BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2015 :)

9 lata 7 miesiąc temu #933976 przez a!gusia
Wiem ze tu u nas doradzaja szczepionki,nie mowie ze nie sa dobre tylko ze po pierwszej sie zwykle paskudnie czuje :(
Ja juz w lozku,u nas dopiero 22 ale bylam u dentysty i po stresach jakas wykonczona jestem..
Po luteinie mam tak wstretny smak w ustach ze ciagle mi niedobrze...chyba ja skoncze brac,czuje sie juz lepiej plamienia sa tylko zoltawe..a z tymi mdlosciami caly dzien trudno mi funkcjonowac..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933998 przez goniag12
Powiem wam, ze maj to piekny miesiac na rodzenie dzieci ale jesien i pierwszy trymestr ciazy zaczyna mnie juz dobijac. Niby czuje sie dobrze, ale mam jakiegos dola. Za oknem szaro, pada juz od kilku dni. Nic sie nie chce. Nie moge doczekac sie zimy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934007 przez Izydorek82
Wychodze dzisiaj ze szpitala, na usg wszystko ok i nie wiadomo skad te plamienia co mnie do końca nie uspokaja,poza tym mialam lekko podwyzszone crp i dostalan amotaks.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934078 przez Izydorek82
Jeden lekarz jak dowiedzial sie ze biore acard to od razu kazal mi go odstawic bo moze byc przyczyną krwawienia poniewaz rozrzedza krew. A jak mowilam wczesniej innej doktorce o acardzie to nic nie skomentowala.....ech szkoda slow.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934129 przez goniag12
Izydorek to faktycznie dziwne. Lekarz zeby nie wiedzial takich rzeczy. Wiem ze aspiryny nie wolno brac w ciazy bo tez rozrzedza krew. Jesli acard ma podobne dzialanie to absolutnie nie wolno.

Ja juz chyba wiem skad ten moj podly nastroj. Chyba bede chora. Narazie mam 37.5 °goraczki, lamie mnie w kosciach i jest mi bardzo zimno.
Nie ma to jak byc chorym w ciazy. Zaraz lece do sklepu po czosnek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934209 przez Adlenne
Dziewczynki jestem po wizycie. Wszystko ok dzidzia fika jak szalona wiec ciezko bylo cokolwiek pomierzyc. Ma ponad 6 cm. Pobrala mi probke na cytologie i przed nastepnym badaniem mam zrobic morfologie, badanie moczu i pomiar cukru.
Co do nastroju to u mnie tez kiepsko. Chcialabym zeby skonczyly sie te nudnosci i wymioty. Rano nie chce mi sie wstawac z lozka. Ale pracuje caly czas, jakos staram sie wytrzymac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934211 przez GabrysiaSta
Adlenne super że na wizycie wszystko ok to już duża dzidzia 6 cm fiu fiu :) moja ma dopiero 1,61 cm ale najważniejsze, że usłyszałam serduszko! jestem mega szczęśliwa :woohoo:
Martwi mnie tylko bo okazało się, że mam niedoczynność tarczycy czy któraś z Was miała lub ma podobny problem w ciąży.. właśnie się dowiedziałam i nie wiem jaki to ma wpływ na płód. Mam brać tabletki i za 4 tygodnie zobaczymy czy się unormowała..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934257 przez a!gusia
Nie mam pojecia jak to z ta tarczyca jest..
Ja dzis w pracy ukladalam rzeczy kolo biurka troche sie poruszalam i efekt juz jest-znow brazowa wydzielina i bole po bokach brzucha :( ta niepewnosc jest straszna!jakbym juz czula ruchy to by bylo latwiej i spokojniej...
Ja mam usg za tydzien we wtorek,nie moge sie doczekac!!!
Jeszcze nie ma 21 a ja juz ide do wanny i do lozka..odkad wrocilam do pracy to wegetuje od wieczora do wieczora byle sie tylko polozyc ;)
Jutro na szczescie piatek...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934417 przez kika25
hej dziewczyny ja już też wizyte mam za sobą wszystko wporzadku według usg 8t2d dzidziuś ma 1,8 cm nie wiele ale tak cieszy :) Za 3 tyg nastepna wizyta tak sie złoży że 6 listopada jade do Bydgoszczy na badania genetyczne a na nastepny dzien do mojego ginekologa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934430 przez goniag12
GabrysiaSta Z tego co wiem to z niedoczynnoscia tarczycy trzeba uwazac w ciazy. Ja tez kiedys mialam problemy z tarczyca i dlatego troche sie orientowalam. Na szczescie dawno temu sie juz wyleczylam. U mnie w rodzinie byly dwa takie przypadki. Napewno nie mozna tego zlekcewazyc i trzeba leczyc i uwazac na siebie, wtedy wszystko bedzie dobrze. Nie chce cie straszyc tylko uswiadomic, bo mysle ze lepiej wiedziec i dzialac. Zycze ci zeby wyniki byly dobre.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934631 przez Adlenne
Dziewczyny orientujecie sie czy paracetamol jest bezpieczny na naszym etapie ciazy czy tylko od 2 trymestru? Wyzyna mi sie dolna osemka i strasznie dokucza mi bol szczeki i glowy. Myslicie ze moge wziac?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934638 przez goniag12
Ogolnie uwaza sie, ze paracetamol jest bezpieczny w ciazy. Choc pierwszy trymestr jest specyficzny i ja skontaktowalabym sie z lekarzem przed jego zazyciem. Sama byc moze bym wziela, ale nie jestem lekarzem i nie powiem ci zebys tez wziela. Jesli bardzo boli to zaleca sie zeby brac i tak minimalna dawke. Np. przy wysokiej goraczce podobno lepiej wziac bo goraczka jest grozniejsza dla plodu niz paracetamol.
Ja czasami probowalam zaleczyc bol plukajac bolace miejsce woda najlepiej chlodna. Ulga jest chwilowa, ale czasem bol mija w miedzy czasie. Albo probowalam tez kostka lodu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934649 przez Adlenne
Na razie jakos jeszcze sie przemecze ale jak nie przejdzie to chyba na noc wezme...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #934654 przez a!gusia
Ja jak bylam w 7 tyg ciazy to mialam potworne bole zeba i wzielam paracetamol 3 razy..rownie dobrze w 4 tyg nie wiedzac o ciazy moglam wziasc panadol albo upic sie na imprezie..ostroznosc wskazana ale nie zawsze da sie uniknac takich sytuacji..
Moja przyjaciolka do 13 tyg nie wiedziala ze jest w ciazy.okres miala normalnie..a test zrobila o poranku po imprezie bo stwierdzila ze wymioty to nie byl kac ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934815 przez mni
Mamusie kochane, dmuchajcie na siebie. Moje przeziębienie skończyło się bólem podbrzusza i już 9 dzień leżę w szpitalu... :( Kaszel wywołał skurcze i szyjka macicy bardzo się skrociła... teraz czeka mnie zabieg, żeby ratować moją Kluseczkę...
Proszę uważajcie na siebie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl