BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2010

14 lata 1 miesiąc temu #9315 przez gold_butterfly
Wiesz Aga, ja czasem rano mam strasznie napuchnięte dłonie i stopy,ale nigdy nie sądziłam,że może być niepokojące. Wczoraj wieczorem stopy miałam wielkie jak słonica :-D Wiem,że jeżeli zaczyna puchnąć twarzy i plecy,to trzeba udać się do lekarza - może być to objawem zatrucia ciążowego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9317 przez sloneczko
Aga chyba duzo Ci nie pomoge z twoim problemem, bo ja jak mam obrzeki to sa wieczorem, ale mysle ze skoro wczesniej tez tak mialas to mysle ze to normalne, ale mozesz przy najblizszej okazji swojego lekarza zapytac.


dziewczyny macie tez czasami a najbardziej w nocy takie bole jak przy miesiaczce? ja mialam wczoraj chyba 3 razy a dzis w nocy 5, bol trwa ok minuty ale wyrywa ze snu ;(

a co do kosmetykow dla malucha wracajac, mysle ze jest tez bardzo dobrze kupic krem przeciw sloneczny. napewno +50faktorow ale tylko z jakiej marki, a mopze lepiej z apteki i najlepiej alergiczny, co myslicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9377 przez angela660
hm, ja mam czasem taki bóle bardziej przypominające kolkę tylko rozprzestrzenioną. Ból taki jak przy miesiączce zdaje się być skurczem i chyba powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi.

A co do kremu na słoneczko, ja myślę kupić z nivei, a czy w aptece i jakiś alergiczny, nie mam pojęcia, ale właśnie wczoraj znajomy farmaceuta mowił mi że takich kosmetyków powinno się używać w sytuacji kiedy naprawde dziecko ma alergię bądź wysypkę(akurat pytałam o oilatum do kąpieli). Ale to tylko moje zdanie;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9381 przez _aga86_
sloneczko napisał:

dziewczyny macie tez czasami a najbardziej w nocy takie bole jak przy miesiaczce? ja mialam wczoraj chyba 3 razy a dzis w nocy 5, bol trwa ok minuty ale wyrywa ze snu ;(


Wyglada mi to na skurcze, a w dzien sie nie pojawiaja?? Wspomnij o tym lekarzowi tak na wszelki wypadek...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9383 przez ilona
sloneczko mam takowe skurcze od jakiegoś czasu i dziś rozmawiałam z położną i powiedziała że to normalne przepowiadające a nie czuje ich w ciągu dnia dlatego że chodzę i macica "jest w ruchu" a jak sobie śpię to się rozciąga i porostu bardziej to czuć. Nasze dzieci już niedługo z nami będą. Ja dziś zaczęłam 34 tydzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9388 przez Aga
Sloneczko i Ilona ja tez mam czasami cos takiego , wlasnie przypominajace bol okresowy.(ale lekki) Wlasnie nigdy jak jestem w ruchu tylko jak sobie odpoczywam. Takze pytalam o to polozna mowila ze to normalne ze macica caly czas praktykuje do porodu. I zauwazylam tez ze mam to wtedy jak za duzo pochodze lub napracuje sie w domu.

gold_butterfly tak wlasnie ciagle sie zastanawialam nad tym bo w pierwszej ciazy nie puchlam wogole. Moze na kilka dni przed porodem mialam troche nosek jakis duzy ..heh
Ale tak jak piszesz chyba niebezpieczne jest jak puchnie buzia. I do tego dochodzi cisnienie i baialko w moczu to moze byc zatrucie ciazowe. Aczkolwiek czytalam ze te trzy objawy nie zawsze moga to oznaczac. Jednak zawsze potrzeba kontroli lekarskiej .

Milego wieczorku Mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9392 przez _aga86_
Aga absolutnie nie chce cie straszyc, ale mi rowniez przypomina to zatrucie ciazowe- wlasnie moja kolezanka to miala i przepaszam, ze to powiem, ale musiala miec cesarke w 32 tyg. poniewaz czekala na kolejna wizyte zamiast zglosic sie jak tylko miala niepokojace objawy! Dlatego zadzwon do lekarza jak najszybciej . Jesli jest to wczesne stadium (o ile to jest to) to nie ma obaw- jedynie kroplowke Ci podadza. Ale naprawde wazna jest szybka reakcja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9395 przez Aga
Agus mi puchna tylko paluszki u rak . Nic wiecej .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9396 przez _aga86_
A... wspominalas o buzi i pomyslaam, ze tak jest w twoim przypadku. Sorki :blush: Ja juz sie gubie taki "ruch" na tym forum i nier doczytalam stad ta pomylka- jeszcze raz przepraszam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9397 przez Aga
Agunia nic nie szkodzi ...moze ja zle opisalam to . Bo wspominalam o twarzy ze mam lekko pod oczkami spuchniete. Ale takie cos miewalam nawet bez ciazy.
A podobno jak ma sie wrazenie ze cala buzia jest wieksza to wtedy jest to grozne.

Aga wlasnie milo ze odpowiadasz na posty ...to jest zawsze bardzo pomocne jak uslyszy sie opinie innych osob. Niby czlowiek wie wiele rzeczy ale czuje sie pewniej jak pogada o tym z innymi .

Spokojenj nocki Aga :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9400 przez ilona
mi też palce u rąk puchną..... takie parówki mam nie palce jak wstaje rano :lol:


miłej nocki dziewczynki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9401 przez _aga86_
Dokladnie :) Ja rowniez lubie poczytac co inne mamy sadza na dany temat, bo naprawde to sie przydaje. Ja pisze co wiem i licze sie z tym, ze jedni wezma to za dobra rade inne stwierdza, ze "bredze", ale tak jest zawsze kazdy ma swoje zdanie i to w tym wszystkim jest najfajniejsze :) ROWNIEZ ZYCZE MILEJ NOCKI :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9417 przez sara125
ilona napisał:

(...) Ja dziś zaczęłam 34 tydzień.


ilonka z suwCZKA wynika ze skonczylas 34 a zaczelas 35 tydzien.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9448 przez gold_butterfly
Dzień dobry wszystkim mamusiom! :-D Dzisiaj piękna pogoda - troszkę jestem śpiąca,bo słoneczko całą noc wariowało (o 21 sprawdzałam jak reaguje na muzykę klasyczną wolną/szybką i się rozbestwiła). A jak tam u Was? Jakieś wiosenne plany? Ja muszę wybrać panele do pokoju dziecięcego i salonu. Niech kończą szybciej ten remont,bo muszę wszystkie ciuszki poprać i poprasować, a póki się kurzy,to nie ma sensu brać się za robotę. Pozdrawiam cieplutko!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #9462 przez sloneczko
witajcie, co do moich skurczy (boli miesiaczkowych) to tez czesto wystepuja w ciagu dnia. Dzis np ale tylko sam krzyz bolal mnie od 5 rano do po 7, i co byl jednostanny bol, czasami silniejszy. Jutro mam wizyte (ktg) wiec bede rozmaiwac z lekarzem.

No ilona dawno Cie nie widzialam na forum ;) widac ze sa wazniejsze rzeczy jak np wiosenny spacerek ;)

Aga wczoraj i dzisiaj zrocilam szczegolna uwage na moje rece i stopy, wieczorem wszystko jest opuchniete, a nad ranem np stopy chude jak przed ciaza, ale za to rece sa troszke nabrzmiale ( ja od 32 tygodnia nie mosze obraczki ze wzgledu na opuchniete palce u rak) Ale slyszalam tez ze to nie dobrze ze rece czy nogi puchna..

dziewczyny tez macie teraz znowu taki apetyt, kurczak ja umiem ciagle cos jest oh juz przed tygodniem sie cieszylam bo w ciagu miesiaca przybylo mnie tylko kilo, ale widze ze w tym miesiacu nadrobie i napewno 13 kg nie bedzie tylko (miejmy nadzieje ze nie 20 ;))

U mnie tez pogoda super, ok 12 mam sloneczko na tarasie wiec ide troszke buzie zarumienic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl