BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #355064 przez Poziomka
Normalnie dajesz bardzo pożyteczne rady misia, jak sie tak czyta to co piszesz, to poród wydaje się byc całkiem do zniesienia :D
Ja tez kupiłam białego jelenia, ale płyn do higieny i tez pomyślałam o recznikach papierowych :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355066 przez dziewczyna84
Dziewczyny,padło tu fajne pytanie - terminy macie z USG czy z ostatniej miesiączki ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355068 przez misia88
PoziomkaBo ja poród naprawdę miło wspominam :) Każdej kobiecie życzę takich wspomnień.
Zawsze się zastanawiałam czy to jest prawda, że jak się zobaczy już dziecko to się o bólu zapomina. Tak sobie wyobrażałam, że przecież to taki ogromny ból itd. Teraz z pełną świadomością stwierdzam, że to jest ŚWIĘTA PRAWDA. :)

Tą maść Maltan możecie sobie już teraz kupić, bo ona też służy do hartowania brodawek przed porodem :) I domagajcie się, żeby ktoś nauczył Was przystawiania dziecka, bo mi nikt nie pokazał i później były tego konsekwencje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355071 przez misia88
dziewczyna84Ja miałam termin z OM 10 maj :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu - 12 lata 1 miesiąc temu #355075 przez Poziomka
Ja z OM mam na 19 maja, a z USG robionego przed 12 tygodniem mam na 15 maja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355078 przez dziewczyna84
hihih
cyzli to i tak nic nie wyjaśnia i nie ma reguły ;))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355090 przez akciak84
labelo
może ja jestem jakaś dziwna ale ja bym pojechała. Wiem że myślenie o wywołaniu porodu jest stresujące i dlatego dobrze by ci zrobiła mała impreska bo byś się rozprężyła. Może samo by poszło :) bez oksytocyny. Nie sądzę, aby pierworódka urodziła w 2 h, nawet od odejścia wód...ale to moje zdanie.

misia
tak właśnie weszłam na forum i chciałam się spytać o kliny itp. a tu już odpowiedź jest. Więc chyba też nie będę kombinować tylko ułożę na płasko. Swoją drogą ślicznie Lilianka wygląda w tym ubranku w paseczki. Mam normalnie słabość do paseczków :P

Co do karmienia dziewczyny u mnie jest jakaś poradnia laktacyjna przy instytucie i tam uderzę jak będzie mi synek np. gryzł cycki :P Jedna z dziewczyn na szkole rodzenia, która wcześniej w instytucie z jakieś 4 lata temu rodziła dziewczynkę to właśnie wspomniała "jak wychodzicie ze szpitala to bądzcie pewne, że umiecie karmić, że dziecko przybiera na wadze i że was nie gryzie i nie macie zapalenia piersi". Jak dziecko poprawnie ciągnie to nie ma problemów a jak nie umie jeszcze to gryzie i cuduje. Robią się właśnie zapalenia.Ta dziewczyna straciła proces laktacji przez to że za późno poprosiła o pomoc i laktacja ustała i nie dała rady jej rozkręcić na nowo. I pozostała jej butla. Rzeczywiście w każdym szpitalu mają to w d....czy ty umiesz (umiecie) się wyżywić prawidłowo czy nie.Tak jak misia powiedziła , domagać się pomocy jeszcze na miejscu!!!!

A o kremach po porodzie jeszcze: Słyszałam że aby rozstępy sie nie pojawiły to też po porodzie koniecznie czymś się smarować aby skóra się dobrze schodziła. wiele kobiet o tym zapomina a potem płacz jest że rozstępów nie było jak brzuch rósł a tu się pojawiły po! ;) misia mówisz, że ta ZIAJA jest dobra? to pewnie ją nabędę. Powiedz mi jeszcze gdzie tą maść maltan dostanę tylko w aptece? a i czym przemywasz pępek w końcu?

my po pobiadku wybywamy na spacer do lasu kabackiego z kuzynką, bo super pogoda. I już po 16 nie będzie tak gorąco myślę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355091 przez misia88
akciak84, ja urodziłam w 3 godziny po odejściu wód, więc jest możliwe, że pierworódka urodzi szybko :)
Tę maść dostaniesz w aptece. Kosztuje ok 17zł, jeśli dobrze pamiętam.
Pępek spryskuję octeniseptem, bo tak powiedziała mi pediatra.

Jeśli chodzi o to zapalenie piersi to nie jest wina gryzienia dziecka. To wina nawału pokarmu i kanaliki się zatykają.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355095 przez ewel7
misia to super szybciutko zeszłaś z wagi.

U mnie na pewno nie będzie tak kolorowo mam 15 na plusie choć część to na pewno woda bo jestem napuchnięta w nogach. W sumie to jednak nie powrót do wagi, figury zaprząta mi głowę. Myślę, że to kwestia indywidualna i nie ma pewnie na to jakiś dobrych rad choć kremu poszukam :)

akciak u mnie na żelaznej też jest ta poradnia i czytałam, że pierwsze spotkanie 90 zł, a kolejne 60 zł myślę więc, że jak pojawią się problemy to od razu skorzystam.

Moja koleżanka z pracy, która też ma termin na maj (jakoś tydzień przede mną) trafiła wczoraj do szpitala z bardzo wysokim ciśnieniem, pisała mi, że będą wywoływać poród bo spada tętno Małej. Martwię się o nią, ale wierzę mocno, że wszystko będzie dobrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355098 przez akciak84
misia
nam mówili ( jak widaćć różna szkoła),że jak dziecko dobrze ciągnie to nie ma prawa być rzadnego zapalenia...ale ja położną nie jestem

powiedz mi jeszcze misia jak wybrałaś zaufanego pediatrę...bo z tymi lekarzami to też się boję. Z jakiejś bliskiej przychodni?czy jakoś wyszukałaś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355102 przez akciak84
misia
a tobie pęcherz z wodami przebili...to też jest inaczej. Ciekawe jakby było jakby w ogóle nie ingerowali :) czy by ci tak szybko wody odeszły :)

ale ja tylko z plotek tu i tam...hi. Labelo z tego wniosek...trza się rozerwać ale gdzieś blisko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355106 przez labelo
Dziewczyny, tak se małe przemyślenia miałam,pewnie i tak nie pojadę, bo bardziej by mnie zjadł stres,czy uda się dojechać, niż to warte:P

misia, normalnie pozazdrościć, fajnie,ze ogarniasz to tak szybciutko,super

akciak, życzę milusiego spacerku, tylko na kleszcze uważajcie!!

ja za godzinka znów na KTG drałuje, jej, może lekarz mnie obejrzy i powie... jest rozwarcie:P:P,hehehehhehe




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355114 przez akciak84
labelo
dzięki :)
A ja bardzo ci kibicuję i życzę rozwarcia :laugh: rozumiem bo za tydzień też na nie liczę...ehhh jakie to wszystko dziwne...jeszcze niedawno modliłyśmy się aby nie urodzić a teraz co? zaraz wyjdziemy z siebie i staniemy obok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355118 przez misia88
akciak84No mi pęcherz przebili, ale labelo mówiła o sytuacji, gdy już wody same odejdą, więc akcja może być szybka :)

No moja Lila dobrze ciągnie, ale mam tyle pokarmu, że ona mi cyca nie opróżnia - to raz, a dwa - odciągałam mleko, a i tak mi się zrobiło zapalenie.

labeloMoże już nie wrócisz z tego szpitala sama :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #355119 przez misia88
A Lilce odpadł dzisiaj kikut pępowiny :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl