BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 2 miesiąc temu #832038 przez Miliaa
Hej dziewczyny ;)

Wiola powodzenia. Trzymam kciuki za Ciebie i Maluszka ;)

Tweety z tego co ja wiem to zależy od szpitala czy mąż może być obecny czy nie. Tam gdzie ja rodzę nie ma z tym żadnego problemu.

Powiem Wam, że co wchodzę na fb to widzę, że już kolejna moja znajoma urodziła. Wczoraj koleżanka z terminem na 27 lutego. Troszkę im zazdroszczę, że mają swoje maleństwa już przy sobie.

Ja popadam w coraz większą paranoję. Ciągle się zastanawiam czy z maluszkiem będzie wszystko dobrze, czy poród bez komplikacji...ahhh zwariować idzie.

Lunia uważam tak samo jak Elmirka, że powinnaś iść po zwolnienie bo niepotrzebnie będziesz tracić macierzyński.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832052 przez Asia09
Wola powodzenia!!! Trzymam kciuki żeby wszystko przebieglo bez problemu. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832070 przez Edi28
Hej Kobietki :)
Wola trzymam kciuki i życzę powodzenia :) Mam nadzieję, że zapoczątkujesz serię rozpakowań :)
Ja właśnie wróciłam z ktg :) zapis prawidłowy i nawet wyszły skurcze :) jak do wtorku nie urodzę to powtórka :)
Lunia ja mam zwolnienie do jutra, rozmawiałam dziś na ten temat z lekarzem, jeżeli nie urodzę jutro, to mam się we wtorek zgłosić do gabinetu po kolejne zwolnienie :) może pogadaj ze swoim lekarze, bo niby czemu masz tracić z macierzyńskiego :)
Tweety obecność męża przy cesarce jest chyba zależna od szpitala, w niektórych można, w innych nie, musiałabyś pewnie dopytać w swoim :)
Miliaa chyba wszystkim z nas towarzyszą takie niepokoje, myślę, że dopóki nie dotniemy Maleństwa, to ciągle będziemy się zastanawiać, czy na pewno wszystko dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832081 przez myszka76
Wola powodzenia, trzymam mocno kciuki.
Edi to dobrze, że u maleństwa wszystko w porządku.
Mi lekarz wystawił L4 do 24 lutego, żebym nie musiała iść specjalnie, a ja się zastanawiam czy zdążę urodzić do tego czasu czy jednak nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832112 przez tweety1992
Dziewczynki chcę się pochwalić po 8 miesiacach że udało mi się mojego malucha przez chwilkę jak mi brzuch zniekształcił :P w21.wrzuta.pl/film/8FKcGo3BHsz/win_20140202_155235_2

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832134 przez Lysy
Czesc, my w domu, walczymy z grypą. Zrobiłam dziś zdjęcie brzuszka więc się pochwalę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832140 przez Ewo84
Witam!
Wola powodzenia.
U mnie bez zmian skurcze nieregularne. W nocy co 2 godz toaleta.
Ale pogoda niekiepska. Mimo, że pochmurni to temperatura na plusie. W dwa dni śnieg znikł. Zaliczyłam z K spacer, magiczne 30 minut:)
Synu nadal jojczy. Leczymy go ciepłymi kompresami na uszy. Ale jest sukces kaszel ustaje.
Nadal macie zachciewajki? Bo ja ogólnie podczas ciąży nie miałam jako takich ale dzisiaj to jakaś masakra- ciasto czekoladowe i śledzie popijane sokiem pomarańczowym :laugh:
lunia warto iść po zwolnienie do ginekologa, nawet na zapas. Zus je przerywa w chwili rozwiązania. Szkoda każdego dnia macierzyńskiego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #832198 przez issska1986
Lunia napisał:

A mam do was pytanie odnośnie zwolnienia lekarskiego, które miałam do wczoraj, czyli terminu porodu.
Orientuje się ktoś jak jest dalej? Bo jak mi lekarz może wypisać zwolnienie, skoro nie wiadomo teraz kiedy urodzę. Czy to już się zaczyna macierzyński liczyć?


Jak nie przedłużysz zwolnienia to policzą Ci macierzyński wcześniej. Idź do byle kogo, może być nawet internista jak Twój gin nie będzie chciał wystawić. Ja mam w termin porodu wizytę więc może mi wystawi...łaski nie robi..I opieka dla męża jest płatna 80%. Do 100% może zakład dopłaca...bo zus płaci 80%.

Tweety słabo widać,bo ciemno ale zauważyłam jak się przeciąga młody :lol:

Ja to watpię,zebym przed czasem urodziła, aczkolwiek wolałabym po 14 lutym, bo Grey wchodzi do kin ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832228 przez Lunia
Dzieki za odpowiedzi. Chyba jakos zle zadalam pytanie ;)Myslalam ze to po prostu wynika z przepisow, bo tak mi znajoma mowila... mysle, ze nie bedzie problemu ze zwolnieniem. A mialam nadzieje, ze juz mnie ominie wizyta.

I kiedy ta moja Natalka zechce sie pojawic...
Kolejny tydzien czekania i biedny maz siedzacy w pracy jak na szpilkach.

Ciekawe jak Wola. I Marudka tak w ogole.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832269 przez Asia09
Dzień Dobry w kolejnym tygodniu :)

Dziewczyny ja z kolejnym pytaniem: czy Wy spakowałyście sie do szpitala w jedna torbe dla siebie i dzieciaczka? Ja przy wcześniejszym porodzie mialam dwie i w sumie nie bylo źle bo wiedziałam co i gdzie ale teraz mysle ze moze jedna wieksza? Ale to bylaby naprawde duża torba, bo nie wiem jak Wy ale u mnie nawet przy ograniczaniu (cześc moze dowiezc pozniej mąż) to i tak przy recznikach, szlafrokach, pieluchach wychodzi tego troche...Walizki nie chce brac, bo dla mnie nie praktyczna.Trzeba sie schylac i za kazdym razem otwierac całośc, a do torby mogłam sięgnąć reką nawet jak na początku mialam kłopty ze wstawaniem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832313 przez Elmirka85
ja przy poprzednim porodzie miałam jedną ogromną torbę aż się położna śmiała czy się na wczasy wybieram. teraz mam dwie jedną dużą dla mnie i małą z rzeczami dla Wiki. ale te torby i tak są załadowane bo szlafrok mam gruby i zajmuje dużo miejsca do tego ręczniki i powstaje duży tobołek :)

też jestem ciekawa jak Marudka i Wola. może już są nowe dzieciaczki na świecie?
już chciałabym być po porodzie i mieć malutką przy sobie.
dzisiaj mam w planach nic nie robić. Aleksowi zaczęły się ferie, jeszcze w środę idziemy z nim do kontroli czy już mu zeszło to zapalenie oskrzeli bo wygląda na zdrowego. Ja piję teraz kawkę i mam zamiar spędzić dzionek w łóżku przed telewizorem :laugh: :laugh: :laugh: trzeba wykorzystać ostatnie chwile na leniuchowanie. może pójdę też do mamy na kawkę. obiad mam już gotowy bo mąż wczoraj wszystko przygotował żebym ja nie musiała :laugh:
miłego dnia dla wszystkich. ja dziś wstałam z jakąś pozytywną energią, może to przez to słoneczko za oknem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832336 przez Edi28
Witamy się i my z rana :)
Asiu 09 ja mam jedną wielką torbę z rzeczami dla mnie, w szpitalu nie wymagają rzeczy dla Maluszków, co prawda myślałam, żeby i tak wziąć swoje ubranka dla Małej, ale te dwa dni wytrzyma w szpitalnych, bo słyszałam, że ciężko później odzyskać swoje rzeczy, a jeżeli będzie jakoś strasznie, to mąż będzie dowoził :)
Lunia mój mąż też jak na szpilkach w pracy siedzi :) a Hania nadal w brzuszku :) uczy nas cierpliwości :D
ELmirka widzę, że mamy podobne plany na dzisiejszy dzień :) też planuję nic nie robić :)
Czekam z niecierpliwością na info od Marudki i Woli :)
Miłego dnia Kobietki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832372 przez Marudka
hej kobitki!
wrociłam do zywych.
urodziłam w czwartku na piątek w 4.20 przez cesarskie ciecie.
Niestety mój przypadek bardzo dramatyczny bo odkleiło mi się w nocy łozysko ale bez krwawienia spadło mi bardzo cisnienie myslałam ze zemdleje doszłam do dyzurki ( bo od wtorku już lezałam w szpitalu) szybko pobadali i w ogole i na stół 8 min pozniej mała była na świecie.'Niestety byla niedotleniona z zakwasica i w ogole została od razu przewieziona do innego szpitala podłączyli ja do komory hiperbarycznej która chłodzi jej głowke po godzinie się uszkodziła i mała zostala przewieziona do Opola, jest pod świetną opieką dziś beda ja odłączać od tej komory i zaczną sie badania.
Dobrze ze leżałysmy w szpitalu bo jakbym byla w domu w takim przypadku nie pisałabym juz do was.
teraz tylko trzeba trzymać kciuki zeby Marysia wyszła z tego bez szwanku.
Niestety ja widziałam ja tylko na zdjęciach bo mialam całkowite znieczulenie w trakcie cesarki zreszta jak ja tylko wyciagneli od razu do karetki wiec nawet lekarze dobrze jej nie widzieli.
3350g i 53cm więc jest dużą silna babka i da rade.
Ja dalej w szpitalu może jutro wyjde i od razu jade do opola zeby byc przy niej i podawac jej swoje mleko, od wczoraj walcze z laktatorem (mam elektroniczny Aventu) jeden cycek działa super, drugi wielki jak balon ale cos nie chce leciec:(
Ja mam rane wieksza niz przy normalnych cesarkach bo ratowali nam zycie wiec nie patrzyli zeby było ładnie, ale juz dziś sprawniej sie poruszam.
Ciągle jeszcze jestem na insulinie bo mam wachania cukru ale normuje się powoli.
hmm to chyba tyle, dostałam lapsa i neta do szpitala wiec moze uda mi się nadrobic wasze posty:)

3majcie proszę kciuki za moją Marysie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832377 przez carloska30
Cześć Mamuśki;-)

Jak tam się czujecie dzisiaj?

Lunia tak jak dziewczyny pisały załatw sobie zwolnienie żeby nie było przerwy, lekarz chyba może na 3 dni wstecz wystawić. Ja jeśli nie urodzę będę też musiała kombinować. Mam zwolnienie do 10lutego a moja Pani gin na feriach do 17.02 :(

Ja spakowałam się w jedną torbę ale jeszcze, postaram sie jeszcze tam kosmetyki dołożyć bo nie chce kuferka brać.
Byłam wczoraj w moim szpitalu żeby podpytać i mojemu pokazać gdzie to jest:-)pani prosiła nie brać dużo rzeczy no i koszule muszę mieć do porodu.

Tweety fajne ruchy uchwyciłaś będzie super pamiątka:-)

Ja dzisiaj tez planuję odpoczywać, moje dziecko poszło w końcu do przedszkola więc mogę leżeć, spać itd. W nocy kiepsko spałam. Wam też tak ciężko się przekręcić na drugi bok??
Ja jęczę i stękam a stary się budzi i pyta rodzisz już..hehehehh

Zdrówka i spokojnego dnia Kochane:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #832401 przez zubi
Witam, dziewczyny. Parę dni mnie na forum nie było ale czytałam was regularnie. Nadal 2 w 1 i nic nie zapowiada rychłego rozwiązania.

Edi i Lunia trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązania, to już czas :), o woli też nie zapominam.

Marudka, czasem tak jest że poród się komplikuje, miejmy nadzieję że wszystko dobrze się zakończy, a ty szybciutko zobaczysz małą.

asia dobrze że już w domku jesteście, jak Mikołaj zareagował na siostrzyczkę, bo chyba nie pisałaś ?

Wiem ze dużo ważnych tematów poruszałyście ostatnio, ale już nie pamiętam dokładnie która o czym pisała.

Trzymajcie się cieplutko, w końcu to już luty- nasz wyczekiwany miesiąc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl