy jak jeden wielki, napompowany balon :P
I co jeszcze... Ten ból, jak na okres, to u Ciebie właśnie prawdopodobnie przepowiadające skurcze macicy. U mnie często pojawiały się niespodziewanie. Na prawie miesiąc przed porodem pewnego poranka pojawiały się regularnie, co 10-12 min, wzięli mnie na oddział, a potem, po kroplówce wszystko ustało, a ja musiałam spędzić cały weekend w szpitalu.
U Ciebie niecały miesiąc do porodu, więc pakuj powoli torbę i bądź w pogotowiu, w razie czego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870661 przez patka89
Tak tak torbę,już mam spakowana :)
Jak tylko wyprałam ciuszki to od razu spakowałam torbę :)
ja wiem,że to zleci szybciej niż myślę :):)
Ogólnie ten czas ciąży w sumie szybko mi zleciał,jeszcze pamiętam ten dzień jak powiedziałam mojemu chłopakowi,ze będzie tatą to dzień po moich urodzinach w Październiku bo krótko wczesniej Ja się połapałam,że będę mamusią :) :) Bo jeżeli chodzi o resztę rodzinny to długo nie wiedzieli dopiero dostali prezent na mikołaja taką wiadomość.
A tu zaraz będzie malutka. Czas leci szybko i to nawet bardzo szybko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870810 przez patka89
Cześć dziewczyny..!
jej jak tu dzisiaj jeszcze cicho :D
Ja dzisiaj robię za rannego ptaszka spać nie mogłam chyba miałam pierwsze poważne skurcze w nocy tzn to uczucie jak na okres, ale tym razem częściej i dłużej one trwały.przez to nie mogłam w nocy spać.A gdy już zasnęłam to i tak obudziłam się o 7 rano no to co zjadłam śniadanko, posprzątałam moim zwierzaczkom,ogarnęłam pokój,ogarnęłam i siebie.
Wchodzę na forum a tu cisza :(
No nic ubieram się i idę na spacerek trochę tlenu dobrze mi zrobi :):)
Jak wrócę zabieram się za robienie placuszków ziemniaczanych mam dziś na nie mega ochotę :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871182 przez wiolusska
Dobry wieczór :)
Ja myślałam, że będę miała do nadrobienia co najmniej kilka postów, a tutaj tak cichutko.
Patka podziwiam, że utrzymaliście taką nowinę tyle w tajemnicy :) U mnie od razu wyszło na jaw :)
Jak Wam minął dzień? U mnie dzisiaj wielkie sprzątanie. Zuzia oczywiście non stop mi przeszkadzała i jak na złość nic a nic nie chciała dzisiaj spać, ale dałam radę. W szafkach posprzątane, ubrania i firanki wyprasowane, łazienka wyszorowana, jestem zadowolona :)
Żeby jednak nie było, że wszystko poszło super.. Zepsułam Zuzi bujak :S Nie wiem, co mnie podkusiło, żeby usztywniony pokrowiec wirować w pralce.. Wiwirował dziurę na jakieś 10cm :S Jakoś temu zaradziłam i naszyłam dwa zielone, pluszowe listki, odprute z zabawki :laugh: Nawet nie wygląda najgorzej, bo są w identycznym kolorze :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871307 przez domi28
Hej Dziewczyny
My wczoraj prawie cały dzień na zewnątrz, pogoda u nas była piękna,ponad 20 stopni, tak to mozna spacerować, do domku jedynie na obiadek. Trochę kilometrów zrobiliśmy z Jula:) po za tym u nas wszystko dobrze, nocki proszek lepsze na szczęście. Niestety dzis pochmurno:( ale jedziemy i tak do mojej mamy do domu rodzinnego wiec jakoś to przeżyje . Pozdrawiam i miłego dnia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871374 przez patka89
Bałam się jak rodzinka to przyjmie :D
Zresztą razem z chłopakiem czekaliśmy na odpowiedni moment ,a że ja długo byłam chuda jak patyk nic nie było widać. U Nas też dzisiaj nie jest za ładna pogoda ehh masakra
Mam zamiar od nowa układać ciuszki w szafce,ale nie wiem jak to będzie bo Ja jestem leń ostatnio :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl