BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 1 miesiąc temu #1056874 przez honka_18
Megi
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056875 przez Inezka
Megi,
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Mavi, ja wyszłam po 2tyg.ale na króciutko bo zimno bylo i tez wcześniej werandowalam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056893 przez Justyna_1709
Teraz jest szkoła, żeby absolutnie nie odciagac siusiaka. Tylko dokładnie myć. Odciąganie na siłę może doprowadzić do powstania zrostow, a to już będzie duży problem.

A z tymi położonymi jest tak, że niestety nie każda ma "aktualną" wiedzę... ta, która do mnie przyszła potrafiła gadać tylko o zaletach szczepień milion w jednej... A argument, że dzięki takim szczepieniom oszczędza się dzieciom bólu, bo jest mniej ukłuć, to dla mnie jak wybieranie najbezpieczniejszego samochodu sugerując się jedynie jego kolorem...
Więc moim zdaniem zawsze warto zaczerpnąć jeszcze czyjejś opinii

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056895 przez mavi31
Ja Bartusiowi delikatnie obciagalam i mylam ale nic na siłę
Uważam że ta biała mastke trzeba myć a często oba wychodzi z pod przyklejonej skórki
U nas nadal ciężko odkleic się od piersi
Noc ok tylko dwa karmienia

A jak u was

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1056902 przez Joanna90
U nas w dzień dramat trzeci dzień mały przy cycu śpi a jak go tylko odłoże to 3 minuty i płacz... Już nie mam siły, nie wiem co mam z nim robić...
A w nocy póki co ok, odpukać mały zasypia ok 24, potem śpi do ok 4 i ok 8...
Co do siusiaka mi kazali przy wypisie przy kąpieli odciągnąć skórkę delikatnie tyle ile się da-w naszym wypadku w ogóle się nie da- i umyć :) ogólnie nic na siłę...

Wciąż czekamy na położna, mogłaby już przyjsc bo mamy z mężem mnóstwo pytań a jej nie ma i nie ma ehh
Olcia jak tam?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056907 przez Megi
Witam,
U nas noc ciężko bo dwie kupy były, więc pobudki średnio,co 2 godziny...
Za to byłam na szybkich paznokciach ;) 40min i kolor zrobiony

Dzięki Kobitki za wszelkie porady z siusiakiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056908 przez dodi
Witam dziewczyny
Szymon bardzo absorbujacy Joanna tak jak u ciebie śpi przy cycu jak przestaję karmić pośpi 10min i pobudka znów cyc i znów zasypia parę minut i po spaniu mam nadzieję że to się zmieni nic nie mogę zrobić ...W nocy śpi trochę lepiej budzi się co 1-2h napije się śpi dalej
Olcia trzymam kciuki ...A może już po? Czekamy na wieści
Joanna dziwnie z tą położoną ja wyszłam.z szpitala poniedziałek a położna w środę przyszła teraz znów będzie na 2wizycie
Ale u nas dziś leje taka szara pochmurna pogoda
My byliśmy w sobotę na pierwszym spacerze mały całą drogę spał
Trzymajcie się

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056909 przez olcia1989a
Ja niestety jeszcze nie jestem po.Wlasnie wyszlam ze szpitala.Wczoraj byly pojedyncze skurcze sluzu z krwia od nocy do popoludnia i teraz troche z nocy.A dzisiaj wszystko minelo :( Z usg mala wazy 4kg.Duzo wod i lozysko w dobrej formie.Jesli nic sie nie ruszy to w piatek na oddzial.Miala ktoras z Was zalozony balonik i ruszyl porod?ja juz sie martwie ze mi nic nie pomoze :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1056911 przez Joanna90
Dziewczyny ale powiedzcie mi jak długo mniej więcej wygląda takie częste karmienie na żądanie, te pory karmienia same się potem regulują?

A czy Wasze dzieci zasypiają same w łóżeczkach? Bo ja bardzo bym chciała żeby maluch zasypiał w swoim łóżeczku a nie w naszym łóżku ale Hubert ma inną wizję świata i woli zasypiać w naszym lożku z cycusiem przy buzi i dopiero jak mocno zaśnie to go przenosimy do łóżeczka w nocy... Bo inaczej 3 minuty i płacze. Obawiam się że potem zostanie w naszym łóżku i trudno będzie go oduczyć albo ze go przygniote, ja mam twardy sen i ogólnie mam wyrzuty sumienia że nic nie jest tak jakbym chciała...
A trzecie pytanie czy jak maluch śpi w nocy 5 godzin to budzić go na karmienie czy czekać aż się sam obudzi? Bo miałam tak już dwa razy i budzilam go bo długa przerwa była a dwa że miałam już pelne bolące piersi, ale sama nie wiem jak powinnam postąpić...

Olcia współczuję czekania, ale może rozkręci się przed piątkiem. A wiadomo co było przyczyną tego krwawienia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056912 przez Agutka
Hej u nas to samo mała śpi po 15 min do tego jesteśmy w fazie skoku więc tylko na rękach by była nocki też gorsze pobudki co 2 godz i marudzenie ledwo żyję teraz śpi więc piszę a zaraz prasowanie muszę ogarnąć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056913 przez olcia1989a
Lekarz mowil ze oznaka porodu,ale kiedy sie rozkreci...pocieszam sie tym ze do piatku jeszcze pare dni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056917 przez honka_18
Olcia ja tak miałam z Arturem, we wtorek w południe wyszłam ze szpitala bo niby jeszcze nie czas a wieczorem pojechałam na porodówkę ;)

Joanna ja nie budzę :P skoro śpi to znaczy ze nie jest głodny ( mój siostrzeniec przesypiał całe noce na 1.5 miesiąca po urodzeniu )
Kubuś tez ciągle by cycal ale jak już zaczyna mleko bokiem wypuszczać to daje jemu smoczek. Co do zasypianie czasami sam w łóżeczku zaśnie a czasami go bujam na rękach ok pół godziny. W nocy zasypia tylko przy cucy i od ok 3 śpi juz z nami bo łóżeczko go w plecy gryzie .

U nas była ładna pogoda wiec poszliśmy na spacer , przeszłam 9 km i teraz mnie podbrzusze boli :whistle: no i Kubuś jest teraz spokojniejszy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056925 przez Mena
joanna ja nie budzilam Marcela i Korneli też nie budzę, jak mnie piersi zaczynaj boleć to odciagne laktatorem tak tylko żeby poczuć ulge. U mnie sama w łóżeczku nie zasypia, przy cycu albo u P. na rękach. Co do nauczenia sie to nie jest to reguła, zależy od dziecka, Marcel tez usypial u nas na łóżku długo a później bez problemu zaczął zasypia w swoim
honka Kornela spi juz u nas zazwyczaj od okolo 1 :lol:
olcia trzymam kciuki żeby samo sie zaczęło. Ja mialam balonik ale mi nie pomógł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1056927 przez Justyna_1709
Ja też nie budzę. Jeżeli by źle przybieral to myślę, że bym pilnowala tego karmienia co 3 godziny. A tak sam doskonale wie kiedy mnie obudzić ;) Miki śpi ze mną, dla mojej wygody, ale mam zamiar zacząć go odkładać, bo potem się go nie pozbede z łóżka, a 4 osoby w nim to już tłok ;P

U nas jeszcze jest w miarę grzecznie. Byle miał sucho i pełno w brzuszku. Potrafi też sam zasnąć. zazwyczaj wystarczy szumis. Ale pewnie niedługo to się zmieni ;) musZę tylko baaaardzo uważać na starszaka, bo ma różne dziwne pomysły ;)

Olcia,jak już masz takie objawy, to poród zacznie się lada moment. Jak masz takie skurcze, to staraj się stymulować brodawki. U mnie to zadziałało. A co do balonika, to na każdego działa inaczej. Ja nigdy nie miałam zakładanego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1056941 przez Joanna90
Dzięki dziewczyny :) A jeszcze jedno pytanie mam czy wyparzacie laktator i butelki po każdym użyciu czy tylko myjecie? Jak coś to powinno sie wyparzac po użyciu czy przed? Pytam bo we środę mam kontrolę u gina i muszę odciągnąć pokarm dla maluszka i nie wiem jeszcze jak to ogarnąć organizacyjnie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl