BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 9 miesiąc temu #720215 przez Monix
katarzyna GRATKI :) Kornelku witaj na świecie :)
Dziewczyny, jeśli chodzi o poród to zdecydowanie odradzam cesarkę... Milej wspominam zdecydowanie poród SN. Po cesarce ból jest dużo gorszy uwierzcie mi, przynajmniej ja cierpiałam niewyobrazalnie. Gdyby nie to że miałam dwójkę dzieci z różną wagą nigdy bym nie wzięła cesarki!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720224 przez asiulek_dolls
Klauduśka, Ewelina, Katarzyna GRATULUJE!!

Zuzinka i Milenka śliczniutkie i ze Stasia jaki przystojniak!!! :lol:
poproszę o więcej fotek bo napatrzec się nie mogę

a i jeszcze jedno: mami_nko jak zwykle niezawodna w przekazywaniu wiadomości :) pozwolę sobie ochrzcić Cię mianem CIOCIA DOBRA NOWINA :blink: masz tu w nagrodę buziola od Kacperka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720245 przez Niesia
Na początku gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusiom.

Ja mam wszystkiego dość...

Przed wczoraj znów zaczęłam ryczeć, baa wyć. Dlaczego? Nie wiem. :dry: Wczoraj rano wstałam w dobrym humorze, bo K miał wolne. Postanowiłam zrobić super śniadanko. Zjedliśmy i zadzwonił do mnie mój ojciec... babcia nie żyje :( Niedługo miała skończyć 96 lat. Niedługo miała po raz pierwszy zostać prababcią... każdy, kto dzwonił z rodziny, prosił bym urodziła i rozweseliła ten dzień. Oczywiście... chciałabym. Heh.

Dzidzia zaczęła się bardzo mocno odpychać nóżkami i napierać główką na szyjkę. Robiła już tak ale wczoraj na prawdę mocno to robiła, czasem sprawiało mi to dość spory ból. I miałam wrażenie, że widziałam czopka... nie jestem pewna ale coś budyniowego wylatuje mi po troszeczkę...

Pierwszy raz spuchły mi nogi. Stopy i kostki jak balony. Dziś rano obrzęki zeszły ale mam okropne uczucie ciężkości w łydkach. Leżę i nic nie robię.

Pogoda straszna. Jutro z rańca wybiorę się do lekarza. Może coś ciekawego i powie. A po jutrze pogrzeb. Idę. Tylko dlatego, że K ma wolne... sama bym nie poszła.

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #720303 przez MZS
Katarzynie gratulujemy :) a tak w ogóle. Czy wiecie gdzie KatarzynaXXX89 rodziła? pytam bo jak wczoraj siedziałam u siebie w szpitalu i czekałam na ktg to jakaś rodziła i to była podobna godzina :) może to była ona :)

A tak poza tym to załamałyście mnie tymi opiniami o cesarce. Ja nie mam innego wyjścia , bo Franiu nadal głową w górę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720319 przez mami_nka
asiulek_dolls napisał:

Klauduśka, Ewelina, Katarzyna GRATULUJE!!

Zuzinka i Milenka śliczniutkie i ze Stasia jaki przystojniak!!! :lol:
poproszę o więcej fotek bo napatrzec się nie mogę

a i jeszcze jedno: mami_nko jak zwykle niezawodna w przekazywaniu wiadomości :) pozwolę sobie ochrzcić Cię mianem CIOCIA DOBRA NOWINA :blink: masz tu w nagrodę buziola od Kacperka :kiss:



hehe zaszczyt dostałam :) hehe awansik :D dziekuje bo wiesz mysle ze jakbys miala córeczke to musiałabyś dac jej na drugie Adrianna z racji tego hihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720325 przez mami_nka
Niesia napisał:

Na początku gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusiom.

Ja mam wszystkiego dość...

Przed wczoraj znów zaczęłam ryczeć, baa wyć. Dlaczego? Nie wiem. :dry: Wczoraj rano wstałam w dobrym humorze, bo K miał wolne. Postanowiłam zrobić super śniadanko. Zjedliśmy i zadzwonił do mnie mój ojciec... babcia nie żyje :( Niedługo miała skończyć 96 lat. Niedługo miała po raz pierwszy zostać prababcią... każdy, kto dzwonił z rodziny, prosił bym urodziła i rozweseliła ten dzień. Oczywiście... chciałabym. Heh.

Dzidzia zaczęła się bardzo mocno odpychać nóżkami i napierać główką na szyjkę. Robiła już tak ale wczoraj na prawdę mocno to robiła, czasem sprawiało mi to dość spory ból. I miałam wrażenie, że widziałam czopka... nie jestem pewna ale coś budyniowego wylatuje mi po troszeczkę...

Pierwszy raz spuchły mi nogi. Stopy i kostki jak balony. Dziś rano obrzęki zeszły ale mam okropne uczucie ciężkości w łydkach. Leżę i nic nie robię.

Pogoda straszna. Jutro z rańca wybiorę się do lekarza. Może coś ciekawego i powie. A po jutrze pogrzeb. Idę. Tylko dlatego, że K ma wolne... sama bym nie poszła.

Miłego dnia :)


Rany niesiu bardzo mi przykro ale musisz byc twarda dla babci :) napewno nie chce zebys sie załamała tylko urodziła zdrowego skarbusia będzie czuwać :) u mnie tez dziadek tak chcial dozyc slubu i wnuczka/wnuczki ale nowotwór był sprytniejszy :( jednak ciagle wierze bo mowie do niego zeby czuwał i sie nami opiekował :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720341 przez mami_nka
Kasia napisała mi ze rodziała w chrzanowie tylko tyle wiec nie wiem czy to ci pomoże :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720355 przez MZS
oj to nie była ona :) do chrzanowa to trochę daleko ode mnie :)ale wiecie co, wczoraj podczas oczekiwania na to moje ktg, to się trochę mąż wzruszył jak usłyszał ten pierwszy płacz nowo narodzonego dzieciaka. Co dopiero będzie jak usłyszy naszego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720370 przez Niesia
maminko, dziękuję za słowa otuchy.

MZS, ja płaczę jak rodzi się bobas w programach na TLC i tez właśnie się zastanawiam co to będzie, jak urodzę własne maleństwo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720377 przez mami_nka
Niesia ja tez zawsze w tym momencie pękam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720484 przez patka1603
już gratulowałam na FB ale mino wszystko jeszcze raz gorąco witam malutkie szkraby i gratuluje rodzicom!!!

Oj dziewczynki nie zazdroszczę wam kryzysów ja jak narazie owego jeszcze nie miałam ale od jakiegoś tygodnia muszę wstawać w nocy 2 razy na siusiu i mnie wykańcza to podnoszenie z wyrka- kolana mi wysiadają :(


Co do ruchliwości mój Kacperek ostatnio buszuje jak szalony chyba rzeczywiście trenuje do przebycia cięzkiej drogi porodowej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720584 przez MamaBąbelka
Niesiu, przykro mi z powodu babci.

Kasiu, gratuluję synka :)

U mnie to jakaś dermatozsa ciążowa, choć nie pamiętam, jaka konkretnie, niby nie szkodzi bardzo ani mi, ani dziecku, ale jest bardzo dokuczliwa i z opuchlizną sprawiła, że ledwo chodzę, nogi bolą, skóra jest jak twarda skorupa i mam wielkie sine plamy, wygląda to, jakbym je odmroziła. Wywołują to hormony, więc dermatolog też uznał, że najlepiej zakończyć ciążę. Trzymanie mnie z tym, byłoby zwykłym znęcaniem się.
Dziś rano z tym zaświadczeniem się stawiłam do szpitala, zbadali mnie, przewidywana waga to 4100-4300, mała się bardzo wierciła i nie dała lepiej zbadać, więc to kolejne wskazanie do cięcia, bo jestem drobna i moja miednica niezbyt szeroka. Zrobili mi zresztą test oksytocynowy, ale skurcze leciuteńkie, zmian w szyjce brak.
Mówcie co chcecie o cesarce, ja też zawsze byłam za jak najbardziej naturalnym porodem, ale na tą chwilę to dla nas jedyne rozwiązanie. Za tydzień, kiedy dopiero by indukowali poród mała i tak osiągnęłaby wagę, która byłaby wskazaniem do cięcia, więc wolę to już mieć za sobą. Rodzenie ponad 4 kg dziecka przy moich gabarytach mogłoby się udać, ale gdyby dziecko utknęło w kanale konsekwencje mogłyby być tragiczne. Ja i mąż jesteśmy przynajmniej spokojniejsi o jej bezpieczeństwo.
Jutro czeka mnie cesarskie cięcie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720600 przez Gro-szek
MamoBąbelka... a powiedz mi jak u Ciebie yta opuchlizna wygląda...
Ja mam opuchnięte nogi mnej więcej do początku łydki, jakieś z 7cm ponad kostką... i lekarz jak to zobaczył lekko się przeraził, ze z takimi nogami można chodzić... powiedział, ze jak opuchlizna bedzie się utrzymywać ale mniej wiecej do wysokości kolan mam niezwłocznie zgłosić się do szpitala... za bardzo nie naswietlił mi jakichkolwiek konsekwencji dla mnie czy dla dziecka... ale moze ja tez mam takiś rodzaj dermatozy?

A z tą twoja cesarką... to skoro i tak mieli Ci ja zrobić to zdecydowanie lepiej wcześniej... trzymam kciuki za Was w dniu jutrzejszym... daj znać jak tylko bedziesz mogła co i jak :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #720738 przez MamaBąbelka
Groszku, opuchlizna wygląda normalnie, nogi nieco zaczerwienione i po prostu opuchnięte, kostek nie widać ;). Ja słyszałam, że to normalne i dopóki po nocy mija, to nie ma się czym przejmować, dopiero jeśli nie schodzi wcale, to trzeba by sprawdzić, czy nie jest objawem czegoś.
Na pewno nie masz dermatozy, uwierz, gdybyś ją miała, wiedziałabyś, miałabyś wstrętną i bardzo swędzącą wysypkę, opuchlizna nie jest częścią tej choroby, bo ja opuchnięta jestem od dobrych dwóch miesięcy, po prostu razem z dermatozą robi mi z nóg masakrę :/. Pokazywać Wam nie będę, bo mogę straszyć :/.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #720769 przez magdalenagal
Cześć Dziewczyny,

Jestem lipcową Mamą rozpakowaną w czerwcu ;) czytam Was czasem żeby przypomnieć sobie chwile z brzuszkiem :)

Piszę do MZS- Kochana, wiem co przezywsz, moj Synek tez od 20 tygodnia był zwrócony głową ku górze. Z tego powodu miałam CC. Na prawdę się nie bój, owszem nie jest przyjemne pionizowanie, brzuch może boleć a rana będzie się jakiś czas goić. Ale nie jest to takie straszne i nie trwa wiecznie :) I wiesz na pewno że Dzidziuś i jego uśmiech rekompensują wszystko. Czytam że Mąż Cię wspiera dlatego te pierwsze dni po porodzie będzie Ci łatwiej.

Nie smuć się. Czeka Cię piękne przeżycie a po nim cudowny czas z Franiem. Bądź dobrej myśli! Ja trzymam za Ciebie kciuki i Twoje Koleżanki Sierpniówki pewno też :)

Pozdrowienia Magda i Michaś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl