BezpiecznaCiaza112023

Majóweczki 2016

8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #1026401 przez kacha
Puchatka - ja też wstaję kilka razy w nocy do łazienki. W dzień jest różnie - są godziny, że jest jako tako ale jak mnie najdzie to chodzę co pięć minut. Ostatnio w Kościele przez godzinę Mszy wychodziłam pięć razy.

Owieczka- nic mi lekarz nie mówił o przesunięciu porodu. Zresztą nie pamiętam czy w tym tu suwaczku mam datę z OM czy z USG, bo z USG Józeczek jest tydzień młodszy. Na ostatnim USG już był w rozmiarze do terminu z OM, ale wiem, że to niemiarodajne - Dulka też była duża i urodziła się po terminie. Termin z USG mam na 14.05 i tak się nastawiam, choć oczywiście bardzo chciałabym wcześniej. Najcudowniej byłoby wcelować w długi weekend majowy, bo nie będzie wówczas problemu z opieką dla Dulki. No cóż - w ostatnim okresie ciąży nie zamierzam się oszczędzać, może nie przenoszę tym razem.

Wczoraj podjęliśmy pierwszą próbę zostawienia Dulki wieczorem. Przyjechała mama M a my pojechaliśmy do Ikei. Próba zakończyła się częściowym fiaskiem - dziecię usnęło przy babci, ale obudziło się po godzinie z pytaniem - gdzie mama?. Jak wróciliśmy nie płakała ale brykała po łóżku. Nic to, będziemy próbować dalej, choć wiele mnie to kosztuje....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026406 przez miśka23
Ja właśnie zmieniłam sobie termin na naszej liście bo wcześniej miałam z OM a teraz mam z USG, tak samo z zrobiłam z moim suwaczkiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026409 przez martyska
Ja tez w ostatnim miesiącu



Mam zamiar funkcjonowac normalnie


I fajnie byłoby urodzic w majówkę


Bo maz ma 1 maja urodziny


Sory za taki odstep ale pisze


Na tel i wszystko sie pieprzy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026412 przez miśka23
Ale jak przejrzyście twój tekst wygląda :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #1026457 przez Patikierc
Jaka burza była u nas w Krakowie w nocy :blink: myślałam że kratki wentylacyjne mi powyrywa w domu ze ścian :blink:

A teraz świeci słoneczko i pięknie ładnie.. Skończyłam książkę dlatego się nie odzywałam ale pochłonęła mnie bez reszty :blush:

Martyska- super przejrzysty teks! A ja nie wiem czy był chciała urodzić w majówkę,boję się że nie będzie anastezjologa albo lekarza czy cuś chore pomysły wiem ale tak mam :blush: bo służba zdrowia w weekendy jest ble..

Powiedzcie mi kochane jak to jest.. Mam konto na bellybestfrend.pl tam oblicza owulacje,i jest kalendarz ciąży który prowadzę mało mi wnosi do mojego życia ale spoko :D i ja mam termin na 18.maja i pisze że to będzie 40tydzień ciąży, a 26.kwietnia że to 37.tydzień ciąży że ciąża donoszona gratulacje.. Czyli porodu mam się spodziewać bo to różnie bywa miedzie 26.kwietnia a 18.maja? Dziwnie to liczą,można zwariować..


Puchatka- witaj! :kiss: rozgość się :D

Ja narazie wstaje raz w nocy,ale mam gorszy problem kurcze co jakiś czas mała mi tak naciska na pęcherz,że muszę iść posiedzieć na kibelku mimo że śuśki nie lecą :D i przechodzi... :huh:

Która która ma wizyte 8.lutego? Ja mam 9.lutego i już siedzę jak na szpilkach :D

A miałam sytuacje dziwną jak odchodziłam z pracy,mam taką klientkę która już kilku innym osobą wbrew USG powiedziała że nie chłopczyk a dziewczynka i na odwrót,no i jak odchodziłam a była ostatni raz na modelowaniu powiedziała mi z smutkiem na twarzy "p.Patrycjo ja nie chce nic mówić ale niech pani się wstrzyma z tymi różowymi ubrankami bo u pani to będzie syn :D pani wygląda kwitnąco" :D Hahaha dobra jest babeczka :D Więc to moje dziecię to będzie masakryczny ancymon :D bo + wasze przeczucie :D haha.. chłopczyca :D Byle by nie odmieniec jakiś :huh: (przeleciało szybko przez głowę)

Cisza tu gdzieś cię są? Wstawać :P




10 cykl starań! Udało się!
Szczęśliwi!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026508 przez owieczka1804
Hej dziewczynki. :) mam pytanko odnośnie juz porodu. Chodzi mi mianowicie o to czy jak pogoda bedzie w maju super extra to czy np dziewczynke mozna ubrac na wyjacie ze szpitala w sukieneczke? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026515 przez majka1987gnoWlkp
Owieczka... Maleństwo szybko traci cieplote ciała... A sukienka... 1 słabo wygodna do fotelika, 2 raczej nie tak miła i utrzymująca ciepło jak pajac czy dresik ;-)
Ale zrobisz jak uważasz. Na tyle mam ile widziałam wychodzących z maluszkami ze szpitala byłabyś pierwszą z dzieckiem w sukience ;-)
Pati ciąża donoszona jest od 37 tc więc może tak być ze urodzisz wcześniej i dziecko wtedy jest donoszone... Jak przed 37 tc to wcześniak.. Po 40 tc też jest ok. Jak mówią 2 w te i 2 w te... Taka granica błędu ;-)
Aaa i nie ma co się sugerować terminami z usg. Dzieci rozwijają się różnie... Na późniejszych etapach ciąży a usg podaje wiek z pomiarów... Na bank jest przeklamane.. No i w szpitalu w papierach i tak wpisza że dziecko urodziło się w tc... Który wynika z om...

[/url [/url]



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026516 przez owieczka1804
Majka wlasnie chodzilo mi o opinie. Dziekuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026518 przez Puchatka
Kacha- Dobrze wiedzieć że nie tylko ja tak mam :)

Patikierc- Ja też mam wizytę 9. Lutego, będziemy się razem niecierpliwić do tego czasu ;) Co do porodu- mówią że można się spodziewać 2 tygodnie w obie strony od terminu ostatniej miesiączki. Mnie i z tego i z usg wypada na ten sam dzień (pomijam już że wiemy dokładnie którego dnia poczęliśmy Małą i też się zgadza ;) ). Mimo tego się nie nastawiam. W poprzedniej ciąży spakowana torba czekała na wszelki wypadek gotowa od siódmego miesiąca, tym razem zrobię tak samo. Wolę mieć spokojną głowę a gdyby coś się zaczęło dziać nie biegać w popłochu i nie zastanawiać się czy czegoś nie zapomniałam. Podejrzewam że Mąż też nie na tym będzie się wtedy skupiał ;)

Owieczka- Ja bym nie ryzykowała że przewieje 3-dniowe Maleństwo, ale sama najlepiej będziesz wiedziała a w razie wątpliwości z pewnością pomogą Ci doświadczone położne. Mam dla Amelki na wyjście ze szpitala odłożony komplecik spodenki+ body z dł. rękawem + czapeczka (zestaw był tak uroczy że nie mogłam się powstrzymać i kupiłam :D). Pawełek urodził się w Czerwcu, mimo tego pogoda nie była najlepsza- wychodził ze szpitala w śpioszkach i kaftaniku, na główce miał czapeczkę.


Zaczęłam regularnie ćwiczyć, Mąż znalazł mi zestaw odpowiedni dla kobiet w ostatnim trymestrze więc szlifuję formę do porodu (najgorsze to się rozleniwić). I powiem Wam że czuję się po tych ćwiczeniach zupełnie inaczej, tego mi chyba brakowało :) Najlepsze jest to że Pawełek (starszy braciszek Amelki) uparł się że będzie ćwiczył razem ze mną :) Ciekawe kiedy mu przejdzie, póki co entuzjastycznie kule się ze mną po kocu rozłożonym na podłodze i wykonuje prawie wszystkie ćwiczenia :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026558 przez Patikierc
B) herbatka z miodem i cytrynką gdyż mnie kasła i mam katarek! Dzień dobry!

Puchatka- ćwiczenia? Zapodaj jakiś zestawik ćwiczeń? Albo na jakiej stronie wygrzebał je fajne :evil: To razem mamy wizyte :woohoo:

Owieczka- sama sukieneczka chyba nie.. ale body z długim rękawkiem,rajtuzy,spódniczka i ciepły sweterek wraz z piękną czapeczką będzie może i git B) Ja nawet nie wiem jak ubiorę nie zastanawiałam się nad tym..

Majka-dzięki za odpowiedź to muszę być gotowa a te dni :silly: bo planowałam że może na majówkę wybiorę się z rodzicami do domku na mazurach ale.. chyba odpuszczę :D

Jak po weekendzie?




10 cykl starań! Udało się!
Szczęśliwi!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026566 przez Puchatka
Proszę bardzo, poniżej link do ćwiczeń na wszystkie trymestry i na okres połogu:

www.sfd.pl/%5Bart%5D_%C4%86wiczenia_w_ci...5%82ogu-t451674.html

Szarfę sobie darowałam bo nie mam ale zamiast tego robię te same ruchy z małym obciążeniem. :)


Z wczoraj na dziś pobiłam absolutny rekord nocnych wizyt w toalecie... 8 razy? Jestem nieprzytomna :/
Weekend minął nam super, pogoda dopisała więc skorzystaliśmy z okazji i nasz starszy rozpracował jazdę na rowerku (z bocznymi kółeczkami).
Oczywiście już się nie może doczekać kiedy znowu pójdzie pojeździć :D

Miłego dnia wszystkim!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026584 przez drzyzgunia
Hej po weekendowo :D
Weekend minął przyjemnie i szybko niestety :D Szafa już stoi nawet już została w 100% wykorzystana :D Dzisiaj sprzątanko :)

Owieczka co do ubioru do szpitala w sukieneczkę no to ja bym Ci odradzała tak jak Majka mówi maluszkowi będzie po prostu nie wygodnie no i przede wszystkim utrata ciepła przez malucha jest bardzo duża. Polecała bym ci jakiegoś pajacyka też nie wiadomo jak będzie z pogoda w maju. Ja na pewno jakiegoś pajacyka kupie do tego bodziak na krótki rękaw skarpetki pod pajacykiem no i czapeczka obowiązkowo. Oczywiście będzie jeszcze opatulony cienkim kocykiem w foteliku. Chociaż Bartka rodziłam w lutym i szczerze też się zastaawiałam nad ubiorem dla malucha czy jakaś cieplejszą bluze wziąść ale to zobacze jaka będzie pogoda i najwyżej M mi dowiezie :)

Puchatka ja w nocy różnie jeżeli chodzi o wstawania ale najczęściej póki co wstaje raz czasami wcale. Ale zdarza mi się iśc siusiu i nie spać przez 2-3h bo ciężko mi zasnać.

Co do porodu to Majka ma rację od 37 tyg już jest ciąża donoszona. Mi młodego przez tydzień wywoływali, ale ze względu na ciśnienie próbowali najpierw naturalnie a że nie było postępu to zdecydowali się na CC. Przy młodym się nie nastawiałam na konkretny poród doszłam do wniosku, że jakoś musi wyjść na świat. A teraz nastawiam się na CC dlatego, że znowu jest problem z ciśnieniem no i najczęściej jest tak, że jeżeli pierwsza była CC to druga też w wielu przypadkach kończy się CC.

Martyśka ja nie lubie pisać z tel bo mi połowę tekst zjada i mnie szlak tarfia :D
Pati szczerze ja też czekam jeszcze z zakupem indywidulanych rzeczy pod płeć...Ubranek mam więcej dla dziewczynki :) ale i chłopak z gołą dupką chodzić nie bedzie :D hehehe do mojego męża nie dociera, że dziewucha będzie bo on się obsługiwac nie będzie umiał :D to szwagierka mu powiedziała, ze robi sie to samo tylko przy dziewczynce przy przebieraniu siusiaka się nie podnosi :D

Matkooo znowu się rozpisałam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026656 przez drzyzgunia
Hallo Majówki jesteście tu jeszczeeeeeee ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026658 przez miśka23
Ja jestem :)

Na temat ubioru maluszka po szpitalu to u mnie to pewnie będzie jakiś pajacyk, no chyba że będzie bardzo ciepło to body i spodenki. Jakoś nie podobają mi się takie maluszki w sukienkach. Wydaje mi się że jest im nie wygodnie, zresztą mamie pewnie też bo to wszystko będzie szło do góry, ale to tylko moje zdanie.

Ja dziś leniuchuję, najbliższą wizytę będę mieć 9 :)

Puchatka ćwiczenia :woohoo: ? podziwiam że Ci się chce ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 miesiąc temu #1026659 przez Emilia92
ja juz po wizycie, wszystko dobrze, mala wazy 563g, wstawiam zdjecie:) nast termin wizyty 24 luty
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl