BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipiec 2016

7 lata 11 miesiąc temu #1035320 przez Cornick

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035323 przez Lustigpaula
Młody kopami odpowiada :P . Wózka na sklepie już nie było,zamawiamy przez internet, wybraliśmy camarelo siron,szaro biały:).
Cornick, pierwsze chorobowe miał mi wypłacić ZUS w marcu, na początku kwietnia dostalam pisamo,że wszczeli postępowanie i odpowiedź dadza do 25.05 (czy wypłaca chorobowe), czyli od marca jestem bez kasy...w tym czasie pracodawca dostał dwa pisma,w których musiala odpowiedzieć na różne pytania(umowa,dowody pracy,listy obecnosci,kto mnie zastepuje itp), ode mnie nic nie chcieli, tzn nic nie wyslali.. także czekam na ich decyzje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035326 przez Sevilla
U mnie na stronie szpitala jest napisane co trzeba zabrać do porodu i do szpitala dla siebie i maluszka. Warto więc zerknąć na stronie szpitala, gdzie rodzicie czy przypadkiem nie ma informacji zamieszczonej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035331 przez madzialenka
U mnie zus wszczal postepowanie w marcu choc placic powinien od lutego...w kwietniu wydal decyzje o odmowie wyplaty chorobowego,ba nawet o podwazeniu umowy i uznaniu jej za fikcyjna..ale u mnie to bylo oczywiste,zatrudnilam sie w okresie ciazy,a niestety sil brakuje na odwolywanie bylo i wyrok sie uprawomocnil wczoraj bodajrze.. Dlatego zatrudnilam sie w pupie..cornick jezeli mialas zmiane pracodowcy to problemu nie powinno byc choc w wiekszosci przypadkow moga wszczac postepowanie wyjasniajace.i u mnie bylo tak jak u lustig ze pracodawca dostal 4strony z pytaniami na ktore musial odpowiedziec i dostarczyc wszystkie listy plac,obecnosci,wplaty przelewow itp itd. Mi wyslali dwie str z pytaniami na ktore musialam odpowiedziec..no nam sie nie udalo,trudno..ale nerwy swoje zjadlam,to fakt.

Sevila u mnie lipnie na syronie szpitala i nic nie ma..ja sie zastanawiam czy tam rodzic..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu - 7 lata 11 miesiąc temu #1035333 przez Justyna89
Ja listę rzeczy,którą tu zamieściłam własnie ze strony mojego szpitala wzięłam :)
Z ZUS-em zawsze są jakieś przejścia, mnie też to pewnie czeka :/
31 tydzień skończony :) no to zaczynamy 32 tydzień :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035337 przez Anna1991
Ja mialam postepowanie wyjasniajace w 1ej ciazy... Obecnie przeszlam z macierzyńskiego na l4. Panie z zusu pofatygowały sie do pań księgowych z pytaniem czy mnie widziały? Dostalam ja i szef pismo gdzie musialam opisać co wykonywalam w pracy. Oraz szef musial wyznaczyc pracownika ktory napisze w liście czy mnie widzial i czym sie zajmowalam.
Cornik tak szlafrok jest by tylek zakryć.. Choc koszula wystarczy uwazam. Ja po korytarzu nie latałam... Ledwo do łazienki dochodzilam. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035338 przez madzialenka
No to tak jak Anna ja po scianie chodzilam do lazienki pod prysznic czy siusiu wiec nawet w listopadzie szlafroku nie mialam;) smigalam w koszuli bo tak to w wyrku siedzialam z malym;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035353 przez madzialenka
Hej mamusie,jak po weekendzie??
Ja z przerazeniem sprawdzam pogody dlugoterminowe,w tym tygodniu u nas ani kropli deszczu..temp oscyluja na 28 stopni...jest godz 9 a u mnie w cieniu juz 22.. Czyli beddzie chyba wyzsza niz przewiduja..malo tego,wiekszosc czerwca tak upalna z niewielkimi opadami zapowiadaja a lipiec u nas zupelnie i goracy... Z jednej striny dobrze bo bodziakow mam wiecej na krotki rekaw dla malej;)) ale z drugiej ile my sie umeczymy w takie upaly.. Mnie zawialo przy remoncie,kicham,katar mega ze smaku nie czujei kaszel nad ranem..wizyte dopiero mam na 2czerwca bo teraz w czwartek jest swieto i lekarz nie przyjmuje..od kilku dni budze sie po 4nad ranem mecze sie bo zasnac nie moge i po 6zasypiam jeszcze na godz... I nie wazne czy poloze sie o 1 w nocy czy po 22.. :/ poza tym glupie mysli,czy aby do terminu dotrwam w dwupaku..P sie zalozyl ze urodze w czerwcu..
A Wy jak sie czujecie kochane? Malenstwa tez tak daja Wasze czadu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035355 przez Sevilla
U mnie po weekendzie lekko męcząco, ale i tak jestem zadowolona. Była moja mama i ciocia w ramach zaległych urodzin Maksa :) Młody uradowany, ja uradowana. Skończyłam kompletować wyprawkę, jeszcze mama mi nazwoziła ubranek, które kupiła młodej i tylko zostaje mi je poprać i poprasować, a na to zapału brak :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035356 przez magmus88
Hej :)

Madzia... nie strasz, że nie dotrzymasz heheh. Chociaż w Twoim wypadku, koniec czerwca nie byłby wcale taki wczesny :) ja tak liczę na sierpień... sam początek. I w sumie wszystkim tak mówię, bo by mi nie dali żyć pod koniec lipca eh hehe.

My na weekend byliśmy na wsi, była komunia córki naszych znajomych. Powiem Wam, dawno nie byłam na komunii... ale teraz to normalnie robi się z tego nie małe wesele :D ponad 50 ludzi! Myślałam, ze z przejedzenia mi szwy pękną :D

Ogólnie weekend udany.... tylko mały mi takiego stracha napędził.... Miałam wrażenie, ze prawie przez dwa dni go nie czuje.... czasami tylko coś takiego pojedynczego... ale sama już nie wiedziałam, czy to on czy jelita.... Ja wiem, że czym ciąża późniejsza to ruchy stają się słabsze, mniej odczuwalne.. ale jakoś dla mnie to było takie za bardzo niemożłiwe, zeby taks tało się z dnia na dzień.
Ale tylko przekroczyliśmy próg domu to jak zaczął wywijać!.... Ale ogólnie jestem jeszcze obrażona na niego, ze matce takie numery wywija....

Moja najlepsza metoda na małego jest taka - dać kompa na brzuch - od razu chce mi go zrzucić hehehe

Poza tym u nas też gorąc... po pracy męża mamy jechać na ogródek rodziców - bo oni wyjechali nad morze. Też im pogoda sprzyja :)

Co do wizyt - to ja mam 31 maja razem z USG a 2 czerwca pójdę do tego mojego prywatnego bo dawno nie byłam - teraz nie będę przez Boże Ciało a tydzień wcześniej byłam na tych warsztatach Mamo to ja a jeszcze tydzień wcześniej miałam wizytę z NFZ... także się trochę to przeciągneło w czasie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035365 przez Lustigpaula
Oh nie lubie upałów ,jutro,cały dzien na uczelni to już wyczuwam tą saune :angry: ...
Weekend minął tak szybko,że nawet nie wiem,zreszta dni mijają mi jak szalone.
Wózek i łóżeczko zamówione teraz tylko pozostało czekać. Już troche rzeczy mamy kupionych także nie jest tak źle, najgorzej wyglądam z ubrankami, będę miała golasa w pampersie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035369 przez claudii09853
Hej dzisiaj miałam wizytę malutka waży 2150g :) wszystko ok zdrowo rosnie:) tylko że mam mało wód plodowych wizytę mam za 2 tygodnie jeśli się nic nie zmieni lub wód zmaleje to daje mnie do szpitala na patologie ciąży :/i tam zdecydują czy poród szybciej będzie czy będą mnie nawadniac cxyli wszczykiwac będą wody do brzucha czy coś takiego:/ a i czeka mnie cesarka bo jest pośladkowo :) więc już druga :) malutka żołądek miala wypełniony więc najważniejsze że je:) zobaczymy dwa tygodnie zleci obyyyy 6 czerwca mam wizytę i się dowiem co dalej jestem dobrej mysli:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035374 przez Sevilla
Ja dopóki coś robię i jestem zajęta to nie odczuwam aż tak, że jestem w ciąży. Jednak jak tylko chwilkę dłużej posiedzę to mnie wszystko boli i ciągnie i wraca do mnie myśl, że tam w środku jest mały lokator. No i nie wiem jak wy, ale u mnie pojawia się głupie odczucie jakby młoda drapała mnie po szyjce. Okropne uczucie, zwłaszcza, że jest stosunkowo bolesne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035375 przez Ewaaa1988
A mnie dzisiaj kolka w lewym boku łapała... Dosc mocno kłuło. :huh: tylko nie wiem od czego, bo ani nic nie dzwigalam ani nie chodzilam szybko i caly dzien bylam w domu :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035377 przez magmus88
Kurcze claudii... duże te Twoje dziecie. Ciekawa jestem jak moja kluska hehhe. A będę podobnie na USG jak Ty :)

A już pewne, ze cesarka? Ja czytałam, ze dzidziuś do 38 tyg może się obrócić....

Sevi - powiem Ci, ze mam podobnie.... ja nawet jak usiąde to nie odczuwam jakoś specjalnie że jestem w ciąży... naprawdę nie mogę narzekać (póki co) na tą ciąże :) każdemu tak życzę przechodzić ją jak ja....

Kupiłam dziś kocyk (taki cieńszy, polarkowy) i ręczniczek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl