BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 7 miesiąc temu #734471 przez Asia K
Anna a jak się czujesz ? Wszystko ok? Karte już ci założyła ginka ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734555 przez lodzianka82
Hej dziewczyny:)

Dołączam się do tematu-ja też z tego co mówi mój lekarz będę mieć termin na połowę kwietnia. Trochę się obawiam bo to moja pierwsza ciąża a nowina spadła na nas jak grom z jasnego nieba:). Mam nadzieję, że nasze pogaduchy trochę urozmaicą mi czas:)

pozdrawiam Was wszystkie cieplutko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734568 przez Asia K
Witaj lodzianka :D

opowiedz cosik o sobie ? jak pierwsza wizyta, co widzialas, jak sie czujesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734580 przez lodzianka82
prócz tego że jestem już stara:D, trochę wcześniej chorowałam (gruczolak przysadki, radioterapia itp..) wszystkie hormony odpowiadające za możliwość zajścia była ok, ale jakoś się nie składało:) a dowidziałam się o ciąży całkiem przypadkiem, bo miałam iść teraz z końcem sierpnia na 2 turę szczepienia na żółtaczkę.. ale że jakoś okres mi się spóźniał (nie brałam tego bardzo poważnie bo siedziałam m-c na działce i przy zmianie klimatu zawsze mi się spóźniał)i b. bolały mnie piersi, polazłam do apteki i kupiłam test nie za bardzo wierząc że wyjdzie pozytywny... ale, ku mojemu zdumieniu ( nie zdajecie sobie sprawy jak wielkiemu;) pokazały się 2 kreski:) Ponieważ jestem osobą b. niecierpliwą, kazałam mojemu szanownemu małżonkowi natychmiast śmigać po 2:) i też wyszedł pozytywnie:)
Następnego dnia rano pognałam do zaprzyjaźnionej przychodni endo i zrobiłam badania krwi.. Ponieważ jeszcze 2tyg temu pracowałam, dziewczyny podały mi przez tel wyniki-w 6 tyg bhcg 14900:) Standardowo, osoba niecierpliwa najlepiej już musiała zrobić usg-więc tego samego dnia po południu udało mi się pognać na wizytę i zobaczyłam bijące już serduszko mojej fasolinki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734590 przez Asia K
No to teraz życze ci duuuuuuuuuuuuuuuuzo cierpliwosci w oczekiwaniu na poród :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734591 przez lodzianka82
a co do wizyty i wyboru lekarza... Szukałam w Łodzi gin-poł-endokrynologa ze wzgl na moje przebyte choroby i żeby jeszcze w szpitalu pracował-ojojoj ciężko ogromnie:( trafiłam na prof zastępce ordynatora w łódzkim CZMP. Mało rozmowny, ale wiem że jestem pod dobrą opieką. Przepisał serię badań-niestety nie na NFZ:( i wymyśliłam sobie że będę chodzić i prywatnie i państwowo... Wtedy wszystkie badania uda mi się zrobić nieodpłatnie... Co Wy na ten temat myślicie?? Tzn 2 lekarzy prowadzących??? Tylko szczerze proszę:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734594 przez lodzianka82
hehe przyda się na pewno:D bo już się przynajniej połowy nie mogę doczekać:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734596 przez Asia K
Wiele dziewczyn z tego co wiem chodzi i prywatnie i na NFZ. Ja jestem wrogo nastawiona na NFZ i dlatego chodze tylko prywatnie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734601 przez Asia K
p.s. za stara tez nie jestes bo jesli jestes ten rocznik co sugeruje nick to jestesmy w jednym wieku :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734631 przez Ewelkaa
Najstarsza to chyba jestem ja :)

A co do lekarza to chodzę tylko prywatnie, co prawda koszty są wysokie, ale chociaż jestem traktowana z szacunkiem. Szkoda tylko, że musimy płacić, żeby być dobrze traktowane. Teraz mam do zrobienia toksoplazmozę - 70 zł + podstawowe badania krwi i moczu.

Wolę się trzymać jednego lekarza, żeby nie mieć problemu z różnymi opiniami na temat mojej ciąży ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734636 przez Asia K
Ja mam dopiero zrobic morfo, mocz , glukoze. Wasz ginek zlecal wam na poczatku cos jeszcze?
Ponwnie na co to badanie toksop....cos tam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734663 przez Ewelkaa
ja za pierwszym razem też miałam morfo, mocz i glukozę. Teraz na następną wizytę mam mieć morfo, mocz i tą toksoplazmozę (IGg i IGm) "Człowiek zaraża się oocystami toksoplazmy z pożywieniem, wodą lub przez zanieczyszczone glebą ręce, a cystami – przez spożywanie surowego mięsa. Toksoplazmoza zazwyczaj nie wykazuje objawów u kobiet ciężarnych, dlatego zakażenie można wykryć jedynie dzięki diagnostyce serologicznej.
W Polsce badania na toksoplazmozę są zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, i należą do pakietu badań wykonywanych w ciąży (nie są obowiązkowe). Lekarze zazwyczaj zlecają diagnostykę na pierwszej wizycie w ciąży (najlepiej przed 10 tygodniem ciąży). "

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734694 przez Anulka
Witaj Anna91, moja imienniczko :). Wspaniale że do nas dołączyłaś. Wielkie gratulacje i cieszymy się razem z Tobą :). Jak już trochę ochłoniesz z euforii to śpij dużo, to jest czas kiedy trzeba , jeśli to jest oczywiście możliwe, wypocząć na zapas, bo za 9 mies. o tym przez pierwszych kilka miesięcy będzie można tylko pomarzyć :lol: . Tweety najbardziej jest w temacie tym :woohoo:.

Łodzianka82 witaj również. Bardzo się cieszę, że już jesteś po przejściach i masz tak wspaniały przed sobą okres oczekiwania na maluszka :). Może aby raźniej Ci było czekać zacznij prowadzić dzienniczek w którym będziesz zapisywała wszystkie ważne i mniej ważne rzeczy, wydarzenia związane z ciążą, później bardzo przyjemnie wrócić do tych notatek i powspominać, ponieważ niestety wiele rzeczy po prostu się zapomina z czasem. :)
Co do starości :woohoo: :woohoo: :lol: to, no powiem Ci że dobrze trafiłaś, bo Asia K jest w twoim wieku, ponwnie też mówi, że jest wiekowa :blink: , ale z tego co widzę, NIESTETY ale to ja jestem najstarsza :woohoo:. Ale nie czuje się stara. Z zajściem ani w pierwszą ani w drugą ciąże, nie miałam problemu, a dużo się mówi, że w tym wieku już są u większości duże problemu z tym. Moja szwagierka, z mojego rocznika, musiała leczyć się hormonalnie przez 2 lata aby teraz być w ciąży. Nam z mężem udało się w ciągu 2 tyg. od postanowienia, że chcemy mieć drugie dzieciątko. Z pierwszym też było szybko, 1,5 mies. po ślubie już byłam w ciąży. Więc wiek z metryki to sprawa względna, o wiele ważniejsze jest na ile czujemy się.

Ja chodzę na NFZ, w pierwszej ciąży też chodziłam na NFZ, chociaż jeszcze przed ciążą, zastanawiałąm się, czy gdy już będę w ciąży iść prywatnie czy na NFZ. Poszłam za rada znajomej do lekarza na fundusz i naprawdę nie mogę narzekać. Jest BARDZO miły i rzeczowy. Myślę, że to trzeba po prostu trafić na dobrego lekarza, bo kilka razy słyszałam w pierwszej ciąży od dziewczyn na forum , że prywatnie chodzą i lekarze niektórzy robią je w balona, bo namawiają na dodatkowe badania, mówią, że to BARDZO ważne etc. a potem wychodzi że były zbędne. Więc i tu i tu są różni lekarze, taka jest prawda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734725 przez Ewelkaa
masz rację, najważniejsze jest to na ile lat się czujemy :) ja mam nadzieję, że jak zacznę II trymestr to znowu poczuję się młodo ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #734734 przez tweety
witaj lodzianka, potwierdzam wyspij sie bo potem juz dlugo sobie nie pospisz. u mnie ostatnip ciezkie noce, dodatkowo nie moge spac przez wlasne leki zwiazane z ta ciaza wiec porazka

ja lecze sie na pol prywatnie bo mam pakietmedicover wykupiony przez pracodawcę. tyle ze teraz jestem pol na pol w domu u rodzicow albo w Wawie i ciezko sie teraz leczyć. no ale po co mam placic jak mam sprawdzonego lekarza tam ktory poprowadził mi pierwszą ciaze.

lodzianka, ja studiowalam w Łodzi, pochodze z Piotrkowa i w zwiazku z druga szybka ciąża rozwazam powrót do rodzinnego domu i poszukiwania pravy wlasnie w Łodzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl