BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #549953 przez carmelove
Qltoorko witaj :))

jestem z tarnowskich gór :) termin porodu ten pierwszy lekarz wyznaczył na 5 lipca, nastepne badania pokazywały i 1 lipca i 6 :)

ja jakoś zawsze myślałam, że jeśli jest sie już w ciąży i wszystko jest w najlepszym porządku, to toksoplazmoza jest niemożliwa, tj. gdybym chorowała to automatycznie z dzieckiem coś by sie działo.... Rozumiem, że jestem w błedzie :laugh:

Ania - nasza dziewczynka !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #549959 przez Kasik88
Ehh i moje dziecię nie pozwoliło mi dokończyć segregowania rzeczy z pokoju, a nie chce iść spać :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #549973 przez Qltoorka
Carmelove, chciałabym Cię wpisać w nasza tabelkę lipcową, ale nie wiem jaką mam datę wpisać skoro masz wyznaczone aż 3 różne ;)
A co do toxo jeszcze to tu masz linka, gdzie przeczytasz o tym co grozi takiemu dzidziusiowi zarażonemu w łonie matki. Tam jest wyraźnie napisane, że najgorsza jest choroba nie wykryta, w innym przypadku można ją leczyć w łonie matki.

www.ciazowy.pl/artykul,badania-obowiazko...oplazmoza,804,1.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #549974 przez dorkiszon
To najwyżej sobie zrobie na toksoplazmoze ja wiem, że można ją nabyć z różnych rzeczy nie tylko z odchodów kota. Dwóch lekarzy mi tak odradziło to nie wiem czy są jacyś nienormalni czy o co kaman :)
Qltoorka nie ma na co czekać z tym remontem, bo to niby ciągle czas, ale przeleci, a ja chcę teraz zrobic i już sobie spokojnie odpoczywać i dokupywać akcesoria.
Na szczęście mój jak się przyłoży to robi nie musze, go błągać, ale tez muszę być aktywna ( a jeszcze jestem), żeby móc posprzątać choćby ten pył.
Ja mam na mojego tez metody strzele takiego focha, że zaraz robi, a co to jego dziecko tez to będzie powiem mu " tak? To ja tez juz nic nie robie " może troche drastyczne, ale zaraz się wystraszy i ruszy dupsko, a jak juz zacznie to się angażuje i mam spokój :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #549978 przez dorkiszon
Ja nie używałam tej farby z Loreal ja używam garniera bez amoniaku, bo jak używałam Loreala to nie widziałam różnicy tak samo się spłukuje jak każda. Więc po co przepłacać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #549986 przez dorkiszon
Qltoorka to zrobie sobie to badanie na własną rękę w takim razie musze być na czczo czy nie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #549988 przez carmelove
dziekuje za linka :)

myśle, że możesz wpisac ten termin na 5 lipca :)

a co do ruchów, chyba nie masz sie czym przejmowac, moja znajoma poczuła dzidziusia dopiero w 22 tc. wszystko zalezy od budowy ciała...

mój dzidziuś sie rusza zawsze po tym, kiedy włącze pozytywke i przystawie do brzucha :) ale kulturalny zaczeka do konca i dopiero potem skacze, hehe

Ania - nasza dziewczynka !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #549999 przez uniuni
Qultoorka ja Cię rozumiem, mi wczoraj J. też ciśnienie podniósł. Ciągle chce czekać z pokojem dziecka, bo jeszcze płci nie znamy. Tłumacze mu, że to nie ma znaczenia, bo meble będą białe, a do kwietnia musimy kupić wszystkie rzeczy do pokoiku, bo w maju musimy zarezerwować datę w USC i zarezerwować sale i hotel i przy podpisaniu umowy musimy wpłacić zaliczkę. Nie chcę, żeby nagle wszystkie wydatki się skumulowały :( Ciśnenie, ma żeby się hajtać, a nawet dokumetów swoich nie zorganizował, a muszę je przecież do tłumacza dać. Bez kompletu dokumentów nie ma nawet co ludziom w urzędzie głowy zawracać. Ehhh on ma na wszystko czas :dry: Mój Speedy Gonzales :silly:

Carmelove mi robili badania rok temu na toksoplazomozę, a teraz jak byłam w pierwszych tygodniach ciąży na kontroli u lekarza i powiedziałam, że mam wyniki, to lekarz powiedział, że nie ma znaczenia, trzeba powtórzyć. Tak czy inaczej komplet był robiony. Kotka nie musisz unikać :) Tylko myj ręce po zabawie z nim :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #550001 przez karolinkanice16
hej kochane :)
Witam nowe mamusie :*
U mnie pogoda ladna sie utrzymuje wiec korzystamy i chodzimy na spacerki z psem do parku, wczoraj bylismy u znajomych i tak nam minal weekend.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #550012 przez uniuni
Karolinkanice marzy mi się psiak :) ale to już jak się przeprowadzimy do czegoś większego. Może... bo J. nigdy zwierzaka nie miał i nie rozumie co to za frajda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #550024 przez Qltoorka
dorkiszon, trzeba być na czczo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #550032 przez karolinkanice16
Uniuni My jak sie przeprowadzimy tez kupimy psiaka bo ten co z nim spacerujemy to jest mojego A. siostry , takze w kwietniu jak wrocimy z polski mamy zamiar kupic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #550043 przez uniuni
karolinkanice16 napisał:

Uniuni My jak sie przeprowadzimy tez kupimy psiaka bo ten co z nim spacerujemy to jest mojego A. siostry , takze w kwietniu jak wrocimy z polski mamy zamiar kupic :)


Ale super!! Ja nawet nie mam od kogo pożyczyć :silly: Kociaka miałam na tydzień w listopadzie i do tej pory za nim tęsknię :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #550091 przez MadMar
witam nowe Mamusie :D

Co do ubranek- już powoli kupuję jak mi coś wpadnie w oko ;D czasem też do lumpka zajrzę :D przecież wszystko się pierze, prasuje więc myślę, że nic w związku z tym Młodemu nie grozi :)

co do zwierząt to fakt- frajda mieć pupila :) my mamy labradora, którego ktoś porzucił.
Jest szalony, kochany i uwielbia dzieci :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #550098 przez dorkiszon
Zwierzątka są kochane ja mam szczura i żółwia wodnego, który żyje już chyba 20 lat :)
Psa miałam 12 lat dobermana, niestety w blokach pies to męczarnia, ale bardzo, go kochałam.
Niestety miał strasznie kamienie w pęcherzu najpierw miał operacje poźniej juz był taki chudy, że same kości cały czas sikał po domu wiecznie stał przy drzwiach, że chce wyjść, a jak wyszłam to wysikał kilka kropel w tym krew. Po tym jak sie męczył musieliśmy podjąć decyzje o uspaniu.
Pił litrami wode jakby miał wiecznie kaca więc pies jest super, ale gdy zacznie chorowac to idzie duożo pieniędzy na leczenie po drugie człowiek musi patrzeć na cierpienie zwierzaka.
Z 5 lat temu to było, ale pamiętam to jak dziś ten dzień uspania. jeszcze się oglądał za nami jak szedł na śmierć okropność. Także z pieska jestem narazie wyleczona.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl