BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2015 :)

9 lata 6 miesiąc temu #937237 przez natkach
U mnie wymiotów nie było w ogóle, a mdlosci sporadycznie ale dało sie wytrzymać :-) czas leci jak szalony, dopiero co dowiedziałam sie o ciąży a tu juz 14 tc leci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937297 przez RozowaKokaina
Ja nie należę do szczupłych osób ale brzuszek jakby większy a waga stoi w miejscu. Mdłości i niestrawność trochę mniej uciążliwe :)
Tylko przeziębienie się ciągnęło prawie 2tyg. został katar. Pisałyście dziewczyny że sie szybciej męczycie , ja właśnie też to zauważyłam (mieszkanie sprzątam na raty ) Ogólnie czuje sie dobrze, zachcianek nie mam odrzuca mnie od cukru tylko. Nie mogę się doczekać kolejnej wizyty żeby zobaczyć jak maleństwo urosło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937369 przez Adlenne
Czesc dziewczyny, malo ostatnio zagladam bo jakos tak dalej do niczego energii nie mam. Mdlosci nie chca mnie na razie opuscic. Juz nie moge sie doczekac kiedy to sie skonczy.
Moja ginekolog tez jakos nie szaleje z badaniami. Kolejna wizyte mam 13.11. i dopiero przed nia mam zrobic pierwsze badanie krwi i moczu.
U mnie brzuszek juz wyraznie wystaje... duzo wczesniej niz w pierwszej ciazy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937381 przez Izydorek82
Dziewczyny mam do was prośbę...zmierzcie sobie tętno, ale nie spoczynkowe tylko jak np. Cos robicie, np. Podczas chodzenia albo po jakims niewielkim wysilku. Plis ciekawa jestem jak to u was jest. Chodzi mi o tętno a nie o ciśnienie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937397 przez vicctory
Po wchodzeniu po schodach to aż bym się bała w ogóle mierzyć ;)
Ale przy takim umiarkowanym wysiłku typu spacer z samej ciekawości sobie zmierzę :)

U nas mdłości powoli zastępują zachciewajki. Wczoraj ziemniaki w mundurkach ze śledziem :) Robi się ciekawie... teraz mnie naszło na kaszę manną z sokiem malinowym. Zaobserwowałam, że moje zachcianki to przede wszystkim moje własne smaki z dzieciństwa, których od lat nie jadłam. Czyżby powrót do korzeni?

Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937414 przez kaikai
Adlenne współczuję mdłości :(
Dopiero zobaczyłam wiadomośc od Ciebie, bo ja zawsze z telefonu piszę, na komputerze nie mam czasu, a na tel nie widać gdy jest nowa wiadomość.
Twoja tabelka jest super :) :)
Tylko może wstawię link na pierwszą stronę, bo jak Ciebie nie ma to trudno szukać.
Ja później uzupełnię moje dane, bo nie wiem czy z telefonu dam radę.

Mi już wszystko przeszło :) czuję się super, nawet się nie męczę i cały czas sprzątam ;)

Apetyt mi dopisuje, pomarańcze,śledzie, słodycze, kanapki z serem żółtym moje ulubione jedzonko :)
A do picia tylko woda gazowana źródlana z sokiem pomarańczowym :)
Pije litrami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937446 przez Ella
Cześć kochane - i "Stare" (hehehe) i Nowe Majówki!
Wizytę u mojej ginki mam 05.11., a 10.11. badania prenatalne :-) Nie mogę się doczekać, choć jednocześnie mam straszne lęki, że coś może być nie tak.. Brrr... Płeć synka poznałam w 13 tygodniu na badaniach prenatalnych - lekarz mówił, że ma 300% pewności, że to chłopak. I miał rację! Leoś dobrze się ustawił, hihi.
Samopoczucie - psychicznie raz euforia i energia, a raz dół. Fizycznie - wciąż mdłości od rana do wieczora, w sumie wieczorem się nasilają, ale daję radę.
Brzuchol mi wywaliło już jakiś czas temu ;-P
Zachciewajki - podobnie jak Ty Vicctory - powrót do dzieciństwa i daaaawnych ukochanych potraw. Mogę zjeść milion kanapek z żółtym serem i pomidorem. Teraz siedzę w pracy i marzę o potrawce z ryżu, kurczaka, groszku (koniecznie musi być) i sosu grzybowego.... Mniam!

Ściskam Was gorrrąco (i delikatnie).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #937450 przez Ella
Ach i jeszcze ogromna prośba dziewczynki - zerknijcie do tabelki i uzupełnijcie swoje dane, bo jestem meeeeeeeeeeega ciekawa Waszych terminów i reszty informacji ;-D
TABLEKA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937539 przez vicctory
Ella szykuje Ci się prezent na Dzień Matki :)

Ja zaczęłam odwiedzać bary mleczne... ziemniaki z marchewką i groszkiem... mmm... w domu nie odważyłabym się czegoś takiego ugotować, pewnie i nie smakowałoby mi, ale w barze... ach...

Któryś raz z kolei słyszę, że dziewczyny pochłaniają kanapki z żółtym serem i pomidorem :) Ja teraz mam fazę na ziemniaki w mundurkach i śledzie z cebulką :) Mniam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937544 przez vicctory
Dziewczyny, nie wiem czy korzystacie, ale bardzo was zapraszam na grupę Majowych mam na facebuku :)
Jeśli któraś z was chciałaby dzielić się swoim doświadczeniem również tam to byłoby nam bardzo miło :) Wystarczy, że napiszecie mi na priv to wyślę wam wszystkie namiary z instrukcją :)

Grupa jest tajna, więc nikt niepożądany się nie dowie o naszym błogostanie :)
Zapraszam was bardzo serdecznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937571 przez Adlenne
Kaikai wstaw linka jak najbardziej zeby byl na samym poczatku. Vicctory jesli chodzi o grupe na Fb to sa osoby z naszego forum czy inne tez? Moze sie po prostu tam przeniesiemy bo dwa fora na raz mi osobiscie bedzie ciezko ogarnac. Ale jestem na fb w podobnej grupie i tam latwiej zagladac niz na forum.

Ja dzis musialam wyjsc wczesniej z pracy bo mnie taki katar dopal ze mi sie leje z nosa jak z kranu i glow chce mi peknac...
Macie jakies domowe sposoby na katar?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #937578 przez kaikai
Ja jestem na fb w kilku grupach i tu piszę na kilku wątkach, ale mojego ukochanego wątku kwietniowego 2013 nigdy nie opuszczę :) mamy też grupę na fb, ale wolimy tu na ZP pisać.

Do grupy Victory już się zapisałam, ale tu też będę zaglądać i pisać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937581 przez Lily729
Witam wszystkie obecne i przyszłe mamusie;)
Widzę, że do maja daleko ale wątek pięknie się rozwija ;D
u mnie właśnie zaczyna się 14 tydzień (moje pierwsze maleństwo) , wczoraj byłam na usg i jak na razie wszystko w najlepszym porządku ;) dzidzia bardzo ruchliwa ;)
Mdłości dokuczały tylko na początku, brzuszek rośnie powolutku ( jeszcze we wszystkie ciuchy na luzie się mieszczę :D), teraz żadnych typowych objawów, ani nie mam na nic specjalnej ochoty.... ale na szczęście apetyt wraca ;D

Dużo zdrówka dla Was i Waszych pociech ;D
ps. do grupy na fb chętnie dołączne ;D


Adlenne ja ostatnie 5 dni męczyłam się z przeziębieniem ;( więc dużo zdrówka , mi pomogła intensywna kuracja czosnkiem, miodem, cytryna , herbatą i jeszcze syrop z cebuli do tego ( po 2 dniach picia syropu z cebuli przeszło - nie wiem czy faktycznie zadziałał czy to zbieg okoliczności ;) no i kilka dni w łóżku na tyle na ile się dało ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937588 przez Adlenne
A nasz watek styczniowek 2012 umarl smiercia naturalna. Coraz mniej osob zagladalo i zostalo nas tylko kilka. Piszemy wlasnie tylko na fb. Ja sie obawiam ze jak tam dolacze to juz tu bede rzadko zagladac. Ale zobaczymy.
Lily dzieki za rady ale akurat syrop z cebuli jest dla mnie niestety nie do przejscia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #937590 przez Lily729
no to mam nadzieję, że herbatka etc pomogą ;)
a no i inhalacje sobie rób ;) podobno na prawdę pomaga ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl