BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 2 miesiąc temu #851691 przez agnieszka89
Moje Pabianice (pod Łodzia) tez szare pd wczoraj :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851764 przez Agnilla
u nas tak pol na pol, na szczęście, bo bym przez okno uciekla ;)
usg jamy brzusznej o 18:20, ciekawe jakie mam szanse na wyjscie dzis :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #851796 przez marzena25
Agnilla trzymaj się jakoś ja dalej leże niby ból przeszedł ale dalej jakoś tak dziwnie w brzuchu, napisz co ci dają i czy ci przeszło?

Właśnie listonosz przyniósł dzienniczek dnia i nocy maluszka który zamówiłam fajny polecam wam :)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851798 przez Cania
Ale Cie tam trzymaja, masakra... Trzymam kciuki zeby jednak Cie wypuscili :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851814 przez nataliaa87
gabi28 napisał:

Moni_a dziękuję,a to dla koleżanki, ja dopiero w poniedziałek mam usg wiec się czegoś dowiem.

Jeśli któras robiła usg z 19tyg i ma ten wymiar OFD to proszę podajcie.


hej,
jestem z sierpniówek, ale widzę, że między naszymi maluszkami jest dzień różnicy. Ja miałam połówkowe w 19 tyg. i u mnie OFD wynosiło 5,38 cm i było w normie. Nie wiem czy jeszcze jest Ci to potrzebne, bo nie czytałam wszystkich postów, ale może jakoś pomogę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851822 przez gabi28
nataliaa87 no własnie moja koleżanka ma podobny wynik i co dziwniejsze,przy tym ma postawiony znak zapytania.. Ale już niedugo idzie na kolejne usg i mam nadzieję,że wszystko się u niej wyjaśni.

Na kiedy masz termin porodu? ja niby na 1 sierpień,ale czuję,że to będzie lipiec dlatego jestem na lipcówkach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #851829 przez nataliaa87
gabi28 mi termin z OM wychodzi też na 1.08,a z USG na razie na 3.08. Ja też jestem pewna, że urodzę w lipcu, ale już się zadomowiłam porządnie w Sierpniówkach :D Co do tych badań, to mi lekarz mówił, że wszystkie pomiary są idealne także myślę, że koleżanka nie ma się co martwić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #851858 przez Ewa1001
Cześć Dziewczyny :)
u mnie we Wrocławiu szaro, buro i ponuro. Cały dzień bym spała.

Agni, trzymaj się tam w szpitalu i trzymam kciuki aby szybko Cię wypuścili :kiss:

Cania mi też zdarzyło się kilka razy, że przed snem Mały się nie poruszał. Zazwyczaj przed snem najbardziej szaleje. Oczywiście ja już panikowałam, ale rano zawsze budziło mnie pukanie w brzuszek :) Jednak takie sytuacje zawsze mnie martwią.

Co do wzdęć to często je miewałam, herbata z kopru włoskiego naprawdę pomaga. Pijam ją codziennie i wzdęcia nie są tak agresywne.

Dziewczyny zaczyna pobolewać mnie ucho. Byłam wczoraj u laryngologa powiedział, że nie ma zapalenia jest tylko lekko zaróżowione w środku. Przepisał mi krople. Jednak na ulotce napisane jest, żeby nie stosować w ciąży chyba, że lekarz uzna to za niezbędnie konieczne.
Czy znacie jakieś domowe, nieinwazyjne sposoby na takie bóle?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851869 przez Ewa1001
A tak z innej beczki. Właśnie jestem po odwiedzinach teściowej. Ta kobieta zawsze potrafi podnieść mi ciśnienie. Dzisiaj zaczęła rozprawiać o chrzcinach... Dziecko jeszcze się nie urodziło a ona już zaplanowała chrzciny. Zapowiedziała, że nie pozwoli zorganizować chrzcin w restauracji, że jak tak zdecydujemy to nie da tam dziecka.
MASAKRA, co za kobieta.
Czy wasze teściowe też są takie irytujące?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851918 przez elmirka_20
Ewa1001, widzę, że jesteśmy z bliskich rejonów :) Ja mieszkam w Świdnicy.

No i niestety mamy obie problemy z teściowymi :/ Moja też zołza. Nie przejmuj się, przynajmniej się postaraj. Chrzest to Wasza sprawa - sprawa rodziców - a teściowa co najwyżej może być tylko gościem. Niech wybiera, co dla niej bardziej się liczy: być na chrzcie wnuka czy stroić fochy i nie pójść bo jej się coś nie podoba.
Ja akurat mam podobny problem - tylko chodzi o wybór chrzestnej. Muszę już myśleć o chrzcie bo chcę, by ojcem chrzestnym został mój brat a mieszka w Anglii, więc musi być z rodziną dużo wcześniej poinformowany, bo zorganizować przyjazd, to dla nich duży koszt, który trzeba zaplanować (i urlop w pracy). Na mamę chrzestną chcę poprosić mojego męża ciocię (cudowna kobieta - żałuję, że to nie ona jest moją teściową a jak na złość - nie mają dzieci...). Ale to, to powiem w ostatniej chwili, bo teściowa moja nie lubi nikogo i jakby się dowiedziała, że wybraliśmy męża ciocię (której oczywiście też nie znosi), to by mi męża próbowała przekabacić a ja nie chcę żebyśmy się przez nią denerwowali, więc dowie się ostatnia. Ot co - sposób na teściową :)

Agnilla, trzymaj się - zdrówka i szybkiego powrotu do domu aż do porodu! :)

Jejku, Dziewczyny... Mam nadzieję, że Wam te kolki wszystkie przejdą szybko... Ja miałam jeden taki incydent dawno już temu i na razie nic całe szczęście. Tylko jak zmieniam pozycję gdy leżę na boku i się przewrócę na plecy (czy na odwrót) to mnie kłuje mocno, ale zaraz przechodzi. Czytałam, że to mogą być wiązadła podtrzymujące macicę, która jest ciężka i może tak właśnie pobolewać przy zmianach pozycji (też siedzącej na leżącą i na odwrót). Daję z tym radę, więc nie śmiem narzekać.

Trzymajcie się cieplutko i zdrowo, a dzieciaczki niech żadnej z nas już nie straszą leniuchowaniem od kopania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #851980 przez Agnilla
Ewa dawaj tesciowa do mnie, bo mi cisnienie spada to mi podniesie, a dodatkowo ja ją zdenerwuje, jak moja w temacie chrzcin :P kiedys, jak nie bylam w ciazy to powiedziala, ze jesli zaplaci za swoich gosci, to sobie zaprosi kogo bedzie chciala :lol: chyba jej poebało :P
teraz jest ok, niech tylko sprobuje mnie zdenerwowac ;)
laski, ja czuje sie juz ok, nie na 100% ale ok. wrocilam wlasnie z usg i okazuje sie, ze mam maly 4mm kamien i jak spytalam dr to powiedzial, ze on moze byc winowajca :ohmy: czekam na obchod i łudze sie, ze mnie wypuszcza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #852050 przez ggabii
Hejka :)

Gabi28 ja z 18 tyg miałam wynik OFD 4,91cm. Lekarka nic nie mówiłą, więc chyba jest wszystko ok ;)
Muszę się pochwalić, że od wczoraj odczuwam ruchy mojego maleństwa :D Jakie to kochane uczucie. Na początku się zastanawiałam czy to właśnie to ale po kolejnym "stuk-stuk" byłam już pewna :)

Teraz czeka mnie ciężki czas w pracy. Jutro 8 marca ehhhh. Przy każdym zgięciu sapię jak stara lokomotywa a do wc latam jakbym piła non stop - co pół godziny prawie...

Pozdrawiam :):):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #852088 przez moni_a111
Witam.

Angilla lepiej dmuchać na zimne jak trzeba poleżeć to leż, a gdzie ten kamień zlokalizowali?
Dużo cierpliwości życze bo tej nie może zabraknąć przy pobycie w szpitalu i zdrowia oczywiście. :)

Miiłego dzionka wszystkim i tym dużym i maluszkom życzę i oby się już wypogodziło bo u mnie znowu szaro i ponuro :(

Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #852096 przez staślubania
Hej Pięknie Kobiety:)

Wszystkiego co najlepsze z okazji 8 marca:) Dziś dzień rozpieszczania :lol:

Wszyscy jeszcze śpią, bo sobota i w ogóle, a ja nie mogę, chciałabym coś robić, enegria mnie rozpiera:)

Cania, Tyś z Krakowa? łomatko, to całkiem drugi koniec Polski. U mnie (Bartoszyce i okolice:)- warmińsko-mazurskie) wczoraj było przepięknie, wiosennie. Chociaż bazi nie znalazłam, to ze słońca skorzystałam i to baaardzo :blink:
i dobrze, bo dziś smutaśno na niebie

Agni, Ty biedaku, powiem Ci tylko, że ja to byłam dzieckiem po przejściach. Mama w piątym miesiącu ciąży ze mną miała usuwane kamienie operacyjnie. Ale to było dawno dawno temu. Medycyna poszła do przodu, więc teraz używa się także innych sposobów. Poza tym masz tylko jeden kamień i to nieduży. Na pewno wszystko będzie ok. Trzymam kciuki, podobnie jak reszta Mamuś :)
A dlaczego ktoś wymyślił teściową? ale tą wredną (bo wiem, że są i kochane), nie mam pojęcia. Czasami myślę, że po to, byśmy na początku małżeństwa nie oszaleli ze szczęścia.
A tu taki króciutki dowcipek:

Teściowa przyjeżdża do zięcia i mówi:
- Dzień Dobry zięciu, przyjechałam tu na tyle ile będziesz chciał.....
- To mamusia nawet herbatki się nie napije?

O rany zapomniałabym, Agni, baaaaaaaardzo dziękuję za książkę :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #852111 przez marzena25
Ja też ju z nie śpię zjadłyśmy śniadanie, mała kopie coraz częściej i coraz mocniej :laugh: .

Niby mi już przeszły te bóle wczoraj zakuło mnie i przeszło jak wracałam z wc ale chyba pojadę na kontrole do szpitala zrobią mi usg i przynajmniej będę spokojna że wszystko ok z malutką, z jednej strony nie chce panikować a z drugiej boje i wole to sprawdzić ale nie chce iść do szpitala :(

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl