BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #852986 przez moni_a111
Witam.

Meniado ja sama nie dawno dołączyłam to forum.

Co do piwka to ja się raczę karmi uwielbiam je, zresztą z tego co wiem to po porodzie mocno wspomaga laktację. :)

Co do śpiworka to jest przydatny ale jak dziecko jest trochę większe, ja osobiście dla noworodka zakupię rożek z utwardzeniem na pleckach bo przyjdzie jedna babcia potem druga, ciotka itd. Każdy będzie chaciał chociaż trioszkę potrzymać, no i takie maleństwo lubi jak ma trochę ciaśniej tak mi się przynajmniej wydaje.

Mycie okien jak ja tego nie lubię ale przez moje niewiele widać :laugh:

Macie jakieś konkretne strony do czytania opinii o art. dziecięcych.?

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853006 przez marzena25
Heh dziewczynki wiecie co czytam właśnie o tych śpiworkach o których pisałyście i myślę że to może być fajna rzecz ale piszą też że na początek warto mieć rożek bo niemowlaczki wolą być tak ciasno opatulone a taki śpiworek to od ok 2- 3 mies się przyda. Także zgadzam się z postem wyżej. Ja kupiłam już taki usztywniany rożek z kokosowym wkładem A słuchajcie zastanawiam się nad kosmetykami dla malej i słyszałam że polecany jest ten Oilatum. do kąpieli wtedy stosowany już zamiast oliwki bo on jest z emolientami i natłuszcza skórę, wiecie coś juz o tym czy czekacie na opinie położnej, sama musze zapytać swojej albo poczekam aż zacznę szkołę rodzenia ?

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853017 przez meniado
Dzięki za powitanie :)
Ja też na początek kupić usztywniony rożek a później śpiworek - pewnie jak się zacznie jesień bo zaraz po porodzie to będzie środek lata.
A kiedy planujecie rozpocząć szkołę rodzenia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853036 przez Cania
Ach poradnia nadkrzepliwosci... Tak jak myslalam, codziennie zastrzyk, nic nowego heh :)

Meniado ja zaczynam w kwietniu :)

Nikt mi nie odpisal na pytanie o kregoslup, czyli tylko mi plecy dokuczaja? :( co robicie ze Wam nie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853041 przez marzena25
Cania nie widziałam twojego pytania chyba gdzieś przeoczyłam ;) ale mnie też plecy bolą zwłaszcza pod koniec dnia jak się dużo ochodzę albo jak długo przebywam w jednej pozycji nawet siedzącej czy leżącej,ale rano jak wstaję to boli mnie dosłownie wszystko bo staram się spać na boku albo na jednym albo na drugim i o 7 się już budzę a przed ciąża to mogłam spać do 10 ale to może lepiej powoli ie przyzwyczaję do wcześniejszego wstawania do małej ;)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853044 przez malgorzatawalak
Hej mamuski :)
Witam nowo przybyte. Im nas wiecej tym lepiej :laugh:
Ja juz mam dwa rozki dla dziecka na sam poczatek a potem planuje spiworek to chyba lepsze rozwiazanie niz martwic sie ze dziecko sie rozkopie lub udusi pod kocem ;)
Ostatnio bylam na imprezie rodzinnej i temat zszedl na sluzbe zdrowia w kontekscie dzieci i ich leczenia. Z tego co sie nasluchalam to moge powiedziec jedno - MASAKRA!!
O wszystko trzeba sie prosic a nawet blagac a o blad lekarski nie trudno :angry: co to ma byc :unsure:

Bylam dzis na badaniach i pobrali mi chyba z pol litra krwi : :silly:
Czulam sie troche nieswojo... Ja jedyna mloda wsrod grona staruszkow. Nie mowie juz o tym ze gdyby nie fakt ze bylam wczesniej to by mnie nikt nie przepuscil ;) tylko jedna pani powiedziala na glos ze nawet nikt kobiety w ciazy nie chce przepuscic ale nikt jej nie sluchal bo ona juz byla po pobraniu :P
Mnie zaczynaja puchnac nogi i nie wiem co mam zrobic. Wczoraj pod wieczor bylam tak zmeczona i nogi strasznie ciagly :(
Staram sie lezec z nogami na poduszkach ale i tak pod wieczor puchna choc i tak nie az tak bardzo :)

Jesli chodzi o szkole rodzenia to zapisalam sie na kurs oferowany na tej stronie i od jutro zaczynaja mi sie takie indywidualne lekcje z polozna w przychodni :laugh:

Cania mnie pkecy tez zaczynaja dokuczac szczegolnie jak stoje za dlugo w jednej pozycji ;) no coz zaczyna sie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853056 przez Adel
Dziewczynki ,
co do kręgosłupa, to ja już od miesiąca mam silne bóle, na poczatku rwace, teraz mam wrażenie że odcinek lędźwiowy mam coraz bardziej odgięty do przodu, blokuje mi się, nie mogę się zgiąć a schylanie się to koniec świata. Jutro mam wizyte u internisty w związku z tym bólem. Leżenie na boku pomaga ale ile można :(
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853059 przez meniado
marzena25 jeszcze będziesz mieć duuużżżżo okazji aby wstawać wcześniej :) teraz to lepiej się wysypiać. Jak Cię wszystko boli moze materac albo poduszka niewygodna. Ja kupiłam już sobie taką poduszkę rogala dla kobiet w ciąży i naprawdę mogę ja polecić o wiele lepiej się śpi.
Co do bólu kręgosłupa to jedynie czasami boli mnie odcinek lędźwiowy - ale polecam lekkie ćwiczenia rozciągające szczególnie klatkę piersiową np. na framudze od drzwi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853066 przez marzena25
meniado kochana od dawna mam i używam już taka poduszkę rogala owszem jest świetna ale nie da się przespać na jednym boku całej nocy, mi cierpną nogi i boli mnie ten bok na którym leżę wtedy przewracam się na drugi bok ale i ten po jakimś czasie zaczyna boleć i tak kręcę się w kółko także nie mam wyjścia niz kłaść się później i wstawać wcześniej a tym które się wysypiają zazdroszczę :P

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #853073 przez elmirka_20
Plecy ... Bolą jak się budzę - dzisiaj już o 6 rano nie mogłam wytrzymać z bólu. Staram się spać na lewym boku, ale jak drętwieje mi noga i biodro to się kłade na jakis czas na plecach. Budzi mnie taki ból pleców, że miewam kłopoty ze złapaniem oddechu. Muszę wstać z łóżka i przechodzi w te pędy tyle tylko że nie zdążę się niekiedy wyspać :/ W dzien plecki na razie nie bolą, nogi i ręce jeszcze nie puchną, nie mogę narzekać.

Cania, a co Ci sie działo i jak to wykryli, że trafiłaś do tej poradni nadkrzepliwości? Jakie badanie wykryło u Ciebie nieprawidłowości? Widzisz, czytałam ostatnio artykuł, jak u jednej kobiety nie wykryli 3-krotnie zbyt gęstej krwi i straciła tak trójkę dzieciaczków :( Dopiero przy czwartej ciąży podano jej leki rozrzedzające krew i urodziła zdrowe dzieciątko. Przepraszam, że opisuję taką straszną sytuację, jednak to w trosce o to, byśmy mogły się ustrzec przed takimi komplikacjami ...

Zdrówka dużo Mamusie i dla naszych dzieciątek ;)

P.S. Co do szkoły rodzenia to zapisałam się już na początku stycznia bo ilość miejsc ograniczona. Szkołę zaczynam od 26 tygodnia i będę chodziła do szpitala w którym zamierzam rodzić. Jest tam bezpłatna szkoła rodzenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853080 przez gabi28
witam nową mamusię.

ja tylko na chwilkę,

Agni wpisz proszę do tabelki imię Olek :) jednak synek :)

Jutro napiszę więcej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853089 przez agnieszka89
Mnie tez plecy bola juz nawet pisalam o tym kiedyś Najbardziej po dlugim siedzeniu dajamo sobie znac i to pod lewa lopatka, ale po przebudzeniu rano nie bola wcale albo tylko minimalnie
Ja tez ogladalam spiworki ale n7e zamierzam kupowac, jak sie maly urodxi i bedxie sie odkopywal to najwyzej wtedy dokupie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853098 przez carmen12345
witaj Meniado, widzę, że mamy termin na ten sam dzień 20 lipca.
I tak samo ja spodziewam się dziewczynki :kiss:

off długo mnie nie było, ale niestety musiałam leżeć i odpoczywać, bo przezmój rozstrój żołądka zaczęłam się robić sina. :(

Wystraszyłam się jak zobaczyłam w sobotę rano na zewnętrznej stronie moich rąk siwy kolor. Takie siwe plamy. Do tej pory niewiem co to było.. co prawda znikło, ale wyglądało okropnie.
Prawie jak siniaki tylko bardziej rozległe.. :(

co do kręgosłupa to w tym tygodniu jadę do pani, która zajmuje się rehabilitacją- mam nadzieję, że ćwiczenia pomogą na ból.

Jeszcze się dziś strasznie zirytowałam, bo miałam w piątek jechać na drugie badania prenatalne ale okazało się, że dr jest chory i termin został przesunięty. :(
nigdy się nie doczekam.


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853131 przez Gosiasamosia
Dziewczyny na ból pleców najlepsza yoga. Taka delikatna oczywiście :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #853134 przez Agnilla
Mnie plecy bardziej meczyly na początku ciąży, teraz narzekalam na zebra zwłaszcza wieczorami
do szkoły rodzenia zapisalam się już dawno, mamy zacząć jakoś w 28-30 tc
mnie dziś wypuscili do domu, ale wcale nie jest tak kolorowo jak myślałam. Co do kamienia to powiedzieli, że bóle moga wracać. Zbadali mnie i ordynator powiedział, że mam za krótka szyjke :( na co inna pani dr mówi, że w czw na usg szyjka miała 4.5 cm. Wiec ordynator ze czw to czw dziś jest za krótka :unsure: wypuscili mnie, jakby się cos działo mam wracać i generalnie zero wysiłku, zero chodzenia, zero dźwignia, zero seksu. Kolejna wizyta 21 marca i będziemy badać co z szyjka. W "najlepszym" razie czeka mnie lezenie do porodu...
jak zacznę Wam tu marudzić to weźcie na mnie poprawkę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl