BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 1 tydzień temu #874363 przez mamutek
Vivat Anulka i Kajtek!

Kwietniowe chłopy jak dęby, a dziewuszki filigranowe :woohoo:
Dostaniemy w siłę!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874365 przez tolad662
Ajzawni jak dla mnie ojciec dziecka to ojciec dziecka, nie musi byc Twoim mężem, zwłaszcza jeśli potwierdził ojcostwo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #874380 przez igamon
Anulka wielkie gratulacje :)

nie wiem ktora pytala o kulki homeopatyczne...
Caulophyllum thalictroides 9CH. Bierze się 3xdziennie po 5 kuleczek - od 38 tygodnia.
Jak już zacznie się poród to bierzemy 1 kulkę co godz


my po konsultacji z innym pediatra, oczywiscie żadnego zapalenia oskrzeli maly nie ma, tylko zawalony na wysokosci krtani na tle alergicznym.... rece opadaja, jego pani pediatra powinna dawno dupsko na emeryturze grzac, a nie takie gafy walic. :angry:


ojciec to ojciec, zgadzam sie z Tolad :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874381 przez Ajzawni
Tolad662 wiem mam takie samo zdanie jak Ty, ale nie koniecznie tak samo myślą nasze władze państwowe :P tak pytam tylko bo nie wiem czy może sie o to ubiegać osoba która nie jest w związku małżeńskim. O tacierzyńskim to wiem że na 100% dostanie, ale chodzi o coś takiego jak 2 tygodniowa opieka nad matką, i tu mam wątpliwości bo różne głosy w tej sprawie słyszałam i nie wiem co jest prawdą a co nie. Chyba najlepszym wyjściem będzie odwiedzenie urzędu miasta. Wolałam zapytać bo anóż coś któraś o tym słyszała.


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #874383 przez igamon
Płatny urlop dla ojcaprzysługuje jednak tylko tym mężczyznom, którzy zatrudnieni są na umowę o pracę, mianowania, powołania, wyboru lub na podstawie spółdzielczej umowy o pracę. Z urlopu tacierzyńskiego może skorzystać tylko mężczyzna będący ojcem dziecka. Przywilej ten nie przysługuje mężowi matki niebędącemu ojcem dziecka, partnerowi czy mężczyźnie, którzy formalnie nie uznali dziecka
(Parenting.pl)
Wg kodeksu pracy " pracownik-ojciec wychowujacy dziecko"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #874387 przez Atenka85
Sądzę, że Ajzawni pyta o opiekę nad matką z dzieckiem. Trzeba dopytać w ZUS. Jeśli jesteście razem zameldowani to raczej mu się należy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874390 przez Ajzawni
Igamon 2 tygodniowy tacierzyński to wiem że dostanie:) tak samo jak dwudniowy urlop- opieke nad dzieckiem zdrowym, chodzi mi o "opieke nad matką z dzieckiem" co przysługuje ponoć 2 tygodnie od urodzenia dziecka, jest to odrębny urlop o który może sie ubiegać na podstawie zaświadczenia lekarza prowadzącego ciąże :) tyle wiem ale dodatkowo nie moge znaleźć informacji o tym czy musze być formalnie "żoną" a on "mężem" żeby mógł dostać tą opieke nad nami



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874391 przez Ajzawni
Atenka85 dokładnie o to mi chodzi:) właśnie problem w tym że razem wynajmujemy poki co mieszkanie, meldunki mamy w dwoch roznych miejscach. Planujemy cos kupic tak samo jak i slub ale to chyba urzędników przyznających ten przywilej nie obchodzi :P dla nich pewnie liczy się tu i teraz. Myślisz że to w zusie sie dowiadywać, a nie w urzędzie miasta?


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874401 przez igamon
Aaaaaaa :) ... a to nie wiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #874405 przez igamon

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874406 przez Salonka
Ajzawni Urlop tacieżyński to nasz macieżyński ( możecie wziąść w podziałce lub tylko jedno a drugie się zrzeka). A ojcowski to ten o który Ty pytasz i przysługuje on ojcu dziecka przez rok od daty narodzin dziecka ( nie koniecznie od razu po urodzeniu ) na 100% należy się Twojemu partnerowi jeżeli ma umowę o pracę i złoży podanie o ten urlop - warunek konieczny. U mojego męża jest to 7 dni przed chęcią wykorzystania, czyli nie może sobie wziąść z dnia na dzień. I jeszcze są te dwa dni urlopu okolicznościowego z okazji porodu i narodzin dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874407 przez igamon
"Analogicznie jak małżonkowie traktowani są rodzice dziecka nie pozostający w formalnym związku małżeńskim, lecz pozostający we wspólnym gospodarstwie domowym i w przypadku choroby, porodu lub pobytu w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej jednego z nich, drugiemu przysługuje zasiłek opiekuńczy."



e-prawapracownika.pl/1352/zasilek-opiekunczy-z-zus/



Pogubilam sie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874408 przez Ajzawni
ale dzięki za dobre chęci:):) I życze zdrówka dla synka:) . Bo co prawda to prawda że niektórzy lekarze to już dawno powinni ze swoimi przestarzałymi metodami odejść na spokojną emeryture.. a nie za kazdym razem jak dziecko z katarem i z gorączką przychodzi to bach antybiotyk i zapalenie oskrzeli albo płuc a prawdziwej przyczyny dolegliwości malucha to juz za ciezko szukac. Choc lepiej w tą strone, bo mój chrzesniaczek majac 2 latka trafil w weekend do dyzurujacej akurat przychodni gdzie przyjela go 80 letnia lekarka ktora stwierdzila ze nic mu nie jest zeby glowy nie zawracali. A że małemu nadal sie nie polepszało pojechali do drugiej przychodni dyżurujacej (w ten sam wieczór) i tam okazało sie ze dziecko ma obustronne zapalenie płuc... no i jak tu na słowo wierzyc lekarzowi? Oczywiście szwagier zgłosił gdzie trzeba skarge na lekarke ale co takiej zrobią....



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874411 przez beaciaa
Ajzawni napisał:

Igamon 2 tygodniowy tacierzyński to wiem że dostanie:) tak samo jak dwudniowy urlop- opieke nad dzieckiem zdrowym, chodzi mi o "opieke nad matką z dzieckiem" co przysługuje ponoć 2 tygodnie od urodzenia dziecka, jest to odrębny urlop o który może sie ubiegać na podstawie zaświadczenia lekarza prowadzącego ciąże :) tyle wiem ale dodatkowo nie moge znaleźć informacji o tym czy musze być formalnie "żoną" a on "mężem" żeby mógł dostać tą opieke nad nami




Nie jest to urlop tylko zasiłek opiekuńczy na opiekę płatne 80% i z tego co się orientuję musicie byc w związku małżeńskim. Najlepiej zadzwonic do swojego lekarza i dokładnie się dowiedziec. W każdym bądź razie zaświadczenie o tym zwolnieniu/zasiłku można dostac w szpitalu, albo opiekun u swojego lekarza prowadzącego (konieczne będzie zaświadczenie o porodzie).
"Zgodnie z art. 32.1. w.w.ustawy zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad:
1) dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat w przypadku:
a) nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza,
b) porodu lub choroby małżonka ubezpieczonego, stale opiekującego się dzieckiem, jeżeli poród lub choroba uniemożliwia temu małżonkowi sprawowanie opieki,
c) pobytu małżonka ubezpieczonego, stale opiekującego się dzieckiem, w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej;
2) chorym dzieckiem w wieku do ukończenia 14 lat;
3) innym chorym członkiem rodziny."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #874414 przez [email protected]
Dużo ważą nasi chłopcy. Już się boję tego, ile mój książę będzie ważył :)
W 32 tc ważył 2187 i lekarz mówił, że jest duży. Nie będę miała już wizyty u gina, więc pójdę rodzić znając tylko taką wagę. Będzie niespodzianka.
Robiłam dziś GBS.
Gratuluję Anulka. Każdego ranka siadam na kompa i patrzę, czy może narodziło się kolejne małe szczęście.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl