BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #690210 przez Niesia
Hej dziewczyny...

Ewelina uu współczuję GBSa. U mnie tez pewnie wyjdzie. tak mi się wydaje...

Posty przeczytałam. Ale nie mam siły pisać. Dopiero się obudziłam. Ze stresu nie spałam całą noc. Po usłyszeniu wyników, stres odpuścił i zachciało mi się strasznie spać.

Egz zawodowy miałam na chirurgii... jak się z tym oswoiłam stwierdziłam, że w sumie mi już jest to obojętne. Pojechałam na oddział, pielęgniarki powiedziały jacy pacjenci, z jakimi jednostkami zostali wystawieni do dyplomu. Ja wylosowałam starszą panią po operacji niedrożności jelit a w późniejszym czasie ewentracji. Bardzo miła pani. Co mogłam przy niej to zrobiłam, pogadałam, podałam leki... później napisałam proces. Przedstawiłam go przed komisją i... zdałam na 5 :)

Jeszcze obrona w sobotę. Później wakacje. Mam dość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #690222 przez agniesia1604
EwelinaB87 napisał:

Ja dzisiaj po badaniu, WYSZŁO MI POZYTYWNE GBS :(
babka sama powiedziała ze pierwszy raz sie z ytym spotkala,
przepisała mi penicyline i mam brac dwa razy dziennie co 12h przez 6dni za tydzien wizyta mam nadzieje ze sie wylecze, ale takimi wielkimi literami napisane ze sie mocno zmartwilam, dobrze ze zrobilam go wczesniej bo mialabym malo czasu na leczenie.



To nie zapomnij powtórzyć badania na GBS ...
Mój lekarz mówił że W ŻADNYM wypadku nie leczy się w trakcie ciąży PACIORKOWCA!!!!!!!
Bo on potrafi powrócić w ostatnim tygodniu!!!!!!


Powtórz potem badanie np za 2-3 tygodnie .... Jak się lekarka pierwszy raz z tym spotkała skonsultowałabym to z innym lekarzem bo wg mnie nie powinnaś przyjmować teraz antybiotyków bo może być tak ze powróci i zaczną się problemy po porodzie ...


Sorka że nastraszyłam ... ale nie jeden lekarz mi o tym mówił a 3 ...
pierwszy lekarz który robił mi to badanie 2 lata temu i wyjaśnił mi o co chodzi w kwestii ciąży późniejszej
drugi lekarz kiedy pytał się mnie czy na coś choruję na początku ciąży to też mi o tym paciorkowcu mówił że jego leczy się tylko w trakcie porodu bo on nawraca
no i trzeci to ten do którego teraz chodzę i też mówił że tym się nie martwić że jego się nie leczy w trakcie ciąży...

Każdy z tych lekarzy jakość spotykali sie z tym paciorkowcem...


Ale pewnie Twoja lekarka powtórzy badanie za te 2-3 tygodnie ...bo przecież nie zostawi tego tak. Najwyżej ponownie podadzą Ci antybiotyk w trakcie porodu... bo ponć i tak i tak każdej podają:) ... Wiec nie ma co się martwić. Ale z drugiej strony dowiesz się czy przypadkiem nie masz uczulenia na podany antybiotyk:) ...
___


A przytoczę że u mnie OBFITY wzrost wyhodowano.... więc pewnie teraz też będzie obfity...
Tego się nie wyleczy to powraca...:((((((((((

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690224 przez klauduska89
Niesiu no jak by mogło być inaczej jak 5 :)? Gratuluję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690232 przez agniesia1604
GRATULACJE Niesiu!!!!!!!!!!:))))))))))))))



Ja też dziś się zdrzemnęłam ... :P heh :)
W sumie od 15:20 do 17:00 oczywiście z kilkoma przerwami to na siusiu to na obrócenie się to na zamknięcie okna bo zaczęło lać... ale jednak ... przespałam się...
Jestem delikatnie zmęczona:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690239 przez olivka
Niesiu gratuluję zdanego egzaminu :lol:

Kurcze Ewelka ja bym też powtórzyła to badanie i skonsultowała się z innym lekarzem. GBS będę miała robione po 35 tc, ale czytałam że właśnie podaje się antybiotyk na 4 tygodnie przed porodem jeżeli wynik wyjdzie pozytywnie hmmm :huh: Kurde też się obawiam, że mogę mieć to cholerstwo :ohmy:


Jasiulek dzisiaj dokazuje, tak mnie skopał 3 razy, że aż musiałam męża się przytrzymać z bólu, do tego jeszcze miałam dzisiaj 2 razy skurcze, takie jak na miesiączkę kilka razy kuło mnie na dole, nie wiem czy to przypadkiem Jasio główką nie napierał, bo kuło wtedy kiedy on się wiercił.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690241 przez agniesia1604
Staś też napierał bo nieco więcej śluzu mam no i mokrą wkładkę ... tak mam co 3 dni :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690246 przez patka1603
gratki niesiu! przeraża mnie to GBS, można to zbadać prywatnie- samemu iść do labu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690251 przez Niesia
Dziękuję, gratulować będziecie mi w sobotę po obronie :P

Mnie strasznie bolą pachwiny, gdy chodzę. Okropnie. Co do mokrości, też raz na kilka dni mam mokrzej.

Nie wiem co ze sobą zrobić :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690254 przez KingaOc
Ja po badaniach, niestety Jasiek uciska na szyjkę macicy, mam leżeć przez jeszcze 3 tygodnie, nie wolno mi sprzątać, prasować, gotować i muszę jechać do Łodzi na USG, żeby sprawdzić nerki bo jest jakaś plamka na prawej nerce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690255 przez Monix
Niesiazdolna bestia, to było do przewidzenia ! :lol: :) GRATKI MALEŃKA :kiss:

Ewela współczuję Ci tego cholerstwa :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690257 przez KingaOc
Niesia, a dla Ciebie gratulacje za piękny wynik :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690268 przez klauduska89
No to Kinga uważaj na siebie. Ostatnio pisałam wam że kuzynka męża ma termin na koniec sierpnia i jej ginka stwierdziła że jej córeczka jest główką już bardzo nisko ułożona, dostała jakieś leki rozkurczowe i kazali jej leżeć ale nic jej to nie pomogło bo po 2 tygodniach na kontroli okazało się że szyjka jest już bardzo skrócona i główka jeszcze niżej niż ostatnio. Położyli ją do szpitala na rutynowe badania i będą obserwować co się będzie działo...Napiszę dziś na wieczór do niej co i jak ale pewnie dopiero jutro badania porobią...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690272 przez EwelinaB87
Jak nie leczyć to niby po co powtarzać badania, to pewnie i tak dostane leki przy porodzie, ale ciekawa jestem innej sprawy, skoro ja mam paciorkowca to i ma mąż tyle czy męża leczyć?
Jaki ma to wpływ na jego zdrowie? musze o tym poczytać.

Pomóżcie który wybrać przwijak:



Niesia gratulacje! ja sie tylko boje ze sie to skonczy cesarką bo jesli jest tak jak piszesz to wątpie zeby zaleczyli to w kilka godzin:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690274 przez MamaBąbelka
Groszku, ja akurat mam w domu kapsułki z wiesiołkiem, więc pewnie też w końcu je zacznę łykać. A huśtawka z fisher price jest super, szkoda, że taka droga.
Kapsułki z wiesiołkiem dostaniecie w każdej aptece.

Joanno, spokojnie jeszcze do terminu masz miesiąc, wiem, że chciałabyś wcześniej, ale różnie to bywa.

Patka, gratuluję zakupu, jeszcze trochę i my ostatni bez wózka zostaniemy :D. A co do diety w czasie karmienia, to ja od zawsze uważałam, że skoro nasze mamy jadły co chciały i dzieciom to nie szkodziło, to i ja nie

Ewelina, dzięki za rady w sprawie kąpieli, mi teściowa chce dać te płyny z emolientami, ale skoro kolejna położna mówi, że nie powinno się tego od razu stosować, to ja jednak zdecyduje się na normalny płyn. Przykro mi, że GBS Ci wyszło, ale to wcale nie jest tak rzadkie, mówi się, że nawet u co 5 kobiety występuje ten paciorkowiec, dobrze, że już wiesz, choć ja też nie spotkałam się z tym, żeby się leczyło go w czasie ciąży.

Niesia, gratulacje :D.

A ja dziś się wzięłam za prasowanie, nawet całkiem sporo uprasowałam, spodziewałam się, że po pięciu ubrankach będę miała dość. Ale plecy bolą :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #690279 przez EwelinaB87
Ja gbs nie robiłam ze skierowaniem po prostu powiedziałam dałam 35zl i zrobiła,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl