BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #858191 przez Ewa1001
Witam nowe Mamusie :)

Elmirka zainspirowałaś mnie dzisiaj tymi zakupami i właśnie dokonałam dużego zamówienia na allegro. Zamówiłam między innymi kocyk, okrycie kąpielowe i becik. Różnica w cenie pomiędzy tej na allegro a tej w sklepie jest ogromna... Już nie mogę doczekać się przesyłki :)

Cania fajna ta kołyska :)

Ale mi dzisiaj sennie... Cały czas pada deszcz.... Dzisiaj nigdzie nie wychodzę.

U mnie dzisiaj na obiad gulasz i kluski śląskie a do tego buraczki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #858195 przez Magdalen
Cania fajna ta kolyska. pewnie jak malo miojesca to lepiej zrobic tak zeby poki co maluch byl przy Was. ;D
Witam nowe mamuski ;D coraz wiecej nas ;D hue ;D Agnii dorabiaj tabele i chlopcow juz nie dopisuj ;P heh ja łozeczko mam upatrzone ale jeszcze nie zamowione ... cos sie zabrac nie mozemy do tego... wszytko tak jakos odkladamy na pozniej.. az wkoncu czasu braknie... ;/

Jest jakas Mama z Lubuskiego ???????????

allegro.pl/posciel-3-el-3-cz-120x90cm-ni...lna-i4044400035.html

fajna ;D ale bardziej dla chlopca ;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858205 przez staślubania
hej dziewczyny:-) ja energii mam za 2:-) oby tak dalej, ciekawe co u Margo. Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858222 przez MarzenaBZ
Cześć Dziewczyny,
Dawno tu nie pisałam, ale jestem przeziębiona i starałam się leżeć, no i opuściła mnie wcześniejsza energia!!! Za to maluch wariuje teraz na całego - bardzo lubi kopać mnie w pęcherz, aż widzę gwiazdki;)
Agnilla, widzę, że jestem jedną z niewielu dziewczyn, które jeszcze nie znają płci, więc nie mamy uzupełnionej tabelki. Za tydzień mam wizytę u ginekologa i liczę już na to, że Dzidziuś zgodzi się odkryć przed nami swoją płeć:) Ostatnio tak się chował, że nie było szans. Ja czuję, że to chłopiec, ale zobaczymy czy mam rację:) Dam na pewno znać.

Ale chciałam z Wami poruszyć pewien wątek, bo właśnie wypowiedziałam się w tej sprawie w innej dyskusji. Nie wiem, może pisałyście wcześniej o swoich ginekologach. Mimo wszystko opiszę swoją historię.

Wybór dobrego lekarza, który potrafi wszystko wyjaśnić, uspokoić i rozwiać wszelkie wątpliwości, to sprawa pierwszorzędna dla przyszłych mam!
Powiem z doświadczenia, że gdy tylko zobaczyłam dwie kreski na teście, pobiegłam do ginekologa, żeby potwierdzić ciążę. Nie miałam w mieście wielkiego wyboru, bo jest tylko jeden lekarz, który przyjmuje bez wcześniejszej rejestracji - trzeba po prostu przyjść, zająć kolejkę i czekać (czasem nawet 7 godzin), ale przyjmie wszystkich. Zależało mi wtedy na szybkim potwierdzeniu ciąży. To był 8 tydzień. I wiecie co usłyszałam: "No ciałko żółte jest... pęcherzyk też jest... ale to może być ciąża pozamaciczna"... Dostałam tylko skierowanie na badanie, gdybym zaczęła krwawić i nakaz przyjścia za dwa tygodnie. Byłam zrozpaczona i załamana. Oczywiście już wcześniej zarejestrowałam się do najlepszego w mieście ginekologa (na wizytę musiałam czekać dwa tygodnie). Ale ten lekarz to był strzał w dziesiątkę, bo teraz nigdy nie wychodzę z gabinetu ze znakiem zapytania lub z mętlikiem w głowie. Mam wszystko wyjaśnione i czuję się naprawdę po opieką lekarza! Chociażby dlatego, że kieruje mnie na wszystkie badania, rozmawia ze mną, o wszystko pyta i ZABRANIA CZYTAĆ MI GŁUPOT NA STRONACH INTERNETOWYCH;) Tak więc dobry ginekolog to podstawa!!!

Miałyście podobne sytuacje?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858227 przez elmirka_20
No proszę! Trzecia Nowa Mama w dniu dzisiejszym! :) Witam :) Idziemy jak burza w tym naszych lipcówkach :)

Ewcia, byłam jedną z pierwszych która pisała, że zakupy dla dziecka planuję dopiero na maj. Plany jednak się zmieniły :) Wszystko przez mężą -> najpierw on mi powtarzał do znudzenia: MYŚLĘ, ŻE NA TO JESZCZE ZA WCZEŚNIE (na zakupy, na imię, na planowanie jak poprzestawiać wszystko w mieszkaniu by zmieścić łóżeczko i komodę z rzeczami dziecka...). Pewnego dnia jednak przyszedł do domu i mówi: A TERAZ TO SIĘ PONOĆ BARDZO DUŻO WCZEŚNIAKÓW RODZI W 7 MIESIĄCU? (ktoś musiał mu coś o tym wspomnieć). No to ja nie mogłam postąpić inaczej jak wykorzystać taką okazję !!! :) Mówię, że faktycznie to prawda, że w Polsce rodzi sie dużo więcej wcześniaczków niż w innych krajach UE, dlatego jak zaczął się u nas 23 tydzień i ten początek 6 (!!!) już miesiąca otworzył i mi oczy, stwierdziłam że do końca tego 6 miesiąca jednak chcę mieć gotową całą wyprawkę bo faktycznie.. Nie życzę tego nikomu, bo lepiej żeby się dzieciaczki rozwinęły całkiem u nas w brzuszkach, ale jak się tak wydarzy? Mojemu mężowi kupowania wyprawki nie powierzę a nie miałabym wyjścia gdyby mój maluszek się pospieszył. A wtedy... Wszystko byłoby kupione według gustu i upodobania teściowej a tego bym nie zniosła !!! Zbyt się różnimy a ja mam już upolowane rzeczy w necie. I tak zaczęłam kupowanie wcześniej :) Wszystko przez te dwa bodźce:
1) mój mąż i jego uświadomienie sobie (i po częsci mnie), że to wcale nie musi być czekanie do 9 miesiąca,
2) rozpoczęcie 23 tygodnia, czyli 6 miesiąca, co mnie osobiście bardzo uderza, jaki to już zaawansowany etap ciąży - nawet nie wiem kiedy do niego doszło :)


Magdalen, bardzo ładna pościel :)

Ja na swoją wciąz czekam :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858228 przez Magdalen
mnie na szczescie nic takiego nie spotkalo ;D uf
staslubania podziel sie ta energia... ;D
allegro.pl/ShowItem2.php?item=4036572238...id=7&ars_rule_id=102
Co myslicie o takich kompletach ???? nie wiem czy ta cena jest ok czy za duzo ... nie orientuje sie zbytnio . ale podoba mi sie zestaw brzoskwioniowy i bezowy do łoeczka idealnnie oba by pasowaly a łozeczko takie jak tam na zdj tyle ze mis jest jeden.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858234 przez rewelka1312
bardzo ladna ta posciel:)
wszystkie maja juz cos kupione a ja narazie zakupilam tylko laktator z aventu ale mam juz prawie wsyztsko upatrzone ale jescze nic nie kupilam bo robimy remont calego domu zeby zdazyc przed urodzeniem maluszka i to tak na raty bo nazyczony ma tylko wolna niedziele:/
A co do lekarzy to jest naprawde duzy wybór w Polsce ja niestety nawet nie mam takich zmartwie bo jestem w 22 tygodniu ciazy nie meiszkam w Polsce i tutaj w Holandi nie ma sie wogóle stycznosci z ginekologiem co dla moich kolezanek i rodziny jest bardzo dziwne , ciaze prowadzi polozna i kazda wizyte mam z kim innym:D

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858239 przez rewelka1312
mi sie wydaje ze jak za 15 elementów to cena jest jak najbardziej przystepa, u siebie to bym musiala z 1000 zl zaplacic za taki zestaw, wiec moze tez sie nad tym zastanowie(napewno zapisze ta strone w zakladki) poniewaz posciel bede kupywala ok 4-5 miesiaca bo rodzac w lipsu chyba nie bede potrzebowala kolderki tylko sam spiworek do spania

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858247 przez elmirka_20
MarzenaBZ, ja miałam podobną historię. Jak zrobiłam test do mojego gin. nie było miejsc. Poszłam więc do jego kolegi z tej samej kliniki (w dodatku ordynatora szpitala a mój gin. jest jego zastępcą). Lekarz ani razu się nie uśmiechnął, powiedział, że "ZYGOTA ZA MAŁA JAK NA PANI CYKLE", kazał przyjść za 10-14 dni SPRAWDZIĆ CZY CIĄŻĄ ŻYJE CZY TO TYLKO PUSTY PĘCHERZYK, ALE CHYBA PUSTY BO ZA MAŁY... Dodał tylko, "NO NIE MOGĘ ZAPRZECZYĆ - PĘCHERZYK JEST UMIEJSCOWIONY W MACICY NIE JAJOWODZIE. TYLKO TO MOGĘ POTWIERDZIĆ". Jak od niego wyszłam nie wiedziałam czy mam w ogóle mówić mężowi że spodziewamy się dzieciątka czy nie... Miałam tak mieszane uczucia że nie wiedziałam czy siąśc i płakać (bo na ciążę czekałam wiele lat) czy jednak postawić na to, że wszystko będzie dobrze, że "zygota" wcale nie jest za mała na moje cykle (bo miałam cykle różne: 27-36 dni, więc co on mógł o tym wiedzieć buc jeden!). I tak właśnie zrobiłam - postawiłam na WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE, JEST DZIDZIUŚ, NA PEWNO ŻYJE !!! I za 2 tygodnie poszłam już do mojego ginekologa :) Usmiechał się, potwierdził że ciąża ŻYJE i SIĘ ROZWIJA :) Aż mi łzy popłynęły wtedy na USG, tak odetchnęłam z ulgą. Ja wiem, że lekarze są teraz bardzo ostrożni, bo jest naprawdę dużo poronień, ale żeby mieć takie nastawienie? Jak się kobietom mówi takie rzeczy to ja się nie dziwię, że potem sie zamartwiają i jest tyle nieszczęść...

Dobry ginekolog to jest podstawa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858251 przez kinngga87
Hej dziewczyny
Ja cały czas czytałam forum ale byłam zdenerwowana,że nawet pisać mi się nie chciało, bo ostatni tydzień tak jak mała mi dokuczała i kopała,że tatuś czuł, jednego wieczoru nawet delikatnie brzuch mi się ruszał,a w poniedziałek miała jakiś cichy dzień zaczęłam się martwić, niepotrzebnie czytać fora internetowe,aż mąż stwierdził wieczorem,że mi komputer będzie do pracy zabierał. Ale na szczęście wczoraj i dziś już delikatniej ale daje mała znać o sobie :)
Cania Śliczna ta kołyska moja kuzynka ma identyczną jej córeczka ma 5 miesięcy i z tego co wiem mówiła,że musi zamienić na łóżeczko zwykłe bo mała już za dużo się rusz i kręci w kołysce, ale to pewnie zależy od dziecka.
Magdalen
Pierwsza pościel jest śliczna i bardzo mi się podoba, ja będę miała dziewczynkę i właśnie taką kolorystykę chciała bym wybrać. Drugi zestaw na allegro jest śliczny ale lepiej sobie dobrze poszukaj bo czasami w sklepach też idzie tanio coś znaleźć ja widziałam ostatnio ładny zestaw pościel,ochraniacz, moskitiera i przybornik za nie więcej niż 150 zł.
Ja czekam do końca kwietnia z większymi zakupami typu łóżeczko i wózek ale to kupie wszystko w jednym sklepie bo mają ceny takie jak na allegro, bo już kilka rzeczy porównywałam. Na razie mam już kilka zestawów ciuszków.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=68710 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #858254 przez MarzenaBZ
Fajna pościel, ale cena mnie poraziła (chociaż z drugiej strony ma wiele elementów).
Mi się udało, bo na moim osiedlu jest hurtownia pościeli dziecięcej - panie szyją ją na zamówienie i mogą sprzedać też pojedyncze sztuki.
A cena jest w porównaniu ze sklepami - MALUSIEŃKA.
Same poszewki na kołderkę (100x15) i poduszkę (40x60) z pięknym ochraniaczem na łóżeczko, kosztują 40 zł.
Wkład już mam wcześniej kupiony tylko za 33zł (też więc uważam, że cena mała).
Do tego rożek do kompletu - 18zł (w sklepach min. 40dychy)
Ja chcę do tego jeszcze organizer na łóżeczko (36zł)
Wszystko oczywiście z jednego materiału, który sobie sama wybieram.
Więc komplecik wyniesie mnie ok 100zł.
A z resztą, co ja będę pisać, znalazłam wizytówkę i przesyłam link do strony: almababy.otwarte24.pl/
Może akurat coś sobie stąd zamówicie:)

ja osobiście zastanawiam się nad kolorami uniwersalnymi dla chłopca i dziewczynki:
coś takiego:
almababy.otwarte24.pl/146,Posciel-Dzieci...owy-Baldachim-Szyfon
lub
almababy.otwarte24.pl/152,Posciel-Dzieci...kie-baldachim-Szyfon
Ale zdecydujemy z mężem na miejscu, jak już poznamy płeć:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858258 przez Magdalen

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858262 przez kinngga87
Właśnie znalazłam informacje o bezpłatnym badaniu 3D

"Śląski Instytut Matki i Noworodka z Chorzowa zapraszają przyszłych rodziców na akcję prozdrowotną, podczas której możecie bezpłatnie zobaczyć swoje nienarodzone dziecko w nowoczesnej technologii USG 3D/4D!

Akcja odbędzie się 22 marca o godz. 11 w CH Plejada Sosnowiec ul. Staszica 8b."

Więcej informacji na:
terazmamy.pl/

Ja nie skorzystam, ale może są tutaj dziewczyny ze Śląska.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=68710 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858263 przez kinngga87
W programie akcji:
- pokaz kąpieli i pielęgnacji noworodka,
- prelekcja na temat karmienia piersią,
- szybki kurs pierwszej pomocy u niemowląt,
- prelekcja anestezjologa na temat łagodzenia bólu porodowego poprzez znieczulenie zewnątrzoponowe,
- prelekcja dotycząca karmienia niemowląt.

USG wykonywane będzie w godz. 11-17, zapisy będą prowadzone od godziny 11:00.
Ilość miejsc ograniczona.

Na każdą przyszłą mamę czeka niespodzianka.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=68710 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858264 przez rewelka1312
allegro.pl/baby-raj-mega-komplet-20-el-p...x90-i4033724559.html

tutaj jest 440 zl ale 20 elementów! mega duzy zestaw jest rozek i poszuka do karmienia, okrycie kapielowe.. ja juz zmienilam zdanie i na 99% to zamowie
jakby podliczyc wsyztsko osobno to wyszlo by drozej niz w zestawie a tym bardziej widac ze jakos tego jest raczej dobra

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl