BezpiecznaCiaza112023

STARANIA O CIAZE

13 lata 11 miesiąc temu #15683 przez Mirella
No Grazia z tego co wiem to Białystok jest tani :) Podobno tamtejsza klinika jest o połowę tańsza niż Warszawska :) Moja koleżanka z Warszawy właśnie w Białymstoku miała zabieg i udało się za pierwszym razem, niedługo jej synek dwa latka skończy :)
Dziewczyny to teraz trzymamy kciuki żeby się Grazia zakwalifikowała do zabiegu :)

Asieńka, no no, dzielna jesteś :D Tak troszkę Ci pozazdrościłam, ja mam dziecko a nie mam pojęcia jak poró wygląda....
To tak jest, że jak się dziecko na ręce weźmie to się zapomina że się go nie chciało, że inne plany i inne głupoty. Dziecko w jednej chwili staje się całym światem, to jest piękne :)
Ale wiecie co? Ja strasznie naiwna jestem, bo myślałam, że w czasach kiedy dużo ludzi żyje bez ślubu i w ogóle panuje baaaardzo duża swoboda obyczajów pojęcie "bękart" zniknęło, a tu zeby matka się od córki odwracała bo babcią będzie????

Eash, no widzę ze nareszcie jesteś w dobrych rękach, aż miło poczytać :D Też nigdy nie widziałam takiego testu a już tyyyyle ich zrobiłam...
Ależ ta medycyna do przodu poszła od mojego ostatniego testu :D
A imiona dla szkraba już wybieracie?
Z pracodawcą to sie jeszcze moze wstrzymaj trochę, do końca trzeciego miesiąca może Cię bezkarnie z pracy wyrzucić, dopiero potem prawo Cię chroni, takie popaprane prawo mamy
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15685 przez Madzia89862
oj tak to nasze prawo.:(ale co zrobic:(mirella to kto twoim zdaniem pochwali sie teraz fasoleczka?
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15691 przez Mirella
Madzia, ja się boję głośno obstawiać, ale swój typ mam.... Ale nie chcę nikomu przykrości robić więc trzymam kciuki za wszystkie równo :)
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15692 przez Madzia89862
no masz racje.palnelam teraz.;/
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15695 przez Mirella
A tam palnęłaś :P Fajnie byłoby się znowu o coś założyć, ale tu temat dość delikatny to nam nie wypada, co innego gdybyśmy też się starały

Ale możemy się o coś innego założyć. Ja obstawiam ze Ilona do końca tygodnia urodzi, dziewczyny co Wy na to?
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15706 przez magga146
Asienka
no historie niesamowite, co do pierwszej to niby ogladalam programy ze do konca ciazy kobiety nie wiedza ale nadal mnie zastanawia ze tak moze byc.
a co do drugiej to smutna histyoria ale naszczescie z dobrym zakonczeniem i nawet powiem Ci ze troche zazdroszcze asystowania przy porodzie. no i duuuzo zdrowia, szczescia i zaparcia dla twojej kolezanki :)

eash
no ja tez od razu nie zaczilam o co kama w tym tescie hihih. super jeszcze raz gratuluje. a i dobrze ze wybralas sie prywatnie do gina. tylko dziwi mnie to ze kazal Ci zrobic zwykly test a nie bete z krwi, ja na twoim miejscu na wszelki wypadek bym zrobila taki i taki i bym poszla do niego na kontrole z dwoma wynikami tak na wszelki wypadek. wiem ze bede z krwi to czesto sie robi i patrzy czy rosnie caly czas.

grazia
mam nadzieje ze z Twoim in vitro wyjdzie jak najlepiej i za pierwszym razem nalezi Ci sie! no i glowa do gory i mniej tylko pozytywne mysli zadnych negatywow!!
i wpadaj tu do nas czesto bo my czekamy :)

Mirella
nie wiedzialam ze do 3 miesiaca moga z pracy wyrzucic myslalam ze ciezarna jest od pierwszego dnia chroniona. hmmm

no 3maj za nas kciuki i czaaaruj czaaaruj bo my tu juz normalnie wlosy zaczynamy rwac z nerwow ze jeszcze sie nie udalo

@ przyszla juz na 100% tylko ze znow mi sie cykle pochrzanily mialam juz w miare regularne co 32-33 dni a tu masz babo placek ta małpa przyszla po 27d. nie wiem co juz moze byc nie tak ze znowu sie rozregulowala :(? a do tego jak nigdy wczoraj mnie jajniki napitalaly, nie mam bolesnych @ wiec to mnie zdziwilo i zmartwilo. normalnie oszalec mozna. przychodza nawet taki glupie mysli ze moze bylam w ciazy ale jajeczko nie dalo rady sie zagniezdzic i dlatego tak szybko ten okres ehhh dosyc myslenia bo mi na dobre to nie wychodzi :(
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15771 przez grazia
czesc dziewczyny narazie jakos staram sie nie myslec o zabiegu na dzien dzisiejszy najwazniejsze to dostanie kredyt , czuje sie tak sobie ale nie jest az tak zle ,radze sobie praca a tam niestety nie ma czsu na rozmyslania , jesli chodzi o koszt in vitro to szcuje sie od 7-10 tysiecy zalezy od leków jakimi bede stymulowana ,tak ja pisala Eash tak wlasnie przygotowuja do zabiegu najpierw podaja leki obserwuja cykl a pozniej biopsja i transfer i wyczekiwanie cale 14 dni a pozniej WIELKA radosc , Eash pamietasz jak ty sie nad soba uzalalas wiec wiesz jak ja czy inne dziewczyny znosza porazke z nieudanym cyklem i brakiem ciazy mamy sie wspierac a nie dolowac , pamietaj my o tobie tez ciagle myslalysmy i ci dopingowalysmy abys ujrzala dwie krechy a wiec trzymaj sie kochana abys szczesliwie znoscila ciaze a pozniej lekkiego rozwiazania , Ilonka tobie zycze latwego rozwiazania aby z twoich oczu poplynely wielkie lzy radosci ze wasze malenstwo jest z wami i niezapominaj o nas my czekamy na wiadomosci i fluidy ztwojej strony pozdrawiam , Eash glowa do góry

grazia
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15773 przez basik_twins
Boże Graziu kochana trzymam kciukole.

Może jak to takie drogie to rzeczywiście w Białym spróbować jak Mirelka mówi że tyle tańszy no a chyba jakość ta sama. Zresztą co tam dopasujesz sobie jak Ci bedzie pasować trzymam kciukole.
Kurde laska jak Ci sie uda to sie chyba wszystkie tu poryczymy z radości.
Normalnie sie aż chyba pomodle za Ciebie kobito
:)
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15774 przez grazia
dziewczyny wlasnie ja bede miala in vitro w Bialymstoku tam wlasnie tyle ten zabieg kosztuje i z tego co lekarz mój powiedzial najlepsze maja wyniki dziekuje ze jestescie ze mna bede was informowac o wszystkim na bierzaco pozdrawiam

grazia
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15775 przez Mirella
A ja i tak będę trzymac kciuki żebyś zdążyła sama przed zabiegiem a kredyt wydała na wyprawkę :) Kurcze, straszny koszt to in vitro....

Magga no takie prawo mamy durne.... naprawdę tak jest, a weź przedłuż umowę na czas określony z taką kobietą to zaraz będzie że zus naciągasz jeśli jesteś pracodawcą. Oczywiście kobieta może się nie przyznać, ale co jak jest na zwolnieniu?
No przerąbane w kwestii pracy są pierwsze trzy miesiące.... a to przecież najtrudniejsze miesiące, największa rewolucja dla organizmu, no i dziecko wtedy sie najbardziej rozwija
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15778 przez Madzia89862
hmm.ilona..no ja mowie dla odmiany ze nie:)chyba ze wywolaja
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15810 przez eash
oj Grazia, ale to jest ogromny koszt... ale wierze, że dacie sobie radę ze wszystkim, że się uda, tym razem musi, jestem pewna :) pisz na bieżąco, co u ciebie, na jakim etapie jesteś, czy wszystko w porządku. trzymamy kciuki :) i też, tak jak Mirella, mam wielką nadzieję, że kredyt pójdzie na wyprawkę, bo jeszcze przed zabiegiem sie okaże, że już masz w brzuszku maluszka :)

a może Ilona już urodziła, co? bo narazie na forum jej nie widać... ;)

a widzicie, zaskoczyłam was z tym testem oryginalnym, hehe :) pani w aptece pokazała mi kilka do wyboru i ten był jakis taki długi, większy kartonik od pozostałych, to wzięłam. a w środku niespodzianka - zamiast dwóch kresek to trzy i nie poziome, a na krzyż. sama pierwszy raz taki robilam.

nad imionami myślimy już od dawna. dla dziewczynki bezsprzecznie Hanna, a w zapasie mamy jeszcze Kalinę ( a nuż bliźniaki ;) ). a dla chłopca ciągle się wahamy. myslimy o Wojciechu, Antonim, Mikołaju, pojawił się pomysł na Jakuba. Jest też parę imion, które nam sie podobają, ale są już w rodzinie i nie chcemy powtarzać - np. Julia, przepiękne imię dla dziewczynki. Generalnie podobają nam się imiona tradycyjne, zwyczajne, nie udziwnione, chrześcijańskie lub słowiańskie.
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15813 przez Madzia89862
hmm Mikołaj bardzo mi sie podoba to imie ale Jakub...jest rywalizacja:)Grazia 3 mam kciuki.wierze ze ci sie uda faktycznie przed zabiegiem.
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15821 przez magga146
eash
ja dla dziewczynki to mam 2 imiona Zosia albo Julia :) a dla chłopca to w sumie nie mam bo zawsze chcialam miec dziewczynke i jakos zawsze raczej mysle o imnieniu dla dziewczynki hihi moj brat dał Franciszek super imie no ale juz teraz ja nie bede mogla dac. jak oczywiscie w koncu nam sie uda

grazia
wielkie 3manie kciukow za Ciebie :)

wiecie kogo dawno nie bylo kivi ktos wie cos ie dzieje z nia

a co do ilony to pisala wczoraj czy przed wczora, ze popoludniu ma sie zglosic na izbe przyjec, wiec pewnie biedulka lezy i ja karmioa oksydoxicylina(czy ajk to sie nazywa zawsze mam problem) albo jest juz szczesliwa mamusika :)
Temat został zablokowany.
13 lata 11 miesiąc temu #15827 przez eash
oh, dziewczyny, a umnie sie zaczynaja juz pierwsze poranne mdlosci. dotad mialam tylko wieczorami, to mniejszy problem, bo zwijalam sie w klebek i zasypialam jakos, a rano przeciez trzeba do pracy... takie dziwne te mdlosci - w ciagu pierwszych 2-3 godzin od wstania z lozka mam takie "ataki", nagle robi mi sie strasznie slabo, goraco, oblewa mnie pot i czuje nudnosci i zbiera mi siena wymioty... szybko otwieram okno i po paru minutach mija. a po 10 minutach powtorka. jakos dotad nie wymiotowalam, odpukac... jak sobie z tym radzic bez lekarstw? myslicie, ze jest szansa, ze niedlugo przejdzie, czy raczej zamieni sie to w regularne wymioty?

i powiedzcie, czy na naszym forum jest jakis watek typu "bazarek", gdzie by mozna odkupic cos uzywanego dla malucha? mam na mysli wozek. zaczelam sie nad tym zastanawiac duzo na wyrost i wpadlam w panike jak zobaczylam ceny. najtanszy nowy to koszt rzedu tysiaca zl, matko kochana... :( chce kupic taki 3 w 1 - godnola, spacerowka i fotelik od razu. szukam jeszcze na autogieldzie i zagladam na allegro, ale akurat do allegro jakos nie mam zaufania...
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl