BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #693351 przez agusiaa26
Joanna89 mówisz?? :laugh:
heh u dziecka w pokoju nie będę sprawdzać do czego nadaje się ten dywan :silly:
w salonie już dawno sprawdzony ale u małego jednak się nie skuszę :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693357 przez MałgosiaSz
agusiaa26 Małgorzata Szewczyk, www.facebook.com/malgorzata.janas1

Joanna89 Świetne te rzeczy i jakie kolorowe, też bym chciała dostać takie prezenty dla Zosi :P

agniesia Śliczny jest ten Twój synuś :)

judytejsza To miałaś szczęście z tym Panem w Biedronce. Przypomniała mi się sytuacja jak ok. miesiąc temu wracałam z badań i na odcinku 300-400 metrów 4 razy wymiotowałam, ludzie mnie mijali, ale nikt nie zapytał choćby czy wszystko w porządku. A wiadomo ciąża była widoczna jak najbardziej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693360 przez kaska1982
Hej, melduje się po wizycie. Trochę mi dziś zeszło, bo byłam już po 7 rano ale kolejka taka że szok. I to w większości stare babcie :| no ale wiedziałam w tej duchocie, wierzyła się na polozna, bo za każdym razem mówi co innego, i działa mi tym na nerwy, a najgorsze jest to że zawsze komentuje decyzję lekarza i twierdzi że ona wie lepiej. No ale wydaje mi się że czasem to lekarz też ma jej tam dosyć. :) ale wracając do mojej wizyty :) niestety nie pojechałam na porodowke, rozwarcie nadal na dwa palce - już od trzech tygodni :( macica już w pełni przygotowana i że niby w weekend powinnam urodzić. Ale tydzień temu też mówił że w weekend urodze, tylko dziś zapytałam w który weekend, bo ich jeszcze trochę będzie :) chociaż może faktycznie coś się zacznie dziać bo dziś tak mnie przebadali że nadal czuje ból i chyba skurcze wracają :) spać w nocy nie mogę, przywrócenie się z boku na bok to porażka a chodzenie też do najłatwiejszych nie należy :( nic tylko sypie się w końcówce tej ciąży :)
W dodatku tak mnie mój pies wkurzyl, bo kiedy mnie nie było to odgryzl jakąś część od internetu i teraz nie mogę włączyć laptopa bo się może zwarcie zrobić. Czekam do 16 bo maja te część do sklepu przywieźć i może jeszcze dziś się uda to uruchomić. Dobrze że mam net w komórce :)

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693363 przez bisbas
Karolinkanice śliczne zdjecie :)

Karolinap literki prześliczne ale wy zdolne mamcie jesteście dziewczyny :)

Judytejsza dobrze ze trafilas na dzentelmena widać mozna jeszcze takich spotkać , tutaj w Anglii jeszcze nikt nigdzie nie ustąpil mi miejsca ani nie przepuścił w kolejce ludzie tylko popatrza i odwracają głowy jak by nie wiedzieli o co chodzi ale możne tylko u mnie w miescie tak jest

Qltoorka współczuje mam nadzieje ze cos ci przepiszą na ta dolegliwość i pozbędziesz sie problemu trzymam kciuki

agusiaa26 ale śliczne te literki z pewnością beda sie pięknie prezentować nad maluszkiem

My już dzisiaj po wizycie troche sie naczekałam ale wszystko super przeciwciała jak spadły tak utrzymuja sie na tym samym poziomie i co najważniejsze wcale nie rosną lekarz powiedział że jak do porodu dotrwamy z takim poziomem to prawdopodobnie malutka nie bedzie potrzebować transfuzji z czego ogromnie sie ciesze to już bylo moje 5 usg a tak na poczatku sie martwiłam ze będą tylko dwa , do wagi coreczki sie nie doczepili powiedzieli ze miesci sie w granicach normy i prawdopodobnie taka jej uroda ze bedzie drobniutka zreszta synek też byl malutki :) za tydzien wizyta u poloznej musze z nia porozmawaic czy w takim wypadku moge zakfalifikowac sie do porodu w wodzie bo chcialabym sprobować ale taki porod jest przeznaczony tylko dla bezproblemowych ciąż no nic zobaczymy jak sie nie uda to chyba zdecyduje sie na epidrular wiem juz co mnie czeka wiec moze dlatego taka moja decyzja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693364 przez judytejsza
małgosiasz widzisz w Polsce taka znieczulica panuje ze szok, lezałabys na ulicy to jeszcze by Cie podeptali, taka prawda:( smutne ale prawdziwe

kaska1982 kasiu pozostaje Ci czekac az dzieciatko samo zdecyduje czy wychodzi, wiem ze sie niecierpliwisz, ale moze faktycznie na ten weekend dostaniesz niespodzianke:) czekamy razem z Toba az cos sie ruszy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693379 przez Kamilka22
Ja juz tez po wizycie.

Moje dziecko chce pobyc jeszcze w brzuszku nie spieszy sie jej:)
Szyjka dalej dluga twarda... z desperacji zapytalam o wywolanie ale moj lekarz powiedzial ze nwet kroplowka nie zadziala na moja szyjke masakra i ze tylko bede sie meczyla dluzej i bedzie to dluzej trwalo wszystko. W pon ide jeszcze po zwolnienie to mnie zbada. Jak nic sie nie bedzie dzialo nadal po terminie to 8 lipca mam sie stawic do szpitala. takze tak sie u mnie sprawy maja

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693388 przez uniuni
Karolinka w paskach też ślicznie :cheer:

Kamilka może córcia nie wie co na siebie włożyć ;) Dobrze jej u mamy :)

Kaska czyli wygląda jakby już, ale nie już :huh: zaciskam kciuki za weekend :)
Judytejsza Tobie też życzę rozwiązania w najbliższym czasie :)

Karolinap Świetne literki :) I świetna fotorelacja z przygotowywania ich :)

MałgosiaSz tak jak Judytejsza pisała, taka znieczulica panuje.. mam wrażenie, że kiedyś ludzie mieli dla siebie nawzajem więcej szacunku, ale i mieli mniej, a to zbliża. Teraz każdy sobie i cud, że jeszcze zjeby nie dostałaś, że Cię omijać trzeba :(
W Norwegii też nikt nie ustępuje.. taki nowy - odrętwiały świat :(

Bisbas ja też chcę w wodzie rodzić :) I też nie wiem czy mi pozwolą ze względu na cukrzycę. Może jednak się uda mam nadzieję, że i Tobie nie zabronią :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693394 przez uniuni
Qltoorka biedaku :kiss: O której masz tę wizytę? Daj znać czy otrzymałaś pomoc!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693402 przez judytejsza
wiecie co czytam o tym urlopie macierzynskim i gowno za przeproszeniem nadal wiem. Prosze zeby ktoras mi wyjasniła wszystko. Wspomne tylko ze chce skorzystac odrazu z 52 tyg. przysługujacego mi urlopu.Gdzie mam złozyc wniosek czy w ogole jakis 3ba składac i kiedy....zupełnie nie ogarniam tych spraw:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #693408 przez agusiaa26
judytejsza

wklejałam linka wcześniej :P
tu masz info mysle że krótkie i zrozumiałe:
www.vat.pl/zasilek_macierzynski/?utm_sou...newsPIT%202013-06-20

wniosek składasz do pracowdawcy i tu masz wzór ten drugi wniosek to wniosek dla ciebie
www.vat.pl/wniosek-o-udzielenie-urlopu-r...acownicy-i-zus-9334/

ogólne info co i jak masz tutaj:
rodzicielski.gov.pl/

i pamiętaj do wypłaty zasiłku macierzyńskiego jest oryginalne zaświadczenie o odbytym porodzie i poświadczona kopia aktu urodzenia dziecka.

mam nadzieje, że pomogłam, jakby co pisz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693409 przez agusiaa26
MałgosiaSz już jesteś w lipcówkach na FB?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693421 przez karolinap
Mnie ostatnio kasjer w Biedronce wywołał z kolejki: panią ciężarna poproszę pierwsza! :) wtedy wszyscy nagle się usunęli i mnie przepuścili a sami to nie wyszli z taka propozycja :) taki miły był :) Podeszlam do kasy z zakupami wśród których był 4-pak piwka dla mojej mamci :) Śmiał się jak kasował ;) Ciezarna po piwko przyszła - nieźle to musiało wyglądać ;):'(
A osstatnio w Lidlu pan mnie poprosił czy moze wejść przede mną w kolejkę bo się spieszy? Oczywiście mila Karoinka go wpuściła bo mi to zawsze ciężko się postawić :|

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693429 przez kaska1982
Kamilka, Blanka chyba przyzwyczaiła sie do słodkiego brzuszka i ani myśli o wychodzeniu na zewnątrz. Pozamykała wszystkie zamki i uparciuch bedzie tam siedzieć. :) :) Mój mateusz juz otworzył drzwi, ale też wyjść jakoś nie chce :)

Dzieki dziewczyny, dziś znowu długi spacer i tak mam nadzieje ze do skutku :lol:

Qltoorka trzymam kciuki bo wiem, że cierpisz kochana, a teraz ból i nerwy nie są wskazane :(

MałgosiaSz wszędzie tak jest, że kobiety w ciąży w kolejkach, autobusach i tramwajach są raczej niewidoczne, natomiast mam wrażenie, że na ulicy to się wszyscy gapią :pinch: ale co tam, niech się gapią jak zazdroszczą :)

Dostałam w koncu tą część do internetu zjedzoną przez psa, i dzięki temu wiem, że jak S wróci z pracy to pies ocali skórę :P chociaż ode mnie dostał takie lanie, że do tej pory boi sie podejsc... Ale jest juz na tyle dorosły, że powinien wiedzieć, że sie nie niszczy przedmiotów w domu :ohmy:

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #693433 przez Qltoorka
dziubasku kochany, dziękuję za smski :kiss: :kiss: :kiss:

judytejsza
, no te noce to chyba teraz takie będą...ponoć właśnie dużo porodów w nocy się rozkręca, bo wtedy działa oksytocyna, więc może dlatego rano już się lepiej czułaś...
W nocy jakoś wszystko boli bardziej... :( Jak z bólem zęba... :(
A co do macierzyńskiego + rodzicielskiego 52 tyg - składasz wniosek u pracodawcy o udzielenie bezpośrednio po podstawowym urlopie macierzyńskim dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze, a bezpośrednio po nim - urlopu rodzicielskiego-również w pełnym wymiarze. Taki wniosek składasz do 14 dni po porodzie. Ja składam jeszcze przed :)

karolinka, kaska, a Wy co? Wy też już miałyście być po... Czyżby do końca czerwca grono rozpakowanych mamusiek miało się już nie powiększyć...?

A mnie krocze też boli, jakbym się o coś poobijała...np. o gałąź...ale taką już prawdziwą :P

agnesia, łoooo jezuśku...jakie pikne te fotki :)

MlecznaMama
, my omawialiśmy taki plan porodu na szkole rodzenia-też gdzieś ściągnięty z internetu, ale w szpitalu to absolutnie nie jest ani wymagane, a też w wielu szpitalach czegos takiego nie respektują... Bo ten plan to nie jest dla Ciebie tylko dla personelu szpitala-Twoje życzenia, a wiesz gdzie oni mają życzenia pacjentek....

agusiaa, też mi się podoba kolor dywanu :) To w pokoju Julka?

Joanna, mam kosmate myśli przez to Twoje "nie tylko" :laugh:
A Ty chyba już masz teraz drugi laktator, co? Skoro teraz dostałaś jeszcze w prezencie taki zestawik fajny z Aventu?

Kamilka, ale z tego co pamiętam to Ty miałaś zupełnie inny termin wg OM, a potem Ci go zmienili wg USG i w tabelce też zmieniałyśmy... Może lepiej nie nastawiać się tak na ten z USG, bo wiesz...czasem to różnie pomierzą, dzieciaczki mają różne rozmiary i wagę? Może lepiej trzymać się tego terminu z miesiączki jednak? I ten Ci się sprawdzi?

A ja po wizycie... Korytarz pełny ludzisk, którzy włazili i wyłazili. Ja podobnie... W sumie nic mi nie pomógł :( Powiedział tylko, że to zakrzep po hemoroidzie i nic z tym teraz nie zrobimy, zaprasza po porodzie... Oczywiście uprzedził, że podczas parcia to się może powiększyć i bardziej dokuczać. Czopków mam nie brać, mogę jedynie wciskać sobie to gówno do środka zaciskając dupkę i robić nasiadówki z kory dębu... hmm...a ja nie jestem pewna, czy takie nasiadówki można w ciąży... No bo mam nastawiać tyłek nad wrzątkiem? Nie skończy się to jakimś krwawieniem??? Powiedział, że mam się nie niepokoić, bo to się często zdarza w ciąży ze względu na ucisk macicy na żyły i tyle. I udanego rozwiązania. Do zobaczenia PO! Ehh... :( no ale w sumie czego ja się spodziewałam? Wiedziałam, że zabiegów chirurgicznych nie robią w ciąży... Ale tylko mnie utwierdził w moim przekonaniu, że przyjdzie mi przeć z tym krwiakiem... :(
agusiaa, ciekawe co Tobie powiedzą w pon...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #693434 przez Joanna89
A my wybieramy się na grila :) mąż zrobił szaszłyki :)

Przyszła też oliwka do masażu krocza, dziś zaczynam :)

www.docsimon.pl/towar/weleda-olejek-do-masazu-krocza-50ml
miłego popołudnia !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl