BezpiecznaCiaza112023

LIPCOWKI 2015

9 lata 2 tygodni temu #980717 przez paulinkaaa2202
Już dzisiaj czuję się lepiej :) oby nie wróciło :)

Ostatnio prałam rzeczy z wózka pościągałam co się da i wyprałam bo to używane a moja mama zaraz co ty niepoważna jesteś dopiero maj a ty już pierzesz nie wiem o co jej chodzi chyba lepiej mieć wcześniej zrobione i pokupywane niż na ostatnią chwilę. Chciałam już zacząć prać i prasować ciuszki ale już nie wiem czy nie za wcześnie czy później mogą tak leżeć w szufladzie 2 miesiące....

Dzisiaj miałam taki realny sen że masakra :D śniło mi się że już urodziłam i kompletnie nie miałam popranych żadnych ciuszków byłam już z maleństwem w domu chciałam poprać i nawet proszku nie miałam :D obudziłam się i nie wiedziałam co mam myśleć taki miałam szok. To chyba znak czas zacząć prać :D

Te literki też mi się podobają trochę drogie ale super. Ale tak sobie myślę tej małej kupie a moja pierwsza córka nic takiego nie miała i boję się żeby się nie poczuła urażona i odepchnięta teraz muszę uważać moje dziecko jest bardzo mądre i spostrzegawcze

Agusia śliczny Franio można się w nim zakochać biedny taki owinietą ma główkę tym tlenem i w ogóle

A ja jestem zła we wtorek wieczorem zamówiłam pare rzeczy na allegro i z takiej apteki i jeszcze tego nie ma no bez przesady zazwyczaj na drugi dzień już wysyłali patrzę że wczoraj wysłali kurierem mam nadzieję że dzisiaj przyjdzie bo jak nie to tam zadzwonię, ale oczywiście jak ma dzisiaj przyjść to mnie nie będzie w domu bo jadę z małą do lekarza...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980718 przez Lusek
Dobra lecę na jakieś warsztaty poznaj swoją położną :) zobaczymy co tam będzie. Tylko muszę tramwajem jechać bo u nas cała elita z rządu siedzi :angry: :unsure: buractwo. :dry: NO zobaczymy hehe ;) wezmę gaz ze sobą hihi :)

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980735 przez zancik
Witam się z rana ;) pogoda ładna ale wczoraj nagle jak się zerwał wiatr to myślałam,że to koniec świata będzie masakra i lunęło porządnie akurat byłąm zmierzyć tą działkę i troszkę mnie zmoczyło :laugh: ale jaka piękna tęcza była :) M w sobotę zabiera się za ścinanie chajszczy i wycinanie zbędnych drzewek :)

Agnieszka 1 tak staraliśmy sięo taka działkę ogrodową,żeby było gdzie posiedzieć :) My jak dostaniemy mieszkanie to też w blokach ale ja całe życie mieszkam w bloku to jestem przyzwyczajona.Marzy mi się mały domek z podwórkiem ale jak narazie to mogę tylko pomarzyć :( Tak mam za mało żelaza i wlaśnie gin mi powiedział,że mała wysysa ze mnie.Przed ciąża miałam wyniki ok.Raz mi się zdarzyło,że miałam dużą anemię ale to przez to,że miałam bardzo obfite miesiączki.Po domku śmigam właśnie w takich stanikach są super :)

Paulinkaaa może coś zjadłaś.Dobrze,że juz dzis lepiej :) Mi się znowu zaczęły zaparcia myślałam,że dziś umrę na kibelku :( :( Ja myślę,że zaczne pranie jakoś na początku czerwca.

Agge naktarynki i brzoskwinie to chyba właśnie lipiec sierpień oj tez bym zjadła :)

Ewela moja Tosia od 2 dni tez jakaś spokojniesza już tak nie szaleje jak wczesniej :( Pościel cudna :)

Agusia jaki słodki widok Franio jaka kruszynka Kochana :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980757 przez agge
U mnie dziś ładna pogoda, ale coś się chmurzy :) przyjechałam w odwiedziny do rodziców, bo w weekend bez auta nie da rady:D
Kurde, nie wytrzymam tyle bez brzoskwiń :D
Ewela ładna pościel :) też muszę zamówić w końcu.
Agusia Franio jest taki słodziutki, nie mogę się napatrzeć!:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980802 przez paulinkaaa2202
A do mnie dzisiaj przyszła paczka rzeczy trochę dla mnie trochę dla maluszka :)



Proszki i płyny do prania kupiłam :) więc większość rzeczy już mam, zostanie mi chyba koszula nocna i stanik do karmienia :)

Dzisiaj byłam w swojej przychodni z córką dostałam namiary na położna wszystko refundowane z NFZ umówiłam się z nią na spotkanie odpowie na wszystkie moje pytania dotyczące porodu i później przyjedzie do mnie na wizyty patronażowe :) pamiętam że 5 lat temu przyjechała do mnie położna taka stara miała później jeszcze do mnie zadzwonić i się umówić (bo są przewidziane co najmniej 3 wizyty) i co olała mnie

Mnie ostatnio też ludzie strasznie wkurzali w sklepach w kolejce ja sie przesuwam do przodu a ludzie na mnie jakby mogli to by na mnie weszli no kurde potrzebuję przestrzeni ostatnio byłam taka wkurzona bo płacę nie odeszłam od kasy a ta wjeżdża na mnie wózkiem to ja do niej takim podniesionym głosem " może Pani na mnie nie wjeżdżać ja jeszcze nie skończyłam" to taka przerażona i przepraszam przepraszam masakra jakaś

Tak samo dzisiaj poszłam do krawcowej bo mam zepsuty zamek w torbie do wózka (używana) chciałam wymienić zamek a ta babka do mnie stęka krzywi się a nie wiem czy my to zrobimy niech pani tu podejdzie do szewca on ma taką maszynę to zrobi a jak nie to niech wtedy przyjdzie Pani do nas. No wiecie co łaskę mi robi nie chce zarobić nie to nie. Poszłam do tego szewca a on był zdziwiony że mnie odprawiły i odmówiły kobiecie w ciąży :D Powiedział ja Pani nie mogę odmówić naprawił ten zamek zaszył nawet nie trzeba było wymieniać na nowy zamek i zapłaciłam 10 zł :) uwierzyłam że są na tym świecie jeszcze jacyś życzliwi ludzie :) opowiedział już mi pół swojego życia że jego córka też jest w ciąży ale nikomu nie mówi nie chce się cieszyć bo parę razy poroniła, opowiadał że teściowa jego chodziła 8 lat do lekarza na badania i nie wykryli jej raka i teraz umiera, coś też wspominał o swojej żonie że miała operację na pęcherzyk żółciowy nabawiła się jakieś bakterii i do tej pory nie wróciła do pełnej sprawności masakra :/
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980811 przez Lusek
Hejko wróciłam styrana...
no masakra jednak człowiek przyzwyczaja się do dobrego.Ale nie chodzi o samo jechanie ale ogólnie o wszystko. Tramwajem lepiej bo ludziska się tak nie pchały a autobusem to masakra ;) ale co tam. Weszłam jeszcze do sklepu, a potem szukałam lodów kręconych czy jakiś takich ale nic no i natknęłam się na sklep z kieckami ciążowymi ogólnie odzieżą ciążową. No i kupiłam rajtki do kiecki i sukienkę (tzn zaliczkę zapłaciłam po musi ściągnąć rozmiar S) mierzyłam XS ale na styk więc wolę odrobinkę większą.No i brzusio się zmieści. :cheer: ;) nawet pod koniec maja. Jutro odbieram ją więc wstawię fotkę ;) :P .


No oki co było na tych warsztatach:
Było kilka stoisk na pierwszym to chusty do zawijania niemowlaka i większego dziecka, powiem wam że babeczki mnie przekonały do chust i w ogóle stwierdzam powoli że to całkiem fajna sprawa np. jak trzeba iść na zakupy czy coś . Poczytam o tym mam jakieś ulotki i kontakt kiedy są jakieś spotkania dotyczące wiązania tych chust.
Drugie stoisko było z fajnymi gadżetami (pojemnik do przechowywania mleka, smoczki uspokajające, długopisy ,próbki kremików, olejków, smyczki, notesiki itp. oczywiście wszystko dostaliśmy) , dotyczyło mycia noworodka w takim wiaderku do kąpieli (miały fantoma o wadze noworodka) wszystko pokazywały te panie, potem masaż ale nie kolkowy tylko taki relaksujący pogłębiający więzi pomiędzy mama, tatą a noworodkiem dzieckiem :cheer: . Zapisałam się za losowanie o chustę do wiązania.
Kolejne stanowisko to były fotografowanie itp sesja z dzidziusiem lub ciążowa można wygrać więc się też zapisałam hehe zobaczymy ;) :P może się uda.
Następne to były fantomy kobity a w środku się zdejmowało jakby górę i był dzidziuś poprostu do zobaczenia jak tam się dziecko mieści w brzusiu. Były studentki położnictwa i super opowiadały o wszystkim o porodzie o połogu o pielęgnacji po połogu , o laktatorach no na wszystkie pytania odpowiadały i trochę też uczulały na różne rzeczy(np. że jak w szpitalu pytają czy będą mogli być jak coś przy porodzie studenci to się pytać czy te studentki położne czy tylko studenci gapie, bo zgadzać się tylko na studentki położne bo one pomagają Ci a tamci tylko się gapią , pytać ilu ??? tak ogólnie uczuliły). Kolejne stanowisko to była odchudzanie i dieta w ciązy jak zrzucić jak się ogólnie odżywiać .Następne stoisko to było o badaniu piersi, o profilaktyce o mięśniach kegla itp. w sumie nie tylko dla ciężarnych ale ogólne. :cheer: Jeszcze było jedno ale nie pamiętam bo chyba nie dotyczyło ciąży ;) więc nie zachodziłam. ;) :P :) Ogólnie fajnie było jak ktoś ma czas to polecam takie sprawy. ;) U nas w Gdańsku dość mało tego robią może u was więcej. ;) :)

paulinka2202 to żeś się kobito nasłuchała może nie miał komu się wygadać hehe a wiedział że zrozumiesz, no jako kobitka w ciąży hehe B) ;) :cheer: Zrobiłaś dobry uczynek że go posłychałaś :) Fajnie że już coś przyszło, dla ciebie i maluszka dobrze że fotke wstawiłaś to będę wiedziała jakie te podkłady kupić mamma

zancik to się dobrze wygrzej żebyś się nie przeziębiła jak Cię tak zlało ;) coś ciepłego wypij ;)

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980812 przez Aga87

agnieszka1 napisał: Hejka

Age muszę powiedzieć,że dość drogie te literki jak za jedną 9zł toż to majątek :) ale są śliczne. Ja tylko wiem,że u koleżanki one wisiały rok czasu,poza tym ona miała chyba naklejki z imieniem.

Ewela poczekaj miałam tak z ostatnia po roku istny diabełek :P


Hej dziewcYny:)

Zalezy tez jakie macie dlugie imie dla dziecka, ja tylko 4 literki a poza tym to tu w szwecji cos takiego kosztuje 4 razy drozej dlatego ja kupujac na allegro w PL stwierdzilam ze to super okazja:) ale macie racje ze mozna samemu uszyc raz dwa jak sie tylko chce a ze ja tam zdolnosci takich nie mam to zamowilam :p

Co to poscieli to nie kupuje, tylko ochraniacz i przescieradlo. Mowia zeby takich malych dzieci koldra nie nakrywac zeby sobie na buzke nie naciagnely, zreszta w lecie to mam nadzieje wystarczy kocyk a potem na jesien posciel kupie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980813 przez AgusiaKRK
Lusek: a na jakich to byłaś warsztatach? Brzmi ciekawie! Ja też planuję nosić Frania w chuście, nawet w domu. Nie trzeba dziecka zostawiać w łóżeczku tylko można je mieć przy sobie i jednocześnie np. robić sobie kanapkę, bo dwie ręce wolne ;) A będę chciała nadrobić czas razem!

Paulinka: super wyprawka, przypomniałaś mi właśnie, że jeszcze szczoteczki do włosków nie mam ani nożyczek :)

A co do pościeli jeszcze. Czy nowe kocyki, prześcieradła, ochraniacze należy wyprać, tak jak ubranka? A ręcznik? Jak to jest?

Dziś Franio już bez maseczki z tlenem, tralala :) Ładnie sam oddycha :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980818 przez tysiiiak
Agusia super postępy u Frania :) ogólnie nie ma co przesadzać z tą sterylnoscia ale w przypadku Frania pralabym wszystko bo to wczesniaczek :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980823 przez bezimienna
Kobitki nie ma co przesadzać ale takiemu noworodkowi chociaż przez pierwsze miesiące trzeba prac i prasowac właśnie te nowe( w wiekszosci chińskie)

Wiecie teraz czas tak goni ze ludzie sa jak w amoku zazwyczaj nawet nie wiedza co wyprawiaja np takie taranowanie wózkiem na mnie ddzisiaj baba omal nie weszła tak chciała byc przede mną w kasie normalne chamy!

Ja te wielkie podpachy znalazłam po ostatnim sprzątaniu:) ciekawe jak tego termin przydatności:)
Cala wyprawkę też zaczne szykować za miesiąc:) ech juz czuje ten zapach chyba każdy lubi zapach noworodka:)
Nie lubię przegrzewania jestem za zimnym wychowem a to jeszcze lato będzie więc kołdra i kocyk pojda w odstawke i użyje flanelowej pieluszki do okrycia jedynie te oslonki na okna przeciw komarom warto zakupić
Za Frania trzymam kciuki dzielny maluszek!

Kurde pyli jakies zolte paskudztwo i wciaz smarkam:/

Aaa wizytę mam 20go :) ciekawe czy tym razem maluch się pokaze i powiedzi plec:) i jak jest ułożony:)

Ide po chemiczne truskawki ze smietana a na brzoskwinie tez czekam z utęsknieniem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980851 przez agge
Moja mama się zaoferowała, że kupi proszek i sama wypierze mi te ciuszki, które t trzyma dla mnie, czyli całą wielka torbę :d chociaż tyle będę miała z głowy. Niedługo tez wybiorę się z nią na zakupy, pokusie resztę brakujących rzeczy. Dziś kupiłam 2 czapeczki i dresowe spodenki na 62:d
Ile kupujecie butelek i o jakiej pojemności?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980856 przez AgusiaKRK

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Podziękowania: jurada

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980859 przez tysiiiak
Zaczął się maj I ja smarkam: ( tylko teraz nie wiem czy to alergia się zaczyna czy podlapalam od Kubulka :( jak zacznie latać babie lato to będę zdychaC że swedzacymi i lzawiacymi oczami ;( po porodzie taka alergia mnie naszła: /

Agge ja kupiłam jedna butelkę 150ml ;) jak się okaże ze nie będę karmić piersią to dokupi się druga i starczy na początek ;)

Cudny Franio blondasek :*
Ciekawe czy Kacperek będzie bardzo do Kubunia podobny ;>

Bezimienna wnioskuje ze masz już pociechę ile ma latek? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980879 przez paulinkaaa2202
A ja wczoraj wybrałam jedna partie ciuszek już tak sie doczekać nie mogłam wyprasuje i poukładam w komodzie. Ja mojej Judycie prałam i prasowałam ciuszki do 6 miesiąca. Ja mam jedna butelka z Aventa ale jej nie kupowałam tylko dostałam w gratisie przyda sie na potem bo zamierzam karmić piersią. Judytę karmiłam 9 miesięcy to ta chce tez tyle samo albo chociaż z pół roku. Kurczę dziewczyny chciałam kupić herbatkę z kopru włoskiego dla niemowląt od 1 tyg i nigdzie nie moge znaleźć jest tylko od 6 miesiąca albo jakieś herbatki dla mam na laktację. Nie wiem wycofali czy co....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #980885 przez tysiiiak
Witam się zakatarzona ;( pogoda troche do bani :/ nic mi sie nie chce :/ ale za to zamówiłam wkońcu pościel :) Zrobiłam tak jak chciałam na początku cyli sam ochraniacz i nowe prześcieradełko. Ochraniacz ten :) nr 137
allegro.pl/ochraniacz-do-lozeczka-z-troc...hit-i5164916885.html
I do tego jako kołderkę zamówiłam kocyk :) wakacje nad morzem/granat :)
allegro.pl/cienki-kocyk-maluszka-minky-7...zka-i4997821436.html
i beżowe prześcieradełko :)

Pokój chłopakom malujemy a beż na dużych ścianach a na mniejsze granat taki nie za ciemny :) więc będzie pasowało :P wczoraj pół godziny stałam w praktikerze przy kolorach farb bo nie byłam pewna w jaki kolor pójść czy ten granat czy taki turkus był śliczny ale klasycznie to klasycznie :P I tak nie bedzie tak jak bym chciala bo to nie nasze mieszkanie, podłogi są z czasów komuny i nie bedziemy tyle kasy pakować ale chociaż coś ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl