BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 1 miesiąc temu #584877 przez emi87
dorkiszon boskie ciuszeczki - uwielbiam wszelkiego rodzaju "dorosłe" spodenki i koszule dla małych facetów :D choc wiadomo bawełniane body niezastąpione hehe

magdalenagal pięknie sie prezentujesz :) no i cudny brzusio :) ja wczoraj zaczełam 6 miesiac...alez to leci co? :)

Qltoorka jaki pikny brzuchatek z ciebie :*
alez mi sie twoja fryzurka podoba...też chciałam sobie taki boczek sprawic ale cos nie mam odwagi (starzeje sie hehe - bo kiedys to robiłam wszystko na co miałam ochote:dredloki, warkoczyki, niebieskie włosy, różowe itp itd :P )
alez kolorowa ta nasza tableka juz :D

bisbas gratuluje małej cipucipuńci :D

marta no musisz w takim razie odpączac...mozę sie przeforsowałaś :*

goldi ach ty masz ciagle bidulo pod górke - moze za to dzidzia bedzie grzeczniutkim aniołeczkiem i nie bedzie maltretowac mamy hihi :)
ooooch rozczuliłas mnie zachowaniem Olci...slodziak :)
fajne ciuszki - zwłkaszcza ten "wypompowany" kubus hihi smiesznie wygląda taki flaczek na podlodze :D :P

mycha to zaczynasz leniuszkowanie? trzeba zebrac siły na lipiec hihi

askan trzymam mocno kciuki!!

dziś poza dniem kobiet urodziny ma.... mój psies hihi :D suczka :P
zdjęcia ubranek zrobie jutro bo dzis to juz ciemno jak wróciłam z pracki i zdjatka nie wyjda tak fajnie jak w naturalnym świetle :)
ach jutro tylko dwie klientki i odwiedziny koleżanki mmm :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584896 przez gold_butterfly
Licytacje też są super - dużo nowych ubranek można kupić za niewielkie pieniądze. W H&M widziałam dla córeczki śliczny żakiet,ale 80zł. Boję się,że ten mój urwis zaraz go zniszczy. A tu w ogóle przedstawiam moją Olcię,swoich zdjęć nie dodaję,bo wyglądem sieję postrach :-P
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #584908 przez gold_butterfly
Emi87 ja córeczkę bałam się ubrać w cokolwiek poza body i śpiochami :-D I podejrzewam,że i teraz tak będzie. Kto się będzie szarpał z zapinaniem 10 guziczków u maluszka,któremu i tak się zaraz uleje :-P

PS: Olcia ma proste włosy,tylko akurat rozplotłam jej warkoczyki i powstały takie łądne fale :-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #584918 przez mycha7
Goldbutterfly ona jest słodka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584933 przez Lacrijka
gold_butterfly napisał:

Licytacje też są super - dużo nowych ubranek można kupić za niewielkie pieniądze. W H&M widziałam dla córeczki śliczny żakiet,ale 80zł. Boję się,że ten mój urwis zaraz go zniszczy. A tu w ogóle przedstawiam moją Olcię,swoich zdjęć nie dodaję,bo wyglądem sieję postrach :-P


Jeju, jaki słodziak cudowny :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584953 przez askan2
gold_butterfly ale masz śliczną córeczkę :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584958 przez gold_butterfly
Dziękuję :-) Niedługo każda z nas będzie miała takie słoneczko - albo małego dżentelmena :-) Już nie wspomnę o mamach bliźniaków :-D Podwójna radość,ale ile pracy :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584978 przez Patrizia
ja juz po wizycie ale to za chwile :P

magdalenagal i Qulturka ślcznie wyglądacie takie sexi mamuśki :)

bisbas gratuluje dziewczynki !!!!!!

askan to tzrymam kciuki zeby sie dzidzia jutro pokazala :)

gold_batterfly coreczka przesliczna jak aniolek :)

no to teraz odnośnie mojej wizyty nie jestem zadowolona bo polówkowego nie było bo u lekarza dzisiaj chmara kobitek i tak wszystkie chyba chcial przyjac i uwazam ze mnie olal zmierzyl główkę i brzuch tak jak zawsze pokazal tylko ze serduszko bije ale nic mi konkretnego nie powiedzial :( synuś zdrowy to najwazniejsze wazy 650g :) i wedlug usg to 23tyd 6dzien tak sie dzidzius rozwija :) u mnie przybylo od poczatku ciazy 6kg chyba nie tak zle ;)
Zastanawiam sie czy nie wybrac sie do innego lekarza sama juz nie wiem chcialabym skoro place za wizyte zeby mnie porzadnie potraktowal a nie byle odbębnić i kase wziaść :( no nic ciesze sie ze synek zdrowy to najwazniejsze :)

sorki ze sie tak rozpisalam :P aha sliczne ubranka pokupowalyscie dziewczynki :)




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585029 przez Qltoorka
Patrizia, to przykre, że Twój lekarz ma takie podejście... Nie wiem co Ci poradzić :( A USG "połówkowe" robi się między 18 a 22 tc, więc czy on Ci je jeszcze zrobi....?
Najważniejsze jest na nim badanie serduszka, bo głównie po to ono jest, by w razie czego wykryć jakieś wady serca... Nie wiem, kochana, naprawdę co Ci doradzić...

dzięki dziołszki za komplementy :blush: wcale się tak nie czuję dobrze, jak piszecie, że wygladam :P

emi, ja ogolony boczek mam od roku prawie ;) jeszcze wtedy reszta była krótka :) Tak mi się spodobał, że zaczęłam się zastanawiać nad jeszcze bardziej awangardową fryzurą, czy nie zgolić sobie drugiego :P Skończyłoby się zapewne na fryzurze ala Maria Peszek :laugh: ja też często zmieniałam fryzury, kolory itd. Najlepszy sposób na poprawienie sobie samopoczucia to nowa fryz :laugh: :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585035 przez Patrizia
no wlasnie nie wiem czy zrobi :( w poniedzialek zadzwonie do przychodni gdzie o przyjmuje na NFZ i umowie sie na nastepna wizyte na kase chorych a najwyzej podskocze sobie do innego lekarza bardziej wygadanego moze sie okaze lepszy, na glukoze tez mi nie dal bo powiedzial ze po nastepnej wizycie mi dopiero da to badanie sama tez nie wiem co myslec moze mial zly dzien ale ja wkoncu place za wizyte wiec powinien to zrobic jak tzreba no trudno




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585066 przez gold_butterfly
Patrizia,ja powiem Ci,że sama zmieniałam w poprzedniej ciąży 3 razy ginekologa. I jeżeli masz taką możliwość,to też zmień. Po co masz się stresować? Lekarz powinien być wyrozumiały, cierpliwy i dokładny. Powinien rozwiać każdą Twoją wątpliwość czy zmartwienie. To jego obowiązek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #585124 przez emi87
gold jaka śliczna !!! mała księżniczka :D

Ptarizia to twoj Ksawery to juz kawał chłopa!! jak jestes niezadowolona z lekarza to zmień - płacisz to wymagasz (tym bardziej że tanie wizyty nie sa) :) wiesz teraz niesmak ci zostanie wiec juz nie bedzie jak wczesniej.jak masz możliwośc mozesz zmienic :)

a tak w ogóle witam z rana :)
obiecane ciuszki

ufff to was zamęczyłam :D sukienusie z pierwszej foteczki kupiłam już półtora roku temu - tak mi wpadła w oko że musiałam ja miec :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #585127 przez askan2
Patrizia ja też chodzę prywatnie, i również nie bardzo byłam zadowolona z połówkowego u mojego gina, niby wszystko u dzidzi pomierzył, ale miałam wrażenie że to tak szybka max 15min połówkowe trwało a wyczytałam w internecie że to usg to tak z 40 min powinno trwać... więc dziś idę do bardzo znanego w Lublinie Profesora (na tym usg genetycznym też u niego byłam) który ma super podejście i jego zawód to prawdziwa misja, jak byłam poprzednio to była dziewczyna otyła tak ze 115kg wagi siedziała już trzecią godzinę i już trzy razy robili tego dnia usg ale lekarz nie był do końca zadowolony, i mówił proszę na korytarzu skłony porobić aby dzidzia się przesunęła ;) nie dam Pani spokoju puki wszystkiego dokładnie nie pomierzę :). Tyle że u niego ciężko by było z prowadzeniem ciąży bo on bardzo często do Stanów wyjeżdza bo tam współpracuje ale na te ważne usg jak najbardziej, zresztą jak weszłam pierwszy raz do jego gabinetu i zobaczyłam ten sprzęt do robienia usg to aż mnie zamurowało :cheer: , tyle tam bajerów było...

he he ale się rozpisałam zbieram się na wizytę, mam na 10.30 ale do lublina godzina drogi, odezwe się jak wrócę :)

emi87 ale się obłowiłąś ;) słodziutkie wszystkie te ciuszki, piękne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585165 przez kaska1982
askan2 zazdrościc tylko takiego lekarza :)

Patrizia jesli masz mozliwość isc gdzie indziej to idz dla własnego sopkoju :)

Dziewczyny nie jest prawdą że polowkowe powinno trwac 40 minut, tylko to że powinno być zdrobione dokładnie i wszystko sprawdzone. A ile czasu zajmuje to juz zalezy od lekarza. Jeden bedzie to robic 15 minut a drugi nawet godzinę. Ważne żeby sprawdził dokładnie, oto co powinien lekarz sprawdzic na usg polowkowym:

"USG rozwoju ciąży połówkowe:
Ocena liczby płodów, ich położenia i czynności serca, ilości naczyń w pępowinie.
Biometria płodu.
BPD, HC, AC, FL + ewentualna orientacyjna masa płodu (EFW).
Ocena budowy płodu
czaszka - ciągłość, kształt;
twarz - profil, oczodoły, kości nosa, ewentualna ocena podniebienia i wargi górnej,
mózgowie - komory, sploty naczyniówkowe, tylny dół czaszki, móżdżek,
kręgosłup - ciągłość, symetryczność,
klatka piersiowa, serce - wielkość, położenie, prawidłowy obraz czterech jam, częstość i miarowość,
jama brzuszna - ciągłość ściany powłoki jamy brzusznej, żołądek (lokalizacja, wielkość, kształt), echogeniczność jelit
pęcherz moczowy
nerki - opis ewentualnych nieprawidłowości ( szerokość UKM ),
kończyny - ocena obecności kości udowych, ramieniowych, przedramienia, podudzia, rąk i stóp, ruchomość kończyn.
Ocena łożyska.
lokalizacja
struktura - stopień dojrzałości wg Grannuma (opis ewentualnych nieprawidłowości budowy, krwiaków pozałożyskowych )
Ocena sznura pępowinowego.
liczba naczyń,
opis ewentualnych nieprawidłowości
Ocena ilości płynu owodniowego - w przypadku nieprawidłowości AFI (Amniotic Fluid Index)
Ewentualna ocena mięśniaków, zmian patologicznych w przydatkach.
W uzasadnionych klinicznie przypadkach - ocena szyjki macicy (długość, kształt ujścia wewnętrznego) - badanie głowicą przezpochwową"

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #585167 przez Martazytka
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl