BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 11 miesiąc temu #661628 przez Monix
Jestem zła, bo mój chłop gdzieś pojechał i nie wiadomo kiedy wróci, a ja chciałam jechać do LIDLA z rana, żeby jeszcze coś dostać. Kurka, odkąd mamy jeden samochód to jest problem :dry:

Powiem Wam jak to było z moim dzieckiem: Moja córka urodziła się z wagą 3460g i miała 55 cm. Zużyłam 3 paczki pampersów 1 po 78 sztuk (234 szt.) potem przeszłyśmy na 2.
Body, śpiochy i pajace rozm. 56 używała jakiś miesiąc, potem rozmiar 62. Nadia była raczej "standardowym" dzieckiem, ale wiadomo dzieciaki rodzą się większe i mniejsze i nie ma co się sugerować.

KingaOc fakt dawno Cię nie było, a więc witaj ponownie :) I gratuluję zamążpójścia :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661633 przez MamaBąbelka
Maminka, fajnie, że z Lili wszystko dobrze :).

Agniesia, synek szwagrów urodził się mając ok. 3,800 kg i 58 cm, a mimo to z początku wygodniej jej było ubierać go w ubranka na rozmiar 56 i muszę przyznać mając je teraz u siebie, że to są właśnie takie mniejsze 56, bo jak wiadomo rozmiar rozmiarowi nierówny. Też mam takie 56, które są większe niż 62, ale 68 przydadzą się moim zdaniem nawet przy sporym malcu najwcześniej ok. 2 miesięcy.
No i ubranka do szpitala na wyjście na pewno trzeba wziąć, ale możesz przygotować je osobno, pokazać mężowi gdzie są i kazać zabrać ze sobą, jak będzie po Was jechał.

Kinga, a czemu byłaś w szpitalu? Szkoda, że ciągle nie znasz płci maleństwa, może za dwa tygodnie uda się przy okazji ustalić?

Ja dziś totalnie niewyspana :/. I jeszcze ta pogoda, ale nie chcę drzemki robić, bo potem nie będę mogła zasnąć wieczorem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661643 przez KingaOc
MamaBąbelka obudził mnie straszny ból brzucha i pojechałam do szpitala, mam skróconą szyjkę i miałam niewielkie rozwarcie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #661695 przez katarzynaxxx89
Ja mam takie pytanko czy w 30 tyg można iść do dentysty, chciałby sobie zęba zrobić, pląba

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661738 przez MamaBąbelka
Kinga, ojej, coś te skracające się szyjki, to plagą są ostatnio. Dobrze, że już wszystko ok :).

Katarzyna, myślę, że nawet powinnaś iść, bo chory ząb może spowodować infekcję w organizmie, a każda infekcja może przyspieszać poród. Ewentualne znieczulenie jest bezpieczne dla dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #661790 przez patka1603
Witajcie moje drogie, powiedźcie mi liczycie już ruchy maluszka?
Ja tak myślę zacząć od czerwca czyli mnie więcej od 30 tygodnia ,bo jakoś nie jestem "przewrażliwiona" na punkcie ruchów i podchodzę do tego z rezerwą.

U nas pogoda też się pogorszyła świeci słoneczko ale jest tylko 15 stopni, jak wyszłam na spacer z psem to myślałam ze zamarznę, jedyny plus to taki że po wczorajszych masakrycznych obrzękach nie ma ma śladu.. hura!!!!!!!!!!!!!!!

Co do pieluszek to ja już sama nie wiem w jakie zainwestować , skoro te dada są tak zachwalane. Myślę ze nie będę kupować więcej pieluch niż 2 opakowania- bo po co robić wielkie zapasy jak do sklepu 10 minut.

Kinga to dobrze że wszystko z wami już w porządku, a co mówi lekarz apropo płci?

Właśnie zapomniałam wczoraj wspomnieć: mój lekarz znowu się uparł na ten duphaston i powiedział że mam brać 2 tabletki dziennie anie 3 tak jak wcześniej. A na pytanie co jak będę miała skurcze czy nie zacznę rodzic powiedział że nic mi nie będzie.Tym bardziej że teraz już jest bardziej zaawansowana ciąża. No oby miał racje. Ja tam nie wiem dlaczego on tak koniecznie chce mi ostawić ten duphaston?!?

oliwka tak mi się przypomniało co do 'odchudzania' oczywiście nie dosłownego ale ograniczenia nadmiaru ilości jedzenia to wydaje mi się że jeśli ty nie czujesz głodu to maluszek zawsze dostanie witaminki gdyż on jest zaspokajany w 1 kolejności a później twoje potrzeby- Oczywiście żeby była jasność stanowczo nie popieram żadnych diet odchudzających w ciąży tylko chodzi mi o kolejność w przyswajaniu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661798 przez klauduska89
u mnie sporo tych ruchów jest i o różnych porach więc narazie wogóle ich nie liczę, zobaczę czy później lekarz będzie kazał to robić czy nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661881 przez Gro-szek
Kinga witaj po nieobecności :) Fajnie, ze wszystko jest już w porządku! Czasem tak bywa, ze Maluszek nie chce ujawnić swojej płci, na pewno niebawem się dowiesz kto się kryje w brzuszku :)

Ja ruchów jeszcze nie liczę, bo Mała o różnych porach daje mi o sobie znać... Jak zdarza się że Mała jest mnie aktywna zwracam na tę ilość szczególną uwagę.

Co do wózka to chyba z mężem się zdecydowaliśmy...
Prawdopodobnie kupimy Graco Symbio :) W wyborze zwracałam szczególną uwagę na to żeby spacerówka była jak najbardziej funkcjonalna... i żeby Maluszek pojeździł w niej jak najdłużej...
Moja koleżanka go ma i jej synek ma już 1,5 roku i dalej w nim śmiga... w międzyczasie kupiła małą spacerówkę ale znów wróciła do Graco...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661905 przez olivka
Patko no właśnie staram się jeść jakoś racjonalnie ale te słodycze......aż mnie skręca jak nie zjem codziennie czegoś słodkiego :P Zauważyłam też, że jak robię sobie dłuższe przerwy w jedzeniu,bo nie czuję głodu to aż mnie całą telepie i poty oblewają i wtedy muszę coś zjeść :\
Co do liczenia ruchów to ja liczyłam jak wyszłam ze szpitala, bo weszło mi to w nawyk, a teraz jak byłam u swojej gin. to dostałam już kartę ruchów płodu i żebym zaczęła liczyć od 30 tyg. ciąży i zaznaczać na tej karcie. Na pewno będzie sprawdzać przy następnej wizycie więc będę i tak musiała liczyć :P bo inaczej dostanę OPR ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661910 przez katarzynaxxx89
Ja już po USG i według pomiarów termin na 25lipca bo bobas jest już duży i wychodzi że to 31 tydz, oczywiście tylko z usg.
A poza tym to biedrona zaliczona kupiłam wkłaadki 2 paczki i te patyczki z wacikami tez 2 paczki i śliniaczek taki jakby plastikowy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661914 przez olivka
strasznie mnie skóra ciągnie na wys. mostka normalnie jakby miała się zaraz rozerwać :( i jakaś gulka mi tam wyskoczyła :angry: Może mi 3 ręka rośnie :unsure: :lol: :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #661936 przez agniesia1604
Patko,
wydaje mi się że Duphaston pomaga w tworzeniu łożyska i w jego funkcjonowaniu... czyli wydziela progesteron
A skoro tak, to podejrzewam ze dlatego jest odstawiany bo moze powodować np starzejące się łożysko ... ale tego nie wiem ... tak po prostu sobie pomyślałam ...

Poza tym lekarze odstawiają już w 20 tygodniu ...bo ryzyko poronienia jest praktycznie znikome...

W Twoim przypadku już nie ma ryzyka poronienia... a ryzyko wcześniejszego porodu o czym lekarz dobrze wie... z tym ze skoro kaze Ci odstawić to znaczy że powinnaś to zrobić ... bo moze rzeczywiscie ten Duphaston ma jakiś wpływ na przebieg ciąży ....

Wiesz jest jeszcze jedno wyjście...
żeby nie zrobić gwałtownie o 1 mniej
to może 2,5 a potem 2

albo zrobić tak ...bo teraz bierzesz co 8 godzin... odstawiać pomału czyli co 9 godzin ... co 10 godzin ... i aż dojdziesz do schematu co 12 godzin (wtedy będzie już 2 na dobę)
Wtedy mozesz sobie sama dostosować tak jak chcesz - jak Ci będzie wygodnie ... a przynajmniej będziesz spokojniejsza

Chyba ten sposób wydłużania jest najlepszy... stopniowo ... musiałabys zacząć od razu ..:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661946 przez olivka
Patka ja pomału odstawiałam Luteinę, a Duphaston biorę cały czas 3x1tabl. + No Spa 3x1 tabl. i jeszcze inne. Chodzi właśnie o to żeby odstawić pomalutku a nie drastycznie od razu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661947 przez agniesia1604
ja jutro mam pierwszego chetnego na mieszkanie... zobaczymy:) ... coś widać że się rusza...
Pewnie tylko obejrzy i tyle...ale coś się dzieje:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661973 przez EwelinaB87
a sprzedajesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl