BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #690291 przez wunia1984
Ewelinko, też słyszałam, że paciorkowca się nie leczy w ciąży, tylko w czasie porodu podaje się antybiotyk i niby jest ok. Poproś o powtórne badanie po 36 t.c.
Patka myślę, że wystarczy poprosić o takie badanko gin i powinna je zrobić.
Ewelina mi ten kolorowiasty sie bardziej podoba, ale nie wiem jak reszta Twojego wyposażenia dla dzieciaczka wygląda :)
Niesia gratulacje zdolniaszko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690297 przez EwelinaB87
no będą paski cukierkowe, też mi się bardziej widzi, ale okrągły zagłówek wydaje się taki praktyczny?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690307 przez wunia1984
Ewelino chyba nie ma znaczenia, okrągły czy nie w sumie to część na główkę :)

Kochana a jak moja opasencja?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690310 przez Gro-szek
Niesia gratuluje egzaminu :)

Ewelina współczuje tego cholerstwa... ja mam badanie za tydzień.. też się go obawiam...
ale uszy do góry - bedzie wszystko dobrze :)

MamoBąbelka - rzeczywiście cena huśtawki fisher price przeraża, całe szczęście, dostaliśmy ją od szwagierki :) a pod względem praktycznym jest na prawdę super... widziałam jak jej synek uwielbiał na niej się bujać... przy ćwierkaniu ptaszków czy szymie morza... bardzo go uspokajało i potrafił na niej samodzielnie zasypiać :)

Ewelina - obie są ładne ale ta pierwsza robi na mnie lepsze wrażenie... ta druga z dinozaurami taka chłopięca moim zdaniem :)

Powtarzanie GBS na sens, ponieważ obecność paciorkowca może się zmieniać w czasie całej ciązy. Zobacz sobie artykuł: www.papilot.pl/ginekolog/11099/Paciorkow...ny.html#galleryimage

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690319 przez EwelinaB87
Buciki wysłałam, ale z opaską może być kłopot bo moja pasmanteria nie dysponuje gumokoronkami, a z neta boje się kupić bo mogą być tandetne, mogę zrobić cieniutką opaskę z dużym kwiatem ale całą z włóczki jeśli to nie problem?

Coraz bardziej podobają mi sie te paski kropki ten zamówie:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690324 przez wunia1984
EwelinaB87 napisał:

Buciki wysłałam, ale z opaską może być kłopot bo moja pasmanteria nie dysponuje gumokoronkami, a z neta boje się kupić bo mogą być tandetne, mogę zrobić cieniutką opaskę z dużym kwiatem ale całą z włóczki jeśli to nie problem?

Coraz bardziej podobają mi sie te paski kropki ten zamówie:P


Ok,to zrób tak jak uważasz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690381 przez olivka
Ewelka mnie się podoba ten drugi przewijak, fajne ma kolorki :)

parenting.pl/portal/paciorkowce-w-ciazy tutaj piszą, że leczenie tego cholerstwa stosuje się przed porodem ( by dziecko podczas porodu się nim nie zaraziło ) z resztą moje dwie znajome miały paciorkowca, nie były leczone i dzieci zaraziły się sepsą na szczęście udało się je wyleczyć. Ale córeczka jednej znajomej np. nie widzi, a w ciąży nie zlecili jej tego badania i nawet nie wiedziała, że ma w sobie tę bakterię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690400 przez Niesia
Można powiedzieć, że sesję jogi mam za sobą (czyt: pomalowałam paznokcie u stóp) :D

Głodna jestem strasznie a nie wiem co jeść.
Chciałam odespać dzisiejszą noc ale zapomniałam (znów i znów w porę sobie przypomniałam), że jutro po 9 przychodzi położna, więc nie pośpię.
Po południu muszę pojechać do komornika "celem złożenia wyjaśnień niezbędnych do prowadzenia egzekucji". Dokładnie nie wiem co to oznacza, może to że co roku powinnam poświadczyć, że się uczę a odkąd studiuję nie pokazałam ani jednego zaświadczenia z uczelni a jakoś się dowiedzieli, że kończę studia i chcą wiedzieć, czy będę kontynuować naukę... nie wiem. Ale tam takie niemiłe baby pracują, że na samą myśl mam kupe w gaciach :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690407 przez patka1603
myślę ewelina że do tych twoich paseczków bardziej będzie pasował ten stonowany czyli 1.
2 wydaje mi się zbyt kolorowy tym bardziej że pościel też będzie pastelowa- więc łatwo przedobrzyć. A łóżeczko jakie? Bo ja u siebie wymyśliłam że jak kolorowe dodatki to łóżeczko białe a nie w kolorze żeby dodatki były ładnie zaakcentowane.
Zastanawiam się czy w ogóle kupować przewijak czy może da się bez niego obyć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690412 przez agniesia1604
EwelinaB87 napisał:

Jak nie leczyć to niby po co powtarzać badania, to pewnie i tak dostane leki przy porodzie, ale ciekawa jestem innej sprawy, skoro ja mam paciorkowca to i ma mąż tyle czy męża leczyć?
Jaki ma to wpływ na jego zdrowie? musze o tym poczytać.


Nie wiem , ale chyba gdzieś czytałam że tym się nie zarazisz ...ale mozesz być nosicielem i przekazać dalej ... nie wiem - nie znam się ....

Ale on ogólnie ponoc nieszkodliwy - to paciorkowiec BEZMLECZNOSCI - tak mi się wydaje :)


Ten paciorkowiec jest tylko groźny dla noworodków kiedy się rodzą bo nie potrafią radzić sobie z taką bakterią ... jeśli wie się że ma się tego paciorkowca to już ponoć 80% sukcesu :)

I tak dziecko po urodzeniu będzie przebadane czy przypadkiem nie ma CRP podniesionego i napewno jak cos bedzie nie tak to podadzą antybiotyki... i przez 3 miesiace należy obserwować malucha czy przypadkiem coś się nie dzieje...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690419 przez agniesia1604
MamaBąbelka napisał:

Ewelina, dzięki za rady w sprawie kąpieli, mi teściowa chce dać te płyny z emolientami, ale skoro kolejna położna mówi, że nie powinno się tego od razu stosować, to ja jednak zdecyduje się na normalny płyn.


Ponoć o tym czy stosowac poinformują nas położne w szpitalu - bo zobaczą po skórze maluszka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690425 przez agniesia1604
Niesia napisał:

Można powiedzieć, że sesję jogi mam za sobą (czyt: pomalowałam paznokcie u stóp) :D

Głodna jestem strasznie a nie wiem co jeść.
Chciałam odespać dzisiejszą noc ale zapomniałam (znów i znów w porę sobie przypomniałam), że jutro po 9 przychodzi położna, więc nie pośpię.
Po południu muszę pojechać do komornika "celem złożenia wyjaśnień niezbędnych do prowadzenia egzekucji". Dokładnie nie wiem co to oznacza, może to że co roku powinnam poświadczyć, że się uczę a odkąd studiuję nie pokazałam ani jednego zaświadczenia z uczelni a jakoś się dowiedzieli, że kończę studia i chcą wiedzieć, czy będę kontynuować naukę... nie wiem. Ale tam takie niemiłe baby pracują, że na samą myśl mam kupe w gaciach :dry:



wisisz coś komornikowi?:)
Czy Mama Tobie wisi bo o alimenty ja podałaś?:P
Albo na mamie siedzi komornik a ona powiedziała że te rzeczy są Twoje?:P


Nigdy nie miałam doczynienia z komornikiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690428 przez Niesia
Emolienty stosuje się w problemach skórnych. Nie ma co przewilżać skóry, bo to może dać efekt odwrotny... stanie się bardziej sucha i narażona na urazy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690437 przez agniesia1604
myslę że przewijak dobra rzecz bo na odpowiedniej wysokości ...
Na łóżku nie wyobrażam sobie przewijać ze względu na kregosłup...
Na stole? okey ale nie na ławie...

Przewijak do postawienia na łózku to naprawdę dobra rzecz bo jest na odpowiedniej wysokości ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690439 przez katarzynaxxx89
Ja za to badanie na gbs płaciłam 16zł bez skierowania.
Ja zamierzam stosować tylko oliwkę emolient a do kąpieli żel linomag

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl