BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 8 miesiąc temu #738231 przez Ewelkaa
synus ok :-). zadowolony i bardzo przejęty .

Dziewczyny a jak u was z apetytem? ja moglabym jeść nonstop. jak tylko czuje pusto w zaladku to mnie tak ssie i mdli, ze nie mogę wytrzymac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738406 przez Asia K
Ewelka ja mam tak samo - i to tak nagle przychodzi. Jest wsio oki i nagle jak mnie dopadnie głód to musze natychmiast cos zjesc bo inaczej blee mi jest :S

Ja dzisiaj odbieram wyniki badan krwi i moczu - mam nadzieje ze wsio oki :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738468 przez tweety
hehhe ja tez jem duzo. siostra w 9 miesiacu na mnie dziwnie patrzy. a to ona powinna jesc wiecej nie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738469 przez tweety
dzisiaj u mnie fajna nocka. maly tak spał ze sprawdzalam czy oddycha. a potem pobudka o 12:30 o 2 ma jedzenoe i o 5. no i koniec spania. ale to i tak jedna z lepszych nocy ostatnio. a ja pospalam do 8 bo malego zabrali rodzice :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738491 przez Asia K
Tweety rewelacyjne wiesci :)
Moze mały sie przyzwyczai i bedzie dobrze juz teraz :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #738581 przez kristi*
Ja do 8tyg jadłam częściej żeby tylko mdłości nie mieć, teraz się uspokoiło.
Zmieniam lekarza prowadzącego, dzisiaj mam pierwszą wizytę u nowej doktorki. To już połowa trzeciego miesiąca a ja miałam badania tylko raz i żadnego usg i może dlatego do końca jeszcze do mnie nie dotarło że jestem w ciąży , moja siostra badania ma co miesiąc a usg od 4tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738583 przez Ewelkaa
tweety powiem Ci, że dzielna jesteś :)

Mnie najbardziej w ponownym macierzyństwie martwi to nocne wstawanie, bo ja śpioch jestem straszny. Mój młody pierwszą nockę przespał całą jak skończył roczek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738631 przez Asia K
Kristi - o matulo :ohmy: to chyba juz czas na usg no nie?
Oby nowa gin byla lepsza :)

Mój mały bardzo szybko przesypiał noce - moze 2-3 miesiace sie przemeczylismy i potem spac o 22 - o 6 pobódka :D
Jak to zrobilam?
Nie karmiłam go w nocy! Jak sie wybudzał to dawałam mu albo glukoze , albo herbatke - przemeczylam sie kilka nocy bo budzil sie co chwila az w koncu brzuszek przyzwyczail sie do jedzenia tylko w dzien o okreslinych porach. Ale wiem ze tak mozna tylko z duzymi dziecmi które "nie gardza" jedzeniem w dzien :)
Mój jak sie urodzil miał 4050 i ładnie przybierał na wadze wiec taki sposób u mnie sie sprawdzil :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738639 przez Italia
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa. Jestem w 7 tyg, wg moich obliczeń dzidzia powinna się pojawić pod koniec kwietnia :) Jak znosicie początki ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738680 przez Asia K
witaj Italia :D
Bedziemy rodzic w podobnych terminach bo ja ok 21-24 kwietnia jakos
Ja znosze tak jakby jej nie było :p tzn nic nie czuje choc euforia mnie ogarnia :)

A ty jak sie czujesz? :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738720 przez Renata Anna
Hej!

Witam nowe Kwietniówki :)

Kristi mam nadzieję, że ta pani doktor będzie lepsza.
Asia ja też nie miałam problemów ze spaniem Celiny. Dziwiłam się nawet jak niektóre młode mamy narzekały, że mają pozarywane noce... Każde dziecko jest inne. Ja miałam to szczeście, że trafiła mi się "ugodowa" córka.

Co do jedzenia.... Przeszły mi bóle żołądka, więc teraz pozwalam sobie na więcej. Zaokrągliłam się już ładnie. Tzn. cycki mi urosły. Trochę bolą jeszcze, no i lekko bioderka, chociaż wagę mam jak sprzed ciąży. HORMONY... :silly: :silly:
Dziwi mnie to trochę tym bardziej, że objadam się słodyczami. Ciągle marzę o gorzkiej czekoladzie, lodach i owocach.

Aaaaa... w ogóle to chciałam Was zapytać. Badanie przezierności karkowej robi się między 11 a 14 tygodniem ciąży prawda? Bo kurde jak ostatnio byłam u gina, to powiedział mi, że na następnej wizycie nie będzie USG... No i kurka trochę lipa, bo to będzie już pełnych 12 tygodni, a następna wizyta dopiero po 15 tygodniu. Powinnam poprosić o to badanie, albo chociaż jakoś zagadnąć??? Hmmm?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738754 przez Ewelkaa
Renata myślę, że powinnaś śmiało zapytać czy będziesz miała robione badanie przezierności karkowej, bo ja myślała, że t taki standard jest i że wszyscy lekarze to robią. Ja mam kolejną wizytę w 12 tyg. mój gin. powiedział, że będzie usg i jeżeli coś wzbudzi jego wątpliwości to będziemy rozmawiać o badaniach prenatalnych, które na tym etapie ciąży wykonuje się jak płód ma najlepiej 6 cm.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738757 przez Italia
Asia, wg moich wyliczeń wychodzi jakoś koło 24-25 kwietnia choć niewykluczone, że będziemy majówkami ;) Nie mam jeszcze potwierdzonego terminu przez lekarza, byłam dopiero na pierwszej wizycie, kartę ciąży mam mieć założoną za 3 tyg na kolejnej wizycie.
Czuję się w miarę dobrze, mam tylko mdłości, ale bez wymiotów. No i spać mi się chce, ale ja jestem z reguły strasznym śpiochem ;) Czasem brzuch mnie pobolewa, ale rzadziej niż to było na początku(po tych objawach wiedziałam, że jestem w ciąży, chociaż mąż się śmiał, że sobie ubzdurałam bo nie do końca wierzyliśmy, że uda się za pierwszym podejściem). Niedawno też zaczęłam mieć wstręt do niektórych zapachów. I to chyba tyle.
Dziewczyny, mówiłyście już "światu", że jesteście w ciąży? Ja zawsze się zapierałam, że poczekam do końca 3 miesiąca, ale tyle osób się dopytuje, że ciężko to ukryć. Jeszcze niedawno dowiedziałam się, że nasi przyjaciele zostaną rodzicami chwilę po nas, ciężko było się powstrzymać aby nie powiedzieć. No ale tak czy siak, w pierwszej kolejności powiemy rodzinie. Tylko ciągle się zastanawiam kiedy jest najlepszy moment bo wiadomo, różnie bywa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738760 przez Renata Anna
Ewelkaa napisał:

Renata myślę, że powinnaś śmiało zapytać czy będziesz miała robione badanie przezierności karkowej, bo ja myślała, że t taki standard jest i że wszyscy lekarze to robią. Ja mam kolejną wizytę w 12 tyg. mój gin. powiedział, że będzie usg i jeżeli coś wzbudzi jego wątpliwości to będziemy rozmawiać o badaniach prenatalnych, które na tym etapie ciąży wykonuje się jak płód ma najlepiej 6 cm.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Ewelka

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #738802 przez Ewelkaa
Italia - my z mężem poczekaliśmy do pierwszego usg, na którym lekarz powiedział, że ciąża jest żywa i prawidłowo zagnieżdżona :) i wtedy powiedzieliśmy najbliższej rodzinie. Po kolejnym usg, gdzie usłyszeliśmy bicie serca, to powiedzieliśmy już wszystkim znajomym i rodzinie, z którymi się widzieliśmy. A reszta się chyba dowiedziała pocztą pantoflową. Początkowo też mieliśmy zamiar poczekać do 12 tyg. to tego ważnego usg, ale nie wytrzymaliśmy.

Renata-ja nawet powiedziałam ostatnio mężowi, że nie czuję tej całej euforii jak przy pierwszej ciąży i że chyba jakaś dziwna jestem, ale on stwierdził, że to jest po prostu bardziej dojrzałe podejście do drugiej ciąży i tyle :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl