BezpiecznaCiaza112023

Macierzyństwa pierwszy tom ;)

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #723739 przez Ikunia1910
Czesc mamusie.

Wczoraj bylo bardzo sympatycznie na urodzinkach B.
Coraz bardziej wkupiam sie w rodzinkę:)
Zosia przez babcie i prababcie zostala tak wymeczona ze jak wrocilam do domu to o 20.30 musialam ja kapac bo juz przez rece leciała;) taki slodziak :blush: i do 6 spała ładnie:)
Fotek nie mam ani tortu ani siebie ale chyba udalo mi sie zrobic na B. Wrażenie bo jak wszedł po nas to nie mógł sie skupić na zapieciu cory w foteliku a w samochodzie nawet smyrnal mnie po kolanku:) małymi kroczkami do przodu a co :p

A zosia sie nie ślini i nie ciucia piastek. Zeby zaczynają sie wyznać okolo 4mca ale zeby juz cos zaczynało sie w tym kierunku to dziwne. Srenka jak bedziesz szła zwazyc syncia do przychodni do zajdz do lekarza i skonsultuj te twarde dziaselka.

A pampersiakow mamy jeszcze dwie paki 2 dady, postaramy sie je zuzyc i przechodzimy na 3:) czyli pewnie we wrzesniu.

Rysa ja uzywam dad za dnia a na noc pampersa bo dady wydaja mi sie sztywniejsze i mniej chlonne, ale jak zmieniam +/- co 2h to sa ok :blink:

Kasia jak ja musze do markietu to tez wkladam nosidelko do wózka, ale wiem tez ze w tesco sa takie specjalne wózki z miejscem takim niebieskim ala fotelikiem dla maluszkow ze leza:)

A ja ostatnio zauwazylam ze mi spadły cycki i weszlam szybko na wage 48:( myślalam że zostanę przy tej 50:/ kurde jak wy byście chcialy schudnąć to ciezko a jak mi by sie tych kg przydało to uciekaja nie wiem gdzie i znow bede płaska deska :(

No i tu wczorajsza gwiazda




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #723754 przez srenka_918
Ja miałam Dady 1 i właśnie tak jak Ikunia mówi, są trochę mniej chłonne, ale jak się zmienia co 2-4 godz to ok. Ja teraz jak kupiłam Trójki to jakiejś Wickies, były o 23gr na sztuce tańsze od oryginalnych pampersów ale są jakieś dziwnie sztywne... Nie wiem jak z chłonnością, bo jak założyłam dla próby to trafiła się tylko kupka, dość potężna i nie wypłynęła nigdzie co czasem w pampersach nam się zdarza, ale nie wyglądają na jakieś super chłonne do siuśków... Chyba Dady byłyby lepsze... Choć te przy kilku siuśnięciach stają się strasznie grube co mi się przypomniało przed chwilą ;)

A czy pieluszki mają jakiś termin ważności? Bo widziałam że chusteczki mają... Bo jak tak patrzę na ilość Dwójek jaka mi została to nie damy rady ich zużyć (mam jeszcze 100!!!) To bym ofoliowała szczelnie i schowała jak bratowej się urodzi dzidzia bo jednak jest w ciąży 6 tydz, a może sobie schowam tak myślę że za rok będę się starać o następne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723827 przez kakaszka
dziewczyny pomocy!!!! pupka u mojej corci wyglada strasznie. te potowki ktore byly na poczatku powysychaly i teraz w kolo nich schodzi skora doslownie, no i powyskakiwaly male krosteczki. kapie mala w tym marginat cos tam cos tam, zmieniam pieluche co 3 godziny, smaruje co 3 godziny sudokremem i dupa. pod szyjka ma podobnie, co jeszcze mozna zrobic?

srenka co do terminu waznosci to chyba nie, bo moja kuzynka ktora rodzila 2 lata temu przywiozla mi prawie cale opakowanie dwojek juz otwarta, no i ladnie je zurzylismy.

ikunia sliczna corcia. tylko tak ja ubierasz na dwor jak jest goraco? bo ja zawsze mam z tym problem, bo sie boje zeby eliza nie zmarzla, a chyba ja troche przegrzewam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #723847 przez violcia00
Dzien dobry.

My bylismy dzisiaj na szczepieniu-Oskarek plakal niesamowicie,az serce sie kroilol,biedne malenstwo, dostal zastrzyk w obie nozki,a zaplacilam za nie 100 euro,mam nadzieje ze mi ubezpieczenie choc polowe zwroci,no ale dziecko jest najwazniejsze,wyplakal sie a pozniej go utulilam i jeszcze u lekarza mi zasnal na rekach obudzil sie dopiero w domu i juz sie z nami smial,teraz juz 2 godz.spi...wazy 5700 i mierzy 60 cm,pani doktor mowila ze duzy z niego chlopak,a nastepne szczepienie mamy za 2 miesiace.

Moj Oskar tez ma zaczerwienione pod szyjka,raczkami,kolankami na raczkach ,stopkach i troszke na brzuszku-lekarz przepisal nam dzisiaj taki krem- dexeryl,jest rewelacyjny juz po pierwszym nalozeniu widze poprawe-nie wiem czy jest dostepny w Polsce ale Kakaszka mozesz popytac,moze pomoze corci,natomiast na dupcie stosuje masc Bepanthen-tez jestem bardzo zadowolona...kakaszka moze spróbuj z maka ziemniaczana :unsure:

Ikunia ja Ci z checia oddam ze 3 kg ze mnie :lol: ,a z corci slicznotka. :blush:

Ale jestem dzisiaj zmeczona i jeszcze ten bol glowy :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #723930 przez Ikunia1910
Jej strasznie sie nam forum rozleniwilo :(

Kakaszka tak byla ubrana wczoraj bylo jakies 26°C, moze rzeczywiscie przegrzewasz Elizke i dlatego ma tyle potoweczek, chociaz mojej to co chwila na policzkach wyskakują ale na to nic nie poradze to od kontaktu skora-skora, a przeciez karmic ja musze.
Postaraj sie zdjac jej pampersa niech lezy na samym podkladzie i posyp maka ziemniaczana niech jej sie troche dupcia przewietrzy ;)

Jej Violcia strasznie drogie te szczepienia u was. Ale fakt zdrowia dziecka sie nie przelicza.

A ja dzis mialam dzien lenia. Poł dnia lezalam z Zocha na brzuchu, jakos tak sie za przytulaniem stesknilam. Bo na codzien rzadko ja przytulam, zawsze cos do zrobienia :S




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #723979 przez aleksiaa88
Ikunia córcia śliczna czy ona już trzyma głowę?

Mój synek dziś zwariował cały dzień gaworzy jak oszalały jak tylko nie śpi to od razu.

Kakaszka ja ubieram w body lub rampersy bez czapki i bez skarpetek tylko w domu zakładam skarpetki. A w wózeczku jest gorąco i zawsze stawiam by nie wiało do środka. A w nocy zakładam body na krótki rękaw i spodnie i śpi bez przykrycia ale w pokoju jest 27 stopni.

Czy któraś ma zawroty głowy? Jem więc nie jestem głodna a przynajmniej raz na 2 dni mi zawiruje głowa.

Jutro druga rocznica ślubu, a ja się wkurzyłam na chłopa niby o pierdołę ale jednak :angry: a tak miało być pięknie ale musiał mnie wkurzyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724036 przez violcia00
Mysmy sie wykapali,malutki zasypia,a ja mam troche wolnego dla siebie,wzielam procha bo glowa mi peka i czekam az zacznie dzialac :S

Aleksia ja mam czesto zawroty glowy,ale u mnie to napewno ze zmeczenia :dry:

Czekam na meza i chyba wczesniej sie poloze.

Wiec dobranoc :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724089 przez _Klara_
Witam się po przerwie :)

Juli ropi się oczko, pediatra zapisał nam na to antybiotyk ale niestety nic nie dał, przemywanie solą fizjologiczną tez nic :(
Czy ktoraś z was tez miała ten problem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #724181 przez malutkamilka
Troche nie pisalam bo Wikusia od soboty ma klopoty z baczkami, ale wczoraj pod wieczor sie z nimi uporalysmy i mala ladnie spala i teraz jeszcze troche drzemie.

Mam pytanie. Jakie mleczko podajecie maluchom?

Jutro szczepienie- az sie boje...

Ja Wikusie w samej sukienecce w wozku, ewentualnie w body- zawsze jakby co mozna przykryc, a w domu to do tego skarpetki, bo mam duzo chlodniej w domu. A w nocy to body na dlugi rekaw i skarpetki, ale spi wtedy pod kolderka. Wczoraj i dzis chlodniej wiec w kaftaniku i spiochach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #724196 przez aleksiaa88
Witamy się z rana po krótkiej nocy
Poszedł spać po 23 po 3-ech godz pobudka na jedzonko następnie pobudka o 4:30 i zachciało mu się gadać dostał cyca pocmokał z 5 minut i zasnął na kolanach i tak trzymałam go przez 30 minut potem znów gadał sobie aż w końcu usnął przed 6 znów zjadł i dalej drzemkę robi.
Taki się rozmowny zrobił :laugh:
Przespałam się i nerw mi przeszedł

Kupiliśmy PAMPERSY 2 ale są za duże :lol: synek taką ma dużą dupinę a raczej dupcię :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Rocznica już świętowana ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724264 przez kakaszka
dzieki dziewczyny za podpowiedzi, faktycznie przegrzewam elize i pewnie od tego sa potowki.

dzis stal sie w nocy cud, do moich cyckow wrocilo mleko, ale to ja wam mowie w sekrecie. bylam w szoku, nie wiem jak to mozliwe, bo przez prawie miesiac nie dotykalam nawet piersi. teraz mam mega dylemat co z tym zrobic. bo nie powiem cycka samego z siebie dawac napewno nie chce, a i mala watpie ze chcialabym po butelkach zaczac pracowac buzia. wiem, ze jest zdrowsze o wiele no i ekonomia na mm. czyli tak mysle ze sprobuje poodciagac i przynajmniej raz dzinnie zeby zjadla mojego mleka, ale z drugiej strony to boje sie ze jak zaczne odciagac to zacznie mi sie szybko mleko produkowac i bede miec cyce jak balony.
narazie nikomu nie mowie ze swoich, musze to przemyslec, ale powiem wam ze jestem w szoku, nie wiedzialam, ze takie cos jest mozliwe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724359 przez Ikunia1910
Czesc

Wow kakaszka nie wiedzialam ze pokarm tak sam z siebie moze wrócić, ale to chyba fajnie. Ja osobiscie uwielbiam karmic piersią rozczulam sie wtedy no i wiem ze jestem niezastapiona, pozatym samo dobro dla dzidzi. A czemu nie chcesz karmic piersia tylko odciagac?

Aleksia to ile wazy twoj synus ze mu jeszcze dupka luzno lata w 2?

Ja wczoraj wieczorem wykapalam niunie i ululalam i śpiącą zostawiłam pod opieka babci a sama poszlam na randke z tatusiem niby na oglądanie spadajacych gwiazd ale skonczylo sie na tym ze ja sama bylam w gwiazdach :silly:
No i dzisiaj juz z bananem przyklejonym do twarzy biegam. Na 13 ide do lekarza na kontrole i przy okazji sprawdzimy ile wazy i mierzy ten moj pulpecik :lol:

Klara nie mam pojecia co ci doradzic:(

Malutka, Wiki da rade silna babka z niej. A co do mm to sie nie wypowiadam.




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #724370 przez aleksiaa88
4 kg nie wiem czy to dużo czy mało jak na dziecko 2 miesięczne

Mały zaczął wywalać język na wierzch jakby chciał smakować zaczęło się od pieluchy, co chwilę wyciąga i sobie smakuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724376 przez Gochens
Dzień dobry.

Aleksia najlepszego z okazji rocznicy. 4 kg to malutek jest mój już ponad 5 ma heh.
Ikunia Zosienka lalusia piękna no i te przepachy są komiczne ;) widzialas chociaż jedną spadającą gwiazdę ?:lol: fajnie, że Wam się układa oby tak dalej.
Kakaszka spróbuj dac Elizce swojego cysia a nóż widelec, skoro matka natura dała Ci pokarm to powinnas z tego korzystać, wiele mamusiek marzyloby o takiej sytuacji ;)
Klara a spróbuj moze rumiankiem ??
My dziś rano zaliczylismy spacerek do sklepów bo zachcialo mi się chlodnika ale oczywiście nigdzie nie mieli botwiny więc zakupilam buroki trudno, będzie bez liści, najważniejsze, że reszta wkładki zakupiona.

Zapowiada się że cbrzciny będą u nas 8 września, zobaczymy czy dojdzie do skutku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #724382 przez kakaszka
Ikunia to sie bardzo ciesze, ze u ciebie sie uklada, oby tak dalej, trzymam kciuki :)
no wlasnie ja tez nie wiedzialam, ze cos takiego jest mozliwe. no i moze jestem wyrodna matka, ale w nocy jak nakarmilam mala i polozylam spac wyobrazilam sobie, ze musialabym z pol godziny siedziec z nia na rekach, no i jak przypomne sobie jak to boli, a ja juz mam dosc bolu ( jestem teraz strasznie przewrazliwiona na tym punkcie) to plakac mi sie chce.

aleksia u mnie corcia lize i cmoka wszystko co ma pod reka :) a wadze dziecka sie nie wypowiadam, z moim klocem jest troszke inaczej :)

malutkamilka ja daje bebiko comfort. w szpitalu dawali bebiko zwykle, ale pozniej jak zaczely sie u nas probley z kupka to polozna porazdzila bebiko comfort, bo to jest na kolki i problemy z kupka. co prawda kosztuje 2 razy drozej niz zwykle, ale czego sie nie robi dla wymarzonej kupki :D a co do kupek to moja corcia sie wsciekla i juz 4 dni pod rzad chociaz cos ale wycisnie z siebie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl