BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipiec 2016

8 lata 5 miesiąc temu #1020648 przez Lustigpaula
super,że wszystko dobrze po Waszych wizytach. Nasze maluchy rosną i to najważniejsze ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020670 przez magmus88
Hej dziewczyny :)

Podczytuję Was od dłuższego czasu.... i w sumie dopiero teraz odważyłam się pisać na wątku mamusiowym :) Wczoraj miałam ostatnią wizytę - wszystko jest ok, maluch się rozwija.

Powiem Wam, że miałam trochę opory przed pisaniem tutaj.... ponieważ odczuwam na tym wątku pewien smutek.... Nie mówię tu nawet o mamusiach Aniołków - bo to oczywiste i zrozumiałe - bardzo mi przykro z tego powodu. Tylko o te mamusie u których jest wszystko ok! A tylko przyciągają czarne myśli do siebie....

Mam jednak nadzieję, że ten wątek się ładnie rozkręci, nie będzie tu żadnych smutasów tylko same dobre wieści, i mimo naszej burzy hormonów - tylko dobry humor :) Tego Wam jak i sobie życzę :) heheh

No i co więcej mogę napisać o sobie.... to moja pierwsza ciąża... długo wyczekiwana. We wrześniu miałam laparoskopowe badanie drożności jajowodów i skaryfikację no i się udało. Dopiero po tym zabiegu przywróciła się u mnie owulacja i jest! :) Maluszek rośnie :)

Jeszcze mam jedno pytanie.... jesteście zapisane już na badania prenatalne?? Będziecie w ogóle wykkonywać? Jeżeli tak to tylko USG czy może w komplecie z testem podwójnym??

Pozdrawiam Was przedświątecznie!
Zmykam do pieczenia ciast :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020675 przez Lazysundayldz
Ja dziś idę naa USG prenatalne :) już nie mogę się doczekać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020752 przez Lazysundayldz
Jak nastroje przed świętami? Ja właśnie wrociłam z USG, wychodzi że fasolka ma 12tygodni i 5 dni :) rozwija się wręcz książkowo, niesamowite przeżycie takie USG, jestem zachwycona :) Pani doktor powiedziała, że wie że jest dość wcześnie ale na 70% mamy chłopaka ;) piękny prezent na święta :) pozdrawiam forumowiczki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020756 przez Ewaaa1988
I ja sie witam po dzisiejszej wizycie :) Nasz Skarbus ma 3,05cm, raczki sa, nożka na nożke założona :lol: serduszko na glosniku tez bylo slychac 176 u/min takze w koncu moge go nazwac malym czlowieczkiem ;) Doktorek sprobowal przelaczyc na 4D ale jeszcze dokladnie nie bylo widac wiec poczekamy do nastepnej wizyty.
Magmus i Lazysundayldz witam was :kiss: Dobrze ze jestescie bo powoli sie nam dziewczynki wykruszaly a nikt nowy nie dochodzil :( Ale to fakt... Troszke wiecej optymizmu by nam sie przydalo, tylko co zrobic jak na kazdym kroku slyszy sie o mamach aniolkow :(

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020757 przez Sevilla
Witam nową mamusię, a w którym tygodniu jesteś??? Oj ciesz się tą pierwsza ciąża, to taki magicznh czas. Jak sobie przypomnę jak mogłam w większym stopniu celebrować ciążę. Przy drugiej tego nie ma, 2,5 roczny szkrab wypełnia w 100% czas. Jednak jest inny plus, ten szkrab całuje brzuszek i mówi, że jest tam jego dzidzia.

Ja również wybieram się na badania prenatalne, 13 stycznia :) Oczywiście z testem podwójnym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020760 przez Lustigpaula
życzę Wam kobiety cudownych,przyjemnych świąt, tym bardziej,że są wyjątkowe bo mieszkaja w nas nasze małe szkraby.:) samych pyszności na stole i nam wszystkim dużo zdrowia! całusy ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020773 przez magmus88
Ewa - super zdjecie malucha :) Ja wczoraj nic nie dostałam :( tylko widziałam na monitorze...

kolejną wizytę mam 11 stycznia... i w tych okolicach będę musiała się też umówić na prenatalne....

Wesołych Świąt!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020814 przez Ewaaa1988
A mozecie napisac jakie te badania prenatalne robicie? Tylko taką podstawe czyli usg genetyczne zeby wykluczyc jakies choroby czy prenatalne juz takie bardziej rozszerzone ktore musza osoby powyzej 35roku zrobic? Bo mi lekarz na razie nic o tym nie mowil i nie wiem czy mu wspomniec 13 stycznia i co najwazniejsze nie wiem co mu powiedziec bo jestem ciemna w tych badaniach dlatego chcialabym wiedziec jakie wy te prenatalne bedziecie robily.

Wesolych Swiat dziewczyny! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020816 przez Lazysundayldz
Ja zrobiłam tylko podstawowe USG genetyczne bo lekarz nie powiedział mi za bardzo co i jak... mam 27 lat więc nie jestem w jakiejś grupie ryzyka i stwierdziłam że wystarczy mi tylko to ;) niestety nie miałam skierowania od lekarza i 250 zł taka przyjemność ale było warto :) już nie mogę się doczekać USG polowkowego w 20 tygodniu :D
Wesołych rodzinnych świąt dziewczyny :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020881 przez magmus88
Ewa - kobiety powyzej 35 r. ż też robią najpierw zwykłe USG prenatalne - tzn takie dokładniejsze, gdzie sprawdza się min. czy jest gość nosowa, żuchwa itp.... do tego można zrobić test podwójny (z krwi).... Są to badania prenatalne nieinwazyjne. Dopiero jeżeli wychodzi coś nie tak (tfu, tfu, nikomu oczywiście nie życzę) robi się badania prenatalne - inwazyjne. Czyli min pobiera się płyny płodowe do badania....

Skierowanie na badania prenatalne (pierwsze) mają kobiety po 35 r. ż lub kobiety młodsze, które np. wcześniej już poroniły.... W innych przypadkach niestety musimy płacić.... U mnie średnio samo USG kosztuje 250 a test podwójny 150. Cała przyjemność 400zł..... Ale chyba wybiorę się na obydwa badania.... Muszę się teraz po weekendzie zapisać tak na połowę stycznia. Będę miała wtedy skończony 12 tydzień...

A Wy kiedy byłyście dziewczyny? Miałyście tylko USG czy ten test z krwi też robiłyście???

No i jak tam po Świętach??

Zoi, co tam u Ciebie? Jak się czujesz??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1020892 przez zoi
magmus miło, że pytasz. Czuję się źle ;) Dlatego się nie odzywam. Byłam w pon na usg i jest małe, serce bije, wszystko ok. Siedzę w LBL U teściów do Nowego Roku i staram się robić jak najmniej. Jeszcze choroba dopadła i kaszel męczy. Ogólnie komputer nie zachęca :P
Buziaki! :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1020904 przez magmus88
Oj Zoi... to nie dobrze :( ale ogólnie jakieś dolegliwości ciążowe Cię męczą czy ta choroba???

U mnie odpukać wszystko ok.... jak nie miałam wcześniej apetytu tak teraz się najadłam na święta, że masakra :D

A pozostałe dziewczyny? Jak tam po świętach?? Brzuchy pękają od przejedzenia??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1020917 przez Sevilla
Od przejedzenia nie, ale od przepracowania już tak. Ja pół kolacji wigilijnej oddałam, I dzień mdłości i ledwo co byłam włożyć do buzi, II dzień świąt na całe szczęście bez mdłości, ale przepracowałam się bo I i II dzień świąt goście w domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1020963 przez Lustigpaula
u mnie juz przed świętami pojawila się jedna dolegliwość, mianowicie zaparcia :( macie jakies sposoby?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl