BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #858753 przez elmirka_20
Witam Mamusie :)

U mnie też dzisiaj piękna pogoda - ani jednej chmurki! :) Zaraz lecę pod prysznic i wybieram sie na spacer -dłuuuuugi :)

Agnieszka89, przepiekne te ciuszki !!! :) Nie mogłam sie napatrzeć ;) Też bym chciała takie dla synka :) Ale mnie zainspirowałaś do szukania takich wyprawek w necie :) Tak jak Kingę :)

Ja miałam kolejną ciężką noc - ciągle drętwiało mi biodro i tyłek, potem na minutę przed północą już mi tak burczeć w brzuchu zaczęło że wstałam i zjadłam dwie kanapki, a potem tak mnie bolał kręgosłup, że miałam kłopoty z oddychaniem, znowu... Mąż się ze mnie śmiał, że jak zobaczył rano jak spałam (w półpionie - dosłownie - pionowo oparłam poduszki o ścianę i tak na siedząco zasnęłam, bo tylko tak nie bolał mnie kręgosłup i mogłam oddychać), to wymyslił że może mi haki do sufitu przytwierdzić i się będę wieszać żeby spać całkiem pionowo :/ Ha ha! Ale ma żarcik :) Co ja nietoperz? Może jeszcze do góry nogami mnie podwiesi taki dobry mąż? :)

Także spadam się dotlenić i zrobie rundkę po sklepach :) Ale na ten miesiąc limit kasiory wyczerpany więc ostrożnie bardzo :) Bardziej -> rozeznanie :)

Trzymajcie się ciepło Mamusie! Oby piekna pogoda i dobry nastrój do Was wszystkich podocierały, co by miło spędzić dzień! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858771 przez agnieszka89
Elmirka ale masz pomysłowego mężusia :) Ciesze sie że was natchnełam na zestawy :P Ja jak maz nie patrzy juz ogladam ubranka 6-12 mies, jakby zaobaczyl to by powiedzial że zupełnie oszalałam już :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #858773 przez Cania
agnieszka89 jeśli tylko maleństwo rozwija się prawidłowo, to jaki by brzuszek nie był, jest dobrze :) nic się nie martw :) i ja tez układam ubranka :D ale ma to swoje racjonalne wytłumaczenie! układam żeby zobaczyć, czego nam brakuje i co trzeba dokupić :D

elmirka_20 az tak z Twoim kręgosłupem niedobrze? Kurcze, mnie boli wieczorami, ale nie az tak zebym spac nie mogla. Może wspomnij o tym lekarzowi, bo to nie o to chodzi, zebys przez ostatni czas, kiedy możesz faktycznie się wyspac, nie spala pol nocy przez plecy :D Mnie budza dwie rzeczy: siku i kopniaki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858787 przez gabi28
Elmirka też mam lekkie problemy z kręgosłupem-zwłaszza lędźwiowym i czasem promieniuje mi to na biodra.Ale to tylko w nocy,na szczęscie znalazłam sposób na to... gdy leżę na boku to podkładam sobie małą poduszkę "jaśka" pod biodro,ale nie taką napchaną tylko bardziej "cienką" :) Naprawdę mi pomaga.

a ostatnio gdzieś wyczytałam,że jak się ma zwyrodnienie kręgosłupa to nie można rodzić sn tylko cc.Musze zapytać o to moją gin jak to jest z tym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #858846 przez Magdalen
Elmirka cos wiem na ten temat ;/
mam chory kregoslup i tez mi czasem ciezko ... ani dlugo siedziec ani stac na plecach tez mi ciezko lezec ...najgorzej jak chodze duzo caly dzien i na noc przychodzi sie polozyc to jest koszmar zanim sie uloze za nim mi tam sie nastrzela w tych kosciach zanim sie wyprostuje... jak stara babcia.. ja ostatnio jak spie to poduszke midzy nogami mam i jest wygodniej ;D pierwsze slysze ze jest przeciwwskazanie do naturalnego porodu ... o kurcze.piersze jakos urodzilam nic mi sie nie stalo ;D no tez musze pogadac o tym z lekarzem.. eh
A co tych paczek na allegro to tez bd szukac ale juz na wieksze dzieicatko troszke bo poki co ma troche tego ;D
A co do brzuszków moj tez od dluzszego czasu stoi w miejscu ;d ale jest fajnie widoczny zgrabny taki moze byc ;D na poczatku szybko zaczał rosnac a teraz nic. pewnie tam minimalnie jest go coraz wiecej ale nie zauwazam roznicy. ;D
Ma ktoras moze juz "problem " lecaca siarą ??? eh... kurcze co ktorys dzien sa tak nabrzmiale ze dotknac nie mozna bo pryska "mleko" albo w og sama leeci.. ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858859 przez elmirka_20
Widzicie... Mnie bardziej martwią te kłopoty z oddychaniem, bo sam kręgosłup to tak nie boli - jest znośliwie :) I to się dzieje tylko nocą. Czasem jak sie przebudzę albo nawet zanim jeszcze zasnę to aż nie moge złapać tchu i się przekręcić na inną pozycję, dlatego jest to dośc uciążliwe...

Cania, na pewno powiem o tym lekarzowi na następnej wizycie czyli w przyszły piątek (28 marca). Może akurat coś zaradzi :) Oby :) Bo naprawdę chcę się teraz powysypiać zanim się zacznie akcja z dzidziusiem ;)
A jak się synek wrodzi w tatusia to mamy przechlapane! Ś.P. Tato mojego męża wspominał, że mój M. darł gębusię całe dwa lata noc w noc !!! :/ I równo w 2 urodziny koniec. Aż wstali w nocy do niego bo jak ich nie obudził darciem, to sami wstali, bo myśleli że mu się coś stało!!! Oby moje dziecko po tatusiu odziedziczyło inne rzeczy: rzęski, nosek zgrabny, tyłek (:)), bystrość i inteligencję, ale nie to nocne darcie... :/ :)
Ale psychicznie już się na to nastawiam... Zawsze lepiej być miło zaskoczonym jak się tak nie stanie niż się rozczarować :)

Gabi28, ja wypróbuję Twój pomysł z cieniutką poduszką pod biodro - dzięki ! :) Raz podłozyłam jaska, ale był za gruby i szybko go wyjmowałam.

Magdalen, mi tez jest wygodniej jak coś włożę między girki :) Ja wciskam kołdrę zamiast poduszki :) Poduszki teraz podkładam żeby spać wyżej :) Ach te ciążowe "problemy" :)

I przez poszukiwania wyprawek na allegro zeszło mi znowu dużo czasu, ale przynajmniej kudełki wyschły to spadam już na ten spacer :) Już nie będzie taki długi, ale zawsze :) Póki jest słonko :)

Miłego dnia Mamusie !!! :) Do później! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858870 przez marzena25
Dziewczyny a zastanawiałyście się nad materacem do łóżeczka jaki wybrać? czasem są już z łóżeczkiem ale czy jest on odpowiedni, czytam teraz właśnie w m jak mama że te gryczano-kokosowe to wcale takie dobre nie są, i polecają lateksowe ewentualnie lateksowo-kokosowe ale to już wydatek rzędu 200 zł ;)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858876 przez Lyanka
Witam się i ja w tym (niestety) szaro-burym dniu :)
Tak narzekacie dziewczynki na ból kręgosłupa, to i ja się poskarżę. Miałam 5 lat temu operację na kręgosłup na odcinku lędźwiowym....i powiem wam różowo nie jest :( Czasami czuję się, jakby walec po mnie przejechał, aż się boję co to dalej będzie. Ale co zrobić, trzeba wytrzymać i tyle.
Na dodatek jeszcze chodzę do pracy, ale już postanowiłam, że jeszcze do końca marca i KONIEC. Trzeba też trochę o sobie pomyśleć i o dzidzi :)

Dziewczyny, a mam takie pytanko, kupujecie sterylizatory do butelek? Przydatna to rzecz waszym zdaniem? Bo ja się zastanawiam...ale z drugiej strony tak myślę, że i wrzątkiem można potraktować butelkę i będzie ten sam efekt. Czekam na wasze sugestie i rady :)

Miłego dzionka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858890 przez marzena25
Ja kupiłam sterylizator parowy z Canpola 140 zł, jak nie będę karmić piersią to myślę że mi się przyda jest duży na 6 butelek jedna sterylizacja i cały dzień spokój tylko trzeba mieć dużo butelek ;)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858920 przez gabi28
Ja osobiście nie będę kupować sterylizatora.Lyanka również uważam,że wrzątek wystarczy.Zresztą bardzo chcę karmić piersią.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858968 przez meniado
Moim zdaniem sterylizator nie jest konieczny - wystarczy wrzątek. Nie mozna tez przesadzać z całą sterylizacją bo maleństwo musi mieć kontakt z jakimiś bakteriami aby później nie doznało szoku. Ja również mam problemy z oddychaniem - nie tylko w nocy - czasami bardzo ciężko nabrać mi powietrza. Ciesze się bo mała od kilku dni cały czas fika koziołki :) a już się martwiłam bo do 23 tygodnia nic nie czułam a tu taka zmiana :). Dziewczyny nie wiem czy to już było na forum ale zastanawiam się nad pieluszkami wielorazowymi ( od razu pisze że nie tetrowe). Wiem ze dużo więcej z tym kłopotu i wcale taniej nie wychodzi ale aspekt zdrowej skóry maleństwa i braku fury worków z pampersami do mnie przemawia - chociaż nie mam zapędów ekologicznych. Co sądzicie o pieluszkach wielorazowych?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858981 przez rewelka1312
Czesc dziewczyny a wiec ja mam termin na 25 lipca córeczka bedzie , czulam i chcialam zawsze miec coreczke tylko moj narzyczony chyba nie jest zadowolony bo on chial syna jak to facet ciagle gadal ze mu kupi to czy tamto jak ogladalismy reklamy a teraz nic nie mowi nawet nie patrzy gdy mu mowie jak kopie i jak caly brzuch podskakuje...
JA tez myslalam o tym urzadzeniu ale wiekszosc znajomych co kupila mowi ze to nie potrzebne ze szybciej wrzatkiem poleje niz to wyjac wlaczyc i miejsca zajmuje itp.. duzo jest teraz tych gadzetów a uwazam ze wiekszosc jest zbedna np takie jak pachnace woreczki na pieluszki, ja tam bede wyrzucala jak tylko zmienie do normlanego kosza a nie trzymala w pokoju dziecka:)
U mnie tez pogoda piekna 20 stopni i ciagle siedze na allegro przegladam rzeczy bo juz za 2-3 tyg bede zamawiala paczke
www.marktplaats.nl/a/kinderen-en-baby-s/...3e3a&previousPage=lr
a to sa moje wymarzone mebelki dla dziecka(strona nie polska) ale niestety juz wlasnie zarezerwowane , nie zdazylismy:( a chce kupic identyczne prawie jak nowe a w sklepie cena polowe wieksza

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858992 przez Ewa1001
Cześć :)
u mnie też dzisiaj jest pięknie i słonecznie :)Taka pogoda dodaje energii.

Jeśli chodzi o sterylizator to ja też nie zamierzam kupować. Uważam, że wrzątek wystarczy.
A pachnące woreczki na zużyte pieluszki zamówiłam na allegro ;p

Fajne te wszystkie rzeczy, które oglądacie. Rewelka a mebelki są przecudowne ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859000 przez agnieszka89
Tez czytalam ten artykul ale jednak zdecyduje sie na ten gryko kokos, kazdy ma jakies wady i zalety

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #859012 przez marzena25
Moim zdaniem stosowanie pieluch wielorazowych to niepotrzebne utrudnianie sobie życia, wiem że są argumenty za np. ze dziecko nie odparza się tak bardzo ale tego można uniknąć przy stosowaniu jednorazówek wystarczy często zmieniać pieluchę, pozwalać dziecku na leżenie kilka razy dziennie bez pieluszki no i są maści i inne specyfiki, 2 argument że łatwiej nauczyć sikać na nocnik są inne metody zachęty choćby grający nocnik. Ja tam jestem wdzięczna, że ktoś wymyślił pieluchy jednorazowe i w życiu z własnej woli nie wybrała bym wielorazówek. Jednorazowe są praktyczniejsze i w ogóle nie wyobrażam sobie jak wielorazowe używać np. w nocy. Po za tym trzeba sobie jakoś ułatwiać życie i iść na przód a nie cofać się i babrać w kupie ale to już jest moje osobiste zdanie :)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl