BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 1 tydzień temu #872400 przez igamon
Megi kup sobie urofuraginum, to to samo co furagin ktory przy zakazeniach podaje sie na recepte, a ten jest bez recepty.

jak fajnie ze jeszcze nowe kwietniowki nas odnajdują :)

Domisss dka mnie ten opis wskazuje ze nie wyhodowano paciorkowca czyli db dla Ciebie. I się nie denerwuj tym beznadziejnym podejsciem.... na ludzi wplywu niee mamy, a Tobie teraz stresy zbedne.

Asia, na wypisie powinny byc teoretycznie wszystkie podane w czasie pobytu leki i substancje, ale to tylko teoria. Sama jak w październiku wychodzilam to wiekszisci nie miałam, zwlaszcza tych najważniejszych dka leczenia zagrazajacego poronienia i pozniej mojej gin mowilam co jeszcze dostawalam...
Ale ogolnie wystarczy ze powiesz, jak beda zbierac wywiad, ze mialas podawana oxy, nie musisz brac wypisu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872402 przez Asia K
Igamon - ja nie wiem czy mialam podawana czy nie bo po tylu godzinach to ja malo co wiedzialam co sie ze mna dzieje i co mi podaja , z reguly nawet nie mówili :dry:
ZAstanawiam sie tylko czy miala podawane czy nie :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872404 przez Domiśśś
igamon napisał:

Megi kup sobie urofuraginum, to to samo co furagin ktory przy zakazeniach podaje sie na recepte, a ten jest bez recepty.

jak fajnie ze jeszcze nowe kwietniowki nas odnajdują :)

Domisss dka mnie ten opis wskazuje ze nie wyhodowano paciorkowca czyli db dla Ciebie. I się nie denerwuj tym beznadziejnym podejsciem.... na ludzi wplywu niee mamy, a Tobie teraz stresy zbedne.

Asia, na wypisie powinny byc teoretycznie wszystkie podane w czasie pobytu leki i substancje, ale to tylko teoria. Sama jak w październiku wychodzilam to wiekszisci nie miałam, zwlaszcza tych najważniejszych dka leczenia zagrazajacego poronienia i pozniej mojej gin mowilam co jeszcze dostawalam...
Ale ogolnie wystarczy ze powiesz, jak beda zbierac wywiad, ze mialas podawana oxy, nie musisz brac wypisu



Ale mogą tak szybko stwierdzić czy jest czy nie ma?? Wiem że czeka się na wynik około 7 dni a tu już po 2 dniach by stwierdzili że nie ma?? Po za tym dlaczego nie ma żadnej wzmianki odnosnie że to badanie było w kierunku paciorkowca... :( Boje się że coś jest pomylone i będą się sugerować że nie ma a tu się okaże że jakiś błąd i np. jest. I nie podadzą mi antybiotyku...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872405 przez Domiśśś
Kobitki a któraś z was miała właśnie taki wynik że nie ma paciorkowca a mniej więcej coś w taki sposób opisane ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872407 przez Asia K
Domis ja mialam pobierane w pt wieczorem , a wynik byl w poniedzialek wiec nie ma reguły kiedy bedziesz miec.
Ja natomiast mam mysli ze mialam tylko pobierane z pochwy a nie z odbytu bo nic nie czulam :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872411 przez pomelo
Witam się po nieobecności.
Kurczę nie ma człowieka dwa dni a tu tyle nowych mamusiek :D Cześć dziewczyny - miło, że dołączyłyście bo forum odżywa. Po tym jak kilka sztuk się rozpakowało zrobiło się chwilowo pustawo :P

Jagoda w którym tygodniu jesteś?

Ja jeszcze w pakiecie ale coraz dziwniej się czuję, co mówi mi że mój Klusek coraz bliżej wyjścia :D
Pogodziłam się już z jego rozmiarem, najwyżej mnie porozrywa :D Trudno się mówi ;D
Jutro dalszy ciąg sesji brzuszkowej, tym razem w bieliźnie. Z tego względu ruszyłam na zakupy ażeby ładnie wyglądać. No i złapałam dołka :/ Ciężko znaleźć komplet ładnej bielizny z pełnymi galotkami. A dołek dlatego, że jednak natura jest sprawiedliwa! Biust z B zrobił się D (co nie pomagało w znalezieniu odpowiedniego biustonosza bo o dziwo do C jest ich mnóstwo natomiast większe to już nie koniecznie) ale za to tyłek z 34 zrobił się kufa 38/40! No żesz tragedia jakaś!!! Ok, przytyłam 20 kg ale dlaczego wszystko poszło w zadek?! Serio?! #$*%$#@!@#$%^&* wrraaaaa!!!! Sesja brzuszkowa w bieliźnie to chyba nie koniecznie dobry pomysł :D

A powiedzcie mi bo się tak zawiesiłam na usg na pulchnym buziaku mojego Kluska, że nie zapytałam. Babeczka powiedziała, że jest smółka. To dobrze, źle, czy normalnie? Czy to oznacza, że już się szykuje na świat czy nie ma kompletnie nic wspólnego?

A u mnie leje i świeci słońce :D Tylko tęczy nie widać..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872413 przez Jagoda
pomelo koniec 38 tygodnia :) A ty ? Ja też przytyłam 20 kg, ale mi to się ładnie rozłożyło i nawet wyglądam dobrze podobno :D



Co do GBS to ja miałam w poniedziałek pobierany wymaz i jeszcze wyników nie ma bo dzwoniłam do przychodni :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #872419 przez Atenka85
GBS ze strony Luxmedu- Posiew w kierunku Streptococcus agalactiae GBS

Inna nazwa badania: Streptococcus agalactiae, GBS,paciorkowce, paciorkowce grupa B, paciorkowcowe zakażenie noworodków

Materiał: wymazówka z podłożem

Czas oczekiwania na wynik: wynik po upływie 3 dni roboczych.

Skoro się nic nie wyhodowało czyli, wynik ujemny, brak paciorkowca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872428 przez tolad662
A ja mialam wynik ok a oni zamieszanie z moimi papierami mieli i mi podali :/ ta dawke przed, dwie laski lezace ze mna dostaly juz ze wzgledu na wynik swiadczacy o GBS i dzidzie ok :)

Moje cukry poki co ok ale 2 dni na wodzie i sucharach wiec w domu sie okaze. A z tym karmieniem juz mi wszystko iedno, w domu sprobujemy jak nie wyjdzie bedzie mm i tyle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872438 przez igamon
Domiśśś napisał:




Ale mogą tak szybko stwierdzić czy jest czy nie ma?? Wiem że czeka się na wynik około 7 dni a tu już po 2 dniach by stwierdzili że nie ma?? Po za tym dlaczego nie ma żadnej wzmianki odnosnie że to badanie było w kierunku paciorkowca... :( Boje się że coś jest pomylone i będą się sugerować że nie ma a tu się okaże że jakiś błąd i np. jest. I nie podadzą mi antybiotyku...



Domisss moze byc tak szybko wynik, ja mam znajoma w sanepidzie i ona mi po 24h zadzwonila ze wynik jest i jest ujemny. Zawartosc wymazowki rozprowadza sie na specjalne podloze na ktorym typowo mozna wyhodować paciorkowca. Jesli nic nie wyrosnie, wynik jest szybko, a kilka dni zajmuje przygotowanie Antybiogramu, dlatego podaja ze 3-7dni czeka sie na wynik, zeby w razie w miec czas na jego przygotowanie, plus pewnie do tego dochodzi ilosc zlecen jakie maja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872440 przez majeczka22
AKTUALNA TABELKA - Z UWZGLĘDNIENIEM NOWYCH MAM KTÓRE NIEDAWNO DOŁĄCZYŁY

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872445 przez 100krootka
agus11 malec – to będziemy mogły porównać po wszystkim wrażenia na ewentualną przyszłość B)
Jagoda witaj :)
Asia K to daj znać jak wrażenia po rozmowie z położną!
Matko jak ja się zasiedziaalm... Przejrzałam zebrane materiały o porodzie, laktacji, diecie, takze powtorka teorii zrobiona :P Do tego materiały z pracy przetrząsnełam, a sporo mam o stymualcji rozwoju w 1 r.ż. wiec też się przyda :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #872462 przez agus11
100krootka dokładnie tak kurcze u mnie jeszcze nic nie wiadomo jak to bedzie

69652

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #872467 przez igamon
Wiadomosc od Gabi z fb

Dziewczyny wklejcie prosze na forum wiadomosc ode mnie: u nas wszystko wspaniale!Ogarnelo mnie takie szczescie ze dzis ryczalam juz trzy razy!Bomba hormonalna normalnie:)Nie wchodze na forum bo caly czas patrze na Franusia hehe. Maly uczy sie swiata, nie chce ssac piersi bo nic mi jeszcze nie leci ale pracujemy nad tym.Ja czuje sie coraz lepiej ale swoje przecierpialam  Maly jest prze kochany,nigdy nie widzialam niczego slodszego hehe  Jutro juz do domu jupi !! Przesylamy caluski!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #872478 przez mila
hej ja na wyniku GBS miałam opis wyhodowano bakterie jak tam ona się nazywa i pod spodem antybiogram i tyle na wynik czekałam 5 dni

Gabi super wieści najważniejsze ze w porządku i ze do domciu jutro lecicie :laugh:


dziewczyny które urodziły jak tam u was z wagą?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl