BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 5 miesiąc temu #797474 przez helenne
U mnie wynik z dziś 8 tyg i 4 dni :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797498 przez Agnilla
ogromnie współczuje tych wymiotów, domyślam się jaka musisz być po tym wypruta :dry:
u mnie dziś 8t3d choć wg usg w zeszły czw dziecko już wtedy odpowiadało 8t2d ;) rośnie fasolinda rośnie :) ja kolejną wizytę mam 20.12 i wtedy już mam usg genetyczne, tak to się zwie? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797501 przez helenne
Aga a po co jest te genetyczne??? Żeby zobaczyć czy nie ma wad??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797504 przez Agnilla
"USG "genetyczne" płodu - są to badania wykonywane w dwóch okresach ciąży między 11 a 13 tygodniem + 6 dni oraz między 18 a 23 tygodniem ciąży. Celem tych badań jest nie tylko wykluczenie wad rozwojowych płodu, ale przede wszystkim określenie tzw. ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu np. zespołu Downa w oparciu o tzw. ultrasonograficzne markery wad genetycznych."

to jest ta przezierność karku itp.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797517 przez helenne
ok...może dowiem się czy i kiedy mi zrobi w czwartek :) też chce takie usg bo to ważne jest!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #797523 przez Agnilla
no wlasnie wiekszosc ma to na nfz, moja poradnia chyba z nfz na to umowy nie ma i musze zaplacic 120zl, ale nie wyobrazam sobie tego nie zrobic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797619 przez marzena25
ja nie zamierzam robić żadnych dodatkowych badań, z tego co wiem one są wskazane dla kobiet po 35 roku życia albo jeżeli w rodzinie były choroby genetyczne

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797637 przez beti
Marzena, ale to nie jest DODATKOWE badanie tylko OBOWIĄZKOWE, to jest USG pomiarowe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797647 przez Agnilla
marzena nie myl z badaniami prenatalnymi, bo o nich zapewne piszesz, które są wskazane po 35 r.ż.
a te, o których ja piszę są obowiązkowe i każda dziewczyna je ma. minus, że moja poradnia to NZOZ i ja musze je zrobic prywatnie jesli chce u mojego lekarza, a chce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #797740 przez marzena25
no to ja nie wiem o jakich wy badaniach piszecie ale jak pójdę na wizytę do się na pewno dowiem co i jak. Agnilla jak możesz to napisz mi jakie są te badania dokładnie

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #797743 przez Agnilla
USG GENETYCZNE I TRYMESTRU

Może być przeprowadzone tylko pomiędzy skończonym 11 tyg a 13 tyg i 6 dniem trwania ciąży.


W usg genetyczne I trymestru obejmuje ocenę takich markerów genetycznych jak:

- ocena przezierności karkowej (NT)

- ocena obecności kości nosowej (NB)

- ocena przepływu krwi przez przewód żylny (DV)

- ocena przepływu krwi przez zastawkę trójdzielną

- ocena kąta czołowo-żuchowego

Ponadto w trakcie usg genetycznego I trymestru szczegółowej ocenia poddaje się całe jajo płodowe i płód w tym:

- ocenę czynności serca płodu oraz pomiary biometryczne płodu tj:

długość ciemieniowo-siedzeniową (CRL)

wymiar dwuciemieniowy (BPD)

- ocenę anatomiczną płodu tj. czaszki, sierpu mózgu, splotów naczyniówkowych komór bocznych, ścian powłok jamy brzusznej uwzględniając fizjologicznę do 12 tygodnia ciąży przepuklinę pępkową, żołądek, serce - jego lokalizację i czynność, pęcherz moczowy, kręgosłup, kończyny górne i dolne

- ocenę kosmówki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797745 przez marzena25
Hm widzę że jestem nie w temacie i tao bardzo, a napisz mi jeszcze gdzie takie badania się robi czy może je zrobić w swoim gabinecie ginekolog do której chodzę czy trzeba gdzieś indziej. I czy dostałaś ewentualnie jakieś skierowanie od swojego gina,?

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797749 przez Agnilla
ja akurat robię u swojego gina, bo ma bardzo dobry sprzęt, ale zdarza się, że nie wszyscy ginekolodzy mają usg w gabinecie i wtedy kierują Cię do pracowni usg na to badanie. zazwyczaj jest ono bezpłatne w ramach nfz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #797752 przez marzena25
Agnilla sorry ze cie tak wypytuje ale napisz mi jeszcze czyli lekarz sam powinien dać mi takie skierowanie albo ogólnie powiedzieć czy takie badania wykona u siebie. Czy ja mam powiedzieć ze chce?

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #797757 przez Agnilla
Wiesz co, teoretycznie z tego co wiem, to jest to obowiązek lekarza. ja ogólnie pilnuję swojego i terminów L4 wiec jak ostatnio byłam to mówię "zwolnienie prosze do 19.12 bo wtedy i tak muszę przyjść na usg genetyczne" :lol: jemu to na reke, bo widzi, że jestem obcykana :P poczekaj do konca wizyty, jak nic nie powie, a powinien/powinna, to wtedy zwróć uwagę.
mi akurat te terminy wypadają w okresie świątecznym, więc wolę je pilnować, bo jak sama widzisz, trzeba to zrobić w określonym terminie
zreszta z tego co widze, kilka z nas jest na podobnym etapie, wiec w podobnych terminach bedziemy mialy to usg. Ty, Helenne i Ilona jesteście dzień przede mną ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl