BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #854025 przez elmirka_20
Witam,

spacer w słonku zaliczony :)

Tak jak wiolci1004, mi też obiło się o uszy, że w naszych tygodniach ciąży jeszcze mogą być "ciche dni" u dziecka, czytałam że nawet do 4 dni, więc jak mi maluszek sie nie odzywał po 2 dni (tak miałam kilka razy) to tyle że się martwiłam, czekałam i się doczekałam. Teraz już sama nie wiem jak bym zareagowała... Straszna ta historia... Ja mam łożysko na tylnej ścianie, więc mogę łatwiej wyczuwać ruchy dziecka, od kilku dni - nie chcę zapeszyć - czuję je dość często i codziennie, więc bardzo się cieszę. jednak nie są to ruchy specjalnie silne, nawet słabsze niż się zdarzało, ale są. Odnosze wrażenie że mi synek ciągle wystawia dupkę i plecki a pokopuje gdzieś w głębi brzucha, koło pęcherza.

Agnilla, gabi28 - dużo zdrówka!!! Jak i dla pozostałych Mam, żebyśmy mogły się cieszyć ciążą i szczęśliwie doczekać naszych dzieciątek zdrowych wreszcie w ramionach :)

P.S. Mam nadzieję, że mój lekarz mówiąc o synku na 120% jednak się nie pomylił, bo zamówiłam już niebieskie łóżeczko ;) Co prawda dziewczynce w niebieskim też ładnie (szczególnie że my z mężem blondyni, to i dziecko też pewnie będzie jak się nie wrodzi w dziadka lub moją teściową. Boże uchroń! :/ ), ale różowe dla dziewczynki bardzo mi się podobało, więc.... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854040 przez gabi28
Piję miętę...ble,wzięłam no-spe-nie pomogło,ból w tym samym miejscu co miałam na początku ciąży tylko że bardziej intensywny.. nic nie jadłam takiego co mogło by mi zaszkodzic,więc skąd ten ucisk? :( oby przeszło szybko,bo wiem,że w takim stanie jestem bardzo nieznośna.

a co do ruchów,to czuję codziennie w godzinach popołudniowych i wieczornych,a łożysko również mam na przedniej ścianie. Rano mój dzieć jest mało ruchliwy.

Idę trzeć ziemniaki na placki ziemiaczane,ale nie wiem czy cokolwiek zjem.

aaa... w tydzień przytyłam 1 kg masakara jakaś. Na szczęście do przodu jestem tylko 3 kg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854055 przez kinngga87
Ja ostatnio miałam 5 kg na plusie ale to było dwa tygodnie temu teraz boję się, wejść na wagę :) Dziś chce zadzwonić i umówić się na 3D :D:D:D. A co do ruchów to ja już od jakiegoś czasu czuje ale nie codziennie, a dziś w wannie zauważyłam jak mi się delikatnie brzuch ruszył ale radość :D. A wam dziewczyny też już pojawił się płyt z piersi?

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=68710 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854059 przez staślubania
Jejku, od rana w miarę dobrze się czułam. Umyłam 2 okna i zupkę uwarzyłam ale coraz bardziej boli mnie głowa. I plaster apap na czole mam i odpoczywam (niepodobne do mnie ostatnio) ale niewiele to pomaga. Jakiś gorszy dzień:-( gabi dbaj o siebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854062 przez kinngga87
Właśnie zadzwoniłam do lekarza 250 zł za badanie 3D;/. Mam ok 80 km do Poznania i Wrocławia i mam jutro jechać do Krakowa może znacie gdzieś w tych okolicach tańszych lekarzy ?

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=68710 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854063 przez wiolcia1004
Niom ja mam dziś połókowe wiec sie dowiem czy lekarka pomylila sie do co płci jak tak to bede w wielkim szoku:) ale niewazne wazne zeby malenstwo było zdrowe i to jest najwazniejsze:)
Ja nie zauwazyłam u siebie zadnego płynu.
ja zaczełam od wagi 56,6 a teraz jest 62,4 czyli ide jak burza:)tylko szkoda ze nie wchodzi mi to w brzusio tylko w inne części ciała:P:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854093 przez Ewa1001
Cześć :)
Ja już ruchy czuję codziennie. W sumie odczuwam je codziennie jakoś od 19 tygodnia. Teraz są może trochę rzadsze ale silniejsze. Czasem aż lekko boli jak mały w środku zaczyna się rozciągać.
Ja mam na plusie 6,5 kg. Nie wiem czy to dużo, ale glównie idzie w brzuch i trochę w boczki :P

Staślubania odpoczywaj, w tym stanie nie możemy zbyt intensywnie pracować. Ja w którąś sobotę jak wzięłam się za generalne porządki to wieczorem tak pobolewał mnie brzuch i zrobił się strasznie twardy. Wystraszyłam się i od tej pory już tak nie szaleję w domu :)

kinngga87 nie spodziewałam się, że to usg 3D jest takie drogie. Ja na też chcę już umówić się na wizytę. Gabinetu będę szukała we Wrocławiu, więc jak gdzieś się umówię to napiszę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854106 przez elmirka_20
Ja już od 17 tygodnia zauważyłam, że na koniec dnia leciutko brudny miała stanik: żółtawa wydzielina. Noszę waciki kosmetyczne w staniku i jest ok. Lekarz powiedział, że to całkiem normalnie - piersi zaczynają produkować siarę. To dobry znak, więc nie mamy się czym martwić :)

U mojego lekarza wisi wielka kartka: "USG 4D 200 zł" :/ Drogo.... Co prawda za zwykłe USG powinnam płacić 80 zł, ale lekarz kasuje mnie na 30 zł, lub na 70. 30 zł jak mam policzone razem z wizytą i zwykłym badaniem ginekologicznym (płacę wtedy łącznie 150 zł), 70 zł płaciłam jak szłam na samo USG (zwykłe). Zapytam go nastepnym razem, ile mnie wyniesie to 3D - może dostanę jakąś zniżkę :) Zapytać nie zaszkodzi :)

Ja na wagę tez już się boję wchodzić :) Ale tylko dlatego, że jak przytyłam przedostatnio to mi lekarz pogroził palcem, żebym się pilnowała, choć to było tylko 1,5 kg w ciągu 3 tygodni, więc praktycznie książkowo! Potem przytyłam nowiutkie 2,2 kg przez kolejne 3 tygodnie i już sama się przed nim skarciłam, więc nic nie mówił :) A do następnej wizyty nie wchodzę na wagę bo moja i tak waży mnie inaczej więc liczę wg jego wagi a wizyta 28 marca. Ale na bank przytyłam - brzuch mi rośnie, więc nie mam złudzeń że coś stanęłam szczególnie że codziennie zjadam coś słodkiego. A co? katowac sie nie mam zamiaru ;) W końcu jak zadowolona mamusia to i dzidziuś zadowolony, więc nie będę się katować :) Grunt, żeby nie przesadzać a tego na pewno nie robię ;)

Buziaki, miłego popołudnia Drogie Mamusie! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854134 przez Lyanka
Cześć kobietki :)
Ja jestem 6kg do przodu z wagą....ech.
Ciężko to przeboleć, jak się rano człowiek zbiera do pracy i już prawie w żadne stare ciuchy nie wchodzi. Ale dla dzieciątka zniesie się wszystko :)

Dziewczynki, ratunku.....co można na katar w ciąży wziąć? Bo mnie od wczoraj męczy...i jest co raz gorzej :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854164 przez moni_a111
Witam,

Ja ma ok 4 kg do przodu, nie jest źle :).

Co do ruchów brzdąca to ja czuje je często, ale to moja trzecia ciąża :laugh: ,u mnie jeśli się martwię bo jest mało ruchów to piję kawę rozpuszczalną z mlekiem lub jem coś słodkiego u mnie działa, albo po prostu leże, jednak ruchy na naszym etapie ciąży nie mają być jakieś regularne.

Muszę jeszcze jedno dodać dziewczyny nie forsujcie się, ja wiem że ciąża to nie choroba ale wszystko z umiarem :)

A USG 3D u mnie też kosztuje 250 zł. :(

Wszystkiego co najlepsze dla was i waszych dzieciaczków :) Zdrówka.

Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854170 przez Cania
Lyanka, na katar tylko woda morska... Bez dodatkow.

Dzis byl moj ostatni dzien w pracy. Dla umilenia sobie i innym tej chwili z siostra upieklam pyszne muffinki :) i chyba troszke tam za mna moze beda tesknic, bo dostalam w prezencie sliczny komplecik z zyrafa :D moze uda sie zalaczyc.



Co do ruchow malutkiej to czuje ja codziennie, najbardziej wieczorem, bardzo czesto.o 8 rano. I czasami w ciagu dnia, zwlaszcza w pozycji siedzacej. I panikowalam jak jednego wieczoru malutka spala i nie kopala... Ale rano kopala ze zdwojona sila :) lozysko mam na tylnej scianie.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854173 przez Cania
Przepraszam ze bokiem... Wrzucam zdj z telefonu, widac nie jestem z nim na tyle kompatybilna :D najwazniejsze ze udalo sie zalaczyc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854202 przez malgorzatawalak
Cania ale slodki ten komplecik :blush: ach dla dziewczynek jest tyle ladnych slodkich rzeczy a dla chlopcow to takie jakies szaro-bure :(

Dziewczyny ja moze nie panikuje ale jednak takie historie jakie sie slyszy wcale nie napelniaja czlowieka optymizmem :( szczerze mowiac powinno sie nas ciezarne odlaczyc od internetu i od cudownych ludzi ktorzy nas racza takimi opowiesciami :angry:
Dzis moja mama chciala mnie wyciagnac na zakupy ale niestety plecy tak bolaly ze nie mialam sily :( szkoda bo pewnie bysmy kupily cos fajnego... Jak tak dalej pojdzie to wszystkie zakupy mnie omina :(


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854228 przez Cania
Malgorzatawalak dla chlopcow tez jest duzo fajnych rzeczy :) blekitne, fajne jest polaczenie szarego z bordowym, cos na pewno fajnego znajdziesz :) a szary wcale nie jest bury :) sama kupilam mojej malenkiej dwa szare spioszki, bo tak mi sie spodobaly :)

Mi plecy tez dokuczaja, nie ma lekko... Choc przez ostatnie dwa dni w kosc mi dawal jakis nerw w posladku (rwa kulszowa?) jak zle stanelam lub usiadlam a nawet na lezaco probowalam sie przekrecic na drugi bok, to zaraz przeszywalo mnie bolem. Dzis na szczescie przeszlo, rownie nagle i cudownie jak sie pojawilo. Nie wiem o co kaman ale w poniedzialek wspomne o tym mojej gin.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854230 przez Agnilla
Cania to taki sam komplet, który kupiłam Poli w środę przed szpitalem :) tylko ja zapomniałam o skarpetkach, ale mam inne różowe :)
Będę na kompie to wrzucę foto brzucha :)
Co do wagi jak pisałam to mam równe 9 kg na plusie bo sama się ważę, aczkolwiek od założenia karty ciazy to prawie 7,nie mówię, że mnie to cieszy ale nie będę się aż tak przejmować bo to mi nic nie da

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl