BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2010

14 lata 1 miesiąc temu #8482 przez _aga86_
natmur11 napisał:

a dzis nawet przegladalam fora w poszukiwaniu tego tematu, podobno johnson jest nie dobry i uczula dzieci chociaz nie wiem ile w tym prawdy ja sadze ze gdyby byl taki zly nie byl by napewno tak rozpowszechniony. moi znajomi go uzywali i sa zadowoleni wiec tez chyba na niego postawie. a z kosmetykow dla maluszkow to co bedziecie kupowac? jakis balsam do kapieli, oliwka, cos do pupci na odparzenia... co jeszcze jest potrzebne?


tutaj sie wtrace :) Moja coreczka miala uczulenie wlasnie od tych kosmetykow :dry: I jak trafilismy do szpitala z potworna wysypka odrazu lekarz zapytal nas, czy czasami nie uzywamy kosmetykow z tej firmy- czyli cos w tym jest... Natomiast tez mam kolezanke, ktora uzywa tych kosmetykow i nie narzeka... Ale z drugiej strony jak macie dostep do kosmetykow z nivea to ja bym proponowala je zakupic- osobiscie nie znam nikogo, kto mialby na nie uczulenie. Ja mieszkam w UK i tutaj owszem jest firma nive, ale nie dla dzieci- przynajmniej nie w moim miescie- dziwne no nie, ale od tamtej ssytuacji sprowadzam z PL i jestem bardzo zadowolona...


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #8484 przez _aga86_
natmur11 napisał:

o kremie to przyznam sie szczerze ze wcale nie pomyslalam... jak dobrze ze istanieje takie forum;] a co sadzicie o przepajaniu malenstw z hipp jest herbatka rumiankowa od 1 dnia zycia, moja mama mowi ze czasem dobrze jest dac wode albo taka herbatke. a co wy myslicie?


Jesli bedziesz karmila piersia to nie ma potrzeby dopajac dziecka, jesli mlekiem modyfikowany owszem mozesz dopajac herbatka, lub woda np. zrodlana, badz mineralna- ale koniecznie przegotowana.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8486 przez natmur11
wiec jednak cos w tym jest... a z obecnych firm na rynku uk co mozecie polecic poza johnsonem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8487 przez Paulcia
natmur11-
przemywanie kikuta od pępowiny spirytusem nie boli, ani nie piecze :) dziecko po prostu czuje uczucie chłodu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8488 przez _aga86_
Ja stosuje nivea:) Ale jak bylismy w szpitalu z ta wysypka to lekarz zaproponowal nam kosmetyki z firmy OILATUM... Uzywalam jakis czas- nie sa zle,z tym, ze nie pachna...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8490 przez Paulcia
_aga86_
zgadzam się, kosmetyki OILATUM są rewelacyjne, ale powiedziałabym wręcz, że śmierdzą :lol: no i są cenowo z wyższej półki :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8493 przez natmur11
znalazlam strone z produktami polskimi dla dzieciaczkow ale musze przyznac ze ceny tez maja dosc wysokie chociaz czego sie nie robi dla dzieci:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8495 przez ilona
ja zakupiłam dla swojego maluszka na początek do mycia mydełko z niveiki hipoalergiczne (od 1 dnia życia) a od 1 miesiąca żel i szampon do mycia 2w1.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8498 przez sloneczko
ok wrocilam od lekarza, wszystko jest super 1kg na plusie czyli w sumie 13kg, wiec tragedi teraz nie ma, ale od miesiaca nie jem wogole slodyczy, bo jak zadlam,,, to wlasnie z tego te 12 kg sie wziely!

Co do pepuszka slyszalm ze pudrem do pupci mozna posypywac i wysusza i bardzo ladnie sie goi!! tutaj w niemczech duzo poloznych odradza spirytusu ze wzgledu na to ze bardzo wysusza.

Ja dla mojej laleczki jedynie moge kupic niemieckie kosmetyki, ale w kosmetykach juz mam wszystko czyli kazdego po dwa.

A co pierwsze zaczne uzywac to jescze niewiem jutro bede o tym z moja polozna rozmawiac, ciekawe co ona mi powie.

p.s no troche mnie nie bylo a tu ruch jak na krajowej jedynce na majowych mamciach ;) juz wiecje jak na konkursie, moze tez nagrody dostaniemy ;)
choc nasze nagrody buszuja u Nas w brzuszkach ;) :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8499 przez _aga86_
Ja spirytus uzylam tylko raz- i stwierdzam, ze nie potrzebnie. Pepuszek i tak odpadnie nalezy tylko go nie nawilzac, czyli przy kapieli nie moczyc i nie smarowac oliwka... Takie jest moje zdanie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8509 przez sloneczko
aga czyli niczego nie uzywalas?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8514 przez ilona
też słyszałam że odchodzi się od tego żeby spirytusem traktować pępuszek.
najlepiej to po prostu wietrzyć kikuta i tak odpadnie i tak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8523 przez _aga86_
kompletnie niczego tylko bardzo uwazalam, zeby caly czas byl suchy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8545 przez angela660
a tyle się o tym pisze... eh, zapytam położną i zobaczę co mi powie, możne też tylko sporadycznie użyje, ale żeby nic? w ogóle czasem jak tak czytam, to mnie to przeraża... kąpiel to kosmos, i czasem jak już tak szczegółowo sobie myślę to boję się (trochę), że mogę malutkiemu zrobić NIECHCĄCY jakąś krzywdę, że właśnie przy przebieraniu zahaczę pępuszek albo coś w tym stylu, ehm

A jak to jest z oczkami, bo też czytałam, że przemywa się solą fizjologiczna?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #8546 przez _aga86_
angela ja wlasnie niczym nie smarowalam, bo tak zalecila mi pielegniarka... A nie martw sie o nic- istnieje takie cos jak INSTYNKT MACIERZYNSKI i powiem Ci szczerze, ze to nie jest zaden wymysl :blink: Kazda kobieta w pierwszej ciazy ma takie obawy- to nomalne. Uwierz bedziesz wiedziala co i jak. :woohoo:

Ja oczka przemywalam przegotowana woda, ale to tylko z wlasnego wyboru- nie wiem, ale ja wole naturalnie metody:) Oczywiscie jesli nie pomagaloby to w niczym sprobowalabym z sola fizjologiczna, bo rowniez slyszalam, ze tak sie robi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl