BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2010

14 lata 3 tygodni temu - 14 lata 3 tygodni temu #13854 przez sloneczko
hej dziewczny ;)
ja u was nastroj, bo u mnie super.

bylam juz na zakupach umylam 3 okna, jeszcze dwa mi zostaly.

wczoraj troche tez posprzatalam, ale w nocy i nad ranem to odczulam wyraznie, ale byly nie regularne ;)

za to dopadla mi biegunka i bol glowy, z tego co wiem to jedna z objaw porode, no ale 2 tyg to juz spokojnie moge rodzic ;) teraz juz sie o nic nie boje ze bedzie np zagrozenie z dzidzia bo za wszczesnie... ale nie bede ukrywac ze ciagle marzy mi sie 5.05.2010.

a dzis mialam sen ze urodzilam synka, wygladal jak tatus ;) a co bylo najstraszniejsze ze w szpitalu mialam tylko jego glowe i dopiero przy wypisie dodawali reszte cialka ;) ale glupoty...

milego dnia dziewczynki ja jeszcze chwile odpoczne i biore sie za te dwa okna.


okno zostawilam ale za to ugotowalam bigos i gulasz ktory zamroze dla mezusia ;) oj teraz potrzebuje super masaz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13877 przez natmur11
a ja dzis robilam spaghetti i kapustke na slodko i w ten sposob mam obiady na 3-4 razy;] a zaczynam sie czuc marnie, brzuszek mi sie opuscil i ciezko cokolwiek zrobic. Mama stwierdzila ze jeszcze ze 2 tygodnie i moge urodzic co prawda wolalabym urodzic tego 18 jak termin wskazuje ale pewnie nie uda mi sie trafic:)
wczoraj bylismy na urodzinach u chrzesniaka mojego P i po powrocie do domu nie bylam w stanie sie przekrecic, stopy spuchniete, nogi bolaly do kolan dodatkowo znow zaczelo mnie bolec krocze i starlam noge. oj ciezki okres sie zapowiada;]

a co tam u was? jak maluszki rosna?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13899 przez sloneczko
hej dziewczyny

ja wczoraj pojechalam do szpitala mialam twardnienie brzucha co 5 min przez 3 godz. Chcieli mnie zostawic, ale ja satanowczo odmowilam jak tylko bole ustapily. Macica jest zamknieta ale miewam juz bole porodowe :(

trafilam na okropna polozna, jak mnie zbadala to mnie wszystko bolalo, wlozyla tam swoje wielkie paluchy z paznokciami na 3cm ( to ja az usiadla bo kurcze to bolalo) to mi powiedziala, to jak chce pani urodzic, tam ma dziecko wyjsc, myslam je jej uszy odgryze. Powiedzialam jej ze jezeli ona bedzie przy porodzie u mnie to najpierw musi paznokcie obciac, to sie glupo usmiechla.
Pozniej przyszla lekarka super kobitka, oj taka lekarke bym sobie zyczyla przy porodzie.

Powiedziala ze jezeli juz sa takie skurcze to moze juz niedlugo rozwiazanie nastapic. az mi sie nogi ugiely...

W nocy tragedia prawie nic nie spalam, ciagle bole ale nie regularne ale mocne.. i od samego rana parcie na krocze i klucie w kroczu... czasem chce juz urodzic, ale ten 5.05.

nawet juz nad ranem jak chcialam usnac to oczywiscie sie nie da bo samololty lataja jak poje*** (mieszkam niedaleko lotniska) co 30 sek nastepny i nastepny.. zeby znowu bylo zabronione latanie, to bym sie cieszyla.

Zycze Wam milej niedzieli i lepszego poczucie humoru od mojego buziaki ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13918 przez angela660
dzień dobry:)

dziękujemy słoneczko za niedzielne życzenia:) Tobie również miłego dnia no i poprawy humorku:*
Może jednak lepiej urodzić wcześniej i się już tak nie męczyć do tego 5 hm...
Mi też by się pięknie zgrało gdyby mały urodził się w terminie czyli 20- (rok temu tego dnia się oświadczyłam;D), ale pogodziłam się z tym, że nie ma szansy wytrzymać tak długo i teraz tak myślę, żeby jeszcze jakieś 10-12 dni i już:D

A w ogóle to miewam uciążliwe bóle, ale nie takie jak Ty słoneczko- to jeszcze nie mój czas? czy nie każda kobieta tak ma?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13921 przez Madzia89862
sloneczko moze nie przejmuj sie tak tymi bolami bo porodowe sa mocniejsze.przynajmniej ja tak mialam:)ale kochana masz tak jak ja:)panikowalam z kazdym bolem i jazda do szpiala teraz wiem z wlasnego doswiadczenia ze bylo to niepotrzebne bo maly i tak urodzil sie po terminie:)glowa do gory.zacisnij zeby i cierpliwie czekaj do rozwiazania jak ma sie zaczac to sie zacznie w swoim czasie.a przy bolach porodowych tak jak w ktoryms temacie napisala moniq boli w okolicach odbytu i posladkow.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13925 przez sloneczko
angela ja sie 22 maja zareczylam ;) i tez rok temu ;)
kazda data jest dobra do rodzenia ;)

madzia to fakt ze mnie jest straszna panikara, no wlasnie mam uciska na krocze i odbyt i nogi sa jak z zelaza. Dzis mi tak brzuch nie twardnieje ale boli cale podbrzusze..

teraz troszke leze na sloneczku, zeby humorek poprawic, nawet nie mam ochoty gotowac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13934 przez sara125
mi to wyglada na poczatkowe oznaki porodu:) ale nie wiem ja mialam lekkie przepowiadajace a jak zaczelam rodzic to wytrzymac nie moglam i od razu wiedzialam ze to to...ja mialam parcie tylko na krocze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13940 przez Madzia89862
sloneczko.moze na dniach urodzisz poprostu.badz dobrej mysli.dla dzidzi trzeba wszystko wytrzymac.bedzie dobrze-zobaczysz:)ja nie wiem czy jestem inna czy cos..ale ja jak mialam przed porodem mialam bole to lecialam z tym do lekarza czy dzwonilam do poloznej a 3 razy pojechalam do szpitala.za 3 razem jak nic sie nie dzialao.czyli ja myslalam ze mam skurcze a ktg wykrywalo niewielkie to powiedzialam o nie!czekam w domu do porodu i nie jade juz wiecej z takim bolami.po 3 razach wiedzialam ze jak bede odczuwac takie bole to nic sie nie dzieje:)no i maly przenosil termin a jak zaczely sie skurcze..to był bol....ehh.tylkiem nie moglam wysiedziec w jednym miejscu,bol krzyzowy..ale dalo sie wytrzymac..bo wiedzialam ze niewielka granica dzieli mnie od trzymania dziecka juz na rekach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13942 przez sloneczko
dam rade, tyle czasu sie pod sercem to szczescie nosi to i wytrzymam nawet i 3tyg gdyby po terminie mialo byc.

a co do rozwarcia wracajac, to szybko moze sie zrobic jak np bole zacznac byc?

wczoraj mialam okazje poznac inne ktg takie modne ;) nie to co u mojego lekarza, i wlasnie taka ktoras tu mowila ze od 0 do 100 jest na skurcze. I tak jak pokazywalo to co jakies 5 min mialam skurcze na 50-60 i po ok 20min juz malaly, ale takie same mialam w domu dlatego pojechalam, tzn mnie brzuch twardnial!! ale to tez sa oznaki skurczy wczoraj wszystko wypytalam, moga byc tez w krzyzu, w pachwinach i nawet w nogach(udach) jezeli gdzie kolwiek beda regularne zaliczaja sie do skurczy.

teraz mi troche lepiej, ale jak chodze to czuje jak by ktos mi mlodkiem w pipke walil :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13943 przez Madzia89862
ja nosilam dlugo na rozwarciu 2 cm.gdy si zaczelo i bylam w szpiatalu mialam na 3 cm przy skurczach regularnych co 2-3 min porod ogolnie sie zaczal o 24.58 w domu a urodzilam o 4 29 samo parcie trwalo 29 min takze przez 3 godz doszlo rozwarcie do 10 cm.ale ten czas mi tak zapierniczal ze dla mnie to byla chwiala a tu jednak 3 godz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13944 przez sloneczko
no tak to naprawde krotko, ale dla Ciebie wiecznosc ;)

ale mnie chodzi o to te tak jak teraz mam bol i zero rozwarcia, czy te skurcze wywolaja rozwarcie? normalnie tak jest, czy nie, czy np dopiero wody musza odejsc i zaczenie sie rozwarcie albo wieksza akcja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu - 14 lata 3 tygodni temu #13946 przez Madzia89862
no u nas bylo po odejsciu wod zaczelo sie rozwarcie powyzej 2 czm.a tak jak pisala chodzilam prawie mies z 2 cm rozwarciem i nic sie dalej nie dzialo.wody odeszly i poszlo dalej:)ale nie sugeruj sie mna sloneczko.moze byc tak ze za pare dni urodzisz.roznie to bywa i nagle sie zaczyna:Pto juz koncowka takze w kazdej chwili moze sytuacja sie zmienic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13951 przez sloneczko
a no wlasnie, chwilami chce miec to juz za soba ale w duchu chce na wymarzona date urodzic, ale ja nie mam na to wplywu, jezeli niunia uzna ze juz chce byc na rekach u mamy to tak bedzie.. predzej czy pozniej.

no mozna powiedziec ze to juz wielkie odliczanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13952 przez Madzia89862
a co jest w tej dacie 5.05 bo nie wiem o co chodzi;?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #13959 przez sara125
mi sie podoba ze wzgledu na dwie piatki\:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl