BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 3 miesiąc temu #814233 przez asiulek_dolls
spokojnie daj mu trochę czasu najpierw na boczek później będzie się sam na brzuszek przekręcał, Kacper też jeszcze nie umie "wrócić" z brzuszka na plecki udało mu się tylko kilka razy...
u nas "podłogowy styl życia" -jak to określiła pewna fizjoterapeutka bardzo się sprawdza, raz w miesiącu chodzimy do poradni rehabilitacyjnej bo Kacperek miał asymetrię, pisałam Wam o tym kiedyś i tam nam kazali jak najwięcej na podłodze spędzać czasu bo to zdrowe dla dzieciaczków, no i z dnia na dzień widzę jak nabiera dzięki temu siły :) asymetria już jakiś czas temu zanikła, właściwie po miesiącu zabaw na podłodze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #814379 przez klauduska89
no to dobrze że z Kacperkiem już wszystko dobrze, widocznie ta podłoga mu rzeczywiście sprzyja :) Szkoda ze tak mało osób odwiedza już to forum co? Bardzo dużo dziewczyn nie było tu od czasu porodu, a kiedyś po jednodniowej nieobecności trudno było nadrobić posty...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #814385 przez tysiiiak
Tak się wtrace :)
Klauduska jak najbardziej kladz synusia na podłodze ale brakiem.obrotów aż tak się nie przejmuj :) Kubuś dopiero z tydzień temu zaczął przekrecac się z pleców na brzuszek i jest z nim wszystko okej :)

Pozdrawiam i najlepszego w nowym roku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #814723 przez asiulek_dolls
no szkoda ale siłą przecież nikogo nie zmusimy do powrotu i rzeczywiście niektóre mamusie nie pokazały się tu po porodzie wcale i nie pochwaliły się nawet dzieciątkami...

a my wczoraj przywitaliśmy nie tylko nowy rok ale i pierwszego ząbka :lol:

Klauduska, Mami_nka (i każdemu kto tu zagląda) życzymy Wam z Kacperkiem
Szczęśliwego Nowego Roku!!! :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815568 przez mami_nka
a skąd wiesz ze Zii??

Kochana dla was również HEPI NJU JER :)

Moja tez ma problemy z obrotami ale jak ja za lapki podciagam to siada :) Asiulek to wy juz pol roku ty tak wczas urodzilas olśniło mnie hahahaha
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #815647 przez asiulek_dolls
a wiem bo mi Klauduśka kilka postów wstecz zdradziła.. no a później sama doczytałam na sierpniówkach 2014 bo tam Zii sama o tym wspomniała

ja już z utęsknieniem czekam aż Kacper będzie siedział bo mam nadzieję że wtedy się trochę dłużej sam zabawi, już nawet coś w tym kierunku synuś kombinuje, próbuje się podciągać sam do siadania, narazie z pozycji leżącej dźwiga główkę i odrywa barki i lekko obraca się tak żeby oderwać łopatki i próbuje podpierać się i odpychać łokciem więc pewnie niedługo mu się uda usiąść
a jak jest w leżaczku lub foteliku nieprzypięty to trzeba go pilnować bo z pozycji "półleżącej" już prawie sam siada
hahaha nawet język przy tych próbach wystawia jakby mu to miało ułatwić siadanie :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815753 przez mami_nka
Też nie mogę się tego doczekać az mała bedzie siadziała hehe :)

P.S Zii niestety... No :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815783 przez asiulek_dolls

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824311 przez asiulek_dolls
:( i znowu cisza....

Mami_nka wciąż czekamy z Kacperkiem na obiecanego maila!!! :P

Klauduśka jak tam wasze obroty? udało się Dawidkowi zaprzyjaźnić z podłogą?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827557 przez klauduska89
no więc tak, mały od jakiegoś czasu prowadzi życie podłogowe, ładnie się obraca z plecków na brzuszek, ale w drugą stronę jeszcze nie potrafi. A z nowości to wyszedł nam tydzień temu ząbek:) obyło się bez większego marudzenie i gorączki:) ale mamy za to wielki problem z spaniem nocnym, chyba kolejny skok rozwojowy i lęk separacyjny. Dawid kiedyś chodził spać 20-21, a teraz? o 24 idzie dopiero spać, wstaje przed 7 rano i w nocy przynajmniej 4 pobudki :( ciągle chodzę zmęczona i niewyspana, a małemu widocznie tyle snu wystarcza, w dzień śpi mi 2 razy po 30 minut. Byliśmy na szczepieniu i waży już 10,5 kg i 75cm :) A jak tam u Ciebie asiulek_dolls i Kacperka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828107 przez asiulek_dolls
Spokojnie na obroty przyjdzie czas, Kacper "wraca" z brzuszka na plecki tylko przez prawy bok, a że obracanie na brzuszek z kolei upodobał sobie przez lewy boczek to w efekcie turla się tak przez cały salon :) do tego obraca się wokół własnej osi więc muszę bardzo uważać wchodząc do salonu żeby się o niego nie potknąć bo rzadko zastaje go w tym samym miejscu w jakim go zostawiłam, no chyba że zapatrzy się w telewizor- wtedy leży grzecznie i ani drgnie :silly:

ze spaniem u nas różnie czasami sam zasypia nagle, innym razem muszę go zmęczyć zabawą i później i tak z trudem udaje mi się go uśpić, zdarza się też że włączam mu projektor sama się kładę i udaje że śpie on się wtedy wycisza... na szczęście raczej się nie budzi w nocy, raz tylko na jedzenie, rzadko dwa razy
ale też był taki czas że niby się nie budził ale rzucał się w łóżeczku, spał jakoś tak niespokojnie, nie próbowałam wtedy nawet zgadywać dlaczego tak jest, nie zastanawiałam się czy to zęby, skok czy coś innego przez kilka nocy po prostu spał z nami tak żebym mogła go szybko przytulić jak zaczynał się wiercić, wiedziałam że ma sucho, ciepło i jest pojedzony więc jakoś się tym bardzo nie przejmowałam i to wystarczyło, po paru nocach wszystko wróciło do normy

z drzemkami w ciągu dnia podobnie jak u Was, 2-3 drzemki po 20-30 minut, czasami tylko jedna ale około 1-1,5h ale to raczej jak śpi u mnie w ramionach

my ostatnie szczepienie mieliśmy 17.I. waga pokazała 8530g a jeśli chodzi o wzrost to 67cm (czyli w ciągu pół roku przybył 5750 i 17cm)

Kacper ma już dwa ząbki i też obyło się bez przygód z gorączką :lol: ufff na szczęście i mam nadzieje że kolejne też będą się pojawiać bezproblemowo

generalnie wszystko u nas ok, i tylko jedna rzecz mi się w macierzyństwie nie podoba i nie wiem czy się kiedyś z tym pogodzę ŻE TEN CZAS TAK SZYBKO LECI!!! po połowie roku od pojawienia się Kacperka w naszym życiu ten rok macierzyńskiego wydaje mi się śmieszną chwilą...

a propos: co tam u sierpniówek? czy wszystkie są na rocznym urolpie czy któraś już wraca do pracy? jeśli możesz przekaż dziewczynom i ich maluszkom pozdrowienia ode mnie i Kacperka
buziaki dla Was :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828263 przez klauduska89
Sierpnióweczki mają się dobrze, wszystkie sierpniowe dzieciaczki są cudowne i zdrowe :) Wiele dziewczyn prowadzi blogi, jak znajdę linki to później podam :) Co do macieżyńskiego to jedna koleżanka wraca już do pracy ale nie potrafię skojarzyć czy była tu z nami na forum czy dopiero na fb dołączyła :) Jedna sierpniówko/lipcówka opuściła nas na dobra, Joanna89, ale to widziałam że byłaś jakiś czas na forum lipcówek i u nich też się z nią pożegnały więc może kojarzysz temat :)
Przekazuję pozdrowienia od naszych Sierpniówej i mam nadzieję że któraś się tu jeszcze odezwie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #828269 przez cukierecek27
No i wlazłam po dluuugim czasie musze sie oswoić z powrotem z pisaniem tutaj :)

sie pochwale tak wyglada moja niunia no wlasciwie to z przed miesiaca :)

a co sie stało Zii?? musze nadrobić...
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #828287 przez wunia1984
Jestem i ja ! Witajciee:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl