BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

10 lata 2 miesiąc temu #850294 przez gusiag
piątek nie widać a jedna trójka ciągle nie może się przebić.
a jak u Was jest z biletami dla Kini, ona nie ma 2 lat to ma tanio albo za free a potem? bo jak ja patrze na bilety to nie ma dla Oli żadnych zniżek, więc jakym chciała z nią polecieć gdzieś to min tysiąc złotych za nas dwie :( okropnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850299 przez gaabrysia
Gusiag może to wcale nie chodzi o smoka tylko właśnie ta 3.. Podaj nurofen z 10 min przed spaniem i zobaczysz u nas 3 do dziś pamietam. 5 wychodza między 2-3 rokiem.. Wiadomo każde dziecko inaczej, ale ta córka koleżanki ma prawie 3 i 5 nie ma.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850338 przez ewelinda83
Gosia u nas jest tak samo ... do 2 lat jest stala oplata a pozniej place normalnie :angry: niby sie wpisuje dziecko do lat 16 ale w cenie to znizek nie daje.
Dlatego do Anglii lecimy przed urodzinami, zeby jeszcze sie na znizke załapać :silly:
a do PL to nie wiem kiedy polece bo ceny z kosmosu :ohmy: 400-500e bez bagazu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #850339 przez asiula2134
h

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #850385 przez Wiki81
Hej,

Gosia może dziewczyny mają rację, że to te 3-ki dają się Oli mocno we znaki :( u nas to były najgorsze jak do tej pory zęby :( a skoro o smoka się nie upomina to do niego nie wracaj. Może na jakiś czas bądź przy niej jak zasypia, takie histeryczne płacze przed snem to też nie są dobre dla dziecka :( a jak zębiska wyjdą to może wszystko wróci do normy...

Asia ja tez będę sama piekła torcik dla Ali, bo mi to sprawia straszną frajdę :) na pierwsze urodziny też piekłam sama (pierwszy w życiu tort) i wyszedł całkiem dobry, brzoskwiniowy :) teraz na www.tchibo.pl jest taka kolekcja z różnymi art. do pieczenia i przystrajania. Rzuć okiem, może Ci się coś przyda :)

Ewa miłej pracy i niech ten tydzień szybko Ci upłynie :)

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850392 przez aisod
Cześć Mamuśki!

Gusia ja bym parę dni pozwoliła sobie, żeby być przy Oli przy zasypianiu. Musi sobie znowu wymyślić sposób na wyciszenie. Codziennie bądź przy niej krócej i myślę, że się uda. Michał teraz sam czasem uśnie, a wcześniej potrafił "spać na stojąco", ale jak mnie nie było to się oczy nie zamknęły. Smoczek to bardzo głupi pomysł.

Stranger też myślę, żebyś teściowej nie mówiła, że mały jest ponad normę, bo Ci znowu zacznie w drugą stronę wypominać. ;)

Asiula współczuje zatok... Wiem, jak to boli... A Kapi lepiej sam niech nie "umiera" :P

Ewelinda fajnie, że się wybieracie do Angli, przynajmniej odpoczniesz po tym zapierniczu w pracy...

Gerogette mam nadzieję, ze dziś już lepiej. Tulę mocno!

Gabi podziwiam Cię za to bieganie, ja nienawidzę biegać :P

No u nas dziś mija miesiąc z Kingą :) Odpukać nawet dziś ja mniej brzuch boli trochę ;)
Michał coraz więcej słów się uczy, dziś zaczął mówić "traktor" oczywiście po swojemu, ale to już nie jest "tuchtuch" tylko "tator" :)

Co do tortu to na dzień dzisiejszy będzie właśnie traktor. Narysuję go na prostokątnym torcie. I mam zamiar zrobić najprostszy przepis. Biszkopt przełożony serkiem mascarpone z śmietaną kremówką i cukrem pudrem (można dodać śmietan fixu, żeby się dłużej trzymało), a rysunek będę robić barwnikami. Ewentualnie mozna w masę włożyć owoce np ananas czy brzoskwinie, albo banana. Prosta masa też jest budyniowa, ale trochę dłużej się ją robi.

Może będę wieczorem, albo dopiero jutro :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #850621 przez georgette102
cześć

dzisiaj humor lepszy, bo i lepiej się czuję, a Maja dzisiaj grzeczna jak zawsze, więc chyba wszystko wraca do normy, nawet się dzisiaj do fryzjera wybrałam i skróciłam włosy, żeby lepiej się układały

gusiag ja na twoim miejscu nie wracałabym do smoka, cały czas z przerażeniem myślę o tym jak zaczniemy ją od niego odzwyczajać, najgorzej jest się zdecydować, później to już trzeba być konsekwentnym, u nas noc też kiepska, Maja budziła się w nocy i strasznie płakała, ale wczorajszy dzień to w ogóle był beznadziejny

aisod to już miesiąc? ale ten czas szybko leci, zanim się obejrzysz twoja dwójka będzie przy tobie biegała :)

asiula Majka też się robi samodzielna i już od dawna nie pozwala się karmić, co skutkuje tym, że pralka chodzi prawie 24/h :lol: no może trochę przesadziłam :silly:

w sprawie tortu nie pomogę, bo nigdy nie robiłam, moje zdolności dotyczące pieczenia ciast są raczej marne

a tu moje "arcydzieła"





wrzucę więcej fotek z urodzin Mai ale na fb, bo nie chce mi się ich kompresować
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850661 przez gaabrysia
Hmmm jakie pysznosci;) a gdzie jubilatka?
Dobrze, ze humor lepszy;) jak tort? Podobał się, nie wiem czy dobrze pamiętam ale miala być rybka mini mini?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850671 przez georgette102
była rybka mini mini Maja jak ją zobaczyła to zaczęła piszczeć i ją dotykać, ucieszyła się, ja byłam z tego tortu średnio zadowolona, myślałam, że będzie lepiej wyglądać, więcej zdjęć na fb

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850701 przez gusiag
Dorota po pierwsze to wyglądasz świetnie! schudłaś prawda? Maja też urocza, torcik fajny, co narzekasz, wracaj do dobrego humoru! szybciochem! masz piękną córcię, która jest już taka samodzielna :) widzę, że prezenty też jej się podobały? :)
Wiki to chyba nie ta trójka, mi się wydaje, że to właśnie chodzi o to że smoczek był uspokajaczem i zajmował ją, teraz mimo, że w ogóle o nim nie mówi to chyba jej tego brakuje, pewnie w głowie bardziej to siedzi. Dziś byłam w aptece, kupiłam kuleczki ziołowe, takie nadające się nawet dla noworodków, podałam Oli przed snem, ale musiałam z nią leżeć, mimo to, że razem leżałyśmy zasypianie zajęło jej 40min, ona jak zasypia to zachowuje się jakby miała ADHD, kręci się wierci, opowiada wszystko najważniejsze z dnia, śpiewa do tego piosenki, nagle znów coś jej się przypomni i powie, potem znów pośpiewa, poziewa, pokręci się, pocałuje Maje, szuka Gucia, pocałuje Gucia, dalej śpiewa znów się przekręci, przypomina sobie o bańkach o placu i tak w kółko aż zasypia... tak to mniej więcej wygląda.
Wiki może ty powinnaś cukiernie swoją otworzyć?? :)
Aisod miło Cię widzieć u nas :) :kiss: buziak dla Kini
Misiu kiedy ma urodzinki?
Asia wracaj do zdrowia!
Gabi wy zdrowi? nie zarażacie się od tatuśka? jak Twoja waga? Moja ani drgnie a to już 3 tygodnie basenu, pocieszam się faktem, że ciało jest jędrniejsze :)

kurcze wybaczcie ale nie wiem kto następny ma 2 urodziny?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850734 przez Wiki81
georgette misie wyglądają przesłodko! Maja na pewno była nimi zachwycona :) a od koreczków zachciało mi się jeść :lol: więcej fotek nie widziałam, bo nie mam fb, ale na pewno były nie mniej smakowite :)

Gosia u nas zasypianie wygląda identycznie tylko trwa nieco dłużej, bo około godziny :dry: spróbuj zrobić tak jak radziła aisod, tzn bądź przy niej jak zasypia z dnia na dzień coraz krócej i może za jakich czas wszystko wróci do normy. Trzymam mocno kciuki!
A co do cukierni to kiedyś się śmiałam, że jak mnie wywalą z pracy to będę piec ciasta :lol: także w razie awarii z głodu nie umrzemy, bo będę na tym zarabiać kokosy ;)

Miłej nocki życzę i idę trochę poleniuchować przed TV :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850767 przez ewelinda83
Ja tylko na chwile bo padnieta jestem :( to juz nie te lata hahaha :silly:

Gosia u nas zasypianie wyglada podobnie, opowiada, spiewa, caluje mnie, wlazi na mnie, zlazi i znowu wlazi, znowu opowaiada, chce pic, tuli misia i kocyk ... pozniej wtula we mnie dupke i kaze sobie masowac brzuszek, po ok 30 min. do godziny zadypia :huh:
skoro Ola nie wspomina o smoczku to jest dobrze, bo Kinga mimo ze swojego wyrzucila dawno temu to dalej potrafi powiedziec ze chce smoczka :S z początku nawet podejrzewalam ze moja mama jej daje pokryjomu smoka :huh: cale szczescie ze nie ma z tym wiekszego problemu, bo ja jej mowie ze Kinia przeciez jest duza i juz nie cmoka smoczka i jest po temacie ... ;)

Gosia, Michas ma urodziny 29 zaraz po mojej Kini :blink:

Dorota poszalalas w tej kuchni, bardzo ładnie i pewnie smaczne te arcydziela :) zdjecia fajne, widac ze imprezka udana :)

Wiki to ty dalej jestes na wychowawczym czy jak to sie w PL nazywa ? Kiedy chcesz wracac do pracy ?
Milego leniuchowania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #850962 przez gusiag
znalazłam listę

Zosia - 16.01., waga 11 kg, wzrost 83 cm
Ola - 17.02., waga 11,5 kg, wzrost 85,5 cm
Szymon - 23.02., waga 12,5 kg, wzrost 86 cm
Maja - 24.02., waga 13,5 kg, wzrost 91 cm
Zosia - 01.03., waga 14 kg, wzrost 90 cm
Bartus 06.03. waga 13kg, wzrost 88cm
Zuzia - 08.03., waga 13 kg, wzrost 86 cm
Michaś - 14.03., waga 10 kg, wzrost 84 cm
Kapi - 14.03, waga 15 kg, wzrost 93 cm
Adrian 21.03 - waga 13kg. Wzrost 90cm
Dominik - 25.03, waga 13,5, wzrost 90cm
Kinga - 28.03., waga ok 11kg, wzrost ok 90cm
Michaś - 29.03.
Kinia - 5.02.2014 :)

Bartuś dziś ty masz urodzinki! :kiss: :kiss: wszystkiego najlepszego, żebyś zawsze był radosny, zdrowy, kochany i uśmiechnięty :kiss: :kiss:

brakuje tu jeszcze Ali, możecie uaktualnić? bo to chyba nie jest najaktualniejsza lista nie mogłam się już doszukać co i jak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851022 przez gaabrysia
Jestem,
Dziś przyjedzie siostra z dziewczynkam;)

Gusiag moja waga trzyma się na 56, po imprezie było 55 ale to chyba dlatego, ze żołądek mnie tak bolał, ze nie moglam jesc;) nie mam już takiego parcia, to 3 kg może sobie spadać spokojniej, ale dalej dieta mż i po 18 szlaban na lodówkę;) chociaż skusze się czasem na odrobinę słodkości;)

Niestety młody wczoraj dostał gila;( ale już leki poszły w ruch, teraz tylko ja się trzymam. A j już zdrowiej, nosz ile można?!

Dorota, Mają się znowu zmienila;) a jakie ma włoski;) super zdjęcia, rybka fajna, a dobra? Ty tak jak mówi Gusiag wygladasz super;)

Dla Bartusia urodzinowe buziaki i wszystkiego najlepszego!;)

My już bylismy na spacerze, wiec teraz lenimy i goscimy w domu;)

Miłego dnia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851107 przez Wiki81
Hej,

Sto lat dla Bartusia :) niech rośnie zdrowy, szczęśliwy i uśmiechnięty! :)

Niestety nie mam aktualnych wymiarów Ali, ale ostatnio ważyła 12,5kg i miała 86cm, ale to było jakieś 2-3m-ce temu więc pewnie się trochę zdezaktualizowało :) Ala kończy 2 latka 27.03 a 08.04 idziemy na bilans i wtedy będą aktualne dane :)

Ewa tak jestem na urlopie wychowawczym. Jak Ala się urodziła to obowiązywały jeszcze stare przepisy i urlop macierzyński wynosił max 24tygodnie, także od listopada 2011 jestem na bezpłatnym wychowawczym, który przysługuje do ukończenia przez dziecko 3-go roku życia :) na razie nie planuję powrotu do pracy, bo chciałabym jeszcze urodzić drugiego bobasa, nad którym już pracujemy, ale z marnym efektem końcowym :angry: już myślałam, że w tym m-cu się uda, ale wszelkie objawy wskazują na to, że jednak nie :(

Idę zjeść 'ziupkę' jak to mówi Ala :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl