BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 2 tygodni temu #1057462 przez Joanna90
Megi słodziaki :-)
Mnie też dopada jakiś kryzys, mały nieźle daje popalić, jeszcze dziś mąż ma ostatni dzień wolnego, a od jutra już czuję że nawet nie zjem nic przy małym bo ciągle tylko albo cyc, łóżeczko i wszelkie łóżka go w plecy gryzą i nie mam kompletnie czasu na nic, chciałabym spać jak mały śpi ale nie ma na to szans...
A powiedzcie karmicie na dwie czy jedna pierś na jedno karmienie? Bo ja do tej pory jedną piers na jedno i na zmianę co karmienie, ale wczoraj zrobiłam eksperyment i po nakarmieniu dałam drugiego cyca, popił sporo ale za pół godz chciał znowu i jak mu dałam tego na którym skończy, bo niby tak się to miało robić, to sie darł jak oszalały, bo obie piersi były miękkie i mu słabo leciało i musiałby się bardziej namęczyć a tak to mu tryska na początku...
A drugie pytanie to jak karmicie na leżąco i dziecko zasypia albo przysypia to dajecie go pionowo do odbicia? Bo ja go zostawiam na boku i nie wiem, czy powinno mu się odbić wtedy też czy jak, może przez to potem jest niespokojny...

Dziewczyny ja kiedyś chciałam trójkę dzieci, teraz uważam że dwójka to maks ale następne za kilka lat, nie wcześniej :-D jestem wykończona i mam poczucie że jestem zła matka bo mam dość własnego dziecka... Też mam nieraz kryzys i chętnie dałabym butle z mm, ale co jeśli na butli będzie to samo? Macierzyństwo jest mega trudne Ehh...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057465 przez Joanna90
W ogóle w szpitalu wszystkie położne mówiły że po piersi dziecka nie daje się do odbicia, tylko po butelce trzeba i głupia matka nie odbijała dziecka przez całe 2 tyg, dopiero niedawno mąż przeczytał w poradnikach i od mojej poloznej dowiedziałam się że musi również po piersi, tylko właśnie nie wiem jak z tym jak zasypia przy karmieniu na leżąco, bo położna mówiła że jak śpi to go dać na bok, ale w sumie to nie wiem sama jak to rozwiązać bo potem niby spi ale się kręci i wygina i ten sen taki niespokojny ma, każdy mówi inaczej a człowiek jest zielony i nie wie co robić :-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057473 przez mavi31
Joanna u mnie psychicznie jest bardz podobnie mam chwilami dość i bym uciekła tylko ja jeszcze w domu mam starszaka jak mały usnie to starszy go budzi ja się złoszcze i tak w koło
Co do jedzenia postanowiłam karmić ile będą mieć sił ale dla mojego zdrowia psychicznego i chwili dla cyckow żeby zrobiły mleko mój młodu je butelkę dwa razy na dobę czasem trzy i nie uważam że dzieje mu się krzywda dwa on jest strasznym lakomczuchem więc poprostu jest głodny
Jak przysypia przy piersi i zaśnie mocno to zostawiam go na boku jeśli szybko się budzi to wtedy go biorę a tak jest najczęściej więc odbija po jakiś 10 minutach bo tyle śpi sam
Potem muszę go ponosić albo powozic w wózku żeby usnal

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057475 przez mavi31
Oczywiście gdybym z im lezala to by spał:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057477 przez Joanna90
Megi u mnie jest podobnie. U nas jeszcze smok działa bo często już nie je tylko ciumka mi sutka wtedy dale mu smoka, ale jest z tym taki problem, że jak zasypia to mu wypada z buzi i sie rozbudza i tak w kółko, jak widzę że zaczyna tego smoka strasznie mocno ciągnąć to znowu daje go na cycka i tak w kółko... Też się zastanawiam nad mm czy mu nie dać tylko boje się że wtedy nie pobudzę laktacji odpowiednio do jego potrzeb, bo w sumie na wadze ładnie przybiera czyli teoretycznie sie najada, sama już nie wiem co robić... Teraz śpi już 2,5 godziny co chwile się wierci ale śpi w łóżeczku, jestem w szoku :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057486 przez Mulian
Joanna psychicznie mam tak jak Ty. Ja moją jak zaśnie przy cycu to nie biorę max do góry tylko trochę pochylo żeby główką była wyżej, powinno się odbić jeśli coś się nazbierało.
Dziś byłam znów u pediatry, tylek się słabo goi. Co do wszelkich innych rzeczy czyli zoltaczka, napięcie mięśniowe....lekarka powiedziała, że nic takiego nie ma u mojego bobasa, że jest fajna, ruchliwa i zdrowa. I weź człowieku bądź mądrym, którego lekarza słuchać??? Moja mała dość często je, ale przybiera bardzo ladnie, juz waży 4410.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057489 przez Megi
Joanna ja zawsze odbijam.W nocy też,niezależnie czy śpi czy nie.Dziecko się wierci bo ma gazu w brzuszku.Przynajmnie u mnie tak jest!
Pewnie jadł z jednego cyca i dlatego masz mniej mleka w drugim-przystawiaj go raz do jednego,a raz do drugiego-mój jak jest głodny to oba pije, a jak nie to wypluwa drugiego i juz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu - 7 lata 2 tygodni temu #1057490 przez Joanna90
Megi właśnie lewy więcej produkuje, ale już się powoli wyrównuje... A mały jadł z obu na zmianę tylko zwykłe robiłam tak ze dawałam raz do jednego, na następne karmienie do drugiego... I wtedy cyce nadazały z produkcja i wiedziałam do którego przestawiać, a wczoraj zrobiłam tak, że dałam do prawego- ciągnął intensywnie 15 minut, odbicie, potem do lewego i ciągnął 10 minut ( po tyle zwykle ciągnie z każdego, potem jak ścisne to mleko leci ale on już tylko mymla sutka czyli go odstawiam, ewentualnie daje smoka) i potem po jakiejś godzinie się wierci i kręcił i dałam go znowu do tego, z którego jadł ostatnio czyli do lewego i coś mu się nie podobało, oba cyce były miękkie, ale jak scisnelam to mleko leciało, to nie wiem jak to jest z tymi cycami... I w końcu nie wiem do którego powinnam go wtedy przystawiać...

Megi a jak dajesz dwa cyce to następne karmienie zaczynasz od którego? I jak poznać ze cyc jest oprozniony? Bo niby jest miękki ale jak go ścianę to leci z niego mleko...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057494 przez Megi
Joanna zawsze zaczynam odwrotnie. Jeśli pije prawego to zawsze z lewego wtedy mniej, więc kolejne karmienie zaczynam od lewego :)
Ja pamiętam- nawet jakbym się pomyliła to oba mam gotowe, bo od początku przystawiałam do obu, żeby pobudzać laktację ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu - 7 lata 2 tygodni temu #1057506 przez honka_18
Joanna z tym odbijaniem moim zdaniem to zależy od dziecka. Artura nosiłam zawsze aż mu się odbiło bo mi ulewał. Kubusia trzymam w pionie tylko jak po jedzonko idę go kąpać i po kąpieli bo wtedy dużo je, a tak to kładę go tylko na boczku z tym ze Kubuś śpi spokojnie ( jak Artura nie ma w pobliżu :whistle: )
Z karmieniem tak jak Megi pisze zawsze zaczynam od piersi na której skończy.
A mleko jest produkowane na bieżąco wiec zawsze będzie z cycow leciało ;) ja mam 'flaczki" juz od ponad tyg i mleka aż za dużo :whistle:
Mulian pięknie Natalka przybiera :cheer:

Megi słodziaki i jak do siebie podobni :woohoo: moi to każdy inny

Masuska co u Was ? Dawno się nie odzywałaś

Za mną tragiczna noc :angry: pełnia źle wpływa na chłopców. Kubuś o 23 zrobił kupę, o 1 i o 6 jadł wiec super rewelacja ale za to Adam i Artur całą noc to mnie przychodzili, biedni spać nie mogli :( za to Artur juz 2 godzinę śpi, ciekawe jak Adam w przedszkolu sobie radzi po takiej nocce :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057508 przez Agutka
Hej ja właśnie czekam na wizytę kontrolna więc piszę bo mam chwilę. Ogólnie łącze się w bólu moja śpi albo na rękach tylko ołożę i kweczy . Nadal na piersi jest mam wrażenie że mleka jest coraz więcej średnio je co 1.5 godz przez 10 min za nami okropny skok rozwojowy teraz odpukac chwilą spokoju . Przybiera chyba ładnie bo już 1.200 kg dziś się razem wazylysmy wychodzi ze 4700 waży i strasznie urosla w górę jak 3 mc dziecko wygląda. Mój starszak chory więc jeszcze z gorączką walczymy mam nadzieję że młoda nie złapie. Dziewczyny pamiętajcie p najgorszej burzy wychodzi słońce. W matk ach siła .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu - 7 lata 2 tygodni temu #1057516 przez Joanna90
Dzięki dziewczyny, a po jakim czasie przystawiacie do drugiej piersi? Bo chce żeby maluszek dotarł do mleka drugiej fazy z nie sama wodę z dwóch piersi spił i nie wiem jak poznać ze pora dać drugiego cyca a nie nadal tego pierwszego... W szpitalu różnie mówili, jedne polożne zeby karmić z dwóch, inni żeby z jednej na każde karmienie i w sumie to człowiek skolowany jest :-) a moja położna powiedziała że ładnie przybiera na wadze i mam robić jak robię, a jak będzie słabo przybrał to będziemy korygować i w sumie tyle się dowiedziałam... Wiem że przynudzam ciągle o jednym ale już nie wiem kogo mam spytać o radę :-( I czy to normalne że mały jak nie śpi to po pół godziny od zakończenia jedzenia znów chce jeść...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057520 przez Mena
joanna ja karmie z jednego na kazde karmienie. I jak spi to nie podnoszę do odbicia tylko kładę na boczku, zresztą jak spi to i tak by jej się nie odbiło :blink:

My dzisiaj po szczepieniu. Kornela waży 6 kg i ma 62cm :woohoo: w miesiąc przybrała 1200g :woohoo: więc jest co nosić :lol: . Mam nadzieję ze zadnej gorączki ani nic po szczepionce nie będzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057523 przez Mulian
Mena Kornelcia super przybiera!
Ja w sumie też nie wiem kiedy przystawic do drugiego cyca. Mleko mam nawet jak mała 30 min ciągnie z jednego więc wolę karmić jednym cycem na jedno karmienie żeby właśnie za dużo wodnistego samego nie miala.
Byłam dziś u innego lekarza i wg niej mała żadnej zoltaczki ani napięcia mięśniowego nie ma. Czy ja to już pisałam??... Sama nie wiem już co komu mówię. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 tygodni temu #1057525 przez honka_18
Joanna Kuba je 1 cyca ok 30/40 min a 2 ok 10/15 min ale Kubuś je co 3/4h . W między czasie jak kweka to dostaje smoczek :P

Mena to masz kawał słodyczy do dzwigania :cheer:

Kubuś ma 54 cm a ile waży dowiem się za tydzień na kontroli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl