BezpiecznaCiaza112023

Macierzyństwa pierwszy tom ;)

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #894181 przez aleksiaa88
tu jest puste pole był tekst napisany za dnia ale wieczorem zamiast zejśc nizej na sam koniec strony i dać odpowiedz wlazłam na to i zrobiłam edytuj patrzę o jakiś tekst to bach skasowałam i wpisałam ten co teraz jest na samym dole hahah sama usunęłam wiadomośc już istniejącą

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #894182 przez Hania84
kakaszka ogólnie w Kościele katolickim jest celebrowana msza św. i na niej się klęka ( jak wszyscy klękają) wstaje (jak wstają) i siada (jak siadają) ...to będziesz widzieć ;) a co do samego chrztu to nie wiem jak w katolickim na białorusi ale chrzestni są i chrzestny ma świecę którą się zapala jak ksiądz powie a chrzestna ma szatę (takie małe białe ubranko) i ksiądz w czasie chrztu nakłada je na dziecko (symbolicznie) ...a przed tym? jest polewanie dziecku głowy i nakładanie olejku na czółko ;)
Poczytaj może na necie o mszy św. jak to wygląda i tyle :)
...Twój też coś powinien wiedziec na ten temat :P ;)
...zapytaj też księdza katolickiego jeśli masz jakieś obawy czy coś :)
będzie dobrze
powodzenia :)
a z Ł. strony ktoś będzie? a z Twojej będzie Twoja siostra? i rodzice?

wróciłyśmy właśnie ze spacerku i oglądamy mecz...a Lena krzyczy i broi :S :P

u nas nie było wprowadzania...a chrzest był przede mszą...ale na mszy trzeba byc oczywiście obowiązkowo bo jest za dzieci nowo ochrzczone :)
taaak i sam chrzest ( nie masz) jest przed ołtarzem tam stoją rodzice i chrzestni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894183 przez Gochens
Hej dziewczyny!

Wczoraj mi się telefon zalał i nie mogłam do Was wejść a dziś w pracy zwariowany dzień i do tego musiałam jechać auta firmowe przerejestrowac później stanie w mega korkach i w końcu w domu...

Ika uważaj na siebie a jedzenie to swoją drogą, wprowadź więcej warzyw, owoców az tym cciśnieniem to może rzeczywiscie jakąś kawę wypij rano..

Kasia super ze juz wakacje u Ciebie!! korzystaj i odpoczywaj ile się da

Srenka fajnie ze się udało załatwić bez większych problemów

Hania dziękuję za troskę ;)

Sophie nie przejmuj się w ogóle komentarzami tej baby nie ma Dzieci wiec niech nie będzie taka mądra..

Kakqszkqrobisz wwszystko co mówi ksiądz.. u mnie to on Podchodził do ławki i robił znaki a polowanie woda było przy ołtarzu nie martw się on ci to powie ;) a ile trwa ok godziny całq msza a sam chrzest nie długo ;)

póki co telefon mi działa ale czasem łapie zawias mam nadzieje ze dziś będzie ok ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894215 przez Sophie25
A u nas ksiadz kazal przyjechac na 16 w sb o bylo 3 chrzty lawki kolo oltarza i trwalo to jakoes 15 minut sam chrzest byl :)

Zosia ma 6 zebow i 7 w natarcoy dlategi padam na ryj bom spiaca :(

Aleksia a Ty ppkazywalas zdj z roczku bo mi chyba umknely ? :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894233 przez aleksiaa88
Nasz roczek będzie na początku lipca czekamy na chrzestną

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894264 przez Sophie25
aHAAAA to teraz rozumiem :D

Lece spac bo padam juz po tej nocy a jutro mi sie tak niechce do roboty isc .. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894270 przez srenka_918
Co do chrztów to tak jak dziewczyny piszą, trzeba słuchać co ksiądz mówi ;) Bo np u nas jak jest do 8 dzieci to właśnie na polanie wodą trzeba podejść do ołtarza ale jak jest 9 i więcej to wszystko odbywa się w ławkach i to ksiądz podchodzi i tylko mówi żeby osoba trzymająca dziecko siedziała z brzegu żeby on miał łatwy dostęp.

Ja też dziś padam na twarz, przez tą burzę się nie wyspałam i teraz chciałabym już spać, pawełek smacznie śpi już pół godz ale mój sobie pojechał do rodziców na piwko z okazji dnia ojca... Pojechał już o 6, czyli jakby wypił tylko jedno mógłby wrócić, ale coś się boję że zaraz dostanę sms żebym po niego pojechała...

Dziewczyny co lubią piec jaka masa na tort jest najłatwiejsza do wystrojenia? Znaczy się najbardziej się słucha? ;) Już powoli kombinuję co i jak na roczek, ale najchętniej bym nie wyprawiała wcale, tylko kameralnie tort i kawa dla rodziców i chrzestnych ale ten mój uparł się na całe swoje rodzeństwo a ich jest z małżonkami i dziećmi 30 to do tego moich 6 osób można dołożyć bo już nie robi różnicy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894276 przez Ikunia1910
A w parafi u nas tzn tam u mamy to chrzcielnice zrobili ztylu kosciola i po mszy wszystkie dzieci pokolei sa chrzczone... Co kraj to obyczaj.

A kakaszka ta szatka to taka "szmatka" nie ubranko jak Hania pisala :p hihi

Haniu co do artykulu dziekuje przeczytalam no i tak jak pisza lekarstwa na to ni ma wiec moge tylko wiecej pic i unikac dusznych pomieszczen.

Byla na kawce mama z mlodym. Mlody gips zdjety ale rehabilitacje dopiero w sierpniu bo niema terminow ale biedny reka ruszac nie moze :(

Zjadlam na kolacje 3 kanapki zeby nie bylo i lece lulu. Dobranoc




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894280 przez Kasiasia
Kobitki zycie bez studiów jest piekne.... tyle czasu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #894282 przez Hania84
Ikunia ja miałam ubranko , które malutkiemu dziecku można założyć...coś a'la taka sukienka bez zapięcia z tyłu i z rękawkami krótkimi ...kiedyś pewnie zakładano to...a teraz symbolicznie tylko ksiądz podaje. Jak znajdę to zrobię focię dla udowodnienia ;)
Co kraj to obyczaj...i tu kakaszka od każdego co innego...a zupełnie inaczej może być u Ciebie :)
...i smacznego z chlebkiem Ika hihi ;)

przykładowo od razu cos z netu:
my mieliśmy coś w tym stylu
www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2...ved=0CJkBEK0DMDE4yAE

a szatki różne są...bo widziałam że "szmatki" też

zmykam na mecz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894298 przez aleksiaa88
Też miałam taką szatkę ale bez zapięcia z tyłu poza tym to strasznie małe było chyba by musiał ważyć z 2 kg żeby założyć bo to wąskie i nie rozciągliwe raczej tak położyć na symbol na dziecku tylko wyglądem przypomina ubranko niby
idę spać
Jutro mamy odwiedziny koleżanki więc będę jęzorem kłapać hahahahah

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894324 przez aleksiaa88
Dochodzi 8 jestem pierwsza
Bartolini już ci następny miesąc stuknął a tu jeszcze roczki przed nami Marta już zapomina jak to było na roczku a u nas jeszcze dzwieuszki są przed weźcie zatrzymajcie troche czas

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894347 przez Ikunia1910
Helol.

O Haniu to widocznie albo u nas w centralnej jest inaczej albo ja za mloda jestem zeby takie ubranka pamietac. Ja i moj brat te 23 lata w tyl mielismy juz takie chusteczki jedwabne z haftem hostii albo golabkiem juz nie pamietam ale wygladala zdecydowanie tak jak te smarkutki dziadkowe tyle ze biale i jedwabiste :p haha

U mnie weekendzik byl cudowny to sie tydz zaczal i znow awantura i darcie kotow z tym gamoniem moim. Wrrr...

Kasia hihi az ci zaczynam zazdroscic :p

Zaraz lecimy z moja glutowata dziewczynka do lidla po jakies pieczywko i warzywa bo mi sie nie chce dralowac do mamy na osiedle:/


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


A z tych przyjemniejszych spraw na sobote mam fryzjera za loki z podpieciem wezmie mi tylko 6 dyszek hihi tak ja ugadalam;) poszlabym jeszcze na brwi zeby mnie odchwascili bo samemu to wiadomo nigdy tak dokladnie sie nie uda i tak kusilyscie tymi pazorkami ze nie wiem czy w piatek nie zostawie zoski u mamy i nie pojde na jakiegos francuza chociaz... A zoska w sobote spi u mamy musze ja spakowac na poprawiny odrazu bo na poprawiny jest,proszona wiec kreacja musi byc ;)

Milego dnia:*

A i Bartoszku tobie to juz pierwszy miesiac na poczet drugiego roku minal hihi ty nasz starszaku ;)




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894381 przez Sophie25
Zaraz usneeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :(

Spałam niecałe 4 godz mam dość ;/

Dziecko plakało a ja nie moge w robocie wysiedziec juz jeszcze kolezxanka dzwoniła co u nich sie dzieje to sie martwie :(

Zoska ma 7 zeba maz pisał ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894384 przez KaRoLkA
Czesc Msmuski :*
Jestem , żyje i nie obrazilam sie tylko niemam ani chwili czasu :/ bo tesciow mam ns glowie ale w czwartek juz jadaibo bilet przebukowali na wcześniej to wroce na stale i wszystko Wam
Opowiem :* napisze tylko ze bulysmy wczoraj na szczepieniu i wymiarh na roczek Waga 10,700 a wzrost 81 cm :) pozatym wszystko extra, super sie rozwija jedynie kazała nie dawac juz MM tylko wprowadzic krowie :)

Przepraszsm ale nie nadrobilam nic :( ale obiecuje poprawe :*
Milego dnia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl