BezpiecznaCiaza112023

Marcóweczki 2016

8 lata 3 miesiąc temu #1022061 przez Martynka__89
Lena na po przedniej wizycie USG mojej małej pokazało że jej nóżki są o prawie 2 tyg. mniejsze niż powinny, a wczoraj już wszystko w porzadku. USG często przeklamuje dane ;) . Clue ale niestety i tak nie dałam rady mojego synka urodzić:( a dlaczego będziesz miała CC ? Lena na pewno będzie wszystko w porządku !!



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022062 przez natkka
Dziewczyny super, że wszystko dobrze :)
Lena nic się nie martw tą główką, na pewno wszystko będzie dobrze :) ma czas żeby się to jeszcze wyrównało :)
Martyna to już niewiele ponad miesiąc i będziesz mieć swoje maleństwo. Też już bym chciała :)
W Pyskowicach używają pieluch tetrowych? to ja też powinnam spakować pampersy do walizki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022066 przez Martynka__89
Na Trójce 5 lat temu używali pampersow, ale kazali przynieść ze sobą 3 szt. pieluch tetrowych ale to do wycierania buzi itp. :)



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022072 przez moniab26
Dziewczyny spokojnie, przecież te wymiary na USG są orientacyjne, zależą i od ułożenia dziecka i od dokładności lekarza - wystarczy że zaznaczy pół milimetra bliżej albo dalej i już wymiary się różnią. Tak samo jest z wagą - mój Oskar urodził się 600gramów cięższy niż dwa dni wcześniej wyszło na usg. Maluszki rozwijają się prawidłowo i to jest jedna najprawdziwsza prawda, której wszystkie mamy się trzymać :)

Napadało mi w nocy śniegu :angry: i wcale nie cieszę się z tego, podobała mi się taka zima jak była do końca roku -sucho i ciepło

U nas w szpitalu nie wymagają dla maluszków niczego, każda mama sama decyduje czy używa swoich pieluszek, kremów itd. czy szpitalnych, tak samo z ubrankami - jeśli mama chce to ubierają maluszka po kąpieli w ubranka a jeśli nie ma to owijają w pieluszki tetrowe i leży taki kokonik :) . Jedyna zasada na oddziale jest taka, że dopóki maluch jest w szpitalu to położna go rano kąpie i przygotowuje do obchodu a później już każda mama sama sobie pilnuje pieluszek, karmienia itd., chociaż jak leżałam ostatnio trafiła mi się taka dziewczyna na sali, że ten maluch mógł być mokry po pachy a ona go nie ruszyła, dopiero mąż przyjeżdżał i się dzieckiem zajmował, dziwne trochę to dla mnie było ale ten chłopak godny podziwu jak on się opiekował maluszkiem, mój S bał się wziąć Oskara na ręce bo " on przecież taki malutki " a ten przebierał, smarował dupkę, owijał w te pieluszki a ona nic tylko siedziała.


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022097 przez PaulinaJ
Siema:)

U nas do szpitala tylko pampersy, chusteczki i krem do pupala :) ubrania mają swoje. Ja po CC w sumie dwa dni leżę pod kroplówkami i cewnikiem więc one się dzieckiem zajmują;-) na noc też zabierają więc można odsapnąć sobie :) na 3 dobę się wstaje i wtedy już trzeba samemu :) Ale mamy super położne całe szczęście, do tego mam ciotkę , która jest oddziałową na noworodkach więc można powiedzieć, że ja to mam wogóle luksus :P

W Holandii "zima"... -4 i deszcz. Podobno takie u nich są zimy...zero śniegu i lodowisko. Szymon przed wczoraj wypadł z drogi autem...10 cm przed kanałem się zatrzymał.

Co do USG to tak to jest :) to tylko wszystko orientacyjne wymiary. Tak więc nie ma się co martwić :) a główki chyba w większości przypadków wychodzą większe :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022106 przez Gosia 2712
Hejka :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Clue swietne wiesci :) ciesze sie, ze u was wszystko ok :)

Martyna rowniez swietne wiesi :) mala jest juz duza :) i cos mi sie wydaje ze w tym samym czasie zostaniemy mamusiami :)

Lena skoro lekarz mowi, ze jest ok to najwazniejsze :)

Ja sie ostatnio wystraszylam, bo moj maly z brzuszka wychodzi o1,5 tyg za maly, miesci sie w normach, ale na dolnej granicy :S W poniedzialek mamy III prenatalne to zobacze co dr powie na to, tylko mam nadzieje, ze bedzie ladnie przybierac na wadze i zadna hipotrofia sie nie przyplacze :S

W moim szpitalu nie trzeba nic miec oprocz kosmetykow do dziecka (przynajmniej tak bylo w 2014)

Paulina bardzo dlugo u Ciebie w szpitalu po cc kaza lezec, ja cesarke mialam o 9 rano to lezalam caly dzien i noc, a zaraz na drugi dzien rano kazali mi wstac...

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022110 przez moniab26
U nas po CC wstaje się po 24h i w tym czasie maluszkiem zajmują się położne ale jak tylko mama poprosi to przywiozą dziecko na salę, do domu wyszłam po tygodniu ale jak rodziłam Igorka w Warszawie - tez cc - wstawałam po 18 godzinach a na trzecią dobę wyszłam do domu tak więc różnie to jest w różnych szpitalach.


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022111 przez PaulinaJ
U nas na 4 dzien się wychodzi jak wszystko jest ok. Co szpital to inaczej...w Szczecinku koleżanka rodziła to jeszcze w ten sam dzien po CC się wstaje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022163 przez clue
Martynka, cesarkę będę mieć ze względu na poprzednią cesarkę, też rodziłam młodą cały dzień i się nie udało... a ważyła 3600 :)
dodatkowo pobolewa mnie blizna, czasem okropnie szczypie, bo łożysko jakoś przylega do tej blizny, no a to ponoć wskazanie do cc.
nie upieram się :) byle wszystko zakończyło się szczęśliwie...

Natkka - 2 lata temu dla dziecka trzeba było mieć jedynie chusteczki nawilżane - dzieciom zakładałyśmy pieluszki tetrowe zamiast pampersów, masakra to była, żeby ogarnąc co kiedy gdzie przełożyć :D, nigdy tego nie zapomne:D ciekawe czy się już zmieniło :)

w pyskowicach cesarkę miałam o 24 a o 17 kazali pierwszy raz wstać. a na drugi dzień już normalnie wstawać i zajmować się dzieckiem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022178 przez malutkamilka
Postaralam się uzupełnić tabelkę jeśli się pomyliłam to przepraszam i mnie poprawcie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022179 przez Marta1985
Hej. Melduję się.

U nas wszystko ok rośniemy sobie. Mnie jedynie zaparcia męczą ale to u mnie norma więc jakoś dam radę.

Gosia masz prawo mieć obawy i pisz nam zawsze jak coś cię trapi od tego tu jesteśmy ale tym razem będzie happy and - innej opcji nie przewiduje. Strasznie często o tobie myślę.

U nas w zasadzie do dziecka nic nie trzeba ale rzeczy do dupkowe wezmę bo głupio latać do położnych i brać.

Bartus urodzil się w 38 tc i miał 3 kg i 52 cm Wojtuś raczej tez będzie mały. Mi się marzy rodzić w marcu obstawian 31 bo ja mam 28 marca urodziny i akurat bedzue pare dni jak mi krazek zdejmie - planuje 29 zdjąć. A Bartuś urodził się też 3 dni po urodzinach męża.

Poza tym zaczęłam intensywne przygotowania wyprawkowe ☺

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022194 przez natB
widzę, że marta U Was pisze to i ja skrobne ;)

Gosia przede wszystkim chyba, jak każda z nas żyje Twoja ciąża :) Piotruś to dzielny chłopczyk, jak się urodzi da Ci tyle miłości ile dałyby Twoje Aniołki kochane, albo i więcej ;) także głowa do góry, ciesz się każą chwila z brzuszkiem :) bo będziesz za nim tęsknić heh :)

Ciekawe rzeczy piszecie o tej Cc, bo możliwe, że też mnie to czeka eh :(

Na pewno zostane mama marcowa i oby nie lutowa!!
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Liczę, że każda z Was zostanie szczęśliwa marcowa mamusia :) będzie dobrze! Na pewno :) powodzenia dziewczyny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #1022203 przez Martynka__89
Clue zapomniałam albo nie doczytałam że miałaś CC :blush: Na trójce miałam tak że o 16:05 wyciągnęli z brzucha Mateuszka i na drugi dzień po CC o 16 kazali wstać (na szczęście był mąż) jak wstałam tak chlusnelo ze mnie masakra, tak samo droga pod prysznic :\ Dzieckiem mało się zajmowalam bo zabierali je. Nie pamietam już dokładnie ale po kilku dobach Mati już był ze mna cały czas. 7 dni spędziłam w szpitalu bo mój syn miał zoltaczke, ale lubił "solarium" :) natBHej :) mam nadzieję że wszystko będzie u Was dobrze, czasami USG się myli. Mati dziś wrócił po 3 tygodniach do przedszkola. Przed wczoraj dowiedziałam się że T. jest zastępcą ordynatora, nie miałam pojęcia. Clue a długo byłaś w szpitalu po porodzie ? Mnie blizna po CC wcale nie boli, ake T. ostrzegał że może dac znać. Mnie znowu bolą blizny po Laparoskopii ale nie ma co się dziwić.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022223 przez natkka
clue - ja się boję, że będę miała problem z zakładaniem normalnej pieluchy a co dopiero pieluchy tetrowej :] więc swoje pieluchy pakuje :D
Paulina - a co z twoimi zakupami z aliexpres? doszły i jaka jakość?
Marta fajnie, że się odezwałaś, dobrze że wszystko u was ok :)
nat tak jak pisałam na testach, trzymamy kciuki za ciebie i Hele. Będzie dobrze, musicie w to wierzyć :)
Mi właśnie dzisiaj stuknęło 10 kg na plusie :] liczyłam, że ta dycha to mi stuknie zaraz przed porodem, ale niestety jednak już teraz :)
Wczoraj zamówiłam dużo rzeczy z allegro :) więc już mamy coraz mniej rzeczy do kupienia. Najgorzej idzie mi z wyborem pościeli, nic mi się nie podoba :( i nie potrafię znaleźć takiego zestawu, który by mi pasował :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1022236 przez MatkaWariatka86
u Mnie też "dyszka" do przodu :P ;) ;) :P ;)
Z Ninką jak byłam w ciązy to USG pokazywało że jest mniejsza o 2 a nawet o 3 tyg . W 30 tyg gin przepisał mi Clexane gdyż stwierdził że mała pobiera za mało substancji odżywczych. Mała urodziła się w 38tyg z wagą 2610 i 50cm długa. Z kolei Wincent wstrzela się idealnie w pomiary:):) i mam wrażenie że będzie większy bo już teraz nie mam w brzuchu. ;) ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl