BezpiecznaCiaza112023

Mamusie GRUDNIOWE !!!!!!!

13 lata 8 miesiąc temu #28785 przez kivi
no tak...ale jestem w Norwegii...tu wszystko wygląda inaczej...
Będę w Polsce w połowie września, już chyba będzie za późno na to badanie ? chyba jest jakiś termin określony, w którym powinno się to wykonać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28794 przez agania123
Witam wszystkie grudniowe mamusie:)
Zajrzałam do Was, bo choć termin mam na 6 stycznia, to jakieś mam dziwne przeczucie,że urodzę w grudniu. Mogą wpłynąć na to geny, bo moja mama urodziła naszą trójkę w 37 tyg i siostra swoją córcię też na początku 37 tyg. Jeśli ze mną będzie tak samo, to urodzę tak po 7 grudnia ( oby nie wcześniej).
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy i będę tu do Was zaglądać co jakiś czas:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28803 przez _aga86_
Kivi w UK tez tak jest: jak wyniki moczu i krwi sa wporzadku nie ma badania z glukoza. Ja nie mialam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28850 przez sunaja21
moja kuzynka jest w UK i tez jej testu glukozy nie robili jak mocz i krew byla ok!także każdy kraj to obyczaj ...


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29356 przez kivi
Hej...miałam jedna dziś badanie tolerancji glukozy bo wczorajsza krew wyszła z cukrem...ale nie byłam na czczo, dziś wynik przed podaniem glukozy ok, po też w normie, jeszcze dla pewności wyślą wyniki do szpitalnego laboratorium do sprawdzenia i jutro będzie wynik...

Pozatym u mnie ok...teraz po tej glukozie jestem mega senna i skołowana lekko ale ponoć tak może być...

Kość łonowa boli jak bolała a nawet bardziej, wczoraj nie mogłam zejść po schodach...

Jutro fizjoterapeuta :-)

Maluszek bryka w brzuszku aż miło...świetne uczucie :-)))))))))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29918 przez madcat1981
Hej mamuśki:)

Nie pisałam już długo, ale też i nie bardzo było o czym, za to chętnie podczytywałam:-)

Jutro idę na test tolerancji glukozy. Nie wiem dlaczego mam wypić 50-gramowy roztwór, a nie 75-gramowy. "Zwykłe" wyniki glukozy we krwi mam zawsze przy dolnej granicy normy, może to dlatego? Zapomniałam zapytać się doktorka, ale może jutro w laboratorium ktoś mnie oświeci. No i z dwojga złego większa nadzieja, że ten słabszy roztwór będzie bardziej "wypijalny" :S .

Dzisiejszy news dnia - po wielu próbach i podejściach nasze dziecko zdecydowało, że chyba w końcu ujawni płeć. Najwyższa pora, bardzo chciałabym już poszaleć w sklepach ale tez jakoś rozłożyć wydatki w czasie ;) . A wydatki będą typowe dla małej kobietki :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Mój mąż ma kwaśną minę, bo był dziwnie pewien, że to będzie chłopak. Ja zresztą też bardzo dałam się zasugerować jego "pewności" i nawet o dziecku mówiliśmy juz jako "o nim"... a tu hehehe trzeba się przestawić :) Najbardziej zachwycony jest dziadek, bo ma już wnuczka, więc życzył sobie kobietkę dla równowagi.Mnie już wszystko jedno, najważniejsze, że wszystkie wyniki, pomiary i wskaźniki jak do tej pory bardzo OK. Mała Zośka waży 665 gr, wydaje mi się to strasznie dużo :ohmy: ale muszę sprawdzić sobie w tabelkach i poradnikach. Jak powiedział lekarz, będzie miała długie nogi i małe stopy z wysokim podbiciem. Biedactwo, to we mnie;) Już widzę te dłuuuugie i żmudne wycieczki w poszukiwaniu wygodnych butów przy tych naszych stópkach... :kiss:

pozdrowionka serdeczne:-) Kasia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29947 przez Asiersa
madcat1981 gratuluję córeczki :) mój mężulek też stawiał od początku na chłopaka i udało mu się :P Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że będzie chłopczyk :lol: Ja również cały czas powtarzałam, żeby się nie nastawiał na chłopaka bo jak się okaże, że będzie dziewczynka to będzie zawiedziony :dry: Ale odpowiadał mi, że jemu jest wszystko jedno co- byle zdrowe, tylko że on takie przeczucie ma i tyle :P No to będzie miał chłopaka :laugh:
Ja dzisiaj miałam test na tolerancję glukozy we krwi :( ojjj nie miłe badanie. Nie dość że ten "ulepek" do wypicia nie jest zbyt dobry (ps: mój lekarz doradził mi, abym do roztworu, który przygotuje pielęgniarka wcisnęła sobie cytrynę-tak zrobiłam :)aaa i dolać troszkę wody mineralnej zimnej- o niebo lepsze) to w dodatku pielęgniarki kuły mnie 4 razy :( wszystko przez to, że nie mam widocznych żył i ciężko jest im cokolwiek na tych moich rękach wyczuć :( Wyniki już mam i chyba wyszły dobre :) Kolejna wizyta 6 września więc zobaczę co powie mój lekarz :)
Pozdrawiam Was dziewczyny i życzę dużo zdrówka Wam i maluszkom :blink:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29952 przez sunaja21
madcat - glukoze przeważnie zaczynaja od 50 i badaja po godz. dopiero jak wynik wyjdzie nieciekawy to idziesz jeszcze raz na 75 i badaja po 2 godz.!co do wagi to nie ma sie co sugerować tym co pisza w książkach - jak bylam w szpitalu w 23 tyg to Maluda ważyla juz 658 gram i wydawało mi sie to mega dużo tymbardziej ze w 20tyg wazyla 386 gram! pod koniec wrzesnia ide na 3D/4D to zobaczymy ile bedzie miała :)

kolejna parka nam doszła :)

a imiona wybrane??????

kivi- jak tam u Ciebie samopoczucie?? u mnie jakoś niespecjalnie wszystko mnie boli... teraz po lewej stronie mam silne bole ze masakra gdyby nie nospa to nie wiem ... a biodra tak rwia ze cala nocka z głowy ... ale Kruszynka kopie kopie kopie... to najważniejsze

sciskam was:)


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29963 przez kivi
cześć!!!

Ja odrazu miałam podane 75ml, i badanie po 2 godzinach...poczytałam książkę bo nie pozwoliły mi się ruszyć z przychodni :-)

Ja czuję się bez zmian kochana!!! Kość boli, od 2 dni nie ruszam się zbytnio aktywnie, więc jest lepiej ale z kolei zgaga bardzo mnie męczy!
Mały bryka aż miło :-) to wspaniałe uczucie, choć dziś obudził mnie pierwszy raz okopując żeberko :-) no to się zacznie.........

ważę już 77kg szok......waga wyjściowa 63 :-( za dużo oj za dużo....no ale co zrobię
jestem niemalże NIEAKTYWNA
Może wyjazd na urlop do Polski coś zmieni :-))))))))))))) a może nie będę się i tak i tak ruszać bo będzie bolało :-(

Ściskam cieplusio

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #29975 przez Asiersa
co do wagi to nie ma sie co sugerować tym co pisza w książkach - jak bylam w szpitalu w 23 tyg to Maluda ważyla juz 658 gram i wydawało mi sie to mega dużo tymbardziej ze w 20tyg wazyla 386 gram!

Ja Usg 3d/4d miałam w 20 tyg ciąży i mały ważył wtedy 320 gram :) a na usg w prawie 26 tyg ciąży mały waży już 882 gramy :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29976 przez Asiersa
no i nie wyszło mi "cytowanie" :blush:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29987 przez kama
Witajcie.
Ja też jutro idę na badanie glukozy :P Jakoś nie zaglądałam tu długo bo byłam załamana usg, teraz jakoś doszłam do siebie, :silly: ale i tak myślę, że lekarz się myli wychodzi dziewczynka a ja myślę, że to chłopiec. No cóż okaże się za nie całe 3 miesiące :side: Chociaż co będzie to i tak będzie i tak będzie kochane bo Nasze. Myślę, że urodzę troszkę wcześniej bo bóle krocza mam nie możliwe, czekam już z taką niecierpliwością. Jednak najbardziej to moja córeczka nie może się doczekać. Trzymajcie się cieplutko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #30058 przez madcat1981
Asiersa, sunaja21 dzięki za pocieszenie :-) Dla jakiegoś wyobrażenia sobie ile to może być zważyłam maskotki na wadze kuchennej:p Niewiele to dało, więc giętką miarką odmierzyłam 22 cm i zwinęłam w kółeczko by mieć wyobrażenie obwodu główki... No i dopiero wtedy się przeraziłam:D Nie mam pojęcia jak to dziecko się mieści w środku? Za każdym razem gdy się porusza powinno mnie chyba rozrywać od środka;) Ale jednak jakoś to się wszystko dzieje i na szczęście dobrze się dzieje:)

Mnie też bolą okolice krocza, zupełnie jakbym przesadziła z robieniem szpagatów;) To może być oznaką wcześniejszego porodu? Kurcze, szkoda, że nie zapytałam wczoraj o to lekarza. On mi to tłumaczy więzadłami, ale więzadła bolały mnie przedtem inaczej. Czasami ten ból ma charakter wręcz delikatnego parcia i jakoś mnie jego tłumaczenie nie przekonało. Zapytam dokładniej przy najbliższej okazji...

A na test glukozy dziś nie dotarłam. Niestety, odezwała się nieujarzmiona ochota na słodycze wieczorem - wysiłek całego dnia zaprzepaszczony;) Dziś post i jutro rano "kuju-kuju" ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #30198 przez Asiersa
Dziewczyny orientujecie się czy już można wklejać zdjęcia??




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #30213 przez wiola
Witaj,Asiersa ,szkoda ale dalej nie da się umieśćić zdjęc,pozdrawiam. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl