BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 9 miesiąc temu #995163 przez jurada
Hej! Pamiętacie mnie jeszcze? :dry:
Czytam Was na bieżąco. Nie pisze, bo nie mam na nic czasu... Szczerze, to nawet wyspać sie nie mam kiedy... Jak chce się zdrzemnąć to MAMO! MAMO! I i tak cały dzień a czasem nawet w nocy. Nie wiem czy to idzie ale mój syn przychodzi tuli sie, cały czas chce skupiać uwagę na sobie. Nawet śpi ze mną :|

Ostatnio cos boli mnie kostka w stopie... Ale nie puchnie ( na szczęście) :blink:

Dziewczyny u Was wszystko piękne , żeby nie było ze nie widziałam szafeczek, karuzeli, zakupów ciuchowych... :)

Aaaa no i witam serdecznie nowe forumowiczki :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995164 przez jurada
A i jeszcze jedno w ramach popchniecia..

Nie zrozumcie źle moich słów ale jestem juz zmęczona ciąża. :blush:
Chciałabym juz urodzić a zarazem boje się porodu i tego jak to będzie

Często mam chwile załamania i musze popłakać jaka to jestem nieszczęśliwa, jak mi ciężko i ogólnie źle. :unsure:

I jeszcze ta dolegliwość co mnie dopadła... Mówię o
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
tez mi się płakać chce z tego powodu.

Tez tak macie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995165 przez Rita87
Haha Mech chyba też się zapisze na to forum, bo widzę, że dużo mnie omija :laugh:

Asiek, jakby Ci się nie chciało robić wyściółki samej to w Jysku są fajne koszyczki z wyściółką, np takie: jysk.pl/przechowywanie/kosze-itp/kosze-p...-sz18xd24xw12cm-braz
i jak jest tak jak teraz na nie promocja to cena też jest zachęcająca bardzo :)

Armelka, chyba większość z nas zamawiała sobie rzeczy do szpitala z apteki internetowej Gemini, bo najtaniej wychodzi.
Tutaj masz moją listę zakupów aptecznych:

Lactacyd Pharma płyn ginekologiczny ochronny 250ml
Magne B6, 50 tabletek
Prenatal DUO - Classic 30 tabletek + DHA 30 kapsułek
BIAŁY JELEŃ, Hipoalergiczny szampon z czystą bawełną, 300ml
BIAŁY JELEŃ Hipoalergiczny żel pod prysznic z kozim mlekiem 250ml
NoseFrida, aspirator do nosa, od urodzenia
EUCERIN Naturalny olejek pielęgnacyjny przeciw rozstępom 125ml
FLOS-LEK For Mum, preparat do pielęgnacji brodawek sutkowych, 15ml
OCTENISEPT, Płyn, 50ml Dodaj do koszyka
Woda utleniona 3%, ApteoMed, 100g
Marimer Baby, woda morska, spray izotoniczny do nosa, dla dzieci od urodzenia, 50ml
CANPOL patyczki higieniczne 200 sztuk
CANPOL, majtki poporodowe, jednorazowe, rozmiar L, 5 sztuk
CANPOL, wysokochłonne podkłady poporodowe, 10 sztuk
CANPOL, osłonki na piersi, standardowe, 2 sztuki
PAMPERS New Baby, pieluchy rozmiar 1, Newborn, 2-5kg, 43 sztuki
CANPOL szczotka do włosów z naturalnego włosia+grzebyk
CANPOL nożyczki z osłonką
CANPOL, wkładki laktacyjne Standard, 60 sztuk
BABY ONO, płatki kosmetyczne dla niemowląt, 60 sztuk
Kompresy VISCOPLAST jałowe, 7,5cmx7,5cm, 17-nitkowe, 8-warstwowe, 3 sztuki
Kompresy VISCOPLAST jałowe, 5cmx5cm, 17-nitkowe, 8-warstwowe, 3 sztuki
Kompresy VISCOPLAST jałowe, 10cmx10cm, 17-nitkowe, 8-warstwowe, 3 sztuki
Plastry VISCOPLAST zestaw Uniwersalny 24 sztuki
FLOS-LEK Hypoalergiczny antyperspirant Roll-on 50ml
CLEANIC Ice Cooling, chusteczki odświeżające, 15 sztuk
TOŁPA Green, Oczyszczanie, łagodny płyn micelarny - tonik 2w1, 200ml
COLGATE szczoteczka do zębów Premier Clean, Medium
AQUAFRESH, pasta do zębów Family, 100ml
Ciśnieniomierz, OMRON M-2 Basic, automatyczny, nowa wersja
Termometr bezdotykowy Microlife, IFR 100, skroniowo-uszny
Spirytus salicylowy 2% 90g

Muszę jeszcze dokupić podkłady na łózko, kilka saszetek tantum rosa i sól fizjologiczną do przemywania dla maluszka.

A inne rzeczy to większość kupowała u Hubi_World na allegro :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995166 przez asiekasiek
Rita no widzisz jeszcze muszę podjechać do jyska:) bo nie powiem leniwa jestem :D
Jurada też jestem zmęczona ciążą, wczoraj nie mogłam zasnąć do 2 wnocy!! Już łaziłam i miałam ochotę popłakać się bo co mała przemieści się to uciska mi na pęchcerz noi muszę wstać siusiu :(

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995172 przez kropka 889
My po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia. Było naprawdę fajnie. I dostaliśmy kilka rzeczy i coś do czytania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #995174 przez Armelka_le
Me.ch i Rita
Dziewczyny dzięki za listę potrzebnych rzeczy do szpitala i niektóre porady. Wejdę na stronę tej apteki i też zamówię hurtowo będę z zakupami dużo do przodu :)
Śliczną zrobiłaś karuzelę dzięki za fotkę. :) A jeśli chodzi o laktator to też avent ma dobre któraś z Was ma może ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #995184 przez pesq
Juradka - mysle ze juz wszystkie mamy pomału dość.. albo większość. U mnie od czasu powrotu od teściów uruchomiło się jakieś zniecierpliwienie. Wcześniej szykowałam, planowalam, kupowałam albo czekalam na kupowanie a teraz .. nie wiem na co czekam. Na porod jeszcze nie bo za wczesnie, wszystko mniej wiecej porobione. Siedzimy dzis tak z Lukaszem po poludniu i mowimy ze jakas taka pustka nas zlapala. Eh.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Asiek - gratulacje mistrzu :silly: :silly: hahah parsknelam smiechem z tym tekstem ze moja matka zalatwi chrzestnego - racja Kas dawaj do mnie, podziele sie tym co to mi mama zalatwila :D :D :D
Podziękowania: asiekasiek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995190 przez asiekasiek
Pesq ufff nie obraziłaś się :kiss: :kiss: :kiss: ale jak Kas napisała że może ma mieć problem z chrzestnym to pomyślałam do "dobrych"intencjach Twojej mamy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995196 przez pesq
Asia - ja sie nie obrazam z reguły ;) i lubie żarty z brodą :D:D Czy jak to tam się mówi :whistle: :whistle: a że dziś jestem :evil: to tymbardziej lubie :D :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995201 przez Zazanna
Hellllo :)
20:30 a mi się dopiero udało usiąść :D Padam …. ;)

Asiek ile Ty masz ubranek !!! Ranyyy tylko ja mam tak mało… :P
Kochana nie jesteś hipokrytką, ani cyniczką. Też odnoszę wrażenie, że te dziewczyny czasem mają „problem” –i bardzo często ukrywam posty, bo mnie po prostu drażnią.. najczęściej ukrywam te z błędami ortograficznymi :blush: .. Bo jestem wzrokowcem i potem źle zapamiętuję i mnie to wkurza. A przecież na fb jak się pisze to się podkreśla.. Wiem, że się czepiam :blush:

Armelka a jakie imiona na razie Wam się podobają? :)

Kropka ja mam gryka-pianka-kokos –dziś przyszedł i póki co jestem zadowolona, zobaczymy przez te 2 miesiące czy nic z niego nie wypełznie… :evil: :evil: :evil:

Basiek Twój górny brzuszek B jest bardzo kształtny –zapewniam ;)

Meszku dziękuję za pocieszenie :) Bo ja już zaczęłam T. suszyć głowę o przykręcanie, choć komoda jest bardzo stabilna, bo oczywiście sprawdziłam…. :P

Pesqu ja jestem pewna, że ona w dobrej wierze to powiedziała, tylko chodzi mi o sposób przekazu.. Bo się nastraszyłam i patrząc na wstępny kącik było mi smutno i chciało mi się płakać zamiast się cieszyć, ale na szczęście już mi przeszło :)
Pesqu po prostu tam nie chodź, skoro to nie są bliskie koleżanki to po co się denerwować.. No i jak ja lubię jak mi obcy ludzie swoje teorie wciskają :/ Co ich obchodzi JAK będziesz rodzić? Będziesz rodzić tak jak Ci będzie wygodnie i nikomu nic do tego.. wrrr

Meszku 2-3 tygodnie… ranyyyyy przeraża mnie toooo !!! :silly: <3

Pesqu wcale nie chamski heh –po prostu to forum sprawia, że się scyzoryk w kieszeni otwiera czasem :P

Kasia masz rację z tymi „radami” –kurcze ja nie wiem.. ma wrażenie, że ja tak nie mówiłam do ciężarnych jak mi teraz niektórzy mówią.. Raczej starałam się wspierać i głównie słuchałam, bo tak naprawdę to uważałam, że taka ciężarna to się musi po prostu wygadać skoro nic nie może robić i jest jej ciężko chodzić itd. heh ;) –w sumie miałam rację jak tak na siebie teraz patrzę :P

Kas ja wierzę w szczęśliwe zakończenia zawsze ;) Chyba jestem niepoprawną optymistką i w każdej sytuacji staram się znaleźć pozytywne strony :)
Kas a oni nie mogą przyjeżdżać tam gdzie Ty jesteś? Jak nie masz siły to mów im wprost –nie obrażą się :*


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Pesq moje łóżeczko 140 zł –bez szuflady :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Juradka !!!!!! Kiedy wracasz do nas ??? :)
Jak chce się płakać to płakaj Kochana, teraz ciężkie dni są.. już prawie meta, a sił brak.. Ale już niedługo i będziemy miały nasze cudeńka <3 No i Tobie jest trudniej, bo masz już się kim opiekować.. i nie ma że boli.. więc tym bardziej pozwól sobie na chwile słabości :*

Asiek powiedz coś więcej o awansowaniu, jaka lista? :D Gratulacje :D

To teraz w skrócie co u mnie heh :D
Złożyłyśmy łóżeczko, poszłyśmy na obiad, zaliczyłyśmy łącznie 4 spacery, w domu już dziś nie gotowałam, za to byłam tak miła i jak podawałam T. pudełko z obiadem na wynos to zapytałam, czy mu podgrzać, bo w sumie to już zmywałam i jakby nie chciał podgrzewać, to niech zje z pudełka :P –Perfekcyjna pani domu się kłania :D

W załączeniu zdjęcia kącika Bartusia <3 Na razie „na sucho”, bo tylko mebelki :) Materacyk póki co zostawiłam w folii, bo kotołaki i kurz, ale za to ją porozcinałam, aby się „wietrzył” żeby nie pachniał nowością :)
A jutro będę układać rzeczy w komódce :) Obrazki na razie na komódce, docelowo będą na ścianie, ale to jak będę miała już karuzelkę, bo wtedy będę wiedziała gdzie dokładnie mają wisieć :) Przewijak będę zdejmować i wkładać między ścianę, a łóżeczko –już popróbowałam i tak mi wygodnie, nie chcę go na stałe, bo chcę widzieć Malutka z każdej strony :D <3

Kochane moje najdroższe jest 22:09 –trochę mi się zeszło z nadrobieniem heh :P


Załącznik nie został znaleziony



Załącznik nie został znaleziony



Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995204 przez pesq
Zaz dobrze ze jestes ja już sie stesknilam :D :D

Pięęęęęęęęęęknie! Jeju jak mi sie te białe mebelki podobaja :( :( :( :( I mega fajne koszyczki na komodzie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995206 przez basiek149
Ale dzisiaj skrobiecie :) na szczęście w wolnej chwili podczytuje was z tel więc nic mi nie umknie :) gorzej teraz z odpisywaniem bo mama wraca w sobotę i muszę się znowu szybciutko nią nacieszyć :)
Już dzisiaj mi dużo pomogła bo zrobiła obiadek, zakupy, poprasowała pościel Kubusiowi, wrzuciłyśmy drugą turę Kubusiowego prania tak więc jeden dzień a się mamcia narobiła. ja jej mówię, żeby spokojnie bo w końcu ma ostatni tydzień urlopu to niech sobie trochę poodpoczywa ale ona i tak robi swoje :)
I jeszcze zaproponowała, że kupi nam łóżeczko to już w ogóle mi się głupio zrobiło... :blush:
bo w planach miałyśmy, że kupi materacyk i wanienkę i to już są koszty a ona jeszcze mówi mi dziś o łóżeczku... moja mama kochana <3

w ogóle jakiś czas temu pisałyście o zagubionych zwolnieniach... taa... dziś dzwoni księgowy i pyta czy ja już urodziłam bo nie dostał kolejnego zwolnienia :blink: a zwolnienie było zawożone dobre 2tyg temu więc jestem ciekawa gdzie ono jest. tak więc jak jutro nie dostaną wypłaty to się wkurzę :angry:

uciekam spać ale tylko jeszcze napiszę ...
Zaz!!! jak pięknie!!! jestem zachwycona! prześlicznie masz :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995209 przez Lidziun

Armelka_le napisał: Dziewczyny a co do laktatora to jaki polecacie?? Ja przy moich synkach miałam zanik pokarmu chciałabym teraz aby było inaczej ale czy dobry laktator w tym pomaga??

Hejka ją już chyba kiedyś o t m pisała ale się powtórzenia, moim zdaniem nie ma czego takiego jak zanik mleko, zasada jest taką, przystawiaj dziecko tak często jak będzie tego chciało, po drugie trzeba pić bardzo duuuuuzo wody, bo skąd niby ma brać się pokarm skoro mało się pije, po 3 laktator ci na pewno w tym nie pomoże, przerabiał zm to z moim kółkiem więc jakieś tam małe doświadczenie mam, mniej więcej co 3 tyg karmienia pojawia się taki mały brak odpowiednio dużej ilości mleka czyli dziecko chce więcej a w piersiach mało, wtedy ttrzeba dziecko cały czas przestawiać, ją wtedy czulam że mały ciągnie aż z głębi piersi i po 2 max 3 dniach zrobi się mleka więceji ooczywiście nie stresowac się bo w bardziej szkodzi niż pomoże
Mam nadziejęzże pomoże to co napisałam i od razu przepraszam jeżeli cię urazilam czyms

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #995210 przez kasandra9

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Jestem jyz w łóżeczku, zaległości nadrobione;) smuty troche odeszły, nawet się rozruszałam. Jutro przyjeżdża po nas Mezunio <3
Zaz, kącik piękny! Jeszcze jak dojdą gadżety to bedzie w ogóle super!!!
Basiu, fajnie, ze z mama tak dobrze Wam idzie szykowanie do Kubusia:)
Asiek, gratulacje!!!
W ogóle narobilyscie mi stracha, ze tylko chyba my nie będziemy kontrolować oddechu Agatusi:/ ale przy takim małym mieszkaniu wydaje mi sie to zbędne po prostu..
Podziękowania: asiekasiek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #995211 przez Kasia888
Zazank kącik Bartusia po prostu prześliczny ;)
Asiek, Pesq ale Wy dzisiaj macie humorek aż mi się uśmiech pojawia na twarzy jak Was czytam :laugh:
Asiek gratulacje :)
Basiek dobrze, że mama Ci tak pomaga i masz wsparcie w niej, to bardzo ważne, w końcu nie ma jak z mamą :)
Uciekam już powoli spać, do jutra dziewczynki ;)
Podziękowania: asiekasiek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl