BezpiecznaCiaza112023

PRACA

13 lata 3 miesiąc temu #49837 przez raczek10
sylka WIDZE ,ŻE JESTEŚ W TEMACIE OBCYKANA . JAK MOŻESZ MI JESZCZE COS DORADZIĆ ?

JA ZASZŁAM W CIĄŻE ,JAK BYŁAM NA WYCHOWAWCZYM NA ŻUZIE . jak dowiedziałam się ,że jestem w ciąży to postanowiłam przerwać wychowawczy na ZUZIE i wrócić do pracy . po miesiącu pracy poszłam na zwolnienie l4 i tak się zastanawiam ,czy mi nadal przysługuje wychowawczy na zuzie . a zostało mi tego wychowawczego 11 miesięcy . czy mogę przesunąć wychowawczy na Jasia na pózniejszy termin przecierz Jaś nie skończy jeszcze 4 roku życia .

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #49846 przez sylka
Urlop wychowawczy może zostać podzielony na części. Części nie może być jednak więcej niż cztery.
Nie ma przepisów, które decydowałyby, ile musi trwać każda z poszczególnych części urlopu. Nie ma także wskazania, co do tego, ile najmniej dniu urlopu wychowawczego musi zawierać jedna część urlopu. Więc powinien Ci się należeć, pytanie tylko na jaki okrees czasu składałaś wniosek o urlop wychowawczy na Zuzie. Bo w przypadku, kiedy pracownik złoży wniosek o urlop w niższym wymiarze niż 3 lata, może w przyszłości ponownie złożyć wniosek o urlop wychowawczy. Granicą jest ukończenie przez dziecko 4 roku życia. Wiec możesz wykorzystać urlop Zuzi a póżniej urlop Jasia bo to ty decydujesz kiedy go weżmiesz i w jakich częściach.
Tak mi się wydaje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49847 przez raczek10
SYLKA to podanie na urlop na wychowawczy to musze złożyć będąc jeszcze na macierzyńskim ,czyli zanim pójde na 45 zaległego urlopu . Tylko nie wiem ,czy pracodawca zgodzi się ,żebym złożyła podanie na wychowawczy tak wcześnie . Mój pracodawca jest obcykany w prawie pracy i liczy na to ,że jeżeli pracownik nie wie co mu sie należy to tylko czeka na to aby to wykorzystać . nie wiem ,czy moge podanie na wychowawczy wysłać poleconym ? licze na to ,że nie wróce do tego zakładu pracy po wychowawczym.

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49851 przez raczek10
JA NA Zuzie składałam na 2 lata i z tego wykorzystałam 13 miesięcy . Dodam ,że nigdy wcześniej nie korzystałam z takiego urlopu . wiem ,,że na wychowawczym można maxymalnie być 72 miesiące .na wszystkie dzieci .

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49857 przez sylka
Hronologicznie masz taką sytuację:
Zaszlaś w ciąże z Zuzią po porodzie macierzyński i później wychowawczy w miedzyczasie dowiedziałaaś się o kolejnej ciązy i złozyłaś wniosek o wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego i poszłaś na chorobowe...potem procedura ponowna poród macierzynski urlop na Jasia a teraz chodzi o to c zyj wychowawczy masz wziąść czy Zuzi czy JAsia tak?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #49862 przez sylka
Na macierzyńskim złóż o wypoczynkowy te 45 dni a na 2 tyg. przed terminem w jakim chcesz wziąć wychowawczy złóż o niego podanie. Bo na wypoczynkowym to jakbyś normalnie pracowała i nie musi być rzeczywisty powrót by złożyć podanie o wychowawczy. Wiec masz po 36 m-cy na każde na dziecko na tę chwailę. Jeszcze 23 m-ce na Zuzię i 36 m-cy na Jasia. Wykorzystaj zaległe na Zuzię a póżniej złóż podanie na JAsia tylko na mniej niż 3 lata i wtedy jakbyś zaszła ewentualnie ponownie w ciążę masz zapas urlopu albo wykorzystasz go w dowolnej chwili dla siebie.
Podanie możesz wysłąć listem poleconym. Dla ciebie będzie potwierdzeniem kwit z poczty a pracodawca i tak musi co na podanie odp.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #49863 przez raczek10
tak ,bo jestem w kropce . ALE NAMIESZANE MAM :ohmy:


SYLKA WIELKIE DZIĘKI :laugh: :laugh:

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49864 przez Asiersa
Sylka dziękuję Ci :kiss:
W takim razie złożę wniosek o dodatkowe 2 tyg macierzyńskiego a w między czasie wniosek o wychowawczy :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49868 przez sylka
Złóż o 2 tyg. macierzyńskiego póżniej jeśli chcesz to wykorzystaj te zaległe 45 dni (skąd tyle zaległego- nie może być aż tyle :) ) a w miedzyczasie złóż o wychowawczy mam nadzieję,że nie namieszałam i dobrze dobradziłam bo ja znam to tylko na podstawie przepisów a nie doświadczenia. Kończyłam prawo ale w pracy zajmowałam się inną jego działką niż prawo pracy. Z prawa pracy się specjalizowałam tylko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #49870 przez sylka
Asiersa napisał:

Sylka dziękuję Ci :kiss:
W takim razie złożę wniosek o dodatkowe 2 tyg macierzyńskiego a w między czasie wniosek o wychowawczy :)

Nie gwarantujęsukcesu ale jakby co to te 2 tyg. masz na 100% należne a co do urlopu wychowawczego może się uda :) Daj znać jak pójdzie bo aż sama ciekawa jestem . :lol: czy mije wywodzenie miało sens.
Pamiętaj że wniosek o wychowawczy musisz złożyć min. 2 tyg. przed planowaną jego datą. Czyli złożysz o dodatkowy macierzyński i jak tylko go dostaniesz to od razu o wychowawczy wyślij nawet poleconym. Liczy się data nadania :) a nóż widelec się uda :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49873 przez sylka
Kurcze dziewczyny jak ja lubię takie kazusy :D brakowało mi tego w domku :P Fajnie zeby było wszystko ok albo by ktoś je zweryfikował hheheh.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49876 przez raczek10
JA MAM ZALEGŁY URLOP JESZCZE Z 2008 ROKU ,BO WTEDY NIE POSZŁAM PO MACIERZYŃSKIM ,BO KADROWA MI KAZAŁA PISAĆ ODRAZU NA WYCHOWAWCZY ,BO BYŁY JAKIEŚ ZWOLNIENIA W PRACY , A TERAZ MAMY NOWĄ KADROWA I JEST @ :angry: I MAMY NOWEGO DYREKTORA . DODAM ,ŻE UMOWĘ O PRACĘ MAM NA CZAS OKREŚLONY DO KOŃCA 2013R, I TO JEST MOJA 3 UMOWA O PRACE W TYM ZAKŁADZIE .

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #49882 przez raczek10
TO TY SYLKA JESTEŚ W SWOJEJ SKÓRCE I CO NIE CO KUMASZ ALE TAK JAK JA MAM NAMIESZANE TO DLA MNIE NIE LADA WYCZYN ,ŻEBY TAK ZROBIĆ ,ŻEBY TO DOBRZE DLA MNIE . JA TROCHĘ PÓŻNO ZNALAZŁAM NASZE FORUM I ROK TEMU JAK WRACALAM DO PRACY ,ŻEBY MIEĆ KASE Z L4.TO Z KODEKSEM PRACY SIE NIE ROZSTAWAŁAM ,WRAZIE CZEGO ,ŻEBYM WIEDZIAŁA CZYM MOGE SIĘ PODEPRZEĆ JAK MNIE PRACODAWCA NA DYWANIK WEZWIE ,

FAJNIE ,ŻE JEST TO FORUM :laugh: I FAJNE KOLEŻANKI :laugh: :laugh:

W PIĄTEK POJADE DO KADROWEJ I ZOBACZYMY CO ONA NA TO . BO JAK WCZEŚNIEJ SIĘ PYTAŁAM O TE 2 TYG TO ONA MÓWIŁA ,ŻE SĄ TYLKO 20 TYG. MYŚLI @ ,ŻE KTOŚ GŁUPI .

JAK MI PÓJDĄ NA UGODĘ I SIĘ DOGADam po mojemu to będzie super ale jak mi warunki bedą stawiac to nie wiem :ohmy:

jeszcze raz dzięki :laugh:

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49888 przez sylka
Wiec kolejna na czas nieokreślony będzie. Choć wg. mnie ta już powinna być jako 3 na czas nieokreślony. Jeśli zakłąd nie ma papierów z ministerstwa o możliwości stosowania tej nowej przejściowej ustawy o mozliwości dawania umów na czas określoni i o ile ustawa się nie zmie. A kiedy podpisywałaś tę3 umowę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #49898 przez raczek10
1 umowe miałam na 3 miesiącc 2 na 2 lata a 3 podpisałam z dniem 1 stycznia 2008 roku byłam już wtedy w ciąży z Zuzią i po podpisaniu jej jeszcze pracowałam do ukończenia 3 mc, ciąży ,bo wtedy jaszcze nie czajiłam przepisów . Słyszałam ,że tą 3 umowę dłuższą niż 5 lat to traktuje się tak jak na czas nieokreślony . dodam ,że mój zakład to jest duż i ma kilka oddziałów w Polsce . nie mogę podac nazwy wiadomo z jakich celów . w moim zakładzie na dzie ń dzisiejszy to pracuje około 400 os,.

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl