BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #942084 przez MlecznaMama
oj u mnie cieńko jeśli chodzi o przygotowania ... muszę się wziąć , ubranka pokupować i inne potrzebne dla Córci rzeczy ... ah jestem taka szczęśliwa!!!
Aneczka ja też miałam wątpliwości szczególnie jak trailiśmy z synkiem do szpitala w 3 miesiącu życia właśnie po szczepionce.... to co przeżyliśmy to nasze i nie życzę nikomu. Ordynator jednak kazała szczepić dalej i powiedziała żebyśmy zaszczepili na pneumokoki...... biłam się z myślami niesamowicie... ileż ja miałam obaw. Zaszczepiłam na Pneumo i zrobiłabym to jeszcze raz.... od tamtej pory ODPUKAĆ ANI RAZU CHORY....!!!
KAcha śliczne maleństwo jakie bystre oczka a jaki smoczuś świetny!
UWielbiam Wasze Październikowe dzieciaczki! dawajcie jak najwięcej zdjęć....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942089 przez Marza
MAlvi ja trzymam mm w takim pojemniku po pierwszym Nan 1 pro H.A bo one są w specjalnych pojemnikach takich fajnych, a to kupił M jak go wysłałam do sklepu w ten sam dzień co ze szpitala wróciliśmy i teraz tam sobie przesypuję to zwykle. Myślę, że zwykły plastikowy pojemnik z przykrywką też by się nadał. www.google.pl/search?q=nan+1+pro+ha&clie...00g.html%3B500%3B500

Mleczna to największa radość z okresu ciąży przed Tobą :D Mnie to kupowanie ciuszków i potem oglądanie ich po sto razy najbardziej cieszyło :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942092 przez nelka
Mamy karmiące piersią mam pytanko do was: ile mleka ściągacie laktatorem za jednym razem? Jak długo ściągacie i o jakiej porze dnia? Chodzi mi o to że wydaję mi się że wieczorem mam mniej pokarmu i nie dość że mała jest bardziej niespokojna to częściej muszę karmić popołudniami. Dzisiaj zamiast cycka dałam jej MM i bawiłam się laktatorem. W 15min ściągnęłam 80ml wydaję mi się że to mało.

Kacha to trzymamy kciuki żeby wszystko się unormowało jak najszybciej.

Dotkawy gdzie się podziewasz?

Malvi ja mleko trzymam w puszcze po bebilonie. Wydaje mi się że grunt żeby było w szczelnie zamkniętym i suchym opakowaniu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942096 przez yoozia
dziewczyny ratunku. moja malutka ma zatwardzenie :( normalna kupke robila jeszcze wczoraj wieczorem, a dzisiaj bolal ja brzuszek, plakala i przed kapiela zobaczylam, ze zrobila mala zbita, twarda kupke. co mam zrobic??? dalam jej espumisan teraz. na razie jest spokojna i spi, ale martwi mnie ta kupka :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942103 przez munkki
Malvi, u nas Mały śpi ale też bardzo niespokojnie... przebudza się i pojekuje...parę razy się przebudzil i strasznie krzyczał... Teraz śpi juz w łóżeczku a ja taka zestresowana tym szczepieniem ze sama chyba dzisbspac nie będę:/

Nelka, ja ściągam 10 min i przeważnie około 90-110. Ale ściągam przeważnie rano a wiadomo wtedy najwięcej pokarmu. Ogólnie ściągam jak wiem ze będę potrzebowała żeby mąż nakarmil. A bierzesz z jednej czy dwóch? Najlepiej robić systemem 775533, ale ja to zawsze skracam bo dla mnie za długo;) jak potrzymuje więcej ściągając to robie z dwóch i przeważnie na 150 kończę. Pewnie też zależy od laktatora... masz elektryczny?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #942104 przez malvi
Qrde ja właśnie nie mam takiego pudełka, bo ciągle kupuję w kartonie :/ dziś kupiłam metalowe pudełko, ale M mówi, że ono jest nieszczelne i się nie nadaje, także wykorzystałam je na apteczkę dla Małego i szukam dalej :P

MlecznaMama pewnie i tak masz część rzeczy po synku ;)

Yoozia mój Krzyś cierpiał/cierpi na zatwardzenie (choć dziś była kupa bez wspomagaczy). Daję czopki glicerynowe, takie specjalne, małe dla dzieci plus rumianek lub koper, zazwyczaj na zmianę. Dziś kupiłam jeszcze kropelki Bobotic i pediatra kazała dawać 3*3 w trakcie posiłku.

Nelka a to było z 1 czy 2 cyców? 80 w 15 min to nie tak mało :P Ja zazwyczaj w pół godz odciągam 125-180ml w zależności kiedy Mały wcześniej jadł lub kiedy odciągałam....

Munkki u mnie to samo... Też nie wiem czy zasnę tak mi go szkoda. A tylko mnie zobaczy to się uspokaja i chce złapać w rączki moją rękę...
Podziękowania: yoozia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942106 przez toffik1984
yoozia sprobuj dac wody zyklej, mojej zosi kiedys pomoglo :) szybciutko przeczyscilo
Podziękowania: yoozia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942108 przez yoozia
Malvi, to dziwne, bo chyba dzieci karmione piersia duzo rzadziej miewaja zaparcia. nie mam dostepu ani do czopkow ani kopru nie mam :( ten espumisan moze pomoze...

Toffik, dzieki, sprobuje!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942111 przez malvi
Yoozia ale Krzyś też dostaje mm 1-2 razy na dobę. Poza tym u nas niestety była taka sytuacja, że miałam anemię i musiałam brać dużą dawkę żelaza, co wpływało jeszcze na te zaparcia i w konsekwencji ból brzuszka. Teraz żelazo już odstawiłam i jest lepiej, ale jeszcze nie idealnie dlatego będziemy brać ten Bobotic i zobaczymy czy będzie lepiej.
Szkoda, że nie masz tych czopków, bo u nas super się sprawdzają...
Podziękowania: yoozia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942115 przez yoozia
Martwie sie. Ta kupka byla zolta, przypominala krolicze bobki, a zapach byl dziwny taki mocno kwasny, przypominajacy zapach kapusty kiszonej :dry: Emi teraz spi niby spokojnie, przy karmieniu przed chwila tez nie marudzila, zjadla ladnie i ja polozylam. Przed karmieniem wypila ze 30 ml wody, ale na razie cisza. Mam nadzieje, ze jej przejdzie do jutra :( :( :( tzn. do dzisiaj...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942118 przez toffik1984
yoozia trzymam kciuki .... napisz czy pomoglo.... moja zocha caly czas robi zolciutkie i kwaskowate w zapachu , polozna mowila ze sa "sliczne" :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942120 przez yoozia
Dzien dobry. Jak wam minela noc? Bo ja sie jeszcze nie polozylam :dry: zajade sie dziewczyny. Obudzila mi sie gdzies o 1 chyba i od tamtej pory ciagle ryk. Nie pomagaly masaze, kolysanie itd. Bolal ja brzuszek. O 4 zrobila normalna kupke, ale to pewnie po espumisanie. A moze i ta woda pomogla. W kazdym razie dalej plakala, bo meczyly ja gazy. O 3 wrocil maz wiec troche ja przytulal i kolysal, a ja nawet nie mialam sily zeby isc sie wykapac i polozyc spac tylko siedzialam na lozku i wylam o.O przed chwila sie dopiero wykapalam i leze. Mala teraz chwile usnela, ale juz slysze, ze znowu steka i sie wierci przez te gazy. Nie mam sily, nie wiem jak ja bede dzis funkcjonowac. Kiedy to minie? Kiedy ona zacznie normalnie przesypiac noce bez ryku? Kiedy da nam pospac chociaz ze 3 godziny bez przerw? :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #942136 przez jagodzianka44
Yozia zaraz przed jedzeniem dalas jej wode? Jesli tak to nie powinno sie, wczoraj się pytalam o to lekarza...mowil ze wode powinno podawać sie albo godz przed karmieniem albo godzinę po... Zaraz przed karmieniem może potęgować bol brzuszka. Ja daje Majce wode zaraz jak wstanie a później jest kupka.

Problemy z gazami skończą sie jak się w pełni układ pokarmowy rozwinie -3 lub 4 msc.

U nas Maja na szczepieniu plakala.. Ale później uśmiechała sie i gruchała:) fakt sen niemiała najlepszy bo przebudzala sie co chwile ale ani gorączki ani marudna tez nie byla, odpukac no jeszcze dzisiejszy dzień jest.. My kolejne szczepienie mamy 31grudnia wtedy zaszczepimy na pneumokoki dodatkowo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942142 przez munkki
Yoozia oj wspolczuje ze Mała tak mało śpi. Ale na pewno w końcu jej się to unormuje i w nocy.zacznie spać minimum 3 godziny. Zobaczysz lada dzień cie zaskoczy!

Malvi jak po nocy? U nas nawet ok było, pobudka o 1:30 potem o 5:00 i o 9:00. Teraz Stas juz chyba nie pamięta o szczepieniach... Mam nadzieje;)

Miłego dnia!

Ps Aneta zamelduj się!:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #942155 przez kacha
Poranek z kategorii - jestem złą matką. Dusia śpi ukołysana przeze mnie stopą w bujaczku, łóżko niepościelone, butelki brudne, suche pieluchy leżą stertą na łóżku, brudna pielucha na przewijaku. Jem chipsy (nic innego w domu nie ma), piję zimna kawę i czytam nową książkę Małgorzaty Musierowicz.
Podziękowania: julka, yoozia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl