BezpiecznaCiaza112023

STARANIA O CIAZE

11 lata 1 miesiąc temu #592282 przez emka
Mirella Ten czerwony płyn to chyba to co piszesz :P No z tą kuchnią węglową to wymiatasz :) Pamiętam taką u babci :) Fajnie się na tym ciastka piekło z byle czego :) :lol: :blink:

Czy dwa szczęścia to za wiele...?
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592289 przez Mirella
Emka, kuchnia węglowa to fajna sprawa, ale niestety strasznie brudzi :( jak wieje tak jak dzis i wyrzuci jakiś dym czy sadze to sie zastrzelić można. Ale za to daje fantastyczne ciepełko, i generalnie to ją bardzo lubię, nie chcę zamieniać na nic innego. A ziemniaki na kuchni piekłaś? Takie w plasterki pokrojone? :D
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592298 przez anyanka
Mirella masz kuchnię węglową? :) fajnie :) niezłe ciepło daje chociaż teraz to chyba rzadko sie zdarza w domach. Ja jak byłam mała to też mieliśmy ale potem rodzice zamienili na zwykłą kuchenkę + piec w piwnicy w którym trzeba było palić żeby było ciepło. Jak mój ojciec zachorował to z tego też zrezygnowaliśmy. Dzięki za przepis :kiss:
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592301 przez emka
Mirella Ziemniaków sobie nie przypominam, ale np pestki dyni się fakjnie na tym suszyło, albo grzyby :blink: Babcia co rano gotowała kawe zbożową... ojej ale mi zapachniało :)

Czy dwa szczęścia to za wiele...?
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592316 przez Mirella
Ziemniaków nie piekłaś???? Toż to najlepsze co może być, chyba sobie zaraz jednego obiorę i upiekę :) do suszenia wszystkiego tez dobra, to fakt, nawet buty jak się na drzwiczkach do pieca postawi to ładnie schną, jak jest chlapa to ta funkcja kuchni jest bezcenna :)

Anyanka, masz rację, kuchnie odchodza do lamusa, chyba właśnie przez to że tak brudzą, bo to chyba jednak najekonomiczniejsza forma grzania na zimę, no i gotowanie i pieczenie za darmo jest.
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592382 przez sylwus136
witam :)

Mirella przekaż Vifi że trzymamy za nią mocno kciuki i życzymy bardzo szybkiego powrotu do zdrowia.

Ilonka życzę Ci dużo zdrówka i dbaj o siebie :)

Lacrusia super że czujesz już Cinki malutkie :) jeszcze trochę i na kręgosłupie będziesz je czuła :)

Gosiu współczuję bo wiem co to jest... ja po urodzeniu młodego miałam takie straszne....nie dość że byłam zszyta i wszytsko mnie od tego bolało to jeszcze wypróżnić się nie mogłam... ból jak przy porodzie normalnie. Siedziałam i ryczałam...

ja już dziś posprzątałam i odpoczywam :)

Jak byście miały wybrać wygląd pokoiku dla swojego przyszłego lub obecnego dziecka jak by wyglądał? Macie coś fajnego w głowie lub jakieś fajne pomysły? Pytam ogolnie nie patrząc na kasę i powierzchnię mieszkań. O taki mega wymarzony?? mÓj synek ostatnio interesuje się bardzo kosmosem i wszystkim co z nim związane i teraz muszę wymyślić coś fajnego :)
Pokażcie swoje propozycje :)
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592413 przez Gosia 2712
Mirelka ja pamietam jak babcia nam zawsze robila ciasto makaronowe i na piecu smarzylismy to mmmm pycha :)

Sylwus ja to stwierdzilam ze jak bede miec dziecko to nie bede robic pokoiku specjalnie dzieciecego bo jak podrosnie to znowu trzeba bedzie meble wymieniac a skad na to kase wziasc? Co prawda podobaja mi sie takie dziecinne pokoiki ale wydaje mi sie ze lepiej zrobic taki normalny :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #592425 przez sylka
emka napisał:


Sylka Jak zobaczyłam to zdjecie małego to zaraz mi sie przypomniała córka mojej przyjaciółki, ona ją kąpała w jakimś czerwonym płynie, kamfora chyba, dopytam jeśli chcesz. Dość szybko to zeszło. Ale powtarza sie niestety. ;)


Emka to foto z neta, u małego jest podobne tylko jeśniejsze. do pielegnacji cery mamy Cetaphil Restoraderm www.cetaphil.pl/Cetaphil,dla,dzieci,36.html i Zyrtec.

Dziś w nocy wymiotował mi w czasie snu. o 1.30 przyszedł do nas z mokra bluzka. Mysle co ona taka mokra przeciez w lozku picia nie ma. Ide po nowa zapalam swiatlo a tam w lozeczku pogrom. Az mi ciarki przeszly bo ani ja ani maz nic nie slyszelismy. Ogarnelam to i Kuba spal u nas. Znow go rwalo we snie a on nie umial zwymiotowac i probowal polykac. Ja go trzymalam spiacego a maz wkladal mu palec i wymuszal wymioty. Nidgy jeszcze nie wymiotowal nam. Wymiotowal zolta woda sama trescia zoladka. Nie wiem czy to po mleku Ha ale wypil go tylko z 4 lyki i poszedl szczesliwy spac do swojego lozka.
Dziś cały dzien birgunka, nic nie je pije na szczęscie troche i pilnuję tego. Tylko póki co zaden lek nie zatrzymał jej.

Sylwuś Kuba ma w pokoju zwykłe meble red black white które stały u mnie ( bo to kiedys był mój pokój i siostry) a ze meble dobre to nie kupowałam nowych. Jak podrośnie zmienimy a póki co spokojnie te mieszacza jego zabawki :) W wakacje chyba na nowo pomalujemy go. Myśle o 2 ścianach bocznych zółtych a tej z oknem w zieleni a nad nią podwieszany sufit niebieski. Do tego nowy dywan niebieski i ogólnie dodatki w tych kolorkach. Kupię szablon malarski na jedną ze ścian :) i coś z mezem zrobimy nowego :)
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592465 przez sylwus136
sylka biedny kubuś. Ucałuj go mocno.
Kacperek nam tak wymiotował w szpitalu już pod sam koniec. Zaraził sie na oddziale wirusówką - wymioty i biegunka. Niestety nie wiem jaki miały kolor wymiociny bo mąż z nim akurat był bo jako jedyny z rodziny wtedy był zdrowy.
Mi on wymiotował w szpitalu na 3 dobę od zachorowania na tą wirusówkę ale jedzieniem które zjadł i to tylko raz.
Mam nadzieję że szybko mu przejdzie.

Co do pokoiku to my co jakiś czas ( kurcze średnio co 10 lat) odmalowaliśmy ściany. Ściany się brudzą, dzieci po nich rusują i w ogole wiec ja bym jako dziecku zrobiła mu fajny pokoik a za te ileś lat i tak pewnie go przemalowała :)
Ale Gosiu rozumiem podejście :) każdy robi jak lubi :)
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592477 przez anyanka
Ja bym chciała synkowi zrobić pokoik ale nie mam gdzie, na razie gnieździmy się w jednym pokoju we trójkę, może kiedyś się wyprowadzimy...
Podoba mi się taki pokoik muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dla-dzieci/...zdjecia,70_5231.html albo ten muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dla-dzieci/...&photo=18702#gallery
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592483 przez sylwus136
anyanka super pomysł :)
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592488 przez Gosia 2712
Anyanka fajne pokoiki :)
Sylwus ja to bym poszalala z pokoikiem :) ale nie mam narazie komu go robic :P a po drugie stwierdzilam ze teraz nas stac na to zeby taki fajny zrobic a za kilka lat jak dziecko wyrosnie to nie wiem co bedzie wiec nie bedziemy szalec tylko zrobimy zwykly... (no kiedys tam :P )

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592494 przez anyanka
ale można zrobić zwykły pokoik tylko dodatki dać dziecięce. Potem jak dziecko z nich wyrośnie to wymienić a nie całe meble :)
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #592570 przez MoNiaaa
BIEDNY kUBUS OBY SZYBKO MINELO!!

teras sliczne mebelki sa dla dzieci ale niestety strasznie drogie :(
JUlka ma w sumie tylko komode i 2 szafki ale zwykle bo kasy nie bylo ale sciany ma pomalowane na jasne kolory i firanki dzieciece do tego wszedzie pelno zabawek taki zwykly ale przyjemny pokoik :P po za tym ona mam malutko miejsca wiec nie ma pola popisu

juz polowe miesiaca a sywlki dalej nie ma troche sie niepokoje co u niej :( zawszesie odzywala a tym bardziej jak jej termin sie zbiza a tu cisza...mam nadzieje ze niedlugo wroci do nas z maluszkiem :)

http


]
Temat został zablokowany.
11 lata 1 miesiąc temu #592641 przez gosia28
Mirella zazdraszczam kuchni. Ziemniaki z niej pyszne, my jeszcze placki z ciasta naleśnikowego robiliśmy na niej. Ech, w ogóle obiad inny. Jak kiedyś mieliśmy to jeszcze funkcję grzania wody była. Niestety pomieszczenie mieliśmy malutkie i brat jak się wprowadzał z rodziną to rozebrał coby więcej miejsca było. Żałuję.

3h odśnieżanis. Masakra jakaś.

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl