BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 3 tygodni temu #871459 przez Ewelkaa
Dzien dobry :laugh:

Ajzawni witaj. :) pozno dolaczylas, ale lepiej pozno niz wcale :kiss:

Mamutek biedny Antos :( wiesz mi tez brakuje Zosi w brzuszku :) wczoraj nawet mowilam o tym Malzowi.
A jak Twoje cukry? Moje sa raczej ok,ale nie szaleje z jedzenjem, bo mala ma jakies bole brzyszka, a powiedz czy Ty trzymasz jakas diete matki karmiacej czy jesz wszytko na co masz ochote?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871471 przez mila
Ajzawnija KTG mam co wizyte od 30 tyg miałam już 3 Ktg ale jeśli ci lekarz nie zalecił to może nie ma takiej potrzeby chociaż ja może bym sama umówiła się na to badanie dla własnego lepszego poczucia,
nie wiem dlaczego lekarz ci nie zalecił? chociaż moja siostra tez nie chodziłą na Ktg dopiero miała tuz przed porodem nie wiem może Igamonjak jest to niech coś podrzuci bo to nasza specjalistka to ona będzie wiedziała najlepiej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871476 przez Margolec
Miła, a masz "całe" KTG tzn. 20-25 min zapisu czy tylko podłącza Cię, żeby sprawdzić tętno?

Azjawni, ja mam skierowanie na KTG co tydzień od tego czwartku czyli od końcówki 37tc.

Z tym śluzem to ja też tak mam, ale normalnie muszę zmieniać wkładki kilka razy dziennie. Zastanawiałam się nawet czy to nie wody, ale chyba by ich było za mało. Jest czysty, więc to nie czop śluzowy...ale o tym żeby nie mieć wkładki to muszę zapomnieć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871504 przez tweety
Melduje sie po ktg. Zapis ok, lekarz zrobil bolesne badanie zeby cos ruszyć, powiedzial ze brzuch wielki i ze zaprasza 12stego na 9 będziemy rodzic. Naturalnie ale jak sie nie uda to cc. Wiec w sobote zostane mamom po raz drugi. Jestem przerazona i podekscytowana.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871511 przez Anulka
Salonka napisał:

Dzięki dziewczyny za rady i odpowiedzi, zaraz śmigam do apteki po ten prenalen i zrobię mikstury w domu. Póki co temperatura 36 st i nie kaszle mnie, boli gardło, mam chrypkę i jestem osłabiona, ale już coś mnie w nosie kręci.. Mam nadzieję że obejdzie się bez lekarza.

Aga77 spokojnie z tym paciorkowcem, ważne że wiesz że jest i podadzą Ci antybiotyk przed porodem. Dziecko będzie bezpieczne. Ja też to miałam i luzik. Wszystko ok. A mąż jak miał się zarazić to i tak się zaraził. Mój nie miał robionych badań ani nie dostawał żadnych leków. Współżyliśmy normalnie do końca.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Anulka tak codziennie sobie o Tobie myślę czy to już :)

Ja to już powiem szczerze straciłam nadzieję że mój poród będzie ze spontana. Tyle się już wydarzyło a mały dalej się kisi w brzuszku :) Widocznie taka moja natura że łono mam do noszenia dzieci idealne. Już nastawiona jestem na przyszłą środę na wizytę i przyjęcie 17.04 do szpitala. Martwi mnie to wywoływanie porodu.. Wiem z czym to się je i wolałabym uniknąć no ale.. Jest wciąż jeszcze możliwość cc jeżeli młody będzie ponad 4 kg.
Szkoda że na święta będę w szpitalu.. No ale siła wyższa :) Byle zdrowo i sprawnie wszystko przebiegło.
Ja dziś robię listę zakupów świątecznych i zostawiam mężowi w razie w żeby wiedział co kupić jak mnie nie będzie.
Aaaa i jeszcze sobie przypomniałam że palmę muszę dziś młodemu kupić na niedzielę...

U mnie pogoda się popsuła, 10st, pochmurnie, chłodno.. A i tak się trzeba zebrać na zewnątrz .

Pozdrawiam wszystkich :*

Dziękuję Saloneczko :kiss: :kiss: :kiss: , ale ja coś to czuję nosem, że święta też spędzę w szpitalu... ehhh, masz rację siła wyższa, najważniejsze aby zdrowe nasze dzieciaczki były.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871515 przez igamon
Dzien dobry w poludnie :)
snilo mi sie dzisiaj ze tak mnie bolalo biodro ze juz bardziej nie moglo :) budze sie, a tu mi to biodro tak napier.... ze o malo sie nie zsikalam, bo mi sie chcialo, a wstac nie moglam :angry: ....

Antybiogram robi sie automatycznie, jesli wyhodowano paciorkowca. Takze pod wynikiem od razu bedzie lista antybiotykow na ktore jest on wrażliwy.

Z tym ktg to jest tak ze lekarze robia u siebie na wizytach, a jak takowego nie posiadaja w gabinecie, to podsylaja do szpitala, w ktorym pracuja. Ale chyba nie ma wymogu robienia zapisu w konkretnych tyg, tak jak z usg, nic mi o tym nie wiadomo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #871520 przez mila
u mnie Ktg trwa ok 15 min zapis mam dość długi i płace za niego 15 zł
Igamon czy ten antybiotyk mogę mieć podany teraz czy dopiero przed porodem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871536 przez Ajzawni
Ja chodze na nasz cudowny NFZ i gdyby nie to że od czasu do czasu konrolnie sprawdzam prywatnie czy wszystko ok u innej lekarki to do dzis bym nie wiedziala jaką płeć ma moje dziecko, na drugi raz będe wiedziala ze jesli sie chce miec porzadnie prowadzoną ciąże to tylko prywatnie w tym temacie tez za późno doszłam do pewnych wniosków i kiedy chciałam zmienić lekarza prowadzącego już było za późno.
W każdym bądź razie pewnie sama zadzwonie do szpitala i podpytam co i jak dla swojego świętego spokoju:) i dziękuje ślicznie za rady:)



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871556 przez igamon
mila napisał:

u mnie Ktg trwa ok 15 min zapis mam dość długi i płace za niego 15 zł
Igamon czy ten antybiotyk mogę mieć podany teraz czy dopiero przed porodem


antybiotyk podaje sie tylko w trakcie porodu, co 4godz. Nie leczy sie paciorkowca przed porodem bo to i tak nic nie daje. Chodzi o profilaktyke, zeby malenstwo nie zlapalo w trakcie przechodzenia przez drogi rodne :) takze spokojnie, kazda ktora ma gbs + niech tylko wezmie ze soba wynik jak juz bedzie szla do porodu/cc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871565 przez Ewelkaa
mila antybiogram to antybiotyk, na ktory Twoj paciorkowiec jest wrazliwy.
Generalnie dziwna sprawa z tym gbsem, niby taka wazna sprawa ale cala ta antybiotykoterapia nie sprawdza sie w przypadku szybkich porodow. Mi podlaczyli kroplowke, a po 10 min urodzila sie mala, a powinien byc podany na 4 godz. przed urodzeniem sie dziecka.
Na szczescie mala nic nie zlapala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871570 przez Italia
Tweety, a czemu już w sobotę mają wywoływać? Do terminu masz jeszcze chwilkę.
Anulka, to Ty pewnie jedna z najbliższych do "odstrzału" :D Ciekawe kiedy Kajtek się zdecyduje.
Salonka, ja miałam Tantum Verde w sprayu, pomagało. Zrób sobie też inhalację z majerankiem jak masz zatkane drogi oddechowe, po tym łatwiej się oddycha. Moczenie nóg też jest ok, szybciej się wypocisz(tylko uważaj żeby woda za gorąca nie była). No i ogólnie domowe sposoby, ale na mnie te syropki, maliny, sody to niewiele działały :/
Ajzawni, mnie na ktg wysyła od terminu czyli w 40 tyg, moją koleżankę inny lekarz tak samo. Z kolei inna chodziła od 38 tyg, to chyba wszystko zależy od lekarza tak jak Igamon pisze.
A z tym NFZ to chyba po prostu kiepsko trafiłaś, ja też chodzę na NFZ(teraz ze 3 wizyty będę miała prywatne bo brak miejsc na fundusz plus usg też prywatnie), a jestem zadowolona, wszystkie badania zlecane na bieżąco, z opieki też póki co jestem zadowolona. Więc to wszystko zależy chyba od tego, na kogo się trafi. Moja lekarz przyjmuje też prywatnie, akurat tak się złożyło, że z pół roku wcześniej zapisałam się na NFZ i akurat ta wizyta wypadła jak zaszłam w ciążę i tak mnie zapisywały dalej na NFZ, ale nie widzę różnicy pomiędzy wizytami na fundusz, a prywatnymi. Ale wiem, że są tacy lekarze, którzy pacjentów prywatnych traktują inaczej.
Mamutek, Ty to jesteś herod babka, 3 maluchy w domu ogarniać :)
A spotkanie fajnie by było, tylko pewnie ciężko z miejscówką bo jesteśmy z różnych stron świata :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871571 przez Asia K
Witam nową kwietniówke :D

Ja ktg nie mialam jeszcze robione . Na wizyte ide na koncu 39 tc i do tej pory nic mi ginek nie mówił o koniecznosci robienia ktg.

Tweety ale masz superowego lekarza że nie czeka na po terminie tylko wywoła wczesniej - mój pewnie bedzie czekał na niewiadomo co :dry:

Salonka - ja mam taką samą nadzieje jak ty , ale dociera do mnie ze ze chyba nie mam się co łudzic :dry:

Pogoda paskudna u mnie i tak podobno ma byc do niedzieli buuuuuu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871584 przez tweety
No teraz bo ja chce naturalnie a Adas jest duzy i potem by sie nie udalo. A szyjka gotowa. Zreszta tak sie czuje po tym badaniu dzis ze chyba sie rozkreci przed sobota

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871589 przez Ajzawni
Dzięki uspokoiłyście mnie bo juz myslalam ze moj doktorek sobie to olał ale najwyraźniej uznał że to jeszcze nie czas:).
Italia pewnie masz racja z tym że źle trafiam takie moje szczescie:) ale wazne ze poki co wszystko ok z nami:) i nie bylo jakis wielkich komplikacji:)i oby tak dalej

U nas tez pogoda paskudna zimny wiatr,co zmoblilizuje mnie do ostatecznych porządków w domu przed przyjściem małego na świat:)



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871592 przez Aga77
Azjzawni ja do tej pory nie miałam robionego ktg wczoraj byłam tylko sprawdzić tętno to chyba zależy od gina bo jedne miały ktg a inne nie.

Antybiogram mam zrobiony razem z wynikiem :silly:

Tweety super fajnie wiedzieć kiedy to nastąpi :)

Dziękuję kochane za wyjaśnienia :) bo oczywiście naczytałam sie w necie i strach mnie obiecał :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl