BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2010

14 lata 3 tygodni temu #13755 przez angela660
jak może być za dużo wód płodowych?! Albo za duży brzuszek? Aga nie przejmuj się, pewnie źle cm przyłożyła;p

U mnie znowu robią aferę, że mam mały brzuch, dziś w internistycznej przychodni i pielęgniarka w zabiegowym i lekarka były w szoku jak mówiłam który tydzień... ale przecież jest wszystko ok...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13761 przez natmur11
ja mam 27 wizyte to zobacze ale mi zawsze wychodzi brzuszek miejszy niz tydzien ostatnio w 35 tyg mialam 34cm ale polozne nic nie mowia wiec chyba jest dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13768 przez sloneczko
hej kobitki ;)

jak tam po nocy ? ja za bardzo ostatia noca sie cieszylam i w ta noc mialam za swoje..nieprzespana totalnie i bole do tego rano to samo :( ale juz niedlugo ;)

teraz bede muzyke zgrywac do mp3, podobno sie przyda ;)

Aga nie martw sie bedzie dobrze. przynajmniej malenstwo ma co pic (zarcik) bedzie dobrze. Ja juz zadnego usg nie bede miec, no chyba napewno przed porode, choc sama niewiem czy robia jeszcze.

milego dnia panieneczki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13783 przez gold_butterfly
Z tą muzyką to nie jest zły pomysł słoneczko - też nagram :-) Ja noc miałam spokojną,gorzej z wczorajszym wieczorem. Strasznie pożarłam się z teściową,bo zaczęła mówić kiedy mamy zrobić chrzciny. No i zaczęłyśmy się na siebie wydzierać - a że jestem z natury złośliwa,bo odwarknęłam na każdą zaczepkę. Dzisiaj w domu cisza - ale chociaż mam spokój. Pogoda nie dopisuje - nie chce mi się dzisiaj nic robić :-/ A muszę przewertować ubranka na szpital,bo mam kilka męskich komplecików - raczej nie ubiorę niuni w granatowe śpioszki...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13784 przez julcia_81
ja mialam termin z usg na 29 kwietnia ale liczy sie ten z ostatniej miesiaczki czyli u mnie wychodzi na 2 maja pozdrawiam ws serdecznie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13786 przez sloneczko
gold_butterfly zwiarz tesciowa, zaklebnuj jej buzie i przywiaz do kaloryfera, kurcze co ona taka jest, niech wreszcie da Wam spokoj, to Wasze dziecko.

ja czekam na kolyske i wtedy bedzie miec troche roboty bo musze wszystko poprac poprasowac, a tak to juz mam wszystko tip top.

julcia z tego co wiem data z usg jest bardziej wiarygodna od daty z miesiaczki, moze sie myle, niewiem. ale w kazdym badz razie tez ci malutko zostalo ;)

mnie sie tez dzis nic niechce robic, mialam sprzatac i okna umyc, ale mam lenia jak stad do mojego swietego miasta.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13795 przez natmur11
oj te tesciowe moja przylatuje do mnie za 4 dni na 1,5 miesiaca, nie wiem jak wytrzymam tym bardziej ze ta kobieta wszystko chce wiedziec i wiecznie ma najwiecej do powiedzenia ale juz czekam na ta chwile... oj nie dam sie xD to moje dziecko i zadna baba nie bedzie mi mowic jak mam wychowywac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13799 przez angela660
Hej dziewczyny:)
słoneczko ja wręcz przeciwnie- mam ochote dziś wszystko robić tylko muszę się trochę ograniczyć;p a leń od czasu do czasu to nic złego- odpocznij sobie:)

natmur- bardzo dobrze, nie pozwól wejść jej na głowę i to od samego początku! Ja też mam taki zamiar, tylko u mnie to o babcię chodzi;p

dziewczyny, co zrobić żeby nie przychodziły na maila powiadomienia o każdym poscie? Jest coś takiego?

A jeszcze chciałam was zapytać, bo noworodkowi podaje się wit. K i D z tym, że K od początku a D chyba dopiero po tyg. mi w aptece farm. sprzedał taką razem i K i D i jak ja mam to teraz zrobić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13804 przez Aga
Angela nie umiem Ci pomoc z witamina K bo tutaj jest wszytko jakos inaczej. Podobno witamine K tutaj podaja noworodkom od razu po urodzeniu.Nie wiem czy dobrze slyszalam , ze jest to witamina zatrzymujaca krwotoki wewnetrzne.
Co do witaminki D3 to tutaj lekarze twierdza ze jest jej wystarczajaco duzo w sloneczku .Ale ja tez chcialabym podawac . I chyba wlasnie tak po jednym lub dwoch tygodniach po jednej kropelce.Podono jak sie karmi mlekiem sztucznym tam jest witaminka D3 , wiec moze lepiej podawac wtedy w kropelkach co drugi dzien.
Dziekuje Angela Sloneczko i Ilonka za slowa otuchy ...ale jednak troche sie martwie . Poczytalam sobie o wielowodziu :( A USG mam 28 kwietnia .

Natmur no mi wczoraj wyszlo o kilka cm wiecej :( Jestem juz prawie w 35 tygodniu a mialam 38 cm . A powinno byc 35 cm. Zgodnie z tygodniem powinno byc zawsze . A jak jeden cm w ta czy w ta to tez sie nie przejmuja .
Polozna powiedziala ze to przypuszczalnie moze byc wiecej wod, ona w sumie nie wie dlatego wysyla mnie na USG.

Dziewczyny ja dzis w nocy znowu mialam okolo 4 godzin skurcze. Sloneczko czy Ty mialas tak dlugie skurcze juz na miesiac przed data porodu??? Jak wstaje z Lozka to przechodzi ...jak sie klade to znowu . Nie wiem czy nie wybiore sie znowu do szpitala.


Julcia witaj serdecznie !!!!

Angela musisz wejsc w swoj profil i tam masz "MOJe Subskrybcje" ...ja tez nie umiem wylaczyc tego na stale :( Nie moge znalesc tej opcji . Wiec po kazdym napisanym poscie musze tam wejsc i usunac caly temat . Jak tego nie zrobie to poczte mam zawalaona powiadomieniami :(

Milego dnia Majoweczki !!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13806 przez sloneczko
Aga ja ostatnio mialam skurcze czyli w 37tc na poczatku przez 3 godz i co godzine byla przerwa ok 10 min w skurczach, skurcze te byly co 2 min.
i wtedy wlasnie zaczelam chodzic nie pomagalo, kapiel tez nie i powidzialam mojemu ze musimy jechac i wtedy chyba moja lala zrozumiala i po 15min przeszlo.

ale skurcze czasami mam przez 2 godz caly czas tylko ze raz sie nasilaja raz nie.

angela tak jak aga pisze w ustawieniach jest, ale to musisz za kazdym razem robic, ja tez mam zawsze poczte zawalona.

dobra dziewczyny ja sie zbieram za sprztanie, myslalam ze usne a tu nici.

dzis mam ostatnia lekcje na szkole rodzenia, jak nie zapomne to zapytam o te witaminy, bo szczerze mowiac nie mam zielonego pojecia, wogole sie nie inforomwalam na ten temat!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13811 przez angela660
tzn konkretnie wit. D3 jest od 3 miesiąca na receptę, ale od urodzenia podaje się samą D.
A wit. K owszem wplywa na krzepliwość krwi i zapobiega krwotokom i w szpitalu podają jakąś dawkę, ale później podaje się ją przez jakiś czas- to wszystko dotyczy sytuacji kiedy dziecko jest karmione piersią.
Jeśli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym to wit. D się nie podaje a K nie wiem, ale wtedy o tym wszystkim decyduje już pediatra.

Eh, w szpitalu jak już dostanę książeczkę i te wszystkie "wytyczne" po prostu zapytam, najwyżej kupię nowe witaminki osobno a te sobie sama zjem;p ha ha

dzięki za instrukcję w związku z powiadomieniami:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13814 przez Madzia89862
ja wiem ze wit k daje sie od 8 doby zycia do konca 3 miesiaca a wit d od 15 doby zycia do poki lekarz nie zaleci inaczej.ja zawsze kupuwałam firmy VITA K i Vita D sa one w kapsułkach wygodne w uzyciu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13815 przez Madzia89862
ja wiem ze wit k daje sie od 8 doby zycia do konca 3 miesiaca a wit d od 15 doby zycia do poki lekarz nie zaleci inaczej.ja zawsze kupuwałam firmy VITA K i Vita D sa one w kapsułkach wygodne w uzyciu.ale to przy karmieniu piersia takie zalecania byly

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13830 przez sloneczko
hej ;)

pytalam polozna co sadzi o dodatkowych witaminach, powiedziala ze jezeli ja biore i karmie piersia to to dzicko tez dostanie.

ilonka cos sie dzis nie odzywa, czyzby na porodowce juz byla ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13845 przez ilona
jestem :)
byłam dziś z mężem na całodniowej wycieczce i zaraz po powrocie położyłam się spać.
a tak czytam te Wasze posty i na początku tez miałam problem z pocztą, ale jak weźmiecie "ODPOWIEDZ NA TEMAT" to na dole ramki w której piszecie treść postu jest
"SUBSKRYBUJ TEN TEMAT" i jest okienko w którym jest ptaszek, wystarczy go odznaczyć i kliknąć dalej i nic na meila nie przyjdzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl