BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 11 miesiąc temu #662135 przez MamaBąbelka
A na poddaszu w pogotowiu czekają wyprane rzeczy od szwagrów:
- 1 rożek
- 2 rampersy
- 4 pary spodenek
- 6 śpiochów rozpinanych w kroku
- 10 pajacyków
- 10 kaftaników
- 13 body na krótki rękaw
- 6 body na długi rękaw
- 2 czapeczki bawełniane
- 7 par skarpetek
- 3 pary niedrapek
- 1 bamboszki


Także generalnie ja już nic nie kupuję z ubranek i akcesoriów na te najmniejsze rozmiary 56 i 62, poza jakimś 5-pakiem skarpetek w neutralnych kolorach, bo te szwagrów są takie trochę bardziej chłopięce i nie będą do białych i różowych rzeczy pasować.
Teraz pora na inne zakupy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662150 przez Niesia
Kinga witaj po długiej nieobecności!

Monix, dobrze mówisz. Każde dziecko jest inne i inaczej rośnie. Ja ciągle się sprzeczam z babcią K bo ona uważa, że niepotrzebnie kupiliśmy body w rozm 56, że przecież to od razu za małe będzie. I nie możemy jej przemówić, że 56 cm to taki standardowy rozmiar i większość dzieci rodzi się mniej więcej mierząc tyle. Wiadomo, są tez większe, czy mniejsze... ona widziała noworodka ostatni raz 17 lat temu i ona wie i już.

Co do pieluszek, to dostałam od siostry paczkę najmniejszych Dada. Się wczuła dziewczyna w ciociowanie :P

Cukierecek ile kosztuje taka poduszka? Przydałaby mi się...

Katarzyna jeśli chodzi o dentystę, to możesz być spokojna, bo w ciąży normalnie możesz dostać znieczulenie. Chciałam napisać, żebyś poinformowała o ciąży dentystę ale przecież my już nie musimy nic mówić... :D


A ja... ja dziś dłuuugo siedziałam w szpitalu na oddziale pediatrycznym czekając na moją nauczycielkę i opłaciło się. Trochę nielegalnie ale mam przypadek do pracy!!!

Po drodze do domu spotkałam położną i dostałam ochrzan za hot doga :D

U mnie też zimno. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662174 przez patka1603
mama bąbelka czyli wyprawka kompletna
ja nie mogę się doczekać kiedy dostanę tą paczkę od cioci- jestem ciekaw co tam jest.

wunia fajnie że maluszek zdrowo rośnie, wygląda na to że mój Kacperek troszkę mniejszy jest niż wasze maluszki, ciekawe czy to przez to że nie mam apetytu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662185 przez wunia1984
Patka każde dziecko rośnie inaczej, a apetyt do tego raczej nic nie ma :) Bo dzieciątko nawet gdyby miało nam zabrać to i tak weźmie to czego potrzebuje.
Mamo bąbelka pokaźna wyprawka :)
Cukierecek to ślub już w sobotę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #662251 przez Joanna89
Byliśmy na spacerku w lesie, troszkę się dotleniliśmy :)
Teraz farbuję odrosty bo włosy rosną mi jak szalone...
Zmierzyłam się w brzuszku i znów więcej 95cm już... jestem w szoku ile ten brzusio jeszcze urośnie???:)

Mamabąbelka super wyprawka:) Ja też mam tego sporo ,ale nie chce mi się spisywać hehe


Któraś ma w domu pampersy DADA ? Jak one wyglądają ? mój mąż nie chce się przekonać twierdzi ,że to tanie dziadostwo...
któraś może wstawi foto pampersika ??? faceci...

taki kupiłam dziś kocyk



Uploaded with ImageShack.us

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662280 przez cukierecek27
Niesia ja jej nie kupiłam tylko wygrałam :)
materacyk.pl/pl/produkty/dodatki/poduszka-fikuszka.html na ceneo widzialam to około 90-100zł

wunia tak juz w sobote.... zaczynam sie stresowac bo jutro caly dzien poza domem praca uczelnia... a moje pol biedne sie rozchorowalo ;/ chyba reakcja stresowa a co najgorsze ze w trasie ;./ ale coz ... co nas nie zabije to nas wzmocni oby do jutra mu przeszło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662320 przez olivka
Joanna w internecie znalazłam takie porównanie pieluch DADA z innymi markami

www.bangla.pl/zdjecia-biedronka-dada-pre...2011-r-up18389-4.htm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #662327 przez Niesia
Joanna, na innych forach Dada to bardzo chwalone pieluszki, nie jednokrotnie porównywane z Pampersami lub nawet mówi się, że są lepsze. W jakiejś gazetce oglądałam rankingi. W każdej kategorii były 3 pierwsze miejsca. Były wózki, ubranka, zabawki edukacyjne, butelki, kremy na odparzenia i pieluszki. Jak tak przeglądałam pomyślałam "no tak, wszystkie te z najwyższej półki" a gdy doszłam do pieluch okazało się, że Dada są na 2 miejscu, na pierwszym były oczywiście Pampersy.

Ale faceci lubią mieć znaczki :D Na szczęście mój tu zostawia mi wolną rękę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #662342 przez Monix
DADY same w sobie nie są złe, jednak jeśli chodzi o chłonność to pampersy są lepsze. Nam przeważnie kupka uciekała i często gęsto lądowała na plecach :S Poza tym Nadia dostała uczulenia i już nigdy ich nie kupiłam. Jeśli miałabym porównywać jakiekolwiek pieluchy z firmowymi PAMPERSAMI to śmiało mogę polecić TOUJOURS z LIDLA! Są moim zdaniem o klasę lepsze niż sławetne DADY! jedynym minusem jest to, że nie ma rozmiaru 1 i 2 :( zaczynają się od rozmiaru bodajże 3 (4-9kg)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662346 przez Joanna89
dzięki dziewczyny! może go przekonam, po co wydawac więcej jak można mniej:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662370 przez agniesia1604
MamaBąbelka napisał:

A na poddaszu w pogotowiu czekają wyprane rzeczy od szwagrów:
- 1 rożek
- 2 rampersy
- 4 pary spodenek
- 6 śpiochów rozpinanych w kroku
- 10 pajacyków
- 10 kaftaników
- 13 body na krótki rękaw
- 6 body na długi rękaw
- 2 czapeczki bawełniane
- 7 par skarpetek
- 3 pary niedrapek
- 1 bamboszki


Także generalnie ja już nic nie kupuję z ubranek i akcesoriów na te najmniejsze rozmiary 56 i 62, poza jakimś 5-pakiem skarpetek w neutralnych kolorach, bo te szwagrów są takie trochę bardziej chłopięce i nie będą do białych i różowych rzeczy pasować.
Teraz pora na inne zakupy :)


Boshe to ja nawet połowy z tyh wszystkich ciuszków nie posiadam a zakończyłam kupowanie:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662372 przez Monix
Byłam w końcu w Lidlu i zakupiłam stanik do karmienia, 2 pary legginsów i spodenki dla niemowląt. Wszystko już takie przebrane ze szok :S

Poza tym mam mega syf w chacie :P W pokoju chłopaków trwa remont :lol: Dopiero co się rozpoczął, a ja już marzę o tym by się skończył :pinch: :X

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662393 przez agniesia1604
ale momento ...
To ja już słyszałam kilka wersji tego ze Pampers produkuje Dadę tylko ze pod inną marką ...
to jak Kamis produkuje Prymat

To ta sama marka tylko trochę inna kombinacja:) .. nieco gorsza - aczkolwiek mówią że właśnie na DADĘ dzieci nie mają uczulenia a na Pampersa tak...

To ponoc zależy głównie od założenia pieluszki ... od tego czy jest odpowiedniej wielkości kupiona ... przede wszystkim czy dobrze leży
Generalnie DADA ma nieco twardszy materiał ... przez co niektóre mamy twierdzą że maluszkom moze być w nich niewygodnie...
A tak naprawdę dziś przeglądałam fora i mówią mamy ze połowa kobiet w szpitalu ma DADĘ a druga PAMPERSA... zauważcie jedno ...że często z Pampersów przechodzą na DADĘ i sobie chwalą:)


Ja zakupiłam dadę... jak bedzie źle zmienie i będę szukała kolejnych ... nie ma problemu :)

Jak każdy z nas moze być uczulony na kosmetyki, tak niemowle moze byc uczulone na te środki w pieluszkach..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662408 przez MamaBąbelka
Cukiereczek, gratuluję wygranej :). Super, że kwiaty jednak będą i to w większej ilości :).

Niesia, fajnie, że udało Ci się znaleźć "przypadek" do pracy :). A jeśli chodzi o starsze pokolenie i ich mądrości, to przypomniało mi się, jak rozmawialiśmy w zeszłe lato, jak się miał mały szwagrów urodzić (termin początek października zeszłego roku), a teść wygłasza komentarz, że ma być duży, podobno nawet 80 cm! A potem, że na święta będzie już biegać (nawet jeśli chodziło o te Wielkanocne, to na Boga on miał wtedy dopiero pół roku).

Ja chyba spróbuję z pieluszkami BabyDream na początek jednak.

Agniesia, to spójrz stronę wcześniej, bo tam jest moja wyprawka :), te rzeczy, to są rzeczy po synku szwagrów i to już po oddzieleniu tych bardzo chłopięcych. Pewnie skorzystam tylko ze skarpetek, czapeczek, niedrapek, kilku pajacyków i body na długi rękaw, bo tych sama mam tylko dwie sztuki, a koleżanki mówią, że przyda się jednak więcej.

Patka, nie przejmuj się, może synek będzie po prostu niedużym dzieckiem, a może jeszcze nadrobi przed porodem :). Na pewno nie jest zbyt mały na swój wiek, skoro lekarz nie zwrócił na to uwagi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662418 przez MamaBąbelka
Większość moich koleżanek (a mam tych dzieciatych naprawdę sporo :)), mówiła, że Pampersy uczulają albo przeciekają te dla noworodków w każdym razie. Dadę polecają bardzo, ale przyznają, że jest mniej chłonna niż Pampers i trzeba zużyć ich na dobę więcej.

Monix, no to część zakupów przynajmniej udało się zrobić :). Jestem strasznie ciekawa Waszego pokoiku dla chłopaków :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl