BezpiecznaCiaza112023

PRACA

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #81809 przez Kunder
ja jestem aktualnie w 24 tygodniu ciąży i jeszcze mogę pracować ,ale mój szef od razu jak mu powiedziałam ,że jestem w ciąży - my wszyscy pracownicy i szef jesteśmy w dobrych stosunkach - ta 1 baba i 4 chłopów ;O
powiedział ,że w każdej chwili mogę iść na zwolnienie , on nie ma nic przeciwko , nic mi nie każe a po porodzie mogę wrócić kiedy chcę nawet jak macierzyński mi się skończy to pogadać możemy i mogę mieć jeszcze parę tygodni urlopu dodatkowego - nie odciąganego z urlopu ,który dostaje - takiego mam szefa...

a co do pracy w ciąży ?
jeżeli nie ma żadnych przeciw wskazań to polecam w 100% ja nie umiałabym siedzieć w domu dlatego na zwolnienie idę od 30-32 tygodnia ciąży.

Kochamy Cię nasz syneczku pamiętaj ,że zawsze będziesz dla nas ważny.
02.04.2011r.

"Śmierć ma urok tylko dla odważnych."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82918 przez Aleksandra
Ja jestem w bardzo wczesnej ciązy i też pracuję. Poza tym moja szefowa też bardzo pozytywnie zareagowała i powiedziała, że w razie czego mam iść bez obaw na zwolnienie. Nie znoszę siedzieć w domu, poza tym całe dnie byłabym sama a mój lekarz ne jest zwolennikiem zwolnień, chyba że praca zagraża matce i dziecku a u mnie jest wszystko ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82926 przez Tasia_Pawełek
Cześć, a ja mam obawy co do pracy.. jak mówiłam już w przywitaniu jestem kierowcą autobusu. Bardzo lubię to robić. Zaczęłam nie dawno jeździć( 4 mies. temu) ale jest to na pewno to co chce w życiu robić. W ciąży jestem od miesiąca i boję się ze nie będę mogła teraz pracować. Chodzi o to że w autobusie są duże i stałe drgania. Dodatkowo dochodzi stan naszych dróg, każdy wie jak jest, dziura na dziurze. Boje się stracić moją małą kropeczkę ;)
Najgorzej że jest zastój w przychodniach do których dzwoniłam żeby się do lekarza zarejestrować to zapisują dopiero na kwiecień a ja muszę wiedzieć wcześniej!

Jak myślicie powinnam zrezygnować z jazdy czy zaczekać co powie lekarz za prawie miesiąc?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83615 przez Aleksandra
Wydaje mi się, że na pewno powinnaś porozmawiać z szefem, ale według mnie powinnaś zrezygnować. Taka praca jest niebezpieczna dla dziecka, na drogach jest jak jest więc nie ma co ryzykować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83656 przez Martynka__89
Dlatego że tak długo musiałam czekać na wizytę u gina zaczęłam chodzić prywatnie. Nie wiem co Ci poradzić lekarz najlepiej wie, chyba trzeba będzie iść na zwolnienie.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84023 przez Tasia_Pawełek
Dostałam się do Pani doktor w szpitalu. Było bardzo miło.Pani doktor okazała się być człowiekiem. Zasugerowała nawet że to późniejsza ciąża niż moje wyliczone 6 tygodni albo może bliźniaki...Zaskoczyło mnie to. Dostała zwolnienie i na razie czekam co będzie dalej. Chcę z szefową porozmawiać, żeby mi zamieniła stanowiska, może na dyspozytorni będzie miejsce.

dzięki za odpowiedzi, nie na wszystkich forach można się doczekać...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #84999 przez ilona
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #85102 przez martela89
ilona napisał:

:silly: :silly: :silly:


A wiele osób twierdzi,że jak tylko wychowujesz dziecko to nie masz ambicji.

A nawet piosenka Natalii Niemen mówi:"Jestem mamą,to moja kariera".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #85111 przez ilona
matrela moim zdaniem to kwestia podejścia i priorytetów. Ja mogę wrócić do pracy i gonić za kasa, ale nie muszę i n razie tego nie zrobię bo czas który poświęcam dziecku wynagradza mi wszystko. :)
Choć nie powiem, pomagam mężowi i odwalam za Niego papierkowa robotę :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #85298 przez Martynka__89
Ilona u nas też ja w domu zajmuje się papierkami ;) ale mąż ma tyle pracy, a dla mnie to nie problem ;)


Martela a Ty jesteś po fryzjerstwie nie myślałaś o jakimś dorobku w domu na podtrzymaniu swoich umiejętności ?



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #85323 przez martela89
Martynka__89 napisał:

Ilona u nas też ja w domu zajmuje się papierkami ;) ale mąż ma tyle pracy, a dla mnie to nie problem ;)


Martela a Ty jesteś po fryzjerstwie nie myślałaś o jakimś dorobku w domu na podtrzymaniu swoich umiejętności ?


Martynka ja przerwałam szkołę,gdzieś już to pisałam,że jak mała podrośnie to muszę zrobić szkolenie żeby mieć dyplom. Bo ja czasami farbuję i ścinam ale to rodzinę i znajomych bo jednak do obcych wolę mieć papier.

Więc jak go zrobię to na pewno będę coś robiła w tym kierunku,ale na początku w domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #85343 przez Martynka__89
To dobrze. Ja mam przyjaciółkę kosmetyczkę, brakuje mi fryzjerki :P moja siostra miała kiedyś być ale wyszedł klops.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #173434 przez LILY
Ja fizycznie można powiedzieć pracowałam do 5 miesiąca, a teraz pracuję sobie tak pół na pół fizycznie i przed komputerem ale ja się czuje doskonale i przez całą ciążę poza bolącymi żebrami nie miałam absolutnie żadnych dolegliwości.

Moja Pani doktor jak tylko wejdę do niej do gabinetu pyta czy potrzebuję zwolnienie :)

Z własnego doświadczenie wiem że można pracować jeśli można :D Tzn jeśli się tylko dobrze czuje i na siłach

Jas- 24.09.2011, 4080g, 60cm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #207697 przez sabinkaa
ja pracowalam do 5 m-ca. Z wzgledu na 3 przeziebienia w I trymestrze poszlam na L4 i juz nie wrocilam do pracy. Siedziec przed kompem 8h w ciazy - to nieciekawe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #216111 przez Angua
Oj ja zawsze będę podziwiać te kobiety co pracują w ciąży. Ja od razu w 8 tyg. poszłam na zwolnienie, bo tak zdecydował lekarz, było zagrożenie, potem szpital, 4 razy przeziębienie na przemian z grypą, ale poza tym żadnych dolegliwosci typowo ciążowych. Kiedy lekarz chciał mnie wysłać do pracy w 6 msc. to ja już nie chciałam. Dodam że pracuję pół na pół fizycznie i umyslowo, jako archiwista, a papier jest naprawdę cieżki, zwłaszcza, jak przeprowadzaliśmy zasób z pomieszczeń. U mnie pracują tylko kobiety, a właściwie ze mną dwie, a pracy jest jest w bród. I świadomie zrezygnowałam z pracy, niestety pod koniec roku 2011 mam wrócić do pracy bo kończy mi się macierzyński i urlopy... :( strasznie to przeżywam, nie chcę wracać jeszcze do pracy, a w domu zawsze miałam zajęcie, tak jak mówicie, to zależy od człowieka, charakteru osobowości, czy taki styl komuś odpowiada!Pozdrawiam :lol:

09.06.2011r.-Mikołaj jest wśród nas!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl